Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: ÜLEVAATUSETA SÕIT

14:42 09.02.2012
Kclarus
Ülevaatuseta sõit
Tere,
Vabandan teemavälise küsimuse pärast kuid sooviksin teada, kas ülevaatuseta autoga võib sõita bensiinijaama ja koju või siis paremal juhul minnes remonditöökotta või ülevaatusele kas võib ka bensiinijaamast läbi käia või peab bensiini käe otsas koju tassima. Tean et TÜ- ta autoga võib sõita kodust remonditöökotta, mis asub kõige ligemal ja tagasi või ülevaatusele ja tagasi aga kuidas on lood bensiiniga.
15:17 09.02.2012
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Ülevaatuseta sõit
Sellest määruses ei kirjutata seega mis on lubatud see on lubatud, ülejäänud on keelatud. Kui kohtute politseiga siis olukorra lahendus jääb politsei otsustada-kaalutleda.
16:20 09.02.2012
minkakaaminaka (registreerimata)
Nu sõidadki lähimat teed ülevaatusele / remonditöökotta ja teepeale jäävas tanklas tangid auto täis ja jätkad teekonda ülevaatusele / remonditöökotta.
17:50 09.02.2012
lubadeta joodik (registreerimata)
Kui sa varem mentidele silma paistnud ei ole,siis ei ole hullu....ise käisin peale 23.00 jookide jäärel,mendid võtsid maha...ütlesin et remondis käisin ja auto ikka korda ei saanud...homme lähen teise remondikohta ja siis üv le...ja nii ma sõitsin pool aastat...lihtsalt sama mendile ei tohi sattuda...
10:37 09.04.2012
Rantsila
Tere
Selline küsimus,et auto asub soomes ja on eeesti registris.Kas soomes on võimalik teostada tehnoülevaatus,või tuleb selleks kindlasti sõita eesti.
11:23 09.04.2012
Küsiks natukene teisiti (registreerimata)
Nimelt kas sellist asja võib teha:

Ostes "uue" kasutatud auto kuskilt autoturult (ala toodud Saksast st, et ÜV ei ole ja Eesti reg nr. ka küljes ei ole), kas sellise autoga võib sõita otse autoturult ARK-i autot arvele võtma ? ? ?
Autol pole ühtegi numbrimärki küljes. Ei Eesti ega ka muu riigi oma.

Nimelt olen kuulnud mitmeid erinevaid väiteid.
Osad ütlevad, et võib. Et pidi kuskil seaduses ka mingi lause selle kohta veel kirjas olema.

Teised väidavad, et ei tohi mingil juhul ja ARKi minekuks kaks varianti: kas trossi otsas teise auto järel vedamine või tellida treila järgi.

Milline siis õige on? Kas tohib või mitte?

