Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MIKS PÕLEB TURVAPADJA TULI ARMATUURIS

21:38 22.06.2007
mait77
miks põleb turvapadja tuli armatuuris
Mure järgmine: armatuuris põleb turvapadja tuli, kuid avariiline auto ei ole???
Olen seda ka varem kuulnud, et mingilt maalt hakkab tuli põlema, kuid millest see tingitud võiks olla?

Kas oskab ehk mõni TARGEM nõu anda!

Muudetud 22.6.07 22:24

22:22 22.06.2007
w.t.f. (registreerimata)
Re: miks põleb turvapadja tuli armatuuris
ei ole nii,et mingilt maalt hakkab põlema.tavaliselt tegu mingi veateatega,kui ära ei kustu.lase arvutiga ühendada ja järgi vaadata.võtab väga vähe aega.või siis lahti põrunud juhtmed istmes.

Muudetud 22.6.07 22:25

09:10 25.06.2007
ts (registreerimata)
piisavalt pädevasse kohta (TRK või Fakto) ning juhe taha :-)

Eerbäägi tuli hakkab põlema kahel juhul->
1. bäägi pole
2. viga süsteemis (kas juhtplokk või mingi katkenud juhe/põrutus jne)

Kas tuli hakkas Sinu käes olnud autol lihtsalt põlema või said juba põleva tulega auto omanikuks (viimasel juhul on 90% tõenäosusega tegemist padjatu autoga, ülejäänud 10% võib olla tegemist lohaka tööga- näiteks lahti kakutud rooli puhul)

Muuseas mis isendiga tegu on?

to w.t.f.

tegelikult on airbagil olemas nn. uuendusaeg-> st mingi aja pärast tuleb padi üle kontrollida, aju reset'ida ning vajadusel padi vahetada (kehtib peamiselt "noorte" autode kohta)
09:51 25.06.2007
sama kamm peaaegu (registreerimata)
Endal Nissan Almera 2006a. Lambist hakkas tuli vilkuma, mitte põlema. Mingi kuu vilkus järjest ning nüüd lõpetas lambist vilkumise ära lihtsalt. Huvitav kas peaksin hooldusesse ka pöörduma. Ma alguses meelega ei pöördunud, sest aimasin et võib mõni väike viga olla ning ei näinud special sellepärast hooldusesse minemises mõtet. Ku

Huvitav millest on tingitud, et alguses vilgub ja siis mõne aja pärast ISE lõpetab sellle.
10:15 25.06.2007
ts (registreerimata)
tõenäoliselt kehva kontakt (kui vilkus ebamääraste vahemikena), kas pistikus/ juhtmestikus või siis armatuuris (viimane on muidugi väga vähe tõenäoline nii uue auto puhul)

Üldiselt ei ole mõtet ebamääraselt vilkuva tulukesega veel kuhugi pöörduda, kui ta juba pidevalt põleb, siis oleks vaja midagi ette võtta (see muuseas ei kehti õlitule ja Check Engine jms tulukese kohta)
10:17 25.06.2007
ts (registreerimata)
ah jaa-> tingitud on see vilkumise lõppemine sellest, et lahtine pistik/juhe annab kontakti nagu jumal juhatab :-)

seega võib juhtuda, et see vilkumine tuleb tagasi (seega kui kunagi hooldusse asja on, siis lase igaks juhuks üle vaadata)
10:28 25.06.2007
sama kammpeaaegu (registreerimata)
Eks ma lasen tavalise hoolduse käigus seda asja kontrollida. Samas ei imesta, et pistikud või kontaktid lahti põruvad, sest kruusateedel on päris kõvasti sõitmist olnud ning see vilkumine võib ka lihtsalt üks "sünniviga" olla (tehases midagi lohakalt ühendatud/kinnitatud vms).
08:09 27.06.2007
mait77
tegu on alfa romeo 156-ga!
Kuidas ma teada saaksin kas mul see airbag üldse olemas on või mitte!
Ja kui on siis kus kohast ma neid juhtmeid kontrollida saaksin??
Ise alles täielik võhik alfadega!:(
09:10 27.06.2007
ts (registreerimata)
Bäägi olemasolu kontrollimiseks on väga lihtne, lihtne ja mõtekas moodus:

Kõike lihtsam oleks rool lahti kakkuda ja vaadata :-) Siin on muidugi oht, et kui seda kunagi varem teinud pole ning reegleid ei jälgi, siis pärast Sul võibolla bäägi enam ei ole...
Veidi vähem lihtne oleks otsida üles veakoodide tabel, võtta pirnike, otsida üles diagnostikapistik ning hakata koode lugema... Siin on see pisimiinus, et Sa ei pruugi leida pistikut, ning kui Sa pole varem koode lugenud, võid tähelepanematusest valed klemmid ühendada jne jne
kõige mõtekam oleks pöörduda vastavasse instantsi (näiteks eelmainitud Fakto või TRK) ning lasta neil koodid välja lugeda (reeglina on see kõige kiirem, kuid ka kõige kulukam versioon-> v.a. juhul, kui eelmise kahe metoodikaga kogemata midagi p...sse läheb :-D)

