Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: LED TAGATULI MOOTORRATTALE

18:18 26.04.2011
xgas
LED tagatuli mootorrattale
Kuna eelmine tuli läks hingusele, siis sai tagatuli ära vahetatud. Uus tuli on LED tuli. Tegemist siis taga-/piduri-/numbrimärgi kombineeritud laternaga. Klaasil kirjas tähis E11.

Minu küsimus on kas, selline tuli võib olla või kui mitte siis, mis tähiseid ma peaksin klaasilt otsima, et kindel olla laterna sobivuses tehnoülevaatusele. Probleem nimelt selles, et nimetatud latern ühes tehnoülevaatuses ei sobinud, kuid teises sobis. Selget vastust, et miks ei sobinud ma ülevaatuspunktist ei saanud. (Esialgu väideti et pole E tähist. Kui näitasin, et klaasil on E11 märge, siis õeldi et numbri tuld ei ole, kui näitasin et on olemas ka numbrituli, siis järgmiseks õeldi, et see tuli lihtsalt ei sobi.) Teises ülevaatuspunktis konstanteeriti, et E tähis on olemas, seega on OK. Nüüd ei saagi aru, kas peaks edaspidiste arusaamatuste vältimiseks uut tuld otsima hakkama.
09:20 28.04.2011
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: LED tagatuli mootorrattale
E11 ütleb enda eest, et ta kõlbab.
12:25 28.04.2011
................ (registreerimata)
Kas pole mitte nii , et E tähistab valmistaja riiki . Aga peab olema veel tähis L= reg. märgi latern ja tähis S= piduritule latern. Või kuidas?
23:22 28.04.2011
bljaabuudu (registreerimata)
jajah, kõik euroopas olevad tuled on E-tähistusega (tähise taga olev number on tehase salajane number), s.t. valmistatud Hispaanias ja ameerika DOT tähistusega tuled muidugi Dominikaanis.......made in germany või usa märgitakse tulele vaid jälgede segamiseks.
10:30 29.04.2011
qp (registreerimata)
... ja peale selle peavad peal olema tähed RG- punase klaasiga, 2S- kahe kruviga, RS- kummitihendiga, Re- gabariidituli, JW- kollase juhtmega, taaskasutusmärk, vöötkood, tehasetähis, monteerija nimetähed jne, jne...:-D
11:29 29.04.2011
Tubli qp olen teie irooniaga väga nõus. Neid näpuga järge pidavaid kodanikke on ikka liiga palju siginenud. Selline isik kelle ametnikuhing ei luba uskuda mingi riigi poolt antud tüübikinnitust on pehmeltöeldes naljakas. Paljudel laternatel on mõned tähised nähtavad alles peale laterna lahti võtmist. Paljudel on tähised kusagil korpusel ja neid ei näe enne kui laternat maha ei monteeri. Kui rääkida kohustuslikest tähistest veel siis jääks kõik "ameeriklased" seisma kus on tagurdustuledesse pandud kollased pirnid... ja ma ütlen, neid masinaid riigi peale tuleb rohkem kui arvata oskate...
Jah tähised on olulised selles mõttes, et tähis näitab antud laterna otstarvet. Ja kuna leidub totusid kes kasutavad kaugtuld tagurdustulena või "diskotulesid" lisapiduritulena siis selleks on vastavad tähised, et näidata neile mis on õige.
11:31 29.04.2011
väike soovitus viimasele (registreerimata)
Kas hommikused rohud jäid võtmata või tuli lihtsalt hoog peale?
11:32 29.04.2011
oh kurat (registreerimata)
Ülevaatusemees ära solvu, see ei olnud sulle mõeldud.
12:15 29.04.2011
a6v6. (registreerimata)
Ärge siin solvake HR.MILLERTIT , ta ikka alati aitab meid nõu ,jõuga edasi . EDU HR.MILLERTILE.
09:36 01.05.2011
need (registreerimata)
asjad on täpselt nii , nagu nad on. Kui kuskil Poolas või Hiinas sigalanurgas vorbitakse mingisuguseid "diskotulesid" ja lüüakse tuimalt klaasile E peale , siis paraku peab see ametnikuhing(tehnoülevaataja) seal urgitsema, sest tema töökoht on mängus. Nagu ütleb hr. Millert - "seadus on täitmiseks"
11:34 01.05.2011
Jah selliseid juhtumeid on üksikuid. Sellest ei saa järeldust teha nagu, et kaupmehed kauplevad "prahiga". Mina tean ainult üht juhtumit kus müügile toodi kaup mis omas võltsitud sertifikaati. Tänapäeval ei ole eriti kasulik kaubelda sellise kraamiga sest euroliidus ikkagi töötab vastav institutsioon mis nõuab kauba lettidelt koristamist ja toodete tagasiostmist...
Mis puudutab ülevaatajate poolset urgitsemist siis seda tuleb ette ja vahel peabki seda tegema. Eriti siis kui peab tõestama, et xenon ei sobi H tähisega laternasse. Samas ei ole mõtet snoobiks kätte ära minna. Kusagile peaks piiri tõmbama. Kui tuhanded masinad vilgutavad taga kollaseid tagurdustulesid ja nii sobib....siis tekib küsimus kas kõik on ikka seaduslik või seadus vajaks kohendamist. Tänase seisuga tuleb välja, et seadus ei ole alati täitmiseks meie riigis. Olen ennegi imestanud, et meie riigis on ARK direktor oma "diislikäskkirjaga" seadusest kõrgemale pandud kuna liiklusseaduse säte kohustab ülevaatusel heitgaasinormid kehtestama keskkonnaministri poolt.... Samas on käskkiri vajalik ja näitab KK ministri meeskonna saamatust ja tegemata jäetud tööd mille korvab tubli ARK direktor - aga ikkagi seadused kuuluvad täitmiseks kõigi poolt...
20:26 15.04.2017
R1 (registreerimata)
Kas keegi oskab viidata kust leiab mootorrattaste tagatulede E koodid?
Saan aru, et lisaks E jarel olevala maa koodile (ehk viitab siis kus maal on E sertifikaat valjastatud) on ka number, mis viitab tule funktsioonile
11, 11a, 11b - esimene suunatuli
12 - tagumine suunatuli
jne
Mind huvitab, mis on piduritule ja tagumise tule koodid mootorrrattal.

15:24 17.04.2017
maaks
R1- kas selles dokumendis pole?
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1160/6201/1008/MKM42_li
sa1.pdf

Aga kui pole, siis leiad sealt ehk EÜ määruse numbri, mille kaudu saad netist edasi otsida

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.