Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: ROLLERI REGISTREERIMINE

22:10 12.08.2010
jallo
Rolleri registreerimine
uuest aastast siis regamine kohustuslik ja meie kallid reformierakondlastest valitsejad on selle hinnaks pannud 190 krooni.
Kas rolleriomanikud lepivad sellega? Tundub küll sest mingit virinat pole kuulda olnud.
Minumeelest on asivedi absurdne, kui 4000 krooni maksva sõiduriista registreerimise eest 2000 eeku tuleb maksta. Max 600 oleks normaalne arvestades et roller on tunduvalt loodussõbralikum kui auto ja väikelaeva registreerimine on 1000 krooni.
Ausaltöeldes oleks mõistlik kõik rollerdajad kokku võtta ja selle jama vastu üks demosõit teha läbi tallinna. vms. Lisaks veel et selline seadusemuudatus tehti eelkõige riigi rahakoti täitmiseks. Ma ei imestaks kui varsti jalgrattad ka registrisse tuleks võtta, vene ajal oli ju nii.

Muudetud 12.8.10 22:13

09:08 14.08.2010
hlm (registreerimata)
Re: Rolleri registreerimine
Mis kuramuse 2000.- sa jahud, kui uuest aastast alla 200.- krooni tuleb mopeedide regamise hind?
Mille vastu sa protesteerida tahad, et ikka 2000.- oleks või? Ei saa mina sinust ja sinu mõttekäigust aru:S
11:04 14.08.2010
yzfr
Re: Rolleri registreerimine
Krt, kõigepealt loe seadust, registreerimine koos registrinumbri väljastamisega maksab 250.-, mis kuradi 2000 eegust sa soiud? Ja parem on, et need rollerid registrisse kantakse, sellega muutub neile kohustuslikuks kindlustamine, mis on väga teretulnud kui vaadata õnnetusi mis rolleritega juhtub.
11:28 14.08.2010
Hiugo (registreerimata)
Re: Rolleri registreerimine
Õige otsus vastu võetud ei ole muud öelda. Vähemalt kaovad igasugu nolgid ehk liiklusest ära ja jäävad need kes LE-d tunnevad ja sõita oskavad.
12:05 14.08.2010
stammer (registreerimata)
Re: Rolleri registreerimine
Lätis on rollerid registreeritud ja lõpuks jõuab see meile ka. Olen ka selle poolt, et iga liikluses osalev juht peab omama vastavale sõidukile vastava kategooria juhiluba!
12:58 14.08.2010
Ultimate Driving Machine (registreerimata)
Re: Rolleri registreerimine
Huraaaa,
Jumal kuulis mu palveid. Lõppuks ometi kaovad ...kad liiklusest ja ma saan magada rahus.Oleks ise seda seadust vastu võtnud ,kui minu käes oleks see võim.Kuid selle seadusega kaob ainult ~20% ,25% nende rollerite ...katest.Mina veel paneksin liikluskindlustust neile pähe , et oleksid võrdsed tavaliste auto juhtidega.See küll paneks ~50%, 55% keelduma rolleritest.
Üldiselt , vaatame , mis saab.

