Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MILLEGA ROLSSI VÕI BENTLEID VÕRDLEKSITE?

16:41 09.01.2009
wadory
millega Rolssi või Bentleid võrdleksite?
huvitab nende mulje, kes nende autodega ise on sõitnud, omanud. Mida loeksite nende puhul heaks, mida miinuseks, mida ülalpidamisest rääkite? Kas ja kes neid eestis korras oskaks hoida? Omal on mersu S600 kupee, milles need inglased paremad on?
17:33 09.01.2009
Larry5494949889494 (registreerimata)
Re: millega Rolssi või Bentleid võrdleksite?
Ah,et milles Rolls ja Bentley paremad on kui S600? Ütleme nii,et igas asjas........Ise olen sõitnud Bentley Continentaliga(flying spur)
Ja mingit mersu loksu ei tasu selle autoga võrdlema hakatagi.
18:18 09.01.2009
larriböördontagasi (registreerimata)
Tegelikult maksavadki Bentley või Rollsi juures inimtöö tunnid ja kasutatav materjal ning loomulikult maksab ka märk. Sõiduomadused on kindlasti uutel sakslastel paremad, sest ega Bentley ongi suur VW ju.
18:28 09.01.2009
cl (registreerimata)
s600 kupee pole olemaski vali ikka õige mudeli nimi
20:01 09.01.2009
wadory
Kas neil juhiiste on ka hea või on põhitähelepanu ainult kaasasõitjatele suunatud? Kas nende puhul tuleb arvestada 25-30l/100km? Kuidas nad remontti soovivad? Ja kes neid eestis remonttida oskaks? Või on nende ehitus nii lihtne, et remondiga saavab hakkama enamus remonditöökodasid. http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=418138 Praegu on selline isend müügis ja kunagi tahaks endale sedaani, kuid sooviks enne selgeks teha, et pärast ei kahetse mugavuse või selle tõttu, et ülalpidamine käib siiski üle jõu
20:21 09.01.2009
cl (registreerimata)
ei ole olemas mudelit s600 kupeeeeeee
20:25 09.01.2009
oon (registreerimata)
Tallinnas on kindlastikohe 1 olemas
20:28 09.01.2009
cl (registreerimata)
olgu mudeli nimi on cl 600 kui ei usu mine silberisse ja küsi varuosi s600 kupeele
20:46 09.01.2009
wellbaum (registreerimata)
mina võrdleks sapakaga - kõik 3 on autod!
21:16 09.01.2009
wadory
Re: millega Rolssi või Bentleyd võrdleksite?
CL ja S600 on erinevad asjad. See, millega mina sõidan on S600, kaheukselise kerega, mida tihti nimetatakse kupeeks, W140. Silberauto pole mulle võõras, olen neil tellinud mõned osad. Aastal 1991- 1998 polnud MB märgistus sama, mis praegu. CL on pisem.
Praegu ei olnud teemaks siiski MB vaid RR või Bently. Küsisin arvamust neilt, kellel on nendega isiklikke kogemusi, kui Teie kogemus autodega piirdub sellega, et MB S600-t pole olemas, ehk leiaksite endale mõne teise foorumi eneseväljenduseks.
Teistele tänud oma muljete avaldamisest! Aega leiate, kirjutage midagi spetsiifilisemat. Samas on võib-olla küsimus ise rumal- eks need autod lihtsalt peavad head olema
22:31 09.01.2009
ts (registreerimata)
"Või on nende ehitus nii lihtne, et remondiga saavab hakkama enamus remonditöökodasid"

kõik autod on sarnase tööpõhimõttega...

aga enamus töökodasid saavad hakkama vaid sellega, millega varem harjutatud on (ja tihtipeale ka mitte nendega eriti hästi)

Isiklik kogemus RR või Bentleyˇga puudub, küll aga on olnud võimalus neid põgusat piiluda.
Faktiliselt- Sa ei taha omale osta 100 000 eest luksusautot ja minna sellega suvalisse töökotta (ega see Sul MB ei ole...). Kardetavasti sellise küsimuse peale ei jõua Sa tõenäoliselt seda autot ka ülal pidada - kui mälu ei peta siis 6-3/4T mootori õlivahetusvälp on 4000 ja seda õli mahub sinna meeletult... ja see ei ole odav õli :-D
juppide hinda ei taha Sa kindlasti teada (võin jällegi eksida aga juppide hindu võid soovi korral ise uurida... aga luban, et see ei ole eriti meeldiv http://www.bentleyparts.com/CAT_ListCategories.aspx?cid=298&
amp;category=Parts-for-1980---1998-Rolls-Royce-and-Bentley
) aga karta on, et 130 000 eest ostetud autol, mis tegelikult kordi rohkem maksab (tegelikult müüakse korras TurboR nimega sõidukeid umbes kolm korda kallimalt) läheb jupindusele masendavapanev summa.

