Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Viimased sõnumid

« eelmine lkjärgmine lk »
20:57 31.07.2018
ponsse
Selline oli diagnostika.
13:27 31.07.2018
Kärss
# Käisin nädalavahetusel Jõgeva kandis. 205km ots. Sinna startisin
täisakuga,
# sõitsin suvalistel tuules. Laadisin kokku 2x10 minutit. Seal ei laadinud (oleks võinud
# Pluss sõitsin aeglasemalt kui lagikiirusega. Üle 90 ei sõitnudki. See-eest säätsin

# Sinu 4 tundi oli mõttetus, millest pole ühtegi mälestust, v.a. üks lapse nutust
# tulnud põiepeatus, millele sa 60 sekundilise limiidi panid.

Kuna see teine postitus kujunes taaskord ajuvabaks ärplemiseks, kirjutan niisama võrdluse mõttes lahti ka oma nädalalõpu nelja päeva sõidu. Autoks viimaseid Renault Trafic L3H1 2.5 diisel (107kw, 8 kohta, max haagis 2000kg), täpsed numbrid sõidavad hetkel koos sõidupäeviku ja abikaasaga hetkel kusagil ringi, aga km tuli kokku veidi üle 1400km, kahe tankimise vahele jäi midagi veidi üle 1300km, paaki mahtus 83L, linnas töristasin rahulikult nagu ikka, maanteel mõistlikult ja kus turvaline, seal ka veidi üle max lubatu. Pildid tegin ca 15km peale tankimist ja linnasõidul (st peenestades võiks näidata keskmiseks kuluks ka üle 10). Sisuliselt ei jäänud terve pika ringi peale ujumiseks peatumata (või suurelt teelt maha keeramata) mitte ühegi veekogu ääres (kindlasti üle kümne ujumise) ja lisaks veel palju jäätisesöömise peatusi laste jt transporditavate inimeste rõõmuks. Sellest just kirjutasingi eelnevalt, et nende kilomeetrite jooksul jäi jalgu ikka uskumatult palju Leafe loetud päevadega, kus autod kola täis pakitud ja sellepärast ka eeldan, et tehti nendega "venides" mingeid pikemaid ringsõite mööda Eestit. Aga meil polnud mitte ainsamatki peatust ühegi laadija juures ca 1400km sõites. Huvitav, mitu korda oleks pidanud laadima samas tempos ja sama suure bussiga? St kõik need laadimispeatused oleks tulnud teha veel lisaks ja sõita selleks spetsiaalselt kuhugi, kuhu meil polnud vaja minna. See on veel omaette teema, et täna pole müügil ühtegi elektriautot, mis võtaks peale rohkem kui 5-liikmelise pere ja kuhu mahuks lisaks inimestele ära ka veel jalgrattad (või talvel suusad-kelgud) kõigi laste jaoks. Parandage kui eksin, aga selle põhjus pole tõenäoliselt mitte nõudluse puudumine, vaid minibussi/kaubiku kaal/hind muutuks sellest absurdselt suureks, kui peaks vedama kaasas nii palju akusid, et saaks "telliskivi aerodünaamikaga" läbida maanteedel teisi liiklejaid segamata vähegi mõistliku vahemaa. Seepärast ma ka ei oota veel niipea, et mõni pereautoks sovbiva suurusega särtsuauto lähiajal turule tuleb. Personaaltranspordiks on endiselt kõige rohelisemaks viisiks elektrirattad-rollerid, mitte autod.

