Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AUTOLE KAAMERA VALIK

17:37 22.08.2012
aiwar0
Autole kaamera valik
Viimasel ajal on paljudel kaamera autosse ilmunud ja tundub päris kasulik olema kui midagi juhtuma peaks jms. Millist kaamera mudelit tasuks osta ja mida peaks valikut tehes kindlasti vaatama. Hinnapiir võiks lõppeda 250 euro kandis.
10:33 23.08.2012
Tuscan
Re: Autole kaamera valik
Kindlasti soovitan väljavalitud kaameratüübi nime enne ostu panna youtube otsingusse. Väga palju on liikvel Hiina kaameraid, millel kirjad HD või lausa Full HD, kuid tegelikkuses filmivad VGA kvaliteedis videot.
Teiseks tasub uurida night visioni toimimist, minu hiinakal toimetab see kuidas juhtub ja teinekord ka keset päikeselist päeva.
Soovitaks valida ka kaamera, millel on väljaklapitav displei, siis näed toimuvat ja saad asju sättida ning see on mugavam kui need taskulambi kujulised kaamerad.
Plastmassist kinnitusjalale soovitan eelistada metallist jalga, sest plastmassist jalad kipuvad nagisema.
Minu kaamera maksis vaid 25 eurot ja mina olen sellega igatahes rahul, sest hinna ja kvaliteedi suhe on paigas.
15:10 24.08.2012
jälle see (registreerimata)
noh, hinna ja kvaliteedi suhe on paigas ka 0-eurosel kaameral. kas sellega midagi teha saab, on iseasi.

kui osta hinna ja kvaliteedi suhtele vastav kirves, võid saada kolme hoobi kirve, neljanda hoobi ajal saad lahti tulnud kirvepeaga vastu kolu.

et seda hinna-kvaliteedi suhte päma ei ole mõtet enam ajada.

igal asjal on olemas õiglane hind. alla selle hinna saad tavaliselt (kuigi mitte alati) mingi jama ning üle selle on mõtet maksta siis, kui raha on ja väikesed lisavidinad teevad meele rõõmsaks.
00:23 25.08.2012
Fantoom
Ostsin hiljuti Lätist 85 lati eest (u. 120 meie raha) päris korraliku Hiina kaamera. Üks lainurk kaamera näitab ette, teine salongi, GPS näitab kiirust ning arvutis ka asukohta kaardil, pilt piisava kvaliteediga, et vajadusel ka tõestusmaterjalina kasutada, ühesõnaga olen rahul. Kui liigud Tallinnas, võin ka kaamerat näidata.
01:17 25.08.2012
G60
Mul on Aiptek X1, maksis 150.- pixmanias ja laekus ca 3 päevaga. Optika on hea, auto numbrid näha ka 25m pealt. Pimedas pilt OK, kuigi IR valgustust pole, see nagunii pidi öösel klaasilt tagasi peegelduma. Valisin just ilma GPSita mudeli parima pildiga mis tol hetkel juutuubist leidsin. :) Töötab laitmatult juba üle poole aasta. 32GB mälukaardile mahub ca 8h.
12:11 29.08.2012
vedaja99 (registreerimata)
Suht hea ülevaate Contouri kaameratest saab http://rallikaamera.ee/

Aga valikuid on kindlasti veel palju. Gopro jne. Odavate hiinakatega ei pruugi kvaliteet olla see, mida reklaamitakse.
10:30 06.09.2012
solksolk_ (registreerimata)
Hinna ja kvaliteedi suhte jutt on väga vajalik, sest ei ole mõtet maksta üle mingi jama eest, mis tegelikult parem ei ole.
Seda hinna ja kvaliteedi suhte juttu nimetavad plämaks, rumalad inimesed.

