Sisene

 

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Ahto Krabbi

AUTOHOOLDUSVAHENDID

Hea autoomanik!
Lisaks tehnilisele hooldamisele tahab iga sõiduk aeg-ajalt ka iluravi ja puhastamist nii seest kui väljast. Sellega seotud küsimustes püüangi teid aidata teie küsimustele vastates. Olen tegelenud autohooldusvahendite ja parandusvärvide kasutamise ja müügiga peaaegu 20 aastat. Alates aastast 2000 töötan ma firmas GERD ITC OÜ, mis toob maale MOTIP ja VALMA kaubamärkidega autohooldusvahendeid ja aerosoolvärve ning müüb neid edasi kauplustele, tanklatele ja töökodadele üle Eesti.

Ootan siia foorumisse erinevaid autohooldust ja aerosoolvärve puudutavaid küsimusi ning usun, et koos leiame igale probleemile lahenduse. Meie koduleheküljelt www.motip.ee leiate lisaks palju põhjalikku informatsiooni kõikide meie toodete kohta ja võimaluse osta kaupa e-poest.

Ahto Krabbi
GERD ITC juhataja
telefon 733 3585
www.motip.ee
 

TEEMA: AUTO SALONG HALLITAB JA HAISEB?

14:43 12.07.2013
paruto
Auto salong hallitab ja haiseb?
Auto jäi talveks seisma ja nüüd masinat "elule äratades"tekkis ebameeldiv üllatus.Salong hallitab ja haiseb?
11:29 15.07.2013
Ahto Krabbi (GERD ITC OÜ)
Re: Auto salong hallitab ja haiseb?
Tere.

Mina laseks kõigepealt korralikult ära kuivada, kui aega on, hoiaks uksed - aknad lahti päikese käes paar päeva. Siis võtaks üldpuhastusvahendi, näiteks selle http://www.gerd.ee/e_pood/istmepesu_ja_salongihooldusvahendi
d/universaalne_puhastusvahend_multicleaner
ja küürimisharja ning hõõruks kõik istmed ja polstrid ja lae jne põhjalikult puhtaks. Siis laseks jälle ära kuivada ja kui veel vaja, kasutaks istmepesuvahtu. Siis laseks plastikpinnad ja kõvad polstrid üle Cockpit Spray-ga, peseks klaasid klaasipesuvahuga ja lõpetuseks laseks autosse lahti ühe Airco Refresnier õhuvärskendaja (vt siit: http://www.gerd.ee/e_pood/MOTIP_black_line/black_line_ohuvar
skendaja_sidrun
).

Jõudu tööle!
11:39 15.07.2013
sinapis alba (registreerimata)
Re: Auto salong hallitab ja haiseb?
On müügil erilised sinepiga töödeldud salongifiltrid - need tapavad salongi kliima jahutusradiaatoril tekkiva elu. See on ka üks salongi hallituse tekke allikas.
23:09 08.10.2013
ForLux
Re: Auto salong hallitab ja haiseb?
Keemiline puhastus

Sõidukit kasutades on autosisu materjali vananemine ja kulumine paratamatu. Ainuke asi, mida saab teha auto vananemise peatamiseks on süstemaatiliselt kasutada professionaalseid teenuseid.

Väide, et interjööri keemiline puhastus on lihtsalt salongi puhastus, et "auto kiirusele see ei mõju“, ja seega antud teenus on ebavajalik, on täiesti vale arusaam.

Meie tööga Te saavutate hubase, puhta ja meeldiva autosalongi. Lisaks aeglustub regulaarse hoolduse tulemusena auto vananemine 2-3 korda, Miks? Sest keemiline puhastus ei ole lihtsalt auto puhastamine - see on autosalongi tõhus kaitse kõikide kahjulike keskkonna tegurite vastu. Kas see pole mõjuv põhjus külastada meie salongi?!

Mida enam edasi lükata puhastust, seda raskem on mustust eemaldada!

Isegi regulaarne oma jõududega teostatud hooldus ei taga täielikku puhtust. Mustus sööb ennast materjali tekstuuri sisse, mis kaotab oma esialgsed omadused, tekivad teadmata päritoluga täpid, värv tuhmub, tugevnevad lõhnad. Ise interjööri puhastamine võib olla üsna problemaatiline ja ebaefektiivne.Soovides kokku hoida keemilise puhastuse arvelt ja tehes seda ise käepäraste vahenditega võib tekkida olukord kus Teie kulutatud aeg ja raha ei too tulemust ning mustus on lihtsalt laiali hõõrutud ja selle eemaldamiseks on vaja teha veelgi suuremaid kulutusi. Kogemuste ja seadmete puudumine nind valede keemiliste ainete valik toob ka pigem kahju kui kasu.

Parim variant on usaldada see ülesanne professionaalidele nagu meie seda oleme!
Keemiline puhastus on aeganõudev protsess, mis kestab mitu tundi ja hõlmab kõiki tekstiili-, naha-ja plasikpindade töötlemist.
Auto keemilise puhastuse protsess võtab 4 kuni 8 tundi ja sõltub auto mustuse tasemest. Pärast keemilist puhastust peab auto kindlasti olema korralikult kuivatatud. Seega keemilise puhastuse tsükkel keskeltläbi võib võtta aega üks ööpäev.

Soovitame Teil teha keemilist puhastust vähemalt kord aastas.

Töösolev auto peab läbima mitu etappi:
• Eelpuhastus. Salongi kuivpuhastus spetsiaalse tolmuimejaga, mis korjab kergelt kättesaadava mustuse.
• Vajadusel auto interjööri lahti võtmine, et kätte saada raskesti ligipääsetavates kohtades oleva mustuse;
• Auto interjööri märgpuhastus, mille jooksul kasutatakse spetsiaalseid töö- ja puhastusvahendeid, eemaldades mustuse ja plekid jne;
• Auto kuivatamine – peale keemilist puhastust on hädavajalik auto korralikult kuivatada, vastasel juhul keemilisel puhastusel ei ole mingit mõtet..

Töö käigus me pöörame erilist tähelepanu detailidele - isegi kõige raskesti ligipääsetavates kohtadest saame mustuse kätte. Tugevalt määrdunud kohtadel kasutame spetsiaalseid vahendeid, mis igaüks on mõeldud spetsiaalselt konkreetse mustuse eemaldamiseks.

Selle kõige tulemusena auto on puhas ja korras!

Kaovad ebameeldivad lõhnad, salong, saab värske ja puhta ilmega!

Pind muutub siidiseks, tekstuur on taastatud ja saab tagasi loomuliku värvi!

Nahk muutub elastseks ja pehmeks!


Oluline on ka,et keemilise puhastuse viimase lihvina salong kaetakse spetsiaalse ainega mis pärsib tolmu ja mustuse sügavale tungimist, kaitseb salongi pleekimise ja UV-kiirguse eest.

Kui Te pole kunagi teinud keemilist puhastust, saame julgelt väita, et auto on väga määrdunud ja vajab põhjalikku puhastamist.
Puhas auto on sama oluline kui tehniliselt korras auto.


Külastage meid või võtke meiega ühendust telefonil 56260796 ja saate täieliku ülevaate teenuse kohta. Teenuse maksumus sõltub eelkõige auto suurusest ja saastatuse astmest salongis, kuid me alati saame leida Teile sobiva lahenduse!

Forlux® | SmartRepair®
Ehitajate tee 109, Tallinn, Estonia
Info ja aja broneerimine: +372 56260796
22:38 08.06.2014
kardaanirist
Re: Auto salong hallitab ja haiseb?
Ma vaidlen Hr. Krabbile vastu. Hallitusest ei saa mitte kunagi lahti, küll aga saab selle edasist arengut leevendada tihedama sisustuse hooldamise ja puhastamisega. Kindlasti ei saa sa hallitusest lahti ei multi cleaneriga ega cockpit sprayga, proovida võib aga äädika lahusega, ehk siis taimse happega. Isegi keemiline puhastus ei eemalda hallituse juuri täielikult salongist. Ei ole mõtet rumalaid nõuandeid anda rahvale.
22:44 08.06.2014
kardaanirist
Re: Auto salong hallitab ja haiseb?
Isegi majadest ei saa hallitusest lahti, arvatakse et seinte üle värvimine aitab, paraku ei aita. Aitab vaid maja kokku lükkamine ja uue ehitamine. Hallitus on ka tervisele, eriti hingamisteedele kahjulik, kui selles keskkonnas pikalt viibida. Autos saab hallitusest lahti vaid konkreetse nakatunud tekstiilitüki välja lõikamine ja uuega asendamine, kui tahetakse hallitusest lõplikult vabaneda. Hallituse võib autosalongis põhjustada ka lekkivad uksetihendid, vesi koguneb vaiba alla konkreetsesse lohku ja kui seisma jääb ja autot ei õhutata, tekib lõpuks hallitus autosse. Nii et kontrollige ka uste tihendeid aegajalt, et lävepakud märjad poleks, samuti äravoolu kanalid tuleks puhastada puudelt tulevatest lehtedest, õitest ja muudest jamadest, sest kui vihmavesi ära voolata ei saa, hakkab see salongi tungima.
18:15 22.01.2015
hallivanamees (registreerimata)
Re: Auto salong hallitab ja haiseb?
20:18 23.01.2015
Cleanpark (registreerimata)
Re: Auto salong hallitab ja haiseb?
Lp. Paruto ja ka kõik teised huvilised.

Ega sellistel puhkudel ei ole paraku pääsu salongi keemilisest puhastusest! Aga teame ka oma pikaajalistest kogemustest, et AINULT keemilisest siin ei piisa! Kindlasti tuleb kasutada peale sõiduki puhastamise ja kuivatamise, OSONAATORIT. Osonaator on ainuke võimalus , kuidas autosse tekkinud hallitusele ligi pääseda ja sellest lahti saada. Osonaator hävitab hallituse (seen) ka sealt, kuhu meie tööline oma tööriistade ja vahenditega ligi ei pääse. Kuna keemilise puhastuse käigus pääseme ainult "pinnapealsele" mustusele ligi, siis OSONAATOR teeb oma töö kordades tõhusamalt ja põhjalikumalt. OSONAATOR hävitab ka sügaval polstri/vaiba sees oleva mustuse (hallituse).

Võtke meiega julgesti ühendust ja me aitame Teid!

Cleanpark - Autopesula
55599985
23:26 17.03.2017
Fnt (registreerimata)
Re: Auto salong hallitab ja haiseb?
Ma lisaks Cleanparki kommentaarile juurde, et peale keemilist puhastust ja enne osonaatori kasutamist tuleb hallitanud koht auruga üle käia. Muus osas jah, tõepoolest, osonaator on ainuke vahend, millega eemaldab salongist kõik lõhnad, sealhulgas suitsuhais.
Soovi korral rohkem infot aurupesu.com või 5254273
12:59 03.07.2017
martinkristerson
Re: Auto salong hallitab ja haiseb?
Väga professionaalne firma, kes aurupesu su istmetele (ka hea hinnaga) teeks on UpSteam. Tulevad ise Sinu juurde ja pesevad kogu auto ohutult ja loodussõbralikult ära. Eriti hea on see, et kui salong hallitab, siis saab aurutolmuimejaga istmed sügavuti puhtaks ja istmed ei jää ligunenuks. Kuumus tapab bakterid ja viirused ning tulemus jääb üllatavalt hea! Leiate neid www.upsteam.ee ja www.facebook.com/UpSteamEesti.
19:51 02.10.2017
Odav reklaam (registreerimata)
Re: Auto salong hallitab ja haiseb?
Kulla martinkristerson. Kui sa teed reklaami oma ettevõttele, siis nii kirjutagi. Soovitada niiöelda kolmandas vormis ja samaaegselt on keegi martin kristerson upsteami juhatuse liige... ei ole ilus austet foorumlasi lolliks pidada...

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.