Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Viimased sõnumid

« eelmine lkjärgmine lk »
22:28 04.02.2018
plaan0
Tere

Kellel on õigus suhteliselt levinud olukorras? Minu teekond märgitud punasega, teise masina oma rohelisega. Tema igatahes sooritas oma manöövri enne mind ja vehkis mulle kätega. Ma korra muigasin ja mõtlesin, et mis see nüüd oli, samas korra jäin ikkagi kahtlema...asetsesime autodega tee suhtes põhimõtteliselt täpselt kohakuti. Seal ala 30, just enne sinna alale jõudmist(seal Suurhalli ja jäähalli vahelist teed pidi tulles) lõppeb ala 30X.
Mina leian, et minul antud olukorras P alast tema suhtes(samuti P alast) eesõigus enne manööver sooritada, seda nii paremale keerates(Suurhalli poole) kui ka otse sõites Rimi suunas! Kas saab olla kuidagi teisiti ja ma eksin?
13:13 04.02.2018
jaakpihl
Märkasin väljast tagaluugi käepideme juures, et roosteuss oma tööd tegemas. Tahtsin kogu käepideme ja lukusüsteemi eemaldada, aga mõistus otsas. Kruvisin kõik nähtavad poldid lahti, aga lukku kätte ei saa. Kas mingi nipp asja juures, kas peaks selle katte eest ka lahti koukima, veidi irvakile kiskusin, aga vist pole vaja.

09:29 03.02.2018
professor_sammaljalg
Ma ise ka tundsin hämmingut, aga mõtlesin, et ju siis. Süveneda ei õnnestu, kuna Combo isa firma nimel ja mina seda seetõttu Ergos kindlustada ei saa.

Eelmine aasta oli €160, mingeid kahjusid pole olnud ei autol ega omanikul. Kindlustust arvestatakse kaubikul registrimassi järgi, mis ei ole ikka loogiline, samale Harjumaa aadressile registreeritud 100kw ning 120kw sõiduautodel on mõlemal aastamakse €100 ringis.
13:41 31.01.2018
ummi1980
VIN: KNEUP751346551279
Reg.nr: 494BGG

Taanis ls 05.2010 aastal 215000
Eestis registreeritud 15.03.2012
Hetkel 163000
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=ce4871deaf7069593
a5aba6cf274df5f

23:06 30.01.2018
professor_sammaljalg
Eestis pingutatakse soolaga üle küll, aga väita, et mujal teed puhtamad oleks, kuulub sinna "mujal on rohi rohelisem" valdkonda. Pildil minu Sanja peale Rootsimaa kauneid kiirteid 2009 jaanuaris. Kuigi pesulaskäik toimus haagiseomaniku kulul, polnud talvisel ajal mingit mõtet käia pesulas ei Eestis ega Saksa, kui suund oli Rootsi poole, kuna esimese paarisaja kilomeetriga olid jälle käkk.

Sama kehtib ka Soome ja Norraga, oma töölkäimisautot pesen seetõttu korra aastas keskmiselt.
23:16 26.01.2018
Kärss
Eks need nõuka aja lamellid on jah veidi vaieldav teema, aga muster, millesse on lõigatud lamell, seda võib vast ikka lamellrehviks nimetada. Pidamine oli neil igati eeskujulik. See vist oli ülemöödunud aastal, kui Zhiguli hobiautol rehvivahetus veidi hiljaks jäi ning selliste 80ndatel toodetud rehvidega esimesed libedad teed õnnestus vastu võtta. Pidasid ka praegu, ei ole kõvaks muutunud, aga loomulikult mitte nii pehmed kui kunagi uuena. Eelviimasel pildil on rehvid, millega Pobedaga sai talved läbi sõidetud ja viimasel pildil UAZi rehvid, mis Zhukil all olid. Need kaks viimast ongi pigem näide, kuidas ei peaks, aga reaalselt saadi talv läbi kiiruse ületamise eest trahve, kui nii palju mune polnud, et eest ära sõita... Kõiki neid rehve leidub mul lauda taga hunnikus nii lõpuni kulutatuna kui küljelt rebenenuna, sest kuival asfaldil külgees libisemist need hästi ei kannatanud. 30ndatest pärit Continentalite pilti olen siin foorumis varemgi näidanud.

