Sisene

 

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Viimased sõnumid

järgmine lk »
12:06 17.08.2018
sd5
Sõidan seda ringi iga päev mitu korda ja liiga tihti juhtub järgmine situatsioon.

Mina sõidan ringi peal sisemises reas (punane punkt kaardil) ja soovin sõita Riia tänavale, suund on sees. Samal ajal keegi tuleb Aardla poolsest Ringtee tänavast (roheline punkt kaardil) ja soovib sõita Viljandi maantee poolsesse Ringtee tänavale ja kas ei näe mind või arvab, et ta ei pea teed andma, aga sõidab mulle otse ette, nii et ma pean korralikult pidurit vajutama, et talle mitte külje pealt sisse sõita.

Teistsugune olukord juhtub ka ikka pidevalt, et Aardla poolsest Ringtee tänavalt tahetakse pöörata paremale Riia tänavale ja kui nähakse, et keegi on sisemises reas ringi peal, siis see kedagi ei huvita, sõidetakse ikka, sest eeldatakse, et ringil olija ringilt välja sõites samal ajal rida väljapoole ei vaheta. Sellega ma olen juba harjunud ja seega on väga jube, kui see tegelane ei pööragi mitte Riia tänavale, vaid tormab otse edasi mulle ette.

Mainin igaks juhuks ka ära, et liiklusmärgid näitavad, sisemisest reast ringi pealt tohib sõita ringilt välja Riia tänavale.

Mis toimub nende inimeste peades, kes ringilolijatele ette sõidavad? Äkki keegi, kes nii teeb, saab ise seda ka kommenteerida.
08:44 16.08.2018
jan98
Tere
Kust kohast saab seda osta või tellida? Inglise keeles on selle jupi nimi Rear Halfshaft Plate (Beside Inner Oil Seal).
08:47 14.08.2018
Mikasa_VS_Wilson
Olen nagu kuulnud kuskilt tarkadelt, et:
Maanteel(kiirus 90kmh) pimedaga sõites lähituled pigem häirivad kui aitavad.
Põhjendus:
1) kuna näitavad liiga lähedale, siis pigem näed, millele otsa sõidad, kui et märkad piisavalt aegsasti, et ka reageerida.
2) toovad silma fookuse rohkem oma eredasse alasse ja kaugtule valgustatud ala on sellevõrra kehvem näha.

Mõnedel autodel on juba tehasepoolt säärane seadistus, et sisselülitusel kaugtuli lülitab lähitule välja ning vastupidi tagasi(Elektritööde mõttes tuleksin antud ülesandega kenasti toime).

Siit siis küsimus:
Kas säärane modifikatsioon oma autole tehes annaks kasu või oleks tegemist millegipärast hoopiski rumalusega?

*liiklusohutuse seisukohalt põleks mingid tuled koguaeg
*kui ei eksi, siis kuskil liiklusseaduses oli kirjas, et "...sõidukil põlegu lähi- ja/või kaugtuled." Seega nagu politsei käest tappa ka ei saaks vist.
*Plaanin panna led-pirnid, seega sisse-välja lülituste tihenemine vast ei mängiks eriti suurt rolli ka pirnide kestvuse seisukohast
11:38 13.08.2018
reinkaasik11
Sain oma Almera katiga ühele poole.Eestis valik väike ja hinnad koopiale 300-400 eur. Sobrasin E bay-s (UK) ja valik missugune(!), ja hinnad sõbralikud.Minu tellitud kat on A parts, BM Catalysts toode,garantii 2.a. Kat koos koos montaazi jublakatega 60.72 naela,saatekulu 24 naela .Kurss praegu 1 eur=0,9 naela. Panin ka pildi ülesse.Vasakul on minu tellitud,paremal pool Eestis pakutavad.
19:39 03.08.2018
ponsse
Mõõtsin ära tagasivoolud piihustil.Lasin autol käia 1 min ja tulemus selline.1 ja 4 on enam-vähem võrdsed 2 on natuke rohkem ja 3 pea poole rohkem kui nt 4.Tegin seda katöösooja mootoriga,tulemus sama.
järgmine lk »