Viskan nüüd õhku lambihüpoteesi, aga nutitelefonid tulid turule aastaid varem, enne kui saabus nende võidukäik. Kuna mul mitmed sõbrad töötasid tollal Nokias toodete arendajana, siis nad ennustasid võidukäiku ette juba aastaid ja nad nimetasid kõik kriitliseks piiriks seda, et seadet peab olema võimalik kasutada nutitelefonina (mitte lihtsalt telefonina!) vähemalt tööpäeva pikkuse jagu, st minimaalselt 8-9h - siis ostavad ettevõtted ning tekib müügimaht, mis võimaldab hinnad alla tuua. Netis pikalt istumist ei peetudki otseselt kriitiliseks. Ma usun, et särtsuautode puhul on igal autoklassil samuti arendajate poolt pandud paika mingi hüpoteetiline verstapost. Kaubikute puhul on lihtne, kuna enamus kaubikuid ei tee ületunde. Rekkade puhul läheb asi juba keerulisemaks. Sõiduautode puhul on siit teemast käinud korduvalt läbi 400km jutt - on see arvamus või on sellel ka mõni huvitav põhjendus olemas? St kas see on tootjate lobitöö tulemus või kliendiprofiil, kellele tooteid püütakse suunata?
15:25 27.07.2018
avevalge
See ring? Seal märk olemas ju?
09:42 26.07.2018
HZo
Kuidas peaks käituma kui minu vastas auto soovib keerata paremale ja mina samal ajal vasakule. Mina vasakule keerajana pean anda teed ja tema võib keerata mõlemasse ritta?
15:37 24.07.2018
allemann11
Täitsa kindlalt 2x. See isegi puldil kirjas
23:59 23.07.2018
arnis
kuke ants, mul ei ole. Eelmine ka ei olnud.

Elektriautole piisab 10'st amprist. Pole kaabeldust, mis sellist koormust ei kannataks kui rikkeid pole. Üldse pole, isegi magalates. Nii et kogu see teema on lamp.

Kedagi ei huvita, et "võibolla ei ole parajat stepstlit õues parkimiskoha juures".
Solksolk, ära diskureeri siis minuga. Ma sinu asju lugeda ei taha ja sa ei taha osa võtta. Ära võta, ma olen poolt.

ts - sulle joonistan graafiku kuidas boiler tarbib ja kuidas Leaf tarbib kui seda stepslit laadida.
Boileriks valin
https://www.bauhof.ee/et/boiler-bosch-tronic-6000t-100l-vert
ikaalne-horisontaalne-2000w-638420

Autot laeme 50km, boilerist võtame 70 liitrit, graafik on kaasatud pildil.
23:45 22.07.2018
Rainis1979
Vahetatud palju osi ja puhastatud egr... Mida veel... Kas keegi oskab aidata
17:09 22.07.2018
Kärss
# Saksamaal oli sõiduauto keskmine aastane läbisõit 13500km ja seda aastal 2002

Statistikat ei saa kanda üle üksikjuhtumitele, kuna statistika just nimelt koosnebki nendest autodest, millest osa seisab aastaid liikumatuna õuenurgas ja teine osa uhab igal aastal kaugelt üle 100tkm. Statistika näitab sisuliselt seda, kui lihtne on leida mingi parameetriga asja ja millises hinnaklassis võiks ootused reaalsusega kohtuda. Võiks, aga ei pea.

Juba enne kirjutasin, et ma olen pidanud VIN koodist tulenevat infot oluliseks eelkõige USAst toodud autode puhul. Allolevalt lingilt on suurepäraselt näha, mis põhjusel. Kusjuures pilte avariijärgsest seisust on reeglina ikka väga palju rohkem.

Mitte ükski automüüja, kellelt küsinud olen, pole ka USAst toodud auto VIN koodi kunagi saatmata jätnud ja ostnud vaatamata "mahakandmisele", kuna tänu sellele infole on väga hea kontrollida, kas auto on taastatud kvaliteetselt või tati ja pahtli abil lihtsalt edasimüügiks. Euroopa autode puhul selliseid igale avariile järgnevaid fotosid reeglina kusagilt ei leia. Parandage, kui eksin.