See hinna ja kvaliteedi suhte jutt tähendab ikkagi seda, et seade on piisav, samas hea hinnaga.
Kusjuures olen nende kaamerate peale isegi mõtlema hakanud ja kui keegi siia konkreetseid häid näiteid tooks, oleks endalgi tore vaadata.
Internetist üritasin siin paar aastat tagasi otsida, aga midagi erilist ei leidnud, mis mind rahuldaks.
10:56 06.09.2012
xtjan
Tegelikult sõltubki valik sellest, mida tahetakse filmida. Contouri, mida me ise rallikaamera.ee meeskonnas rahvarallidel kasutame, sihtgrupp on kasutajad, kes tahavad oma sõitudest kõrgekvaliteedilist videot, et sellest pärast teistele näitamiseks või ise vaatamiseks filmid kokku panna. Nende puhul on arendamisel võetud prioriteediks pildi kvaliteet (720p / 1080p video 30-60 kaadrit sekundis). Salvestusaeg on aga pigem lühike (tundides mitte päevades), mis tähendab, et mälu tuleb sageli tühjendada.

Teine autosse paigutatavate kaamerate liik on nn. mustad kastid (blackbox kaamerad), mis salvestavad videot selleks, et hiljem omada tõestusmaterjali, kui midagi juhtub. Nende puhul on esmatähtsaks pikk video salvestamise aeg, mistõttu enamasti nende puhul pole arendamisel eesmärgiks võetud maksimaalset kvaliteeti. Tehakse ok kvaliteet, mis võimaldab detaile näha aga sellest üle pole mindud, sest parem kvaliteet tähendab rohkem andmemahtu ja lühemat salvestusaega.
11:26 06.09.2012
tiit_ (registreerimata)
Aga miks on nn. black boxile vaja pikka salvestusaega? Piisaks max 1-2 tunnist kui pidevalt kirjutab vana materjali üle.
18:46 06.09.2012
G60
pildi kvaliteedist rääkides on tähtsaim omaduse see, et mitme meetri pealt on teise auto number loetav. Kui ikka üle 5 meetri kauguselt numbrit ei saa lugeda, siis sellest kaamerast ei piisa. Eriti on see teema veel liikumise pealt.

Sama jutt ka hämaras.
20:39 06.09.2012
hm (registreerimata)
aa mida selle kaameraga siis peale hakata, kui ta paigaldatud on?
23:47 06.09.2012
G60
Mina võtan seda kui kindlustust, midagi peaks juhtuma, siis vähem seletamist ja vaidlemist, vaatame video ära ja asi ants.

Kuni sinnamaani välja, et kui ennast ära sõidad, või sõidetakse, siis vähemalt sõbrad teavad kuidas läksid. Mul tutvusringkonnas on üks kutt nii läinud, et aastaid hiljem veel nuputati mis juhtus.

See, et vahest mõne naljaka seiga peale saad pole üldse oluline, vaid lisaboonus.
00:09 07.09.2012
aiwar0
Olen vaadanud erinevaid videosi youtubest. Sealne pildi kvaliteet on tõesti pigem selline ,et saab aru ,kes kellele otsa sõitis. Loota nüüd nendest pisikestest seebikarpitest samaväärset videot ,nagu profikaameral on selgelt liiast. Link ka lisaks, mis toimub Venemaa teedel http://www.youtube.com/watch?v=PmwMTRMbBRk&feature=relat
ed
09:21 07.09.2012
James75
Viimases videos oli üks kena lõik kus tuvi lasti üle tee. Kui hästi tuvi liikluseeskirju tundis, jäägu juba teiste teemade juurde arutlemiseks.
Ise olen mõelnud kombinatsiooni kus oleks miski kvaliteetsem kaamera (rallikaamera tasemel asi) koos sinna juurde kuuluva automatikaga (kaamera töötab siis kui süüde on sees või auto ees on olulist liikumist) ja kusagile sokutatud kõvaketas kuhu peale mahuks pilti päris pikalt. Leidub ju ka juba kettaid mis kannatavad auto kliima välja ja töötavad kenasti aastaid. Nende lihtsate kaamerate viga on nigel pildikvaliteet (ei loe välja numbreid).
10:04 07.09.2012
xtjan
Re: Aga miks on nn. black boxile vaja pikka salvestusaega? Piisaks max 1-2 tunnist kui pidevalt kirjutab vana materjali üle.