Ma ei väidagi, et 80ndatel kõik sõitsid sama kiiresti kui praegu. Ikka oli neid, kelle arvates oligi normaalne sõita Tallinnast Tartusse 50km/h ja ka neid, kes lasid tuimalt 130-ga. Aga keskmine liiklusjoru liikus ikka 90-ga, lihtsalt möödasõite aeglasematest oli VÄGA PALJU ROHKEM kui tänapäeval ja samuti ka neid, kes sinust endast mööda sõitsid. Sellepärast ütlengi, et KESKMINE kiirus oli igati võrreldav tänapäevasega, kuigi liiklus tervikuna igati ohtlikum ainuüksi selle pärast, et teed polnud siledad ja need olid palju kitsamad tänasega võrreldes. Mul õnnestus rubla ajal sõita esimest korda elus Eestis üle 200km/h, kui ise zhiguli või zhukiga sellistest kiirustest unistadagi ei julgenud. Meeles on sellest kiirest sõidust eelkõige tee lainetamine, umbes 200km/h oligi see piir, kus kontakt teepinnaga olematuks kippus muutuma ja sellepärast polnud max kiirust võimalik kusagil proovidagi. Tänapäeval täiesti pseudoprobleem, kui just kiiruskatseid mõnele vanale mustkatte saanud kitsale endisele kruusateele tegema ei lähe. See ehk ongi suurim erinevus tänapäevasega võrreldes. Teine suurim erinevus on autod ise. Selles valguses pole praegu virisemiseks nagu üldse põhjust.
16:35 24.01.2018
Foobar
Juht tahab keerata Tallinnas Ehitajate teele, Õismäe suunal.
Enne ülekäigurada on foor, kus autodele põleb punane tuli.

Mõned sõidavad punasega üle ülekäiguraja, kui võib, siis mille alusel?

https://goo.gl/maps/APBH3uiRiFm

Analoogne olukord näiteks Haava - Vabaduse pst ristmikul
https://goo.gl/maps/h7juGhLMy3k
01:58 22.01.2018
podbot
Tervist, mure järgmine

eelmine aasta talv käis saan väga hästi, kuid aastaaega seismist (jahedas, kergelt niiskes garaazis ja enam ei käivitu) nimelt tundub, et säde puudu kuid kui natukene pikemalt tõmmata käima siis teeb mingisugust imeliku pininat ja viskab armatuuris võtmemärgi kus kõrval (R) põlema hetkeks. Keegi pakub mis viga?
11:48 21.01.2018
sidrun52
Tahaks lihtsalt küsida ja veenduda, et ei ole ise loll. Lisatud ka pildimaterjal olukorrast. Olen ise registraatoriga sõidukiga. Vahel kui nimetet kohas teen tagasipööret, et Lasnamäe suunas sõita, siis milline on korrektne sõidurida valida, et teisele sõidukile ette ei keera? Märgi (parempoolne rida tähistatud tankla märgisega) ja teetähistuse järgi justkui oleks õiges reas, aga võib-olla mitte? Ehk on aeg tagasi autokooli minna? Stopp-kaadrites olukord, kus sooritan pööret, aga helisignaalitamise ja käemärkidega suhtlemise järgi sain aru, et olen eksinud ja kõrval viibinud Avensisele ette keeranud räigelt. Kellel on õigus? Jäägem kommentaarides palun viisakaks.
09:45 21.01.2018
bond74
Tervist, oskab keegi öelda mis on selle pildil oleva sinise junni eestipärane nimetus? Või oskab keegi mulle alvadi.ee lehelt selle varuosa leida?

