Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: 3 PÕLVKONNA HALDEX.

13:05 20.05.2018
Kardaanipoldimutter
3 põlvkonna haldex.
Küsimus selline;Volvo xc70 automaat, a2005 jaan. Kas on võimalik vahetada haldexi filtrit,ilma kardaani maha võtmata? Miks küsin,sest tundub et on mulle tünga tehtud. Ajasin masina pukile,et kontrollida taga diffris õli taset,see oli korras ja siis vaatasin ka juba haldexi üle.Kuid tundub et pole filtrit vahetatud,sest pole summutit ja ka kardaani maha võetud.Filtri kaant pole ka vahetatud,ikka sama vana nagu oli enne remonti,või eksin ma? Vaatasin sellekohast videot ja seal oli uues komplektis filter,filtri ees plastkork rõngastihendiga ja ka uus välis kaas ja isegi uued poldid 2tk. Õli paistab ka must olevat,sõidetud vaid7000km.peale remonti ja õli vahetust. Kui oleks seda teadnud,et usalda,kuid kontrolli,siis oleks kohe kontrollinud masina üle.
14:52 21.05.2018
maaks
Re: 3 põlvkonna haldex.
Ma ei tea väga hästi Volvi hingeeleu, aga see pildil olev junn peaks olema pump, filter on teisel pool summutit (eestpoolt vaadates vasakul rohkem, pildil detail 18)
https://www.volvopartswebstore.com/images/parts/volvo/fullsi
ze/GR-329203.jpg
19:21 21.05.2018
5 (registreerimata)
21:06 21.05.2018
Kardaanipoldimutter
Aitäh, kuid tal on filter pumba peal üleval,poldi pea paistab ja kaane ots.Foto lihtsalt kehva. Seal on ruumi vaid 2,5sm. ja mitte kuidagi seda ei saa välja,kui ei võta kardaani lahti ja flantset maha. 4põlvkonna haldex saab küll filtri vahetada,ilma kardaani lahti võtmata ja ka pumpa,vaatasin eelnevalt sellekohast videot,kuid 3põlvkonna kohta puudub info. Kui nad oleks mul teeninduses seda filtrit vahetanud,siis oleks pidanud sumpsi kammitsa ka lahti võtma,kuid see on nii roostes,ära põlenud ja vana,et siis oleks pidanud uue panema,kuid seda tehtud pole.Ka kardaani poldid on nii nagu nad on,pole neid küll lahti tehtud ja jääbki küsimus õhku ja usaldus kadunud!!! Olen ise 30a. Kirovetsiga töötanud ja pole kohta,mida pole remontinud ise,ka käigukasti sidurivõlli,pea sama ehituse ja tööpõhimõttega mis mu Volvol Aisi automaat. Ei taha küll enda kohta arvata et nii väikest asja ei tunne,nagu filtri vahetus ja kas ikka on tehtud??? Ja selle 7000km,mis ma peale remonti olen sõitnud,õli küll ei tohiks must olla. Eks näis mida mehed ütlevad,kui juuni kuus tahan sinna rem.kohta tagasi minna ja omad kahtlused esitada. Tahtsin siin foorumis üle küsida targemate meeste käest,et mida arvatakse.
22:06 21.05.2018
Kardaanipoldimutter
Tänud,see sama ta ongi,3põlvkonna haldex,sest sellel on filter otse pumba peal,üleval. 4põlvkonna haldexil on pump küll samas kohas 3põlv. haldexiga,kuid filter on viidud üles paremale poole ja 4põlv. haldexil saab nii pumba kui filtri maha võtta,ilma kardaani ja flantset eemaldamata.
06:34 22.05.2018
.............. (registreerimata)
NÄha ju, et neid pole keegi puutunud, isegi mitte kogematta pihta mindud.
11:19 22.05.2018
Kardaanipoldimutter
Tänud meestele,ise arvasin sama,kuid kuna ei tea selle 3põlv. haldexi iseärasusi,siis küsisin üle. Youtubest leidsin küll mitmeid videosid,kuid kõik on 4põlv.haldexsist,mis on ikka erinev teema filtri ja mootori maha saamisega. Loodame,et töötab ja kestab niikaua kui kestab.Senini on tagavedu ikka toiminud,talvel,kui sai proovitud ja täna hommikulgi 5:30 märjal heinal,üles mäge,rattaid ringi ei saanud.

Muudetud 22.5.18 13:36

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.