Muidugi on veel üks variant, kuid hoolimata oma odavusest, ei ole see just kõige turvalisem-> nimelt ootad, kuni kunagi avarii toimub ning siis vaatad... ;-)
18:36 27.06.2007
bailando
Tseki k6rvalistuja istme alt juhtmeid,pistik halvasti yhenduses,k6igil FIATi autodel olla sama jama. Endal Alfa GT ja tuli p6les ja lihtsalt toppisin sinna k2e ja voilaa,kadus. Edu
21:37 28.06.2007
mait77
Tänud nõuannete eest hakkan nädalavahetusel asja uurima!?=)
22:38 28.06.2007
A8Q (registreerimata)
Ma Alfade kontakte pole ise käes hoidnud ,aga normaalsetel autodel on turvavarustuse pistikud NII korralikud et need naljalt lahti ei tule.

Targutajale kes siin kahest võimalusest rääkis lisaks veel niipalju et põhjuseid võib olla teisigi.
Osadel autodel annab tuli märku et oleks aeg minna esindusse turvavarustust kontrollima.See mingi kindla aja tagant.

Mis automüüjatesse puutub,siis nad üldjuhul ei ole nii lollid et airbagi tuld padjatul autol üldse süttida lasevad.peenemad vennad ühendavad selle mõne muu indikaatori alla või katavad valgusdioodi lihtsalt kinni (vanemal autol pirn välja).
Vigane võib olla ka mõni muu osa turvavarustusest,nt vöö eelpingutivõi seal mõni kontakt.Turvasüsteemi aju on saanud lihtsalt kusagilt mingi valeinfo ja seetõttu vbolla tuli põleb jne...
Väidetavalt peab ühe konnasööja siinsete esindajate sõnul tööle rakendunud eelpinguti puhul kogu turvavarustuse välja vahetama:Ise seda arvamust ei jaga.
Ise soovitan sul esindusse pöörduda,siis asi kindel

Airbagi tuli hakkab põlema ka juhul,kui mingil põhjusel on juhe lahti mingiks ajaks ühendatud ja sel perioodil süüdet sisse lülitatud.Nt võtsin istme välja ja panin auto käima,tuli hakkas põlema.
11:43 29.06.2007
HR (registreerimata)
Minu 156l põles ka turvapadja tuli, isegi teeninduses viga ei parandatud, ja mul ei olnud kunagi meeles seda ka küsid. Ja siis läks turvapatja vaja... kõik toimis suurepäraselt.
23:28 24.09.2007
asfdsffs (registreerimata)
Minu 156-l hakkas padja tuli põlema, kui akut vahetasin. Fakto kustutas uuesti ära.
12:48 30.09.2007
166 (registreerimata)
minu 166l põleb ka padja tuli armatuuris, kui käin teeninduses, kustutavad ära, aga nii kui liigutada kõrvalistuja istet edasi tagasi, nii süttib taas.
hahaa
23:43 14.10.2007
mureline (registreerimata)
Mul on nii, et kui auto käivitada, siis turvapadja tuluke vilgub korrapäraselt paar minutit ja siis jääb põlema. Kui auto seisma panna ja uuesti käivitada, hakkab tuli taas vilkuma korrapäraselt ja vilgub paar minutit ning jääb siis jälle põlema?

Kuu aega hiljem kui süüde kui auto käivitada, ei vilgu enam, vaid hakkab kohe põlema. Miks see vilkumine ära kadus?

Mida see näitab, et algul vilgub ja siis jääb põlema?
09:44 15.10.2007
ts (registreerimata)
kui algul vilgub siis tähendab see seda, et CU kontrollib süsteemi korrasolekut
Kui siis tuluke põlema läheb, tähendab see tõenäoliselt seda, et kuskil on kehva kontaktiga tegemist

kui pidevalt põleb siis tähendabs eda, et enam ei kontrollitagi...

Variant 2-> kah tõenäoline... keegi on kogu kompoti eemaldanud ning sellele aegrelee vahele pannud (esialgi töötas see normalselt, siis hakkas väsima ning nüüd on surnud)

Soovitaks pöörduda vastavatesse instantsidesse, et pilt selgeks saada ;-)
22:26 15.05.2017
Peugeot 1,6 (registreerimata)
Tere sooviks kommentaare airbagi koht .Auto on Peugeot partner 2003 1,6 ja asi selline. Käivitan auto ja airbag kustub ,siis sõidan 10 km ja tuli süttib ja jääb põlema . Panin juhtmed külge ning veateadet ei ühtegi .Kust otsida esmalt ??
22:39 15.05.2017
VL (registreerimata)
Istmealusest pistikust.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.