Kas tegu võib olla nendega? http://alvadi.ee/varuosad/volkswagen/passat-b5-3b-1997/sisse
laskeklapp/?tdType=5725

Mure siis selline, et neid jullasid on 4 tükki rivis, esimene neist salongi poolt lekib tugevalt, ajab kütust välja. Kas seal võib olla miski tihend mis on õhtal?

Autoks on vw passat, 98a 1.8 92kw sedaan bensukas

Tootekood on 058133551F aga eesti lehed kahjuks vasteid ei anna.
00:46 18.01.2018
väike vend (registreerimata)
Lisaksin ühe mõtte seoses "kaitseraud" vs "täiendav esikaitsesüsteem" aruteluga.

Usun et siin võib puhtalt probleem olla selles "grillikaitses" ehk iluvõre ees kaitserauast väljaulatuvas metallosas, mille mõju kokkupõrkel on sisuliselt sama mis jäigal sertifitseerimata kängururaual.

Nõustun, et 2007 ja hiljem Eestis arvele võetud maastureid näeb tõesti üpris palju järelturu "offroad" kaitseraudadega ringi liikumas, kuid mitte ühelgi ei ole ma täheldanud, et kaitserauast ulatuks midagi iluvõret või tulesid kaitsma nagu vanakooli kängururaual. See on tõenäoliselt ka põhjus, miks neid tolereeritakse.

Toon näiteks paar pilti. Esimesel oleva kaitserauaga tuleks kindlalt probleemid, teisel pildil olevat ei märkaks keegi. Kahtlustan, et teemaalgatajal on midagi nagu esimene pilt, kus iluvõre ees on lisaks üks kaar.

Mina näen kaht lahendust:
A. vahetad arvelevõtmiseks järelturu jupi originaalkaitseraua vastu ja pärast vahetad tagasi. Tõenäoliselt järgmine mure saab olema see, et kas ei lasta ülevaatuselt läbi või peab politsei kinni ja teeb "e-sertifitseerimata täiendava esikaitsesüsteemi" eest trahvi.
B. Lähed kaitserauale ketaslõikuriga kallale ja lõikad "grillikaitse" kaitseraua ülemise tasapinnaga tasa. Siis on tegu vaid järelturu kaitserauaga ilma igasuguse "täiendava esikaitseta", saab arvele, saab iga kord läbi ülevaatuselt ja liikluses ka kedagi ei huvita.
00:45 18.01.2018
TLC2008
Meil on olemas dokument, et auto oli tellitud nende lisadega (ehk siis terasest esistange on paigaldatud tootja poolt), stange peal on samuti märge, et valmistatud Toyota poolt. Spetsiaalselt sertifikaati küll pole (võimalik, et kusagil stange all/ külje peal/ kusiganes on mingi märge, hakkame homme otsima), nii et asi jäigi selle taha, et kuigi on tõendatud, et tootja poolt kokku pandud ja niimoodi teedele lastud auto, kui pole ELi sertifikaati, siis arvele ei võeta. Hetkel anti meile nõuetele mittevastavuse akt, kus nimetati probleemiks "sõidukile paigaldatud e-sertifitseerimata esikaitse süsteem". See on aga midagi hoopis muud ju, kui stange. Esikaitse süsteem on kängururauad ja A-rauad, mis lisatakse olemasolevale stangele. Me pole midagi oma vahenditega juurde lisanud.
01:31 15.01.2018
sillerman
Tervist!

On plaani võetud endale kevadeks L2H1 kerega nn meeskonnakabiiniga 5-kohaline kaubik tuua Euroopast (meil teise ringi masinaid sellise varustusega ja 5-kohalisi lihtsalt pole liikumas), millel läbisõidud alla 100 000 km. Silma on jäänud Renault Trafic al.125hj mootoriga. Natuke aga pelgan neid jutte, mis Renault kohta liiguvad. Kellel endal kogemust selle viimase Traficu generatsiooniga, kiitke või laidke, mis head ja vead... Või kui teate kedagi tuttavat-sõpra kellel selline kasutuses, ootaks ka kommentaare.

