Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MIKS OSTSIN AUSTINI?

16:30 12.11.2003
piip (registreerimata)
Miks ostsin Austini?
Kõigile (vara)keskealistele on tuttav hr.Kotievi raamat "väljamaa" autodest. Seal kiideti omal aja seda marki omapära, töökindluse ja selle pärast, et sobis palju vene autode varuosi! Naljakas tänapäeval...
Isiklikult olen omanud "Krabi" (e. Aasta Autot Austin Princessi), millega saadud sõiduelamusi ei ole kunagi hiljem kogenud mingi muu margiga (tõsi-remonti ta tahtis, sest oli eelmise omaniku poolt käest lastud). Viimane Austin (tegelikult juba Rover) oli Montego Estate. Selle auto sõiduomadused ei olnud midagi erilist, aga praktilisus, kompaktsus ja väikese kere kohta haruldane pagasiruum hämmastavad tänase päevani (peaaegu Passati mõõtmetes tunduvalt rohkem ruumi). Lisaks on suurtele peredele võimalus paigaldada praktilised lisaistmed kahele kuni 160 cm lapsele, mida saab "uputada" põranda sisse. Omal ajal oli probleemiks varuosade saadavus ja hind, aga nüüd on poodides kõigele kõike saada täiesti normaalsete hindadega. Praktiline auto selle raha eest, mida ta maksab. Lihtsalt oli omal ajal huvitav ja omapärane mark.
Millised on (olnud) teie kogemused?
14:54 14.11.2003
m (registreerimata)
Re: Miks ostsin Austini?
Tere!

Ka mina olen olnud Austini Montego 1,6 '88 sedaani omanik. Alustuseks sai see masin soetatud oma soodsa hinna pärast, kuigi paljud osad (esiklaaas oli sisse lödud ja rattalaagrid kulunud) vajasid ka peatselt vahetamist. Nii nagu siit foorumist lugenud olen, on nii mõnigi ähvardanud varuosade probleemidega - minul neid õnneks polnud kolme aasta jooksul. Masin lihtsalt ei lagunenud. Selle aja jooksul oli vaja vahetada vaid hooratas, mille sain romulast ja teisel korral oma enda lollusest starter. Tehnilise poolepealt tundus üldse olevat väga lihtne ja lollikindel masin. Ökonoomen SU karburaator ja ei mingit elektroonikat.

Tagantjärele mõeldes oli see sedaan ikka ülimalt stiilne. Mulle meeldisid ka tema sõiduomadused. Võrreldes praeguse universaalkerga Sierraga oli Austin palju mugavam, sportlikult täpse käigukasti ja lühikese käiguga pedaalidega.

Ainus mure oli hommikuse külmalt käivitamisega. Ilmselt oleks võinud karbussi remondikomplektiga üle käia, kuid lihtsama/odavama vatupanu teed minnes lasin õhuvõttjasse kiirkäivitus spraid ja mure oligi murtud. Ja salongki läks normaalselt soojaks.

