Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: ÜLEVAATUS SOOMES

21:20 11.01.2010
renXx9
Ülevaatus Soomes
Tere.
selline loll lugu, et vaja auto Soomes arvele võtta ja sellele eelneval tehnoülevaatusel selgus et kuna 97a. VW polol puudub esitulede korrektor, siis autot ülevaatuselt läbi ei lasta ja arvele ei saa enne kui see korrektor on autole paigaldatud.
Tundub suht ebareaalne sellisesse autosse selline mõttetu vidin paigaldada umbes 1000.- euro eest (pea pool auto enda turuhinda).
Kas peaks selle Polo maha müüma ja miskise esitule korrektoriga auto ostma, või on veel miskiseid variante.
Nõme on veel see, et masin on ideaalses korras ja mingeid muid vigu ei esine.
Kui kellegil hea nõu on anda, siis tänan ette!
11:25 12.01.2010
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Ülevaatus Soomes
Kui keegi on esitulede korrektori ära võtnud siis peab selle autole tagasi paigaldama. Usun, et meie autolammutusest saab nõutud seadme odavamalt kui 1000 eurot. Samas on arusaamatu miks ei võeta arvele Eesti registris olnud autot. Kui autol puudub mingi vidin siis see ei saa olla takistuseks arvele võtmise juures sest ka mittekorras masinaid saab arvele võtta lihtsalt auto ei läbi hiljem korralist ülevaatust. Aga ega ma neid Soome seadusi ei tunne kuid esialgu tundub, et miskit on korrast ära selle asjaga ja selle riigi ametnikud ei loe euroliidu kohtulahendeid.
12:33 12.01.2010
. (registreerimata)
üks oluline asi on soomes veel, nad nõuavad esiporitiival suunatulesi, kui neid pole tuleb ise paigaldada
13:44 12.01.2010
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Nimetan rumaluseks seda kui nõutakse tehasekomplektsust omava, euroliidus toodetud auto ümberehitust.
18:46 12.01.2010
renXx9
Kummaline on jh, et sellel autol pole tehasest väljudes sellist asja olnudki.
Veel Soome autokuulutusi sirvides märkasin, et 99 protsenti autodel on küljes ka esitulede pesurid. Huvitav kas see on ka kohustuslik?
Täna saadeti kalkulatsioon ka ja see oli täpselt 1070.- euri.
Igaljuhul jääb see protseduur ära. Eestis maksab see auto ise peaaegu sama palju:)
09:43 13.01.2010
vilgunvilgun (registreerimata)
Enne 1. jaanuari 1998. a esmakordselt kasutusele M ja N kategooria sõidukile on külgmiste suunatule laternate paigaldamine vabatahtlik

Eestis ju ka põhimõtteliselt nõutakse külgmist suunatuld, alates 1998 aastast?
12:05 13.01.2010
qp (registreerimata)
Mida sa selle külgmise suunatulega teed, kui esimene näitab küljele sama hästi, kui ette.
14:44 13.01.2010
triipriit
to: renXx9

Ei usu, et pesurid just kohustuslikud. Aga automüüjad on ilmselt põhjamaiseid olusid arvestades Soome tarnitavatele mudelitele need standardvarustusse pannud.
11:12 19.12.2012
Ülevaatus Soomes (registreerimata)
Võin jõudumööda huvilisi nõustada sõiduki Soome registreerimisega seonduvates tehnilistes küsimustes.
Minu pädevusvaldkond on sõidukid täismassiga kuni 3500kg ehk O1; O2; M1; N1 ja L-kategooria.