Maanteeameti lehel olev sõiduki taustakontroll on naljanumber selle info kõrval. Vininfo annab paraku pildil oleva teate vist kõigi mu autode kohta (kõiki ei proovinud), nii avariilise turbotehnika doonoriks ostetud romu kui ca 15K turuhinnaga ja varasemat avariiajalugu omava auto kohta. Hea näide jälle, kuidas info puudumine ostjat pigem eksitab...

http://www.vininfo.ee/sample/#

PS: ma võin olla küll veidi paranoiline, aga millegipärast tundub, et see vininfo kodulehe reklaam auto24 päises võib olla kuidagi seotud siinse aktiivse teemaga:)
00:14 20.07.2018
mikkrob
Tere

Kas keegi oskab soovitada, kes suudaks ja tahaks Eestis auto korralikult pooleks lõigata eksponeerimise eesmärgil?

Mikk
17:00 17.07.2018
Kärss
Mainisin siin varem sõbra Volvo V60 AWD diiselhübriidi (st pistikhübriid). Eelmisel nädalal sai sellega mitu päeva ringi sõidetud, sh korra maanteel suurtel kiirustel ka aku peaaegu tühjaks. Ma pole ise pädev kommenteerima neid telefoniäpist võetud näitusid ja kindlasti ei osanud optimaalselt kasutada ka neid neliveo-esiveo-tagaveo-diisli-elektrimootori osakaalu rezhiime, aga alla 50km läbisõitude juures olid sellised kulunäidud täis akuga üsna tavalised. Sealt edasi tühja akuga kasvas ka kütusekulu, kuigi jäi ikkagi mõistlikkuse piiridesse (teine pilt) - põhjuseks just kiirendamised, mis muidu fossiilimootori januseks teeksid, kuid kus siin elektrimootor oluliselt abistas. Ja loomulikult ka vastupidi - oleks ju saanud kasutada ka ainult elektriautona, aga hea kiirendusvajaduse tekkides (liiklusvoolu vahele saamiseks, mäkketõusudel veokatest möödumiseks jms) oli ka diiselmootori abi ikka märkimisväärne - ilma saaks küll, aga ei taha. Särts ja diisel kokku andsid ka muljetavaldava dünaamika "nähtamatule" pereautole.

Ma näen endiselt tänase tehnika arengutaseme juures eeliseid just nimelt sellisel ökonoomsel pistikdiiselhübriidil - Arnis saaks oma sõidud tehtud peaaegu tasuta, kuid samal ajal ei ole vaja omada veel lisaks mõnda fossiilipõletajat, kuna sellega võib naeruväärse kuluga sõita vabalt kasvõi Vahemere äärde puhkama (pole ju võrreldav diisli kuluga, kuna diisel ise töötab väga optimaalselt ning kõik gaasivajutused ja mäkketõusud tehakse elektri kaasabil). Samal ajal jääb puhtaks ka linnaõhk, kuna "tavaliste" linnaläbisõitude juures diiselmootor ei käivitugi. Kui saaks sellele veel poole suurema aku, hakkaks auto vastama juba päris arvestatava turuosa ostjate nõudmistele. Samal ajal on kasutatuna Euroopas ka nende hinnad juba üsna mõistlikud.
15:55 11.07.2018
Piret Rahnel (registreerimata)
Näidud siis sellised.
08:21 10.07.2018
yamaha30
Tere
Oskab keegi soovitada kust voiks leida Yamaha 30hj mootori jalga-reduktorit.
12:00 06.07.2018
Anna_mtrally
Ryterna modul Mototourism Rally – cultural and intellectual mototourism rally all over Lithuania.
This is a trip that requires your savvy and determination efforts. Because it's something not about speed, but about planning and ability to communicate in a team.
This is a trip that gives you a unique experiences and acquaintances with local people and communities. They are waiting for you, they are happy to meet you and they open for you the doors, which are usually closed. These moments are worthless.
Anniversary “the centennial trip” – next time only in 100 years.
Start from any location in Lithuania. Any motocycle. Any road. In a single day. Every team discovers own route via any of 40 historical and heritage objects. The team that has planned and completed the most enjoyable trip, wins. Finish in the city center of Birstonas.
TEAM REGISTRATION http://www.mototourism-rally.lt/mtr2018/
LET’S GO?
11:59 06.07.2018
lifespeed
Tundus liiga hea ja pikem kontroll tõi välja tõsiasja! Auto on Prantsusmaal maha kandmisele kuulutatud ja Lätis müüakse sellist isendit ning väiksema läbisõiduga! Kontrollige põhjalikult mida kuskilt tooma hakkate! Vana telefonis kiitis takka kõik korras ja avariivaba ning need lisad mis kuulutuses kirjas on osad tegelikult puudu!