Väitest, et seda autot ülal pidada ei suuda ei tasu ennast solvatuna tunda... 99,9% inimestest ei ole võimelised seda autot korralikult ülal pidama (selles tegelikult RR ja Bentley fenomen seisnebki- Sul on auto, mida teistel ei ole...). Ja oma võimeid ülehindavate inimeste tõttu kipuvadki autod kaduma- kuigi ideoloogia poolelt peaksid need igavesti kestma (Rolls Royce does not brake down- it failes to proceed).

Kuigi- kütusekulu osas võid küll jah linnas 30 arvestada, maanteel saad vast poole vähem; ringrajale sellega ei roni (klassikuid kasutades: "maailma kiireim katedraal"); ei tasu siiski unustada, et tegu on kahe ja poole tonnise autoga, mida veab iidne mootor ja mille jõud kantakse maha kolmekäigulise kasti kaasabil
Lisaks veel-suurem osa inimesi ei teagi, misasi on six and three quarter litre ja miks see puhuriga eriti hea on- ah mis... nagu vastajatest näha ei tea suurem osa isegi seda, mis vahe on luksusautol ja "luksusautol", seega eputamiseks kah ei kõlba :-P

hinnast ja headusest- kui huvitab, siis- näiteks seesama V8 on käsitsi poleeritud... seestpoolt; käigukast on tavaline... mis on võetud lahti ning 1000-se liivapaberiga üle lihvitud, et tagada absoluutne lülitustäpsus )RR puhul on minu lemmikuks näiteks käsitsi lõigatud "iluvõre" ... kogu töö juures ei kasutata mitte kui ainsatki mõõteriista või šablooni, aknaid ei tõsta mitte tross vaid kett, kerel on 16 kihti värvi jne jne jne

Istmetel ei ole vist eriti suurt vahet (reisijale suunatud mugavus on pigem siiski RR pärusmaa- Bentley puhul peaksid istmed olema toetavamad)- küll aga maksab nt kulunud istmekatte uuendamine korraliku varanduse

Kui see kõik Sind verest välja ei löönud ning Sul on tagataskust igaks juhuks pidevalt mõnikümmend tuhat hädapäraseks remondiks võtta, siis:

Tegelikult on Eestis olemas koht, millel on lingil viidatud sõiduki kogemus olemas, samuti tegelikult ei ole ka jupid nii kallid ja tegelikult on 80-98 RR ikkagi täiesti omaette maailm, mida suudab samavana (või ka kaks või kolm põlve uuema) sõidukiga võrrelda ainult täielik võhik 8-)
Ja tegelikult saad omale mõnest muust uuemast "luksus"klassi autost kordi rohkem... umbes samade ülalpidamiskuludega (nooh- tegelikult siiski veidi kõrgemate ;-)

Teema pealkirja tagasi tulles:
RR ei kannata juba ainuüksi oma "miljonikroonise" uksesulgumisklõpsu tõttu mingit võrdlust ühegi teise autoga- seega ei ole seda võimalik millegi muuga võrreldagi ;-)
22:46 09.01.2009
ts (registreerimata)
ja kuna siin hirmasti MB-dest targutatakse, siis selle ossa kah paar sõna:-)

S klassi tähendused olid 126 ja 140 puhul SE (sedaan e W algusega) SEL (pikendatud kerega sedaan V algusega) ning SEC (ehk siis kupee ning C algusega)

kuni 93 nimetati ka C140 kupeesid SEC, vahepeal Sxx0C ja see nimetati CL-iks ümber 1996 sellepärast, et ... :-? ... ma pole kunagi aru saanud, miks nad seda tegid- ju siis S500C ja S600C ei olnud nii kõlavad, kui CL kombinatsioon ise