Seadusandlik taust:
Sõiduki esmase registreerimise ajahetkel Soomes jõus olnud tehnilised nõudmised.
www.finlex.fi
http://eur-lex.europa.eu/et/index.htm
http://www.unece.org/trans/main/wp29/wp29regs.html
http://www.trafi.fi/kumppanit/tieliikenteen_kumppanisivusto/
katsastusyritykset/katsastustoiminta

SUOMEN LAKI TIELIIKENNELAIT (Soome teeliikluse seadusandlikud aktid)

Küsimused palun saata e-posti aadressil:
mart.ehrenpreis@vantaankoskenkatsastus.fi
Märt Ehrenpreis
12:39 19.12.2012
ahsel (registreerimata)
Olen aastaid toonud Saksamaalt ja ka Eestist ostnud autosid Soomees müümiseks .
Esmane reegel välismaalt toodud autole on enne registreerimist tuleb läbida ülevaaatus .
Kuna Välismaalased(Eestlased) pole just kohalike silmis teretulnud ,siis Spetsiaalselt nöögitakse näkku. Ja otseses mõttes ja räigelt .
Sellise vana VW ülevaatuse läbimine on päris raske,samas tuleb kohalik ja saab täieliku roostes ja mõlkis parsaga ülevaatuse läbi.Isegi pragulise esiklaasile ei pöörata tähelepanu.
Olen viinud paar aastat vana väga korraliku Saksa auto ülevaatusele ja ikka leitakse millegagi nöökida,kasvõi mõõdetakse piduriketta paksust .(Eestis kontrollitakse ju pidurite tööd ,vaevalt keegi paksust mõõdab.
Samuti kui ülevaatust ei ole nöögitakse ,et ennem tuleb teha ülevaatus siis saab omaniku vahetuse registreerida. Täiesti absurd. Minnakse jõhkralt välja selle peale,võõramaalane ei tea seadusi ja nad võivad kärbseid pähe ajada.
Üldiselt kallid Kaasmaalased ,Kui teil ülevaatust vaja teha või autot registreerida siis minge Helsingis Tattarisuo katsatuskontorisse ,Seal üks Eesti tüdruk tööl ja ta täidab asjad teile seaduste järgi. Mitte aga nagu mujal - tehtakse sind lolliks.
09:57 20.12.2012
Ülevaatus Soomes (registreerimata)
Sõidukitele erinevate tehniliste nõuete jõustumise kuupäevad Soomes:

http://www.trafi.fi/filebank/a/1325147177/5b3f290101b3430d21
e273b03487d636/4733-KatsastajankasikirjaVersio20.pdf

*Näiteks külgmiste suunatulede paigaldamise nõue: 01.01.1985 (lehekülg 57)
14:55 01.02.2015
tehno_soomes
Värskendan vananenud kontaktandmeid, kuna olen eelmise aasta jaanuarist teise ülevaatuspunkti teenistuses.
Soomes korralise tehnoülevaatusega, sõiduki registreerimisega või ümberehitusega seotud küsimused võib saata e-posti aadressil:

mart.ehrenpreis@juvanmalminkatsastus.fi
Märt Ehrenpreis
17:28 07.12.2017
renXx9
to: tehno_soomes

emaili aadress vist aegunud?
20:42 07.12.2017
pekkapoika (registreerimata)
kui saksat toodu autol tüv kehtib ja ka soome ülevaatusintervalli järgi ei peaks ta veel uut tüv-i tegema, siis ei tehta kohe ülevaatust. Kui aga saksa tpv kehtib näiteks veel 2 aastat, soomes aga sellise vanusega autot vaadatakse üle 1 aasta tagants siis peab tegema uue kui saksas tehtust on aasta möödas.
Need ülevaatusketid panevad jama küll soomes.
Tuttav käis ja ei saanud läbi. Ostis jupid et remontima asuda, kuid tema elukoha juures avati uus ülevaatuspunkt ja läks proovima ilma remontimata. Üllatuseks oli sama mees ees ,kes ta eelmises kohas läbi kukutas-oli töökohta vahetanud. Ja selgus et auto täiesti korras seekord..!
Soomes teevad ka suuremad autofirmad uute autode müüad tüvi ja need on normaalsemad.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.