---------

He-hee. Salvestusaja osas hea küsimus ja võib-olla tõesti minu loogika viga. 720p HD pilti (30fps) saab 16Gb mälukaardile tõesti lausa 4h salvestada (eks see sõltub muidugi kaamerast ka). Nn. action kaameratel (vähemalt levinumatel) kahjuks automaatset ülekirjutamisfunktsiooni pole aga turvalisuse/tõestusmaterjali kogumiseks mõeldud kaameratel on see enamusel küll olemas (disclaimer: viimaseid pole ise kasutanud aga otsisin paar näidet üles).
13:01 11.10.2012
Leivak (registreerimata)
Soovitan antud kaamerat http://www.okidoki.ee/item/1881174/

Väga hea kvaliteediga teeb videosid. Ise kasutan ja olen väga rahul.
VGA kvaliteediga kaamerat pole mõtet ostagi, täielik raha raiskamine.
19:09 11.10.2012
G60
juutuubist selle videoid vaadates ma omale sellist küll ei tahaks, teise auto numbrid ju loetamatud isegi mõne meetri pealt.
00:09 24.10.2012
laurih2
13:49 24.10.2012
James75
Kvaliteet on üks paremaid aga numbrite välja lugemine on vaevaline.
23:06 07.05.2017
... (registreerimata)
Mul on vaja autokaamerat,videoregistraatorit,pardakaamerat vms.Kas see on üks ja see sama asi,lihtsalt erinevad nimetused?Heal lapsel mitu nime:)!Ma tahan omale autokaamerat.Ma tahan sellist,mis ei kinnitu klaasi külge,vaid sellist mis näeks välja nagu muna(ümar) ja mille saab kinnitada armatuurlaua külge.Pildi kvaliteet peab olema selline,et väljas toimuv oleks päeval selgelt arusaadav.Öösel ei ole oluline.Hind võiks olla võimalikult odav,kuid samas peab see kaamera ka vastu pidama.Kuidas selline asi üldse töötab?Kas juhe käib sigaretisüütajasse ja sealt saab voolu või töötab aku pealt,patarei pealt?Kas sellel on sees mälukaart,mille saab arvutisse panna ja arvutist vaadata mis on video peale jäänud?Kas keegi oskab soovitada mõnda sellist kaamerat ja kohta kust sellist osta saab?
07:41 08.05.2017
........ (registreerimata)
08:17 08.05.2017
ecole (registreerimata)
Ma ostaks praegu vast sellise (mul juba on teine)

https://osta-ee.postimees.ee/videoregistraator-tagurduskaame
ra-monitor-autokaamera-92458666.html?_src=similar_ended2

ei viitsi praegust pidevalt ära monteerida kui koju lähen.
11:07 08.05.2017
kupu_3 (registreerimata)
Et mismõttega nagu armatuuri peale? Mida sa pärast selle salvestisega teed kus on peal kogu armatuuripaneeli peegeldus ja sealt läbi välja annab ikka midagi seletada. Mida näiteks rohkem Volvo, seda rohkem peegeldab.... Kõige parem koht on ikkagi üleval, võimalikult klaasi ligidal, kojameeste piirkonnas ja võimalusel lainurk objektiiviga. 720 punktiga pole midagi teha. Sealt ei loe isegi suuri tänavasilte välja. Mingi hiinakas kasutas Sony sensorit, kuskil oli mingi test ka. Oluline kaamera ostul on pikslite arv, mida rohkem, seda suurem pildikvaliteet. Kui andmetes pole piksleid mainitud, siis ilmselt põhjusega...
12:09 08.05.2017
olenmini (registreerimata)
Oman mini0805. Alguses hea aga noh, reaalsus on nagu on. AInus hea asi, et on silmatorkamatu, pisikese ekraaniga (sealt mitte midagi ei näe, seega võiks olemata olla), ümar pall. Aga pildi kvaliteet on öistes oludes kehva (mingi klõps käis kaameras, nüüd on kohutav > öösel sõidad siis ainult kottpimedus ja lähi ning kaugtuled paistavad kuivalt asfaldilt, nagu mingi udutuled või võimsad parktuled põleksid ehk öösel = kasutuskõlbmatu.Ühtegi numbrimärki ega viita välja ei loe.
Samuti on halvaks läinud pildi kvaltieet päeval, aga loetav. Mis ta siis kestis - 2 aastat. Sees olev aku ei pea 10-t sekunditki enam ehk üks talv ja aku kutu.
Kas ostaksin selle uuesti - ei.
Kas ostaksin selle uuesti, nö esimeseks kaameraks - jah, kärab küll.