Tänud ette!
11:23 12.01.2018
Ruudi05
Saab ikka soojendust jalgadele suunata aga nagu ma ütlesin selle soojusega pole seal priisata. Kuna elektriauto veomootor ja kontroller on nii energiasäästlikud siis seal tekib liiga vähe soojust, et selle salongisoojenduseks kasutamine ei anna effekti. Tol ajal (2009 kui see auto projekteeriti) oli ainuke mõeldav variant elektriline 360V pealt töötav keraamiline takistuslik PTC küttekeha (pildil) mis asub eesosas väljas, põhja all aku lähedal ja soojendab vedelikku mida edasi pumbatakse salongiradiaatorisse. Selle maks võimsus on 5kW kuid kui seda pruukida maksimaalselt siis kulub liigselt elektrit mida võib pikemal sõidul hoopis edasiliikumiseks vaja olla.
Küttekeha ja osad voolikud katsin juba armaflex torusoojustus materjaliga kuid selle töö effekt on väike, myimiev foorumis arvutati mõni kuni 7%. Muutust ma mõõta ei osanud ega viitsinud.
Sisepõlemismootoril jääb kümnete kilovattide jagu soojusenergiat üle, mida saab meeldivalt kuhu tahes pumbata ja kasutada kas õue või salongi kütmiseks. Lisaks kui mootor asub eesotsas teeb ta ka tulemüüri soojaks i-MiEVil on see koht täitsa külm ja "õhkab" külma.
08:53 09.01.2018
kalev76
Diagnostika tulemused

Kas keegi oskab lahti seletada

09:32 08.01.2018
tanker
Ajuinvaliid pole päris invaliid
08:38 05.01.2018
Ruudi05
Tegin siia selle teema, et pealkirjas nimetatud elektriautodega sõitjad saaks omavahel arutada nende masinate häid ja mitte nii häid külgi. Oodatud on ka nipid ja trikid kuidas nende masinatega ühe laadimisega kaugemale sõita.
Kõik postitused mis lähevad teemast mööda kustutatakse!
08:45 02.01.2018
projectman
Meil tuli remonditöökotta üks insignia 2008a 2.0d 118kw 194th läbisõit. Õli lekkis, tuli vända simmerist, lähemal vaatamisel vänt loksus, võtsime lahti, saaled läbi, jne. Üks klient nägi autot, tal oli sama mootor ja sama jama.
00:44 31.12.2017
erikmp
Mure selline , et ei tea maki koodi , ja maki peal koodi pole kirjas . Mis oleks kiire lahendus ? Kas keegi oskab aidata .
19:11 27.12.2017
Kärss
See peaks olema nii lihtlabane ülesanne, et siin pole midagi arvutada vaja. Piisab mõõdulindist ja suvalisest võrdse pikkusega kaatetitega täisnurksest kolmnurgast (rebi ajalehe servast), siruta käsi endast nii kaugele, et Sina näeksid kolmnurka enda käes nii, kus täisnurk oleks vastu vundamenti ja üks nurkadest katuseharjal. Kolmas nurk on nüüd kas õhus või maapinnal. Maapinnal on mõõdulindiga veel lihtsam mõõta, aga õhus oleva punkti mõõtmiseks võid lasta kellelgi kasvõi kepi maasse torgata. Mõõtes jalutad esmalt selle punktini vundamendil, kus nägid äsja täisnurka ja jalutad nüüd täisnurga all (majani tuldud jäljerea suhtes) mõõdetava punktini. Ise ainult sellist metoodikat kasutangi ja puu pikkuse saab ikka väga täpselt teada (peale langetamist kontrollitav). Aga enne siia kirjutamist googeldasin korra ega jõudnud ära imestada, kui palju keerulisi meetodeid nii lihtsa asja mõõtmiseks on välja mõeldud, nii et küsija segadus on igati mõistetav. Ainus segadust tekitav seaduslik pool jõuti kah juba teemas välja tuua mõni postitus eesppol (joppenpuhh).
22:14 21.12.2017
Raido9494
Raadio koodi oleks vaja
« eelmine lkjärgmine lk »