Sisene

foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AUTOD ITAALIAST ?

12:35 11.09.2013
v6imalik
Autod Itaaliast ?
Kas tasub osta Itaalia autot?
Üldiselt olen kuulnud et ei taheta autosid mis seal riigist pärit.

Milles asi?
13:12 11.09.2013
ˇ (registreerimata)
Re: Autod Itaaliast ?
fiat, seat, alfa jne või?
13:55 11.09.2013
ahah (registreerimata)
Ferrari, Lamborghini? Ei taha üldistada, aga sealt saab valdavalt kehvemaid autosid jah, ei osata hoida nii hästi - lõunamaine pohhuismus?
16:43 11.09.2013
J. (registreerimata)
Teemaalgatusest ei ole jah võimalik aru saada, kas jutt on Itaalias toodetud autodest, või varasemalt Itaalias kasutusel olnud sõidukitest.

Kuna ma kahjuks olen ainult käinud peamiselt Lõuna-Itaalias (võibolla põhja pool on teistsugune suhtumine?), siis võin öelda, et neil on paraku sõidukitesse küllaltki erinev suhtumine kui siin. Seal on auto puhtalt tarbeese, mõned kriimud siin-seal autokerel on tühiasi ja pigem kaunistavad autot, ka uute sõidukite puhul. Eks nad samamoodi suhtuvad ka sõidukite tehnilisse poolde. Peaasi, et sõiduk liiguks ning mõni tehniline viga, mis otseselt sõitu ei sega, ei ole parandamist väärt.
Mitte, et see suhtumine kuidagi vale oleks, igaühe enda asi, aga sealtkandist toodud sõidukit endale küll osta ei julgeks.
17:33 11.09.2013
to J. (registreerimata)
mitut itaaliast toodud masinat sa omanud oled, et nii vingelt üldistad ja maha teed? minul neid olnud kolm tükki ja mingit sellist suhtumist, et ah pisiviga, las olla, pole küll täheldanud- olen peale arvelevõtmist ülevaatusele sõitnud ja autod on selle läbinud probleemideta. see, et mõni keredetail pole enam originaal, pole mingi näitaja. praegugi üks sealt toodud masin istumise all ja sõidab ilma igasuguste probleemideta. ja üks suur pluss- sealmaal ei roni uss keresse ja 10a vana masina puhul ei leia sa roostetäppigi.
18:12 11.09.2013
ssddgf (registreerimata)
Itaaliast toodud masinatel puudub nö talve pakett.
Enamasti puudu istmesoojendused, mootori ja salongi lisasoojendid jne. Kohalikule turule mõeldud masinatel vastav nänn enamasti originaalis olemas.
18:14 11.09.2013
J. (registreerimata)
Eestis ei ole siiani ühtegi omanud, aga olen Sitsiilias piisavalt ringi sõitnud ja sealse liikluskultuuriga kursis. Tõsi, see oli minu subjektiivne arvamus just sealsaadud kogemuste põhjal, mitte teadustöö põhjal tehtud järeldus ja Itaalia on suurem kui ainult lõunaosa Napolist Palermoni.
Eks seal ole kindlasti paremaid ja halvemaid masinaid, see üldistus ei olnud üldse pahatahtlik. Itaallased on üldjuhul lõbus ja seltskondlik rahvas, lihtsalt sealses lõunaosas on minu meelest inimestel teised väärtushinnangud kui siin ning selle lühianalüüsi tulemusena kujunes ka eeltoodud seisukoht. See ei tähenda, et kõik sealttoodud autod oleksid halvas olukorras, lihtsalt suuremalt jaolt koondavad nad oma tähelepanu rohkem muudele väärtustele kui seda on igapäevaselt kasutuses olev sõiduauto ning seetõttu on keskmine sealtootud sõiduk tõenäoliselt pisut kehvemas olukorras kui siin kargel põhjamaal oodatakse ja harjutud on. See oli ka minu vastus teemaalgatajale, et milles võib olla põhjus, et sealttoodud sõidukeid soositakse siinsel turul vähem kui näiteks Lõuna-Saksamaalt imporditud sõidukeid.
20:18 11.09.2013
to to J. (registreerimata)
Vabanda, aga need sinu 3 õnnestunud ostu ka mingit moodi ei näita. Võib-olla ainult sinu jaoks.
20:53 11.09.2013
talvepakett (registreerimata)
nn.talvepaketi olemasolu või puudumine ei ole nii ühene, kui siin mõne inimese teadmistest järeldub. igasugu tüütu lisavarustus ja paketid ja muu sihuke jama kuulub enamasti saksa ehk eurooopa autotootjate pärusmaale. aga japsid virutavad tavaliselt peaaegu kõik asjad külge, mis neil pakkuda on ja nii ongi. endal olnud üks japs, mis uuena müüdud iraagis ja sellel olid kõik istme ja peegli ja klaasisoojendused küljes ning talvel miskit muret küll polnud, läks soojaks ja puha. hetkel on istumise all üks japs, mis tulnud itaaliast ja sellel sama lugu-meie mõistes nn.talvepakett olemas, soojeneb ilusti ja kõik toimib-üks talv sõidetud ja nõu probleemos. mõned mõlgid muidugi on, aga roostet tõepoolest veel mitte, kuigi asi juba üle kümne aasta vana ja teatud aastaarvuloogika kohaselt peaks link juba pihku jääma, kuna plekk nii õhuke. eks ta ole, et kõike asju üldistada ei saa, hooletuid autoomanikke on ju terve maailm täis, ega see ainult itaalia inimeste probleem pole.
14:19 12.09.2013
ts (registreerimata)
itaaliast auto toomise suurim pluss on see, et reeglina on autodel kont ja pea alati see toimib. Samal asjal on ka teine pool-> tavaliselt on selle turu masinatel suur ring lahti juba 70-80 kraadi juures (temperatuuridel alla -25 on juba natuke probleemi, et salong "mõnusalt" soojaks kütta) ja akud on oluliselt nirumad, kui põhjamaade paketil. Muidugi kui vaadata Saksa päritolu "säästuautot", siis võiks sinna juurde igaks juhuks arvestada lisaks uuele akule ja termostaadile ka uue geneka (kuna ka need on arvestatud pisematele akudele, seega jäävad talvetingimustes aku laadimisel nadiks)

