Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: PARKIMINE KÕNNITEEL

10:09 25.11.2009
sdram
Parkimine kõnniteel
Terve nädalavahetuse seisis sõiduk kenasti kõnniteel ning noored emad pidid oma poekottidega sopa sees käima.

§143. Asulas tohib alla 6 m pikkust A- ja haagiseta B-kategooria ning haagiseta D1-alakategooria sõidukit parkida ka:
1) sõiduteel selle ääre suhtes nurgi – seal, kus seda näitab liikluskorraldusvahend või on olemas sõiduteelaiend;
2) kõnniteeäärses parklas korra kohaselt, mida näitab liikluskorraldusvahend;
3) osaliselt või täielikult kõnniteel, k u s s e d a n ä i t a b vastav liikluskorraldusvahend, jättes jalakäijale seal vabaks vähemalt 1,5 meetri laiuse käiguriba.

Antud kohas (Saue vald, Laagri, Sillaku tn) vastav liikluskorraldusvahend aga puudub.
10:33 25.11.2009
, (registreerimata)
Re: Parkimine kõnniteel
10:56 25.11.2009
iii666666666666666 (registreerimata)
10:58 25.11.2009
psyhhhhh (registreerimata)
Kus see probleem siin on? Milleks minna sopa seest, kui saab ka ümber auto minna mööda asfaldit.
13:35 25.11.2009
foto@auto24.ee
G4S sööma - Räägu Pesa, ise sööma ja autod kõnniteele ja sedasi, et mööda mine autoteepealt.
23:03 26.11.2009
kisakõri26 (registreerimata)
debiilid. load ära ja trahvi. pilt kui g4s saata saavad ****d pähe nii kui nii
kuis rabiseb.
08:12 27.11.2009
öelge, kas ma saan õigesti aru (registreerimata)
et see auto, kes teisena sinna parkis, on süüdi. Sest võib ju parkida kõnniteel, kui jalakäijatele jääb 1,5 meetri laiune vaba käimisruum

üks Blondu
08:15 27.11.2009
see sama blondu (registreerimata)
Ja esimesel pildil on küll auto väga ülbelt ja valesti pargitud.
23:30 28.12.2009
:D (registreerimata)
Need noored emad võiksid vähem vinguda. See et te sopa see käite on teie probleem kõrval on ju norm tee olemas, kus liigub tunnis 2 autot. Nii, et ärge vinguge ja kasvatage oma lapsi. Aga mitte selliseks nagu Teie!
16:38 20.01.2010
räägupurks (registreerimata)
kes veel ei tea siiis seal on märgiga näidatud ka et võib parkida;) Pildi üleval ääres näha märgi alumist äärt ka;)
23:35 11.02.2010
njh.... (registreerimata)
miks peaksid noored emad minema auto teele kui kõndimiseks on olemas kõnnitee.sõitku teel kasvõi 1auto tunnis vahet pole ju nad ei pea sinna oma ja enda lapse eluga riskima minema.vaatad küll et autot ei tule astud teele, nurgatagant tuleb suure hooga bemm (vahtraleht veel) ja oledki auto all.on seda jama siis vaja?
autojuhid võiks ju jalakäijate peale kah mõelda ja oma autod parkida sinna kus on see lubatud..
22:02 28.08.2017
Nojah (registreerimata)
G4S parkimine
Nüüd G4S ekipaazis perekonnad. Maxima on neile Geilasse pereparkla koha teinud.Tegu oli ebatraditsionaalse seksuaalvähemuse perekonnaga (ju olid, sest olid mehed).
10:10 29.08.2017
AntiOpel (registreerimata)
Nii? Ja mis selle teadmisega nüüd siis peale hakata? Või sa olidki perega ja parklas polnud rohkem ühtegi tühja kohta? Sellisel juhul veel mõistaks selle pildi tegemist, aga muul juhul on tegemist lihtsalt mingi kaamerapede viginaga, nagu enamus juhtudel.
Need pereparklad on Maxima omalooming, mingit seaduslikku alust seal kellelgi teisel parkimist keelata ei ole mitte kellelgi. Seda enam, kui see turvapatrull nt tuli poe turvale appi vms.
10:28 29.08.2017
jarmoSTI (registreerimata)
Mis mõte neil perekohtadel on üldse? poes käiakse ikka perega ja kui perekohti on 6, aga parajasti on suures kaupluses 10 peret, kas siis otsustatakse, et kellel rohkem lapsi või kes kauem perena koos elanud või kuidas?