Kuna omalgi kaamera ost lähiajal plaanis, siis mis on hea kaamera? Ajaks hinna üles. Ehk 1) kuni 100 e hinnaklassis
2) kuni 200e hinnaklassis
Tähtis on pildikvaliteet. Ei pea olema koduturult, võib ka mõni välismaa pood olla kust osta.

Mingi hiina tootja pakkus uut tüüpi sony sensoriga kaamerat, kus 2 tk neid, ehk üks ees liikumist salvestav, teine taga liikumist salvestav. BlackVue? Lukas? Thinkware?

Odavast hiinakast, kes soovib, vist esimeseks kaameraks kärab G1W mudel.

Tõesti, kui vist korralikku kvaltieeti tahta ja hinda mitte vaadata, võiks olla mingi peegel või hübriidkaamera seal, või siis tõesti tipp GoPro klaasi küljes rippuda.

Tõesti, kui lihtsalt tahta nö tagantjärgi probleemi vaatamist, sobib ka suvakas kaamera, peaasi et oleks vastupidav ehk alati lülituks sisse ja toimetaks omaette ning vanade failide ülekirjutamine töötaks. Nö näeb ära, kui laks võib toimuda, et kes kuhu liikus ja mis tuli fooris põles. Ega muud päevasel ajal vist näe, sest suht suur pikslikogu...
Aga kui vaja numbrimärke vaadata, ala liiklusinfot, mingit analüüsi vms teha, siis on vaja paremat kaamerat. Kasvõi parkla intsidendid jne.
13:25 08.05.2017
... (registreerimata)
Oskan küll googeldada.Ma juba googeldasin natukene,kuid sobivat ei leidnud.
Ecole,Sinu poolt välja pakutud variant väärib mõtlemist,tundub huvitav lahendus olema.
kupu_3,mõtlesin armatuurlaua peale,võimalikult klaasi lähedale,siis vast kaamera armatuurlauda ei näegi või näeb aga väga vähe.Arvetan sellega,et mida rohkem piksleid,seda suurem pildikvaliteet.
olenmini,mini 0805 ei ole see,mida mina mõtlesin.Mini 0805 on küll ümar aga ma mõtlesin rohkem nagu palli,kuplit vms.Veel ümaramat.
Ma mõtlesin ümara kaamera peale selleks,et selle kuju meeldib mulle.Kui ma sellist tõesti kuskilt ei leia või leian aga näiteks pildikvaliteet mulle ei meeldi,siis mõtlen teiste varjantide peale rohkem.Mulle meeldiks kui kaamera ei segaks vaatevälja,selleks ei taha ka klaasi külge mingit suurt asja.Hea oleks selline mis on peidus ja mida näha pole aga kui selline üldse olemas on,siis tuleks see välja kuhugi auto külge ära peita.Väljas saab see mustaks ja sel juhul ei oleks sellel mõtet.Nii et see peaks ikka auto salongis olema.
18:12 08.05.2017
... (registreerimata)
........,Vot need on juba munade moodi.
Esimene meeldib mulle kõige rohkem.Kui selline väike ümar kaamera tahavaatepeegli juures on,siis ette ei tohiks jääda.Tee on nähtav ja teeääred samuti.Mingit pimedat nurka ka ei ole.
Teise kaamera alus on liiga robustne ja kole.Ilma aluseta veereb ära:).
Kolmas meeldib mulle samuti.
Ma uurin nende kahe kaamera kohta veel internetist.Võibolla on youtubes mõni video ka.Tehniliseid andmeid võrdlen samuti.Tundub,et see on mingi internetipood.Kas Sul on selle poega kogemusi?Tasub sealt tellida?Kauba kätte ka ikka saab?