Nimelt ise siin 2 aastat tagasi sõitsin nii, ilma nr märkideta arki turust. Nüüd hakkasingi mõtlema seda teemat lugedes, et eitea, kas talitasin tookord valesti?
11:57 09.04.2012
Kristjankkkkkk (registreerimata)
Niimoodi ilma numbriteta ja mitte arvel oleva sõidukiga ei tohi kindlasti sõita, ka isegi arvele võtmisele mitte.
Olen kunagi ise ka niimoodi sõitnud tegelikult, Valga linnas aastaid tagasi.
Aga tean, et päris kindlasti sedasi ei tohi!
12:52 09.04.2012
Eestis arvel oleva sõiduki ülevaatus tuleb teha Eestis.
13:49 09.04.2012
Maidule (registreerimata)
olete Te kindel!
Tean kindlalt, et on tehtud teises liikmesriigis ülevaatust Eesti autole (nt Saksamaal).
14:18 09.04.2012
Siidiuss (registreerimata)
Teatavasti päris mitmed sõidavadki igapäevaselt ilma ülevaatuseta. Pole aega või raha autot korda teha. Teenindusse ka ei viida sest see on liiga kallis. ca 30€ töötunni eest pluss varuosad on ülejõu keskmise eestlase jaoks. Politseiga kohtudes väidavadki, et sõidavad remonti. Ise seda ei harrasta ja õigeks ei pea sest kuidagi muretum on endal ka korras autoga sõita ja teistel ka turvalisem kui mu autol pidurid, rool ja alusvanker korras. Mitmetes riikides aga ei nõutagi ülevaatust ja sõidetakse ka. Igaühe oma asi kuidas liikleb ja hakkama saab, liikluskindlustus pole ka vajalik. Kui kellegile kahju tekitataksegi siis sõimatakse üksteisel näod täisja minnakse sõbralikult lahku. Muidugi auto ülevaatus ka ei taga, et aasta aega see auto korras oleks. Olen kuulnud, et osad tegelased isegi kruvivad ülevaatuseks uue jupi külge ja kui ülevaatus tehtud kruvivad vana jupi tagasi sest nende arust see käib veel küll ja võibolla viivad uue jupi veel poodi tagasigi. Ülevaatus eesmärk on minimeerida võimalikke kahjusid ja nõuab, et autod oleks korras nii enda kui teiste erinevates huvides, tuled, klaasid, juhtimisseadmed ja muidugi veermik väga oluline näitaja ja rehvid ka jne:)!
15:49 09.04.2012
Ford? (registreerimata)
Ma eeldan, et ainuke jupp mis ülevaatuseks külge kruvitakse ja pärast maha, on katalüsaator.
15:53 09.04.2012
Kristjankkkkkk (registreerimata)
Neid juppe on veel, millega on nõnda tehtud.
Näiteks mõradega tuleklaasid-tuled. Summuti kogu pikkuses. Mis takistab neid ajutiselt sõbra auto küljest võtta, et omale ülevaaatus ära teha ning siis saab raha säästmiseks vanad tükid ilusti külge tagasi kruvida.
Mõnikord võetakse sportool maha ülevaatuse ajaks, et pärast tagasi panna.
Rehvid veljed võib-olla isegi teatud juhtudel, kui kasutatakse mingeid selliseid, mis pole võib-olla päris legaalsed. Mõni mees peab võib-olla oma liiga tumedad klaasid ülevaatuse ajaks eemaldama, et siis pärast tagasi panna. Küllap on veel üht koma teist sellist, ei viitsi praegu rohkem fantaseerida antud teemal :)
16:03 09.04.2012
mairold444 (registreerimata)
Mis siin fantaseerida??

Näida enda masina pealt:

*ÜV-ks vahetasin sport vedrud tavaliste vastu(ei mahtunud uksest sisse ja rattad liiga lääpas). Pärast jälle madaldus alla.
*Kat tagasi alla(klabritega ühendus). Pärast jälle maha.
*Ise pandud hiina xenonid maha ja õige h4 pirn sisse. Pärast tagasi.
*Esiklaasidelt kile maha. Pärast jälle uus peale, kuna oli aastaga kriibitud niivõinaa, juhul kui ment pole vahepeal maha käskinud rebida.
*Tumedaks toonitud tagatuled vahetasin korraks tavaliste vastu.
*KN koonusfilter vahelt ära ja orignaal tagasi, pärast KN tagasi.