Muudetud 29.8.17 11:40

17:17 29.08.2017
Nojah (registreerimata)
Pildi mõte on kultuuritus ja ülelaskmine. See on nõme aga mis teha. Pereparkimiskoha mõte on lastega peredele kergemini poodi pääsemine, laiem koht, jne. Aga seda kaupluse ideed ei toeta ka turvafirma, kes seal teenust osutab. Võibolla märkab seda mõni nende firma töötaja kes saab aru või nende konkurent, kes teeb paremini. Kui ma ise väikeste lastega poodi ei lähe, siis seda kohta ei kasuta, küll aga teine kord kui väiksed pudinad peal on.
17:40 29.08.2017
Ei oska siin küll turvafirmale midagi ette heita. Ise kasutan neid kohti samuti, kui ei ole parklas ruumi, kasvõi üksi sõites. Oleks invakohale parkimine, saaks veel aru virinast. Aga kuna lihtsalt viriseda vaja, eks siis kõlbab põhjuseks ka sellele nn "perekohale" parkimisest.
21:57 29.08.2017
Kpl (registreerimata)
Eks need antiopeli sugused ei saa aru, ega arvatavasti ei hakka ka saama sellest. Ise ka ei pargi selle koha peal, eks see ole kultuuri küsimus, tüüpiline eestlaslik ärapanemine.
09:41 30.08.2017
Noh jah, eks inimesi ole erinevaid. See märk EI OLE seadusjärgne liikluskorraldusvahend, mistõttu on see parkimiskoht nagu iga teinegi.
10:10 30.08.2017
........ (registreerimata)
Kui elada põhimõttel, et kui pole keelatud, siis on lubatud, on kõik justkui ok, aga kui lähtuda lihtsalt viisakusest kaaskodanike vastu, oled juba vähe kõrgemal arengutasemel. Ma liigun ka vahel kahe lapsega mööda poode, aga et nad juba piisavalt suured, et ise kõndida ja endalegi väike jalutuskäik tervislik, siis ei hakka ilmtingimata mingeid spetskohti otsima- võin ka uksest 100m eemal parkida.
15:23 30.08.2017
Eks loll on ka loll olla, eks ole ju punktiir ja kpl? Ma kirjutasin selgelt, et kasutan neid kohti KUI PARKLAS EI OLE ROHKEM VABASID KOHTI. Aga nagu ikka, loeme sedasi, nagu endale mugavam on, peaasi, et möliseda saaks.
16:58 30.08.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
aga mina kasutan neid koht sellepärast et need on laiemad ja oht et keegi lammas oma uksega mõlgib sinu autot palju väiksem kui tavakohal
17:47 30.08.2017
stenn0123 (registreerimata)
pätakatele tulebki kasuks kuskilt kaugemalt parkla otsast koos vanematega või vanemaga poodi jalutamine. ei pea alati poe juures treppi saama sõita. värske õhk on kasulik, nagunii istutakse ninapidi arvutis ja tänapäeval enam vanavanemate juures õues joosta väga ei saa, sest vanavanemate kodud autoliisinguks ümber konverteeritud.
07:51 31.08.2017
........ (registreerimata)
Jaa, loomulikult, vaid teatud kontingent meeskodanikke võivad piirduda autost ukseni ja uksest autoni distantsiga.
08:15 31.08.2017
jarru (registreerimata)
Olen rääkinud inimesega, kes töötas Riigikaitse Osakonna arstlikus komisjonis. Pidi olema väga masendav pilt, füüsiliselt näevad välja, nagu vedelamat tüüpi maksavorst ja vaimse tasandiga kukub välja selline protsent, et lausa frustreerib. Kaalutakse ka eelnõu, et kes saanud vabaks ajateenistusest vaimsetel ajenditel, ei ole asja ka tulevikus autorooli. Mõtlemapanev, eks, kui vaadata meie liikluspilti? Ehk paarikümne aasta pärast ka liiklussurmasid vähem seetõttu? Ja tundub, et alguse saab selline olukord enamusjuhtudel virtuaalmaailmas elamisest juba varasest kooliajast?
09:40 31.08.2017
.... (registreerimata)
Laps on kodu peegel- kui vanemad pargivadki ukse ette, sest ei viitsi oma p..set parkla kaugemast otsast poeni vedada, siis harjub ka laps mugavalt elama. Ja ega kodus keegi lapsukest kiusa- istugu netis ja parem ongi, siis ta ei tolgenda jalus ega tüüta, kui papi teleka ees õltsi trimmib. Minu plikad käivad trennides, huviringides ja toimetavad niisamagi aktiivselt ringi ning vahel on ilmne, et nende koormus koos kooliga on suht suur, aga et nad ise tahavad tegutseda, siis loomulikult keelama ei hakka. Pigem püüan tagada neile korraliku toidu ja korraliku uneaja, et hommikul tõustes pool päeva ärkamisele ei kuluks. Ja mõtlen sellele, et kustkohast nad tulevikus ühe asjaliku mehe omale leiavad- selliseid kelgunööre, keda kroonugi ei taha, ma neile küll ei soovita.
10:03 31.08.2017
Kpl (registreerimata)
Kui pead kahe turvatooliga kuskilt parkla taga otsast tulema, kus lisaks on koht kitsam ka. Nende jaoks see koht ju on. Kes saab aru see saab.
10:58 31.08.2017
RR (registreerimata)
Re: G4S parkimine
Sellistest juhtumitest võib alati otse G4Sile teada anda. Üldkontaktidel või näiteks Facebooki lehe kaudu. Nii jõuab info kindlalt ettevõtteni ja nad saavad oma töötajatega sel teemal vestelda.
09:52 01.09.2017
Autoyuht (registreerimata)
Re: G4S parkimine
Kus on määratud ,kas on pere ,või mitte?
Mina näiteks olen parkinud sadulveoki ,,nina,, ka perparkla kohale ,sest minul oli kaasas 5 aastane laps ,kes istus turvatoolis.Minul ongi 1 laps ja see minu pere.Mina küll punastamiseks põhjust ei näe ,aga osad inimesed küll vahtisi imelikult.
Täpselt mahtusin ära ,kuna parkimiskoht perele on pisavalt lai ja auto ei ole üle 6 m pikk ka.
Tulge ja pildistage ka mind siis.
10:14 01.09.2017
PS (registreerimata)
Kasutan vahel invakohti, sest peres on üks invaliidiks tunnistatud käimisraskusega inimene. On ikka masendav pilt küll, kes tegelikult nendel invakohtadel pargivad. Võib öelda, et 90+ protsenti seal parkijatest ei oma tegelikult õigust seal parkida. Kõige tüüpilisemaks invakohal parkijaks on minu kogemuste järgi keskealine (või veidi noorem) meesterahvas, kes tavaliselt läheb poodi üksi või siis oma teismelise lapsega. Ma täitsa imestan, mis eeskuju nii lastele antakse..
15:57 01.09.2017
hihi (registreerimata)
Mulle täitsa sobivad need titekäru kohad, mõnusalt laiad keegi külgi ära ka ei peksa, nagu eespool mainitud käigu tatid jalgsi kasvõi 10 meetrit päevas, muidu kasvab meile küürakate ,vedelvorstide põlvkond.