Toyota Yaris 1.4 D-4D Executive - 66kW
Vin koodiga: VNKKC3D380A005258

https://www.ss.com/msg/lv/transport/cars/toyota/yaris/fgbpp.
html

00:01 05.07.2018
Kärss
Tirilimps, VIN kood ju ei anna vastust sellele küsimusele!

Professorike, probleemid algavadki reaalsuse eitamisest, sest probleemi tunnistamise järel saab hakata otsima juba ka lahendust. Reaalsus, tahame või ei taha, on paraku see, et see ei ole müüjate probleem. See on puhtalt ostjate probleem.

Ma väidan vaid seda, et see pole ostja jaoks üldse probleem. Sest nagu siin teemas juba korduvalt räägitud, siis tegelikult varjamist vajavat probleemi saab enamjaolt peita/võltsida, kuid VINi puudumise põhjused on siiani olnud pigem inimlikud. Nt vanainimesel keeruline pikka koodi vigadeta ühe näpuga sisse toksida või pole tehniline pass kuulutust sisestades alati käepärast. Autoärikal selle eest on alati!

Selliste asjade pärast esitasingi küsimuse, kas tegu on päris- või äkki pigem pseudoprobleemiga ostjate jaoks?

Minul pole sellist probleemi olnud ei ostja ega müüjana, alati on telefonis küsimise peale mulle VIN saadetud SMS-ga ja pole kohanud, et keegi kunagi seda varjata oleks püüdnud. Natuke kahtlen, kas kellelgi siin teemas sõna võtnul üldse sellist probleemi on olnud.

Või ongi tegemist ainult propleemiga enda mugavustsoonis, et arvuti tagant püsti tõusta, helistada üks kõne ja reaalse auto juurde minna?

Ja see strateegia töötabki ju müüjate kasuks - vähendab pealiskaudsete "poolkõvade" huviliste hulka!
16:38 04.07.2018
lifespeed
Margus müüb ikka läbisõisõiduga keritud autot
Telefoni nr: 56356186

Toyota Yaris eesti ajalooga keritud arvatavasti 150 000 km maha!
Piltidel ilus tõestus.

Vin koodiga: VNKKC3D350A020767
Numbrimärk: 922BKD

http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2876325
09:44 29.06.2018
Junc
Tere, sai autol kaitsmeid kontrollitud,peale mida lakkas töötamast MMI, kas keegi oskab, teab aidata,või on ainuke variant esindus. Korra viskab kirja ette mis pildil näha ja siis kõik, ükski nupp ka ei tööta juhtmoodulil,
10:10 23.06.2018
Sirts Sirle (registreerimata)
Minul ix35 2.0 120 kw aut. 2012a
Ostsin just kasutatult. Linnast valja sõites ja gaasi vajutades jubedalt undab. 40-60 piinab juba nii et on. Pöörded lähevad 60ni välja enne kui vahetab käigu.Panin ka pildi.
Mulle kui võhikule tundub, et käigukast on v hakkab läbi minema?
10:08 23.06.2018
Hästi kummaline ülevaatus... (registreerimata)
Mida siin häbeneda. Nende imetud "oluliste" riketega sõidab masin tänaseni. Kasutuses harva ja sõidab vähe, esimesel aastal vist 20+ tuhat. Aga tõepoolest on korras ja oli korras.
10:07 23.06.2018
Ahfrsk
Tervist.
Saksamaa auto, kapotil on kivitäkked.
Kuidas parandatakse kivitäkkeid ?
Kas tõesti lauspahteldus ja värv ?

Kuna mul on neid üksjagu, siis ega vist muud üle ei jäägi.
Aga kui mul oleks 1 kivitäke ?
« eelmine lkjärgmine lk »