Endamisi naljatasin ka, et Jaguare vurab kõikjal ringi, kuid Austinit pole kaugeltki nii paljudel.
00:25 19.11.2003
roller (registreerimata)
Ostsin Austin Metro lapsele.Ilus ja kihvt auto.Korralikult duunitud ja puha.Ühe perenaise käest,kellele see auto oli anult poes käimiseks.Kahjuks põrkasin pea kohe raskustele,mida tähendab sellise auto omamine.Esiteks neid siinmail on registri andmetel vaid 2 autot.Ka Soomes puudub selle auto nii maaletooja kui esindaja.Pole suutnud leida tema kohta mingit tehnilist kirjandust. Külje aken lõõdi puruks ja seda lähemalt,kui Inglismaalt tellida polnud võimalik.Jne.jne.Auto alusvanker on sellise ehitusega, millega mina puutusin kokku esmakordselt oma 33 aastase automehe staaziga.Äkki leidub teie seas inimesi,kes teaks seda autot või kellel oleks äkki mingit kirjandust tema ehituse kohta.Juba ette tänades.
23:49 19.11.2003
piip (registreerimata)
See hydro-pneumaatiline vedrustus on vanade Austinite leivanumber (kallis, aga ülimugav sõita kui korras on). Omale sai valmistatud ise vanast piduri peasilindrist vastav aparaat masina vedrustuse täitmiseks, kuna süsteem lekkis ja auto vajus paari nädalaga ära. Samas, kui ta ei vaju madalamale aja jooksul, pole põhjust torkida. Varuosasid on saada praegu kõikidele markidele ja mudelitele, ka sellele Metrole.
13:12 20.11.2003
mati (registreerimata)
haynes manual austin metro kohta mul kodus riiulis. kui huvitab, maili.
13:15 20.11.2003
mati (registreerimata)
tartus 2 erinevat, nelijärve kandis nägin suvel veel ühte metrot. register ei saa täpselt öeldagi, sest ühele neist kirjutasid nad passi: AUSTIN ROVER.
17:37 20.11.2003
roller (registreerimata)
Oleks huvitatud küll.Ütle hind või leiuta,mis sind huvitab.Pull on muidugi selles,et eile hommikul aeti masin ära,aga ehk leitakse üles.Auto on punane ja duunitud.reg.nr.004 IAM.See inf igaks juhuks,ehk hakkab silma.Aitäh.
17:44 20.11.2003
roller (registreerimata)
A,mis jama seal sees on?Kuna üks ots oli veidi maas,siis hakkasin asja uurima ja leidsin sealt püti küljest ventiili.Arvasin ise ka,et mingi pneumavärk peaks olema.Panin kompressori tööle ja muud kui täitma,aga see kuradi vigur surus hoopis kogu oma sisu kompressorisse.Mingi tosooli moodi ollus.Mitte õli.Kuna mul kompressor annab 12 atti,siis palju selles pütis siis on.Peab ilmselt rohkem olema.Nüüd on nina täitsa maas,aga mis köige pullim,eile hommikul suutsid pätid ta ikka ära varastada.Ma siin kirjeldusejuba jätsin kuhugi,et ehk hakkab silma.
23:18 20.11.2003
piip (registreerimata)
See on jah tehnilise piirituse segu. Pass annab auto kliirensi, selle järgi teadki, palju seda ollust sisse panna-mingit manomeetrit ei olegi. Vedelik peab olema külmumiskindel ja määrima-nii et tosool vms. sobib hästi. Tähtis on saada aparaat, mis survega selle vedeliku süsteemi saadab (ise tegin veoauto pidurisilindrist). Tallinnas oli aastaid tagasi selline aparaat nii mõneski töökojas olemas. Auto sõidab ka tühjade amortidega, aga siis on jäik, madal ja hüpleb nagu kits tee peal.
23:28 20.11.2003
kutt (registreerimata)
austinite ja remondiga tegeleb tallinnas AS PLEIONE. ehk siis daewoo maaletooja õismäel. siis kui mina seal veel tööl olin siis oli nendel isegi see aparaat olemas millega neid jubedaid padjakesi seal ees täitta. ja raha küsisid nad kah suhteliselt vähe. üks vanem kutt on seal veel alles kes nende austinite hingeelu peris hästi tunneb.kuigi ta neid hästi teha ei taha. aga noh küsida võite ju alati loodame et suupihta ei lööda.
22:59 11.09.2004
deres (registreerimata)
Kui miskit kasutatud Metro juppi peaks tarvis olemas siis võib mulle meilida.Mul on neid kodus kaks autot laiali lammutatud. Midagi olen muidugi ka ajajooksul ära jaganud.
17:28 08.11.2004
Drafa (registreerimata)
current@hot.ee Kysi, juppe myygiks ajast, kui veel ise sellist masinat omasin.
23:41 21.05.2005
KimsSky (registreerimata)
19:57 17.07.2005
usku (registreerimata)
rõhk peab vedrustuses olema 27 at .. tõepoolest tallinnas pleione täidab neid asju. endal sama tee ees mõne päeva pärast. see õli sinna sisse maksab 250 eek / l ja kulub tühja süsteemi jaoks ca 4-5 l. vedrustuse kohta loe: http://www.mgfcar.de/hydragas/ehydragas.htm

juppe saab tellida mootorile www.minitron.fi (mini ja metro mootorid samad) ja ka pleionel on mingisugused kataloogid olemas. sõltub mis aasta metro sul on, kuid mida vanem, seda rohkemaid BMC juppe saad kasutada (mini, maestro, allegro jt). huvitavat lugemist www.austin-rover.co.uk. samuti on juppide leidmisel abiks klubid. www.google.com pane otsingusse "austin metro+ club" ja vaata meile lähim riik. posti teel tulevad klubist ostetud jupid ca 2 nädalaga ning hinnad pole üldse jubedad. ning mis põhiline - kõike on võimalik saada

aga ise ostsin, sest nägi tobe välja (3 uksega allegro sedaan) ja sis armusin ära temasse ja nüüd läheb kõik raha ja vaba aeg.
11:37 17.09.2005
amateur
plokikaanetihendi sai automaailmast (88.a 1,3 Metrole).rooliotsad lähevad Ford Fiesta omad.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.