08:42 02.09.2017
marita57
#Kaalutakse ka eelnõu, et kes saanud vabaks ajateenistusest vaimsetel ajenditel, ei ole asja ka tulevikus autorooli.

See päris nii lihtsalt ei käi, aga relvaloa taotlemine tehakse neile küll erakordselt raskeks. Selleks on riigil, eriti e-riigil kõik võimalused olemas.

Parkimislaiskvorste see muidugi ei paranda. Õnneks on hakatud parklaid veidi normaalsema laiuse peale ümber joonima.
17:26 02.09.2017
karvanejakole
Kas järgmisena visatakse siis tuletõrje ja kiirabi pildid? Äkki läksid väljakutsele, siis ilmselgelt ei hakka keegi sobivat parkimiskohta otsima. Aga pildistaja ei saa tegelikku põhjust kunagi teada, kuna ei julge seda küsima minna.

Muudetud 4.9.17 09:05

19:58 02.09.2017
v6sa
Ma paari oma kaariku pooltühjas parklas titekärumärgile parkinud idioodi käest olen uuninud, et miks nad sedasi pereinimestele tee sisse kusevad. Ühtegi mõistlikku vastust peale mökk-möki ei ole tulnud. On lubatud peksa teha ilusa ja eduka inimese eksistentsi häirimise eest, kuid seni pole peale lendava tati muud tabanud. Veel...

Eks see, kes on pidanud turvahälli autosse majandama, teab laiema parkimiskoha väärtust. Ülejäänud kõvatavad niisama võrdsest kohtlemisest ja Ülemaailmsest Autovärvitootjate Vandenõust.

Eks olekski palju tahta kirjutamata viisakusreeglite täitmist keskmiselt load ostnud liiklusidioodilt. Täpselt samamoodi, nagu teema alguses jäädvustet "mulpohhui-parkijalt" Tema ju sai oma kaarikust mööda.

Hoopis huvitavam on säärasest kõnniteed blokeerivast plekklehmast mööda loovida näituseks ratastoolis liikuval invaliidil või titekäru lükkaval lõpprasedal emal.

Inimesed, mõelge natuke oma egost kaugemale, palun.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.