Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: ÜLEVAATUSE KEHTIVUS!

17:59 15.05.2008
krissu1960
Ülevaatuse kehtivus!
Täna käisin ülevaatusel ja läbi ei saanud, pidurid on erinevad, täpsemalt, sõidupiduri ühel teljel paiknevate rataste pidurdusjõud erinevad omavahel rohkem kui lubatud. Juba käisin korra remondis täna aga ei aidanud, nüüd hakkasin vaatama, et ma vist ei tohigi enam sõita, sest OV, lubatud ainult lühemat teed mööda remondikohta, tegelikult kehtib mu senine ülevaatus juuni lõpuni, muidugi homme lähen remonti jälle ja lasen piduriklotsid ja silindri ära vahetada. Ehk aitab, jama , sõita tahaks, tegelikult ei tunne ise sõites küll mitte kui midagi, pidurdab päris hästi. Ja kas see ongi piduriklotside viga, remondimees ütles, et on aga ülevaatuse mmes arvas, et silindris on viga, et õli ei saa kätte. Spetsialistid, mis teie arvate. Alati lähen närvi kui mu autoga midagi korras pole, auto on mulle nii väga tähtis ja sõitmine veelgi rohkem.
09:51 16.05.2008
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Ülevaatuse kehtivus!
Tegelikult on Teie autol mai lõpuni kehtinud ülevaatus annulleeritud ja selle asemel on korduv. Kehtib auto reg. tunnistusel ülevaatus märgete lahtris olev viimane rida. Selline kord näitab meie riigiametnike-seaduseseppade lausrumalust, et korralik riigikodanik saab karistada ja altkäemaksuandja itsitab ja sõidab kehtiva ülevaatusega remonti kui viitsib. Kuna riigikassa on suure auguga siis paistab, et viimasel ajal on politsei seda põhjatut auku hakanud täitma ja nad "lajatavad trahve täie rauaga" kui kordusülevaatusega auto sõidab hilisõhtusel ajal.
Kui piduriklotsid ei ole pidurivedelikuga kokku puutunud siis ei saa olla klotside viga sest piduriklots peab oma ülesannetega hakkama saama kuni ta kulub metallini välja. Juhend kohustab klotsi vahetama kui selle hõõrdmaterjali paksus on 2 millimeetrit või vähem. Pidurisilindri vahetus aitab 80% tõenäosusega. Vahel harvem on viga selles, et tagarataste piduritele tuleb peale erinev pidurivedeliku rõhk. Ketaspidurite puhul on aga üks support kinni jäänud. Teinekord on aga viga selles, et piduriklotside automaatreguleering ei ei tööta siis on tihtilugu ka sama ratta seisupidur nõrk. Remondimeeste peale ei saa alati pahandada sest neil ei ole kallist piduristendi ja tihti tuleb ette nn. "katseeksituse meetodi kasutamist".
15:50 16.05.2008
krissu1960
Tänan vastuse eest, täna sain asja õnneks korda, vahetati piduriklotsid, töösilindrid ja piduriõli. Ülevaatuse läbisin ka edukalt.
15:53 19.05.2008
. (registreerimata)
eesmärk pühendab abinõu ehk siis kõik vahendid riigikassa täitmiseks on eetilised ja edasikaebamisele ei kuulu!
kui vanasti võis kordusülevaatusega veel kuu aega liigelda,siis nüüd vaadaku inimene ise, kuidas tööle- koju saab, autot remondib ja ikka naerulsui oma päevi mööda saadab.
küsiksin ka ülevaatuse meeste käest, et kui igal aastal tõuseb ülevaatuse tasu, siis mis tavakliendi jaoks ka sellest paremaks muutub? kas on ka silma kinni pigistamist kui näiteks õõtsoova puks annab märku,et varsti võib vahetus päevakorda tulla, kuid ohtu elule ja tervisele veel kindlasti ei ole. või annate inimesele teada,et rooliots pole just kõige paremas seisus, kuid asi pole ka nii hull ja ülevaatuse võib lugeda läbituks.
22:40 21.06.2010
N (registreerimata)
tere mul selline küsimus et kui mul nr on 689 kas ma siis ei saaks teha ÜV juba juulis terveks aastaks või saan ainult mingiks ajaks teha ja siis novembris pean juba uuesti tegema?
10:34 22.06.2010
Teie saate uue ülevaatuse tähtaja 11.2011 alles alates 02 augustist.
21:02 22.06.2010
Aris2 (registreerimata)
"."-ülevaatustasuga ei täideta riikassat, kui siis niipalju, et nende pealt laekuvad maksud. Ennevanasti ei olnud ülevaatust üldse ja tee kuidas tahad halvasti on ikka, kui eesti mees ostab sellise poolpiduste(mitteohtlike) puksidega auto siis jookseb ta jälle tõrvikuga ümber ülevaatuspunkti ja kisab et ülevaatus on ostetud ja miks peab oma ostetud autot remontima hakkama. Ja küsiks vastu, miks tõuseb kogu aeg kütuse ,leiva, elektri jms hind, mis on neis eestlase jaoks paremaks läinud?
22:55 22.06.2010
ahsel (registreerimata)
autode ülevaatus ei ole selleks et riigirahakotti täita ,vaid et te oma logisevate romudega ei liikleks ja teisi inimesi surnuks ei sõidaks . kui kellegil on pidurid korrast ära siis tule taevas appi ,see ongi kõige tähtsam auto juures peale roolisüsteemi.
tehke oma autod korda ja pole probleeme ülevaatuse läbimisel .
ja ehk jääb nii mõnigi liiklusõnnetus juhtumata.
15:28 16.03.2017
Kohe (registreerimata)
jõustub uus tehnilise ülevaatuse kord. Aasta hakkab jooksma sellest kuupäevast millal ülevaatus toimub. Näiteks, käin varem kui aasta möödas, siis jääb ju ülevaatusaasta lühemaks. Et mitte ajaliselt petta saada, kas peaks siis igal aastal täpselt ühel kuul ja kuupäeval ülevaatusel käima, või on lubatud ka mingi nö. hilinemine? Uus parem ja paindlikum.
16:24 16.03.2017
maaks
Kohe ei jõustu midagi! 30.aprill hakkab kehtima see
https://www.riigiteataja.ee/akt/119102016002
ja seal on see viimase numbri ja ülevaatuse kuu seos ikka veel sees.
20:13 05.05.2017
kiireim
Kui auto reg.nr oli 414 ja viimane ülevaatus oli juuni 2016 ,kuid veebruaris 2017 võtsin oma reg.nr 900 .Kas järgmise ülevaatusele lähen juuni 2017 ja siis saan det. 2018-ni.
21:02 05.05.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
vaata reg tunnistuse tagumist poolt ja ära ülereageeri
16:51 06.05.2017
Ülevaatusele lähete juuni 2017 ja siis saate det. 2018-ni.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.