Üldiselt hoitakse seal autosid samamoodi nagu mujal-> kõige odavamad masinad on jubedad raiped... samas keskmise hinnaga masinaid on hoitud tõenäoliselt paremini, kui Eestis (üldjoontes ei ole seal eriti palju nõukogude aja inimesi, kes traadi ja tatiga autot koos hoiavad).

Miinus on see, et Itaalias on enamjaolt kõik perautod varustatud parkimisanduritega (kui eest käib kõks, siis on aeg tagurdama hakata... kuniks kõks käib)-> aga kriipsud ja väiksed mõlgid välja arvata on see koht, nagu iga teinegi.

"Positiivne" muidugi on see, et üldiselt on itaallased liiga "laisad ja mugavad", et türklaste kombel autode taastamisel pettustega tegeleda (kindlasti on erandeid aga niipalju, kui ma märganud olen, siis klantspilte, olematut läbisõitu, pikka juttu jms sealkandis ei tehta... hea kui kuulutusele üldse pilt või paar sõna juttu on viitsitud juurde panna)
17:44 12.09.2013
ˇ (registreerimata)
mu ühel itaaliast toodud masinal oli kaasas paks patakas hooldusarvete ajalugu esimesest hooldusest alates. ja summad, mis seal kirjas, paneksid iga eestimaalase hoobilt kiirnuudlidieedile. tookordne omanik ei valanud vist ka klaasipesuvedelikku ise- kõik viimse pisiasjani ja vastavalt hooldusplaanile oli tehtud teeninduses. niiet leidub ka ülikorrektseid autoomanikke ja leiab ka eesti autoaedadest korralikke masinaid.
19:23 12.09.2013
Kodanik. (registreerimata)
Ja absoluutselt kõik autod on suuremal või väiksemal maääral olnud kokkupuutes teiste sõidukitega. Kohutava iseloomuga inimesed liikluses.
19:42 12.09.2013
kurioosum (registreerimata)
sõbra 7-seeria bmw-l mis toodi itaaliast puudus istmesoojendus (nahkistmed)