18:18 08.05.2017
armatuurile paigutamisest (registreerimata)
Tegelikult on mul olnud juhuseid, mil armatuurile paigutatud elektrividinad (nagu GPS navi) võivad hakata kuumadel suvepäevadel jupsima, Päike teeb liiga.
20:42 08.05.2017
... (registreerimata)
Ühe kaamera informatsioonis on kirjas: Support TF kaarti kuni 64G (ei kuulu komplekti).Kas see ongi see mälukaart?Kust neid osta saab ja palju maksavad?Kui kaardi mälu saab täis,kas siis peab uue kaardi osta või saab arvuti kaudu neid videosid kustutada ka,et mälu juurde saada?Kas seda kaamerat MATEGO XP1 150° 1080P Full HD Car Camera Dash Cam Video Recorder DVR WiFi Night Vision saab osta ainult interneti teel või müüakse seda kuskil poes ka?
23:15 08.05.2017
mati1222 (registreerimata)
hiinast tegelik full hd ja 4 a saab kohe ja laulab u 30 eurorubla maksis. kui mõni ei tea mis kaartiga teha,siis kas käimagi suudab ajada ja kes kella õigeks paneb. kõikidel müüjatel on jutt juures
23:25 08.05.2017
kupu_3 (registreerimata)
Vaadake kui hea pildi suudab see Matego ette kanda. kas on väga suur sensor, ava või kiire protsessor- igastahes suudab pikslid imekiiresti kujutise liikudes tema küljes kinni hoida... https://www.youtube.com/watch?v=x54bx2k44e8
08:23 09.05.2017
erkki2001
Tutvu selle jutuga ka
http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?q=videoregistraator&a
mp;s1=1&un=&fid=0&make=0&s2=1&s3=1&s
5=0&s4=0&l=100&tid=162070#0

Minu valik oli paar aastat tagasi 100 € klassis igapäeva autole-
Transcend DrivePro 200 - nüüd uuem variant sellest.
Miinusena on, et tolle suurus ehk sinu jaoks ei sobi.

Hobiautole ostsin selle (peale järjekordset põhjaliku uurimust 200 € klassis) -
https://www.amazon.co.uk/dp/B014EW49CO/ref=pe_385721_5176743
1_TE_dp_1
12:52 11.05.2017
erkki2001
Ja kui inglise keelest aru saad, siis tasuks ka vaadata seda YouTube kanalit -
https://www.youtube.com/CarCamCentral

Muudetud 11.5.17 12:53

23:51 14.05.2017
freakyl (registreerimata)
Tagurduskaameratest oskab keegi pajatada, wireless soovitavalt, kas mõni firma paigaldab ka?
10:01 19.05.2017
artikkel autokaameratest (registreerimata)
"Pärast ehmatavat õnnetust, rasket avariid või kurioosset olukorda on hea, kui see sai salvestatud pardakaamerale. Seade distsiplineerib juhte ning võimaldab salvestada olukordi, et salvestuste põhjal pärast võimalikku süüdlast selgitada või kaamerale jäänud naljakaid seiku sotsiaalmeedias sõprade ja tuttavatega jagada."

http://mehele.ohtuleht.ee/805333/pardakaamerad-distsiplineer
ivad-juhte-ning-jaadvustavad-ootamatuid-olukordi
17:36 27.07.2017
Pardakaameratest veel (registreerimata)
Veel natuke sel teemal.

"uto pardakaamera on tänapäeval paljude sõidukijuhtide jaoks asendamatu abiline. Väike seade aitab dokumenteerida liiklusõnnetusi, võtta vahele kindlustuspettureid, jäädvustada liiklusraevu, aga ka ootamatuid ja meelelahutuslikke hetki.