Muudetud 10.8.12 15:39

17:21 14.08.2010
rainer300
Re: Rolleri registreerimine
to jallo: minu nina järgi haiseb roller küll jubedalt ,kui sõidab,mõnel tuleb lausa sinist tagant ,kus otsast ta vähem saastab ,kui auto!?
14:05 16.08.2010
jallo< (registreerimata)
Re: Rolleri registreerimine
siis on hästi kui see registreerimine nii lihtne on, otsisin ise ka aga ei leidnud asjakohast infot.
Kahetaktilised rollerid suitsevadki natuke.
Saastamise kohapealt niipalju et kui sa võtad ostad rolleri ja sõidad sellega ütleme 30k ja ostad auto ja sõidad 30k ja seejärel kokku arvutad co2 emisiooni ja kummagi masina tootmiseks kulunud ressursid siis ehk jõuab kohale et roller on säästlikum.
18:03 22.05.2011
qft-st (registreerimata)
Re: Rolleri registreerimine
Palju maksab praegu mopeedi registreerimine? Kas nagu mootorratta?
18:58 22.05.2011
hlm (registreerimata)
Re: Rolleri registreerimine
Hetkel just nii nagu moootorattagi puhul. 150,19 euri kokku.
01.07.2011 alates mopeedide arvelevõtmise riiglõiv kokku 16,24 eurot. Kannatage veel veidi selle arvelevõtmisega.
11:31 26.07.2012
Hm (registreerimata)
Re: Rolleri registreerimine
See on veidi tobedam kui arvate. Kui maal elab vanamees oma poeskäigud ja Suure-Jaani linnasõidud ära, nii 3 kilomeetrit üks ots. On seda teinud viimased aastast 1976 ja nüüd vanuigi peab oma võrriga hakkama Viljandi sõitma, et seda registreerima. Milleks neid maamehi kiusata. Kui võetakse selline seadus vastu, siis peaks ikka ametnikud ise kutse peale need maakohad läbi käima ja masinad kohal registreerima. Aga ega ametnikud ei mõtle nende tuhandete peale. Nii on see televisiooni kanalite ja muu sellisega. Varsti tuleb mopeedidele ka ülevaatus jne. Iga asi maksab. Jäävad ära ka ise ehitatud võrride valmistamised mootorsae mootori külge aretamisega, sest selliste asjade registreerimine on kallim kui uue Hiina mopeedi ostmine. Tegelikult võiks külades politsei olla võrride suhtes leebem. Olgu need seadused millised tahes, inimesed jäävad ju inimesteks.
23:18 26.07.2012
hlm (registreerimata)
Re: Rolleri registreerimine
Pole nii hull midagi, igatahes Saaremaal käisid ARK-i tegelased ka linnast väljas moppe regamas mingi kampaania korras. On tuldud inimestele vastu küll.
10:06 27.07.2012
Siidiuss (registreerimata)
Re: Rolleri registreerimine
Ratastoolid ja jalgrattad ka arvele võtta? Iga liikluses olev sõiduk peab olema regatud ja kindlustusega koormatud. Mis nende võrride kindlustus maksab? Kuuldavasti osadel maksab aastaks kindlustamine rohkem kui võrr ise:D Eks see üks järjekordne raha kokku ajamise vorm ole.
20:27 27.07.2012
hlm (registreerimata)
Re: Rolleri registreerimine
Nagu mujal ei oleks mopid regatud eksole. Kõik riigid nöörivad meeletult mopeediomanikke onju. Aastaks kindlustada? Mis sõidad oma rolleriga ka 25cm lumes ja miinus 20 kraadise pakasega või? Üldiselt maks 6 kuud on täiesti piisav ja maha ei löö see kindlustumakse kedagi. Kui ei taha kindlustust ja regamise eest maksta lase piirata 25km/h piirajaga. Sama asi kasutusel ka mujal euroopas. Alati mingi hala...
22:05 27.07.2012
kihutaja180
Re: Rolleri registreerimine
TO;Siidiuss;;;Sa mõtle kui keegi sulle ette söidab ja peale seda sa vajad haiglaravi+roller maha kandmisele läheb. Kes siis maksab su kahju kinni??? LOOMULIKULT KINDLUSTUS!!!.Mu isale sõideti niimoodi ette mille tulemusena kindlustus maksis haigusraha+haiglaravi+ rolleri maksis ka kinni.Peale haiglast tulekut isa läks kohe ostis tuttuue rolleri:D
22:49 27.07.2012
Siidiuss (registreerimata)
Re: Rolleri registreerimine
Mujal ei ole jah. Egiptuses ei ole isegi autod regatud ega kindlustatud ja pole mingit probleemi. Tean rolleri omanikke kes sõidavad aastaringi oma võrride ja rolleritega. Nende tasuvus on nüüd seatud suure küsimärgi alla. Kütusele kulub vähem kui sõiduautoga aga kindlustus nullib kõik ära? Tean inimesi kes elavad ots otsaga ja kalli kindlustuse jaoks lihtsalt ei jätku raha. Vahemaa poodi sõitmiseks on pikk ja vanadus ei luba jalgrattaga neid vahemaid ka läbida. Kusjuures kui te veel ei tea siis rolleri enda kindlustus maksab ikka need kulud kinni mis rolleri või muu võrriga põhjustatud. Minu küsimus, kas rollerid tõepoolest põhjustavad nii tohutult suuri kahjusid, et nende kindlustus peab olema üle mõistuse kallis mis seal omakorda nö säästu sõiduvahendi soetamise ja pidamise küsimärgi alla kuna kindlustus on sama kallis kui sõiduautol? Teiseks, kui rollerile sõidetakse ette ja rolleriga sõidad mõnele sõidukile külge sisse või sõidad võssa siis on lootust saada kahju hüvitamist kindlustusest tingimusel, et põhjustaja ja tema kindlustusselts on teada. Kui põhjustaja aga nelja tuule suunas sõidab siis istud halvimal juhul oma katkise rolleriga võpsikus luud kondid segamini ja mingitest kahjude hüvitamisest ega ammugi mitte uuest rollerist ei maksa küll unistadagi.
23:30 28.07.2012
hlm (registreerimata)
Re: Rolleri registreerimine
Ära soiu, mul oli motika 6 kuu kindlustus sõiduauto aastase kindlustusega täpselt sama:) Autol kw 35 võrra rohkemgi. Ja ühes firmas kindlustatud. Kui leitakse mopeedi ostmiseks raha, siis leitakse ka see 30 euri aastaseks kindlustusmakseks, see ju kõigest 2,5 euri kuus.

Võrrelda eestist egiptusega on on küll päris rumal ma ütleks, somaaliaga ei taha võrrelda...
17:01 29.07.2012
jorss. (registreerimata)
Re: Rolleri registreerimine
Aasta maksab 10(loe kümme) EUR-i. Kui seda ka ei leia, siis mille eest te kütet ostate ja üldse elate?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.