P.S. S600coupe nime ei ole kunagi ametlikult mandrieuroopas kasutatud ;-)
14:17 10.01.2009
wadory
Tänud "ts "-le! Mersu puhul ostsin kuulutuse järgi CL, kuid nüüd loen pasist S ,saksa lehelt "mobile.de" leian 9 S-kupeed ja 28 Cl 600-st. Ega ma sellest müstiksast päris aru saa.
Ma veel ei tea, kas see kirjutis RR-st hirmutas ära või mitte. Ma ei kavatse autot osta enne suve ja tahan selgeks teha, kas ma sellist markki suudan endale lubada või mitte. Ma ei soovi sellist masinat osta selleks, et suvel kaks korda parklasse sõitta ja kõva tümps käima panna ja siis mõne tunni järel garaasi tagasi.Ma ei tahaks, et tuttavad hakkavad autole kaasa tundma. Pooled sõitmised jääksid nähtavasti MB CL600-le kanda, kuid vahel sooviks perega sõitta. Pealegi on RR lihtsalt mu unistuste auto, Iidol. muidugi on nii, et paljud unistused jäävadki unistuseks.
Samas kuna praegune auto tühimass on 2240, siis paar-kolmsada lisakilo ei tundugi enam nii hulluna. Ja MB küsivad nad ka osadest päris korralikku hinda. Tegelikult viimase vastaja jutt on mind veidi julgustanud.
Mis mind veidi hämmastas, oli, et RR hinnad saksas algasid 6 000 € ja Bently 12 000€. Spidomeetrid näittavad enamvähem sama. Kas ka neid keritakse nii kõvasti? Kas RR on rohkem läbisõidetud auto? Eks sellele saab vist vastuse kohal käies.
19:44 15.01.2009
wadory
Olen mõtelnud selle teema üle ja siis mul tuleb teine küsimus pähe- Kas siin kirjutajad on sõitnud mingi teise, mitte sportautoks loetava autoga, millel on vähemalt 5 l mootor? RR-l , mida jõuaksin osta, on kuskil 150kw, ma ei tea, kuidas see mulle meeldiks. Samas muidugi on tal väändemoment hea, kuid kas see asendab pea kahekordset võimsust MB-l? Mõneti on RR puudus ka tema väga ekslusiivne välimus. Praeguse autoga tõööe minnes mehed küll vaatavad veidi ja küsivad igasugu küsimusi, kuid ma ei kujuta ettegi, kuidas reageeritaks, kui hakkan tööl käima lihtsalt maailma luksuslikuima margiga. Kui ma teda igapäeva elus ei kasuta, siis ma nii rikas pole, et teda ainult kirikusse sõiduks kasutada.
MB-ga on väga mugav näiteks Tallinnas sõitta, kunagi ei jää kellegile jalgu, pole probleemi ridade vahetamisel , RR-ga see muutub vist keerulisemaks
10:57 31.01.2009
wadory
MB teeb ka Maybahhi, mida peetakse vägagi heaks. Praegu olen kokku puutunud MB remondiga ja leidnud, et ka sellisel autol juhtub aja jooksul vigasid- veepump jooksis kinni. Pump ja termoklapp ja nende vahetus esinduses maksab nagu RR jaoks kästi taskus hoida-20 000. Kahtlen, kas RR tegelikuses tõõkindlam on- ta oleks ju veidi vanem. Ja kui ostan 25 aastat vana auto , siis juba seismise tõttu on tal palju asju remondi ootel. Siin on hoiatatud RR suure massi eest, kuid veidi tuhnides leidsin oma üllatuseks, et tegelikult on ta MB-st 100 kg kergem.
10:45 20.04.2014
Kah unistaja (registreerimata)
Kuids siis selle RR-on,kas olemas või ikka helesinine unistus.Aastaid juba omajagu möödas sellest.Sõidan S600L-iga ja mõte liigub RR suunas,mis oleks
oma unistuse täitumine.DDD.Kuidagi tuttav.
12:56 20.04.2014
Siiiidiuss (registreerimata)
Ütleme nii, et Audi a8 peaks parem olema neist kõigist. Eestis on ka päris paljudel A8 ja sellega on täitsa hea mugav sõita. Olen isegi sõitnud ja nahksisuga A8 on päris luksuslik ja vastupidav auto kui on manuaal käigukastiga ja diiselmootoriga.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.