Kujutate ette talvel sinna -30c istuda?
19:50 12.09.2013
audi_a6_v6
to: kurioosum

Ja milles siis probleem? Talvel istud alasti autosse või? Minul olnud nahkistmete nahad on olnud sellised, mis väga kiiresti soojenevad (ehk siis ei ole värvimise või muu jamaga tehtud soojust hästi juhtivaks) ning täiesti pseudo probleem IMO. Olenemata soojenduse olemasolust ma neid üldiselt ei kasuta.
19:57 12.09.2013
ˇ (registreerimata)
muuseas- Meestel ongi tervislikum kui munad kogu aeg ei haudu. riistvara vajab õigeks toimimiseks jahedamat temperatuuri ja avaramaid pükse.
20:06 12.09.2013
pppppppp (registreerimata)
see ''talvepaketi'' teema peab kergelt paika küll. no mingi istmesoojendus mind ei morjenda,aga kui auto ikka korralikult ei käivitu,kui alla -15c näitab,siis vähe jama.oli 2,5 diisel v70,kõik küünlad vahetatud,küttefilter vahetaud,uus 82ah aku peal ja ikka väga vaevaliselt käivitus. neil pidid seal nõrgemad starterid olema(ei ole ju mingit koormust,kui koguaeg soe on)
kliima ka ei töötanud :)
21:33 12.09.2013
liiva4
tean juhust kui toodi itaaliast mb 320 cdi 06a.paar talve sõitu jaauto hakkas segast panema,diagnostis selgus et enamus pitikuid ää mädanenud,soola,lumega.elektrik ütles et see ju tehases juba lõunamaade seades.
21:56 12.09.2013
seda pistikujuttu ma nüüd küll hästi ei tahaks uskuda-et tehakse kohe kahesuguseid erinevaid pistikud lõunamaale ja meiesuguste jääkarude jaoks. seda , et mersu roostetab nagu vanakurat, ma teadsin juba kümme aastat tagasi. ja et neil elektrikalad üksteist juhtmetes taga ajavad, seda kaa. osad autod juba tehasest omale mingid vead külge saanud, mis soojemas kliimas ehk nii kergelt ei avaldu, kui niiskes ja külmas. igaüks võib pealtnägija klassikat vaadata, kus mersumees oma uuest peast eestis soetatud plekist kuudiga ainult remondis istuski. nagu lada omanikki. sattus lihtsalt kehv eksemplar, mis muud.
22:19 12.09.2013
ostuhuviline (registreerimata)
Itaaliast toodud autol pole häda midagi - kui ise tood ja kriime ei pelga - ja ei maksa uskuda legende, et toodetakse auto erinevalt. Koostetehases pannakse kokku auto täpselt nii nagu tellija seda soovib ja pistikutel küll keegi vahet ei tee.

Kui ostad vahendajalt Itaalia auto on see auto 99,999% Leedust. Siinsed vahendajad ei too keegi otse Itaaliast. Miks? Juba 2 aastat vana masin on seal kriimukesi ja mõlgikesi nii täis, et turustada siin suht keeruline. Leedus saab auto uue värvkatte ja poleeritakse poevärskeks. Vahendajal on hea Leedust osta autosid ülesse mis on juba müügiks ettevalmistatud mitte tuua otse itaaliast suurte toomiskuludega ja kriimus, mõlkis auto... Sama jutt käib ka Prantsusmaalt toodud autode kohta. Enamik on neist Leedust ülesse ostetud ja müügiks ettevalmistatud.
22:58 12.09.2013
Massimo 999 (registreerimata)
Need tyybid kuuluvad siis sinna 0,01% sisse?