Jebimist tegelikult palju, kuid seda õnneks kord aastas.
16:20 09.04.2012
xl (registreerimata)
Koonusfilter nüüd ju lubatud.
16:31 09.04.2012
To: Maidule
Tean, et vastavalt euroliidu kohtulahendi survele on hakatud ka meil euroliidust ostetud masinal kehtivat ülevaatus üle kandma meil väljastatavale reg. tunnistusele. Täna puuduvad veel lepped ja kõik kaasnev, et meil teha Soome masinatele ülevaatust ja vastupidi. Riikidevaheliste lepetega peab välistama "ülevaatusturismi tekkimist" ja üleüldse asi susiseb vastava regulatsiooni väljatöötamise suunas. Ei tea, et kusagil teises euroriigis ühtiksid meie ä ö ü õ tähed nende arvutites kasutatavate programmidega. Samuti on kombeks vastastikku tunnustada ülevaatust alles siis kui tehakse vastavad riikide vahelised kokkulepped ja leitakse ka mehanismid kuidas asja fikseerida. Täna on plaanis Liiklusseaduse parandus, vastavalt millele antakse eelmainitud lepingute allkirjastamise õigus Maanteeametile.
Ma olen kindel, et käesoleva aasta lõpuni ei saa sõita teise euroliidu riiki ja seal läbida ülevaatust, mis fikseeritaks ka meie andmeregistris. Küll aga kui meilt ostatakse kehtiva ülevaatusega masin siis teises euroosariigis arvele võtmisel kantakse meie ülevaatus automaatselt üle ja ta kehtib rahulikult oma kehtuivusaja lõpuni.
16:51 09.04.2012
iugyd (registreerimata)
Ise ei julgeks sõita autoga, mis on kusagilt toodud "ülevaatusega". Varsti on õnnetus käes purunenud pidurivooliku, kulunud detailide pärast.
17:07 09.04.2012
looder23 (registreerimata)
aga sa võid ju alati lasta kuskil remondi töököjas lasta auto üle vaadata. kas on mõni pidurivoolik lõhkemas või mitte. nii ajuvaba põhjendust küll pole vaja välja mõelda. onn ikka vaks vahet, kas maksan töökojale see 8 euri auto ülevaatamise eest või maksan täis ülevaatuse 35 euri. mul selle 27 euriga muud ka teha.
17:36 09.04.2012
Nongrata11 (registreerimata)
27€ ja enamgi veel saad maksta trahviks, kui ülevaatuseta autoga vahele jääd, vahele jääd varem või hiljem.
19:03 09.04.2012
looder23 (registreerimata)
minu komm oli eelnevale kes ei julge sõita mujalt toodud autoga millel on ülevaatus. selge see ju kui sõidad ülevaatuseta ja vahele jääd, siis trahv võib saabuda.
00:38 12.04.2012
cebook (registreerimata)
Tere

Aga kas haagisega võib sõita Arki registeerimisele?Kui on teostatud Ülevaatuse kontrol?
13:34 12.04.2012
Kas kasutate haagist auto haakes või sõidate ilma haagiseta autoga, vahet pole kõik liiklusvahendid ja nende kasutajad on seaduse ees võrdsed. Kui haagisel puudub kehtiv ülevaatus siis tohib seda vedada ARK -i ja mujale täpselt sama reegli järgi mis kehtib ka teistele liikluses osalevatele transpordivahenditele.
18:25 04.11.2017
solksolk
Kas ilma kindlustuseta autole saab ülevaatust teha?
Asja mõte on see, et ma ei teeks talle kindlustust enne, kui olen ülevaatuselt läbi saanud.

Muudetud 4.11.17 18:26

19:00 04.11.2017
63amg (registreerimata)
19:20 04.11.2017
cc123c (registreerimata)
20:07 04.11.2017
td (registreerimata)
Kunagi sooviti toesti ka kindlustuse paberit naha,nuud oeldi et ei huvita enam.
20:10 04.11.2017
selgertnägija valerka (registreerimata)
22:06 04.11.2017
Härra Valerka Teie pakute eeskirja kus tõesti nõutakse kehtivat liikluskindlustus AINULT, et see ei kehti. Vaadates täna kehtivat määrust https://www.riigiteataja.ee/akt/122072011001?leiaKehtiv ja selle § 7. Ülevaatusel nõutavad dokumendid - siis näete, et tegelikkuses tõesti EI PEA ülevaatusel olema kehtivat kindlustust.
09:03 05.11.2017
GM (registreerimata)
Kui auto osaleb liikluses ülevaatusele jõudmiseks on kindlustust siiski vaja
09:51 05.11.2017
Japp, (registreerimata)
ainult treila peal ja seegi kahtlane kui masin kasvõi pisutki omal jalal sõitma peaks.
10:07 05.11.2017
Teema mõte oli selles, et kas ikka veel saadetakse ülevaatuspunkti ukse tagant klient minema kui tema masinal puudub hetkel kehtiv kindlustus? Ei saadeta enam, on vastus.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.