Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Viimased sõnumid

järgmine lk »
23:27 täna
selgeltnägija valerka (registreerimata)
päevasõidutuli on omaette tuli ja parktuli omaette asi, neil küll üks sõna ühine, aga sealt ka side katkeb
22:57 täna
Toomas369 (registreerimata)
Ma kiidaks Sergeid. Põhjalik, tunneb oma tööd ja peedistab tõesti asja eest.
22:53 täna
asvvad (registreerimata)
Kõigepealt mine kuskile, kes aru ka saavad, mis veakoodid tähendavad. Väga tihti on IS250 põhjuseks lamda koodide puhul näiteks see, et põhja all summuti liitekoht lekib. Ära mädanenud lihtsalt. Aitab uus tihend ja kui uued poldid mutrid panna(poldid, mutrid roostehunnik lihtsalt seal). Kontrollid neid ühendusi käiva mootoriga näiteks.
Teiseks kui põhja all summutitoru ümber on need kuumaplekid, siis need võta kohe ruttu ära sealt, meie kliimas niiskus ja sool läheb pleki alla ja varsti sööb summutitoru läbi sealt.

Lihtsalt paar mu mõtet :)
22:52 täna
Markoj10
Sooviks teada kas need parktuled on võimalik kodeerida päevasõidutuledeks.Et AUTO peal päeval põleksid nn päevasõidutuled(parktuled) ning hämaraks minnes läheksid xenonid tööle.
22:46 täna
Toomas369 (registreerimata)
Uus määrus saadab ju sisuliselt juba 5-6 aastat vanad autod korduvale. Tungikohtadelt kraabitakse ju alatihti värv maha ja meie soolakurgivees (loe: tänaval) on see kiire rebase peale võtma. Kergelt roostene = korrodeerunud = OV. Palju õnne, ametnikud!

Lada (VAZ, Žiguli, heal lapsel mitu nime) tungikoht ei ole kandevelement. Seda näeb igaüks, kes nimetatud autot altpoolt vaatab. Küll aga ei mõistnud seda ühe ülevaatuspunkti töötaja (mitte Laki tänaval), kes arvas, et see on kandevelement ja seetõttu korduva möödunud aastal määras. Piisas tungikohtade küljestlõikamisest ja auto uuesti ettenäitamisest. Sobis. Ka nii saab. Veelkord, palju õnne.

Eelnevalt näidatud Lada tungikoht on odav vuhvel (õhukesest plekist) ning tõstmiseks (ega kellegi kandmiseks) need ei sobi.

Ma isiklikult arvan, et ülevaataja võiks nii pädev olla, et saab aru, milline rooste on ohtlik, milline ei ole.
22:42 täna
Agaga3 (registreerimata)
Aga ärge unustage, kust need autod kõik pärit on, mida nad müüvad. Meie endi käest. Nemad pole ühtegi autot rondiks sõitnud. Nemad on need rondid kõik ise täpselt samamoodi ostnud. Sama hästi võiksid nemad kiruda, et pool Eestit on pätikari, kes nendele järjepidevalt ronte müüvad. Enamus inimesi ei räägi nendele ka kõik vead ära.
22:22 täna
Aga.... . (registreerimata)
Auto puhul on tegemist vallasvaraga ja nagu eespool mainitud läheb omandiõigus üle lepingule alla kirjutades.Müük käib samamoodi nagu külmiku,teleka,muruniiduki või mõne muu asja puhul ainult autode kohta peetakse registrit erinevatel põhjustel(maksud,trahvid... ).
22:21 täna
J (registreerimata)
Lexuse veateade mootorituli + check vsc võib olla põhjustatud väikesest lekkest väljalaskesüsteemis lambda andurite läheduses. Andurid on tundlikud ja leiavad, et katalüsaatori efektiivsus on langenud. Isiklikult selline kogemus kahe GS-ga.
22:10 täna
siberia (registreerimata)
no vot -
ei ole ARK registrikanne kuidagi omandiõigusega seotud. Ma ise olen ka ostetud autot mitte 5 päeva vaid 5 kuud hiljem ümber registreerima läinud.
Enamasti läheb närvi hoopis eelmine omanik ja laseb auto ajutiselt registrist ära kustutada. ARK ei tea ju, et mis tehinguid selle autoga tehtud on ja arvab enda andmebaasi põhjal, et eelmine omanik ongi omanik. Kui siis minna müügilepinguga ja näidata, et ammu minu oma, vormistatakse ümber.

Kõik riigiasutused eeldavad, et ARK kirje on õige ning liikluskaamera jms asjad tulevad ARK-s kirjas olevale omanikule. Tema võib muidugi samuti oma müügilepinguga minna õigust nõudma ja tõendada, et ammu müüdud.


sammaljalg - see kraaka, mis paberile veetud peab ikka üldjoontes originaalallkirjale vastama:) Ma ostsin sel aastal auto ja ei tea kas müüjal käsi vääratas või mis, aga ARK-s väideti samuti, et allkiri pole ikka päris see. Ütlesin, et lähen lasen siis uuesti alla kirjutada, tulin nädala pärast jälle ja siis polnud kellelgi midagi ütlemist.

järgmine lk »