Ka politsei on kinnitanud, et salvestistest on menetlustes abi, olgu siis tegu liiklusõnnetuse või näiteks tahtliku tagurdamisega sõiduteel."

http://kasulik.delfi.ee/news/kasulikselgitab/pardakaamera-ab
c-mida-pidada-silmas-kaamera-ostul-kuidas-tohib-salvestist-p
arast-kasutada?id=79009566
08:59 30.08.2017
kaamera kasutaja (registreerimata)
11:15 30.08.2017
hlm (registreerimata)
Kui ostuga kiiret pole, siis selle eelmises postis pakutu saab aliexpressist koos 32Gb mälukaardiga 29.- euri eest.

17:39 30.08.2017
Ka kasutaja (registreerimata)
Ma seda viimati mainitut ei soovita, see on hea seni kuni pole kunagi nendega kokku puutunud, tegelikult on selle pilt väga "odav" ja öösel ei näita üldse midagi. Kingiks saada on sellist lausa solvav.
19:38 30.08.2017
hlm (registreerimata)
21:31 30.08.2017
Ka kasutaja (registreerimata)
Ja, see Azdome on tükkmaad etem. Ma siiski soovitaks hoopis teistsugust disaini, sellist mis jääb aknale peaaegu täies ulatuses peitu ja mis on vastu klaasi "liibuv". Kaamera ei pea olema suur akna küljes rippuv kolakas, võib olla väike "mügarik" klaasil mida väljastpoolt ei näe, kuna ta saab paigaldada 90% selle mustatäpilise osa taha peitu ja ainult objektiiv vaatab puhta klaasi osast välja. Hind on ka täiesti pädev. Ma küll tellisin enda oma lolli peaga Amazonist aga Aliexpressis on ka hind OK. Ja vältige S mudelit, tavaline A119 on oma hinda väärt, "S" mitte.

https://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-A119-2-0-LCD-C
apacitor-Novatek-96660-HD-2K-1440p-1080P-Car-Dash-Camera/326
99941551.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_1015
2_10065_10151_10068_10307_10137_10303_10060_10302_10155_1015
4_10333_10056_10334_10335_10055_10336_10054_10059_10332_1000
31_10099_10103_10102_10052_10053_10142_10107_10050_10051_101
70_10326_9906_10084_10083_10080_10082_10081_10110_10111_1011
2_10113_10114_10312_10313_10314_10078_10079_10073-10332_1033
3_9906,searchweb201603_18,ppcSwitch_5&btsid=6d815ef3-f4b
8-434f-9775-03a01d7c3ba1&algo_expid=d79f47cc-536d-4088-8
5a2-306f6a2df707-1&algo_pvid=d79f47cc-536d-4088-85a2-306
f6a2df707
21:30 31.08.2017
Tuudur
ja minul on just see S mudel. Ei saa sugugi aru, et ~ 20 eurot rohkem makstes ta seda lisaraha väärt ei oleks, vähemalt võrdlusi vaadates, sest tavalist mul endal pole olnud.
10:05 01.09.2017
Mazdawolly (registreerimata)
A119 on igas testis parema pildiga kui A119s. Ju siis parema resoga kaamera annab ka etema tulemuse.
13:42 18.02.2018
äkki keegi teab (registreerimata)
Tere oleks vaja ühendada Nissan Qashqai 2017 a Blackvue Power Magic Pro pardakaamerale DR 750S. Kuna antud vidin vajab kahte toidet- üks läbi süüte punane juhe ja teine pidev toide kollane juhe parking mode jaoks. Küsimus milliste kaitsmete alla need ühendada juhi ukse juures armatuuri külje peal olevasse kaitsmeplokki. Vastavad adapterid olemas, mis asendavad orig. kaitset ja integreeritud lisakaitse. Äkki on keegi endale paigaldanud sellisele autole, ei peaks testriga mässama. Tänud.
19:24 26.02.2018
vaatleja1 (registreerimata)
Kes millist Dash Cam video playerit kasutab? Ehk soovitate midagi vana DATAKAM playeri asemel, mis viskab tihti süntaksi erroreid, mis tüütab.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.