http://www.cars.ee/list.php#arriving
23:06 12.09.2013
Mehanic (registreerimata)
Euroopa turu jaoks tehakse kôik autod ûhesugused,pole mingeid teisi termostaate ja nôrgemaid startereid ja vàiksemaid akusid.
Erinevus on selles,et osadel mudelitel ,mis on môeldud Prantsusmaa vôi Itaalia turu jaoks puudub standardvarustuses istmesoojendus.
Webasto on ka pôhjamaade turule tehtud autol enamasti lisavarustuses.
Itaalia auto plussiks on kiirusepiirang 130 (osad vàiksemate mootoritega autod on Saksa bahnil làbiküpsetatud) ja kerede roostevaba seisukord( soola seal ei panda).
06:49 13.09.2013
ˇ (registreerimata)
ostuhuviline tekitab jälle legende. ei ole kõik 100 prossa üle värvitud. mõne kallima masina puhul tasub see mässamine ehk ära, aga mõnetonniste puhul seda kammajaad, mida kõik siin pelgavad ja kirjeldavad, ei tehta. vahetatakse välja mõlkis tiib, katkine stange jms, aga keegi ei hakka aega ega raha raiskama uue auto ehitamisele- kui on võimalik auto minimaalsete kuludega korda teha, siis tehakse, aga kui remont tuleb kallim kui müügihind, siis läheb aia äärde juppideks ja annetab oma klaasid, plekid ja muu kola järgmisele tegemist vajavale masinale.
ja muidugi see nõrkade starterite jms ibajutt- kui auto ikka ei käivitu, siis on ta saaniks aetud, mitte et tootja paneb peale itaallastele mõeldud starteri...
ja kui autol on istmesoojendused lisavarustuses ja lisaraha eest, siis loomulik, et makaronisööja neid oma autole ei telli, mitte et tehas jätab need külge panemata.
08:51 13.09.2013
ostuhuviline (registreerimata)
Vot ma ei oska sõna võtta paari tonniste romude suhtes. Minu maailmas on 10-30k autod ja räägin oma silmaringi järgi ausalt. Kurb on see, et sellises hinnaklassis ülevärvitud ja üsna tihti ka raskest avariist taastatud autosid tuleb Leedust nagu Vändrast saelaudu! Heal juhul on tunnuseks päritolumaa Itaalia või Prantsusmaa. Leedukad ostavad kokku kõik mis auto moodi välja näeb. Isegi katkise mootoriga auto eest pakuvad kindlustusoksjonitel rohkem kui keegi teine suudab pakkuda. Müstilisel kombel on Leedus autod odavamad kui Saksamaal. See annab aimu taastamise kvaliteedis.
09:54 13.09.2013
ˇ (registreerimata)
huvitav, miks peetakse paaritonnist romuks? ahjah, see vist teatud asja pikkusega seotud...
mina ostan neid mõnetonniseid, ostan sõidukorras masina, pean teda ka ise korras, sõidan ca 4-5 aastat ja müün ta sõidukorras olevana maha ka. ma ei saa kümne tonni eest kaks korda rohkem autot kui viis tonni makstes ja ei pikene ka mu riistvara kui 10k istumise all. pigem saan kümne tonni eest rohkem petta.
ma arvan, et saan odavama auto puhul vähem tünga, sest keegi ei hakka sellist rasket avariid teinud masinat põhjalikult taastama, sest see on isegi leedukate jaoks ebamajanduslik, pigem ongi need sellised kerge plekilaksuga isendid, mille kordategemine ei nõua suuri kulusid, aga auto iseenesest tehnilist täiesti sõidetav. minu senine kogemus taoliste autodega on täiesti positiivne.
11:04 13.09.2013
to: ˇ (registreerimata)
.......sest keegi ei hakka sellist rasket avariid teinud masinat põhjalikult taastama, sest see on isegi leedukate jaoks ebamajanduslik, .....

Sa ei ole asjast aru saanud!
Neid ei taastatagi!Aga kasutatakse ära "korralikud osad"!
Ühelt nina, teiselt saba.Võib olla veel kolmanda saani salong vahele.
Ja ongi "uus, väga heas korras" masin valmis!
11:17 13.09.2013
ssnnggg (registreerimata)
ostke korraliku ajalooga auto ja probleemi pole.
11:48 13.09.2013
............. (registreerimata)
Tahate öelda, et ei ole mingisugust vahet kus regioonis ja millisele turule auto toodetud on ? :D Soojal maal toodetavatel autodel on soojendussüteemdi lahjad, väiksemad salongiradiaatorid, lisad jne. Minge ostke auto mis on töödetud lõuna ameerika turule ja vaadake kuidas selle autoga on siin talvel sõita näiteks -20 kraadi juures.
Näiteks 3nda põlvkona Mondeot toodeti Belgias, Hinnas, Vietnaamis ja Taiwanis. Palju õnne neile kes on endale saanud mitte Belgias toodetud isendi...seda peavalu on piisavalt(just koostöökvaliteedis ja kõiksugu sõlmedes. Katsuge mõni seal toodetud diisel siin -25 juures käima saada ja salong soojaks saada.(neil puudub isegi esiklaasisoojendus standart varustuses)
12:02 13.09.2013
to Mechanic (registreerimata)
kontrolli oma allikaid Euroopa eri regioonides müüdud autode jahutus ja elektrisüsteemide suhtes (starterid on küll samad)

seda eriti väikeautode ja "rahvaautode" osas (muuseas- säästuautodel on ka oluliselt lihtsustatumad, kärbitumad mootorid kasutusel olnud, kui ülejäänud euroopas)
12:49 13.09.2013
to.talvepakett (registreerimata)
Itaaliast toodud Honda CR-V 2011, istmesoojendused puudusid, sellest olid nahkistmed.
16:52 15.09.2013
Võibolla unustati sellele crv-le istmesoojendus kogemata naha alla surada:)

Erandeid on muidugi alati ja eks japsidki ole veidi ökonoomitama hakanud uuemal ajal. Või siis pigem hitlerjuugendilt shcnitti võtnud ja nn.lisavarustuse eest raha küsima hakanud. Endal pole kahjuks üle 2003 aasta autot au omada olnud ja teadmised-kogemused seega veidi vananenud. Vabandan, kui minu eelnevad arutlused kedagi segadusse ajasid või muul moel solvasid:))

12:36 11.01.2014
wenger
Miks müüjad on asunud varjama, et nad auto on Itaaliast toonud? Hetkel ju mnt lehel võimalik kontrollida, auto päritolu maad. Samuti esimene ohumärk on istmesoenduste puudumine. Olen tundnud huvi Volvode vastu ning odavamad nendest mille vastu olen huvi tundnud on kõik Itaaliast pärit, kuigi 50% müüjatest kirjutab et auto toodud Saksamaalt.
13:25 11.01.2014
Wunk (registreerimata)
Kas Itaaliast toodud autod tõesti meie talves soojaks ei lähe seal hulgas premium margid. Tehased on ju ühed ja samad?
14:06 11.01.2014
,., (registreerimata)
Sõidan juba poolteist aastat Itaaliast toodud Volvoga ja kõik talveks vajalik on sellel autol olemas. On ju ka Itaalias jahedamaid piirkondi, kus ilma nn. talvepaketita hakkama ei saaks.
Vaadata tuleb ikka mida ostate!
Mulle tundub, et just Eestist järelturult on kõige suurem oht petta saada, sest paljude jaoks lõppeb jõukohane "äritegemine" Leedus ning sealt need - "otse Saksamaalt, rihmad vahetatud - istu sisse ja sõida" autod tulevadki.
Mina ise isiklikult Itaaliast toodud autosid küll rohkem ei kardaks, kui Saksamaalt või Rootsist toodud ex taksosid.
14:30 11.01.2014
wenger
Kui auto on toodud läbi Leedu konstruktorbüroode, kuhu jääb sellel juhul maha märge dokumentidesse j.n.e et mitte osta leedukate toodangut? Kuidas seda kõige lihtsamalt tuvastada.
14:39 11.01.2014
iba ja pojad (registreerimata)
Paljud Itaalia päritolu autod on toodud saksast. Ehk sakslaste poolt ülesostetud et meiesugustele ossidela sullis maha ärida.
Olen näinud isegi Kreeka passiga premium autosid (hulgim) Berliini autoaedades.
15:40 11.01.2014
automees x (registreerimata)
Saksamaa suurlinnades on tontide autoaedades päris palju Itaalia ja Prantsusmaa autosid müügis. Need ongi Ekspordiks ,ehk Poolakatele .Eks Eestlased sattuvad ka neid ostma .
Alati ei pea just Leedust toodud olla ,kuigi Leedu autotreilerid viivad Saksamaale ka tagasi remondituid autosid .
Niisiis Pole välistatud,et sa Saksamaalt ei osta Leedus remonditud autosid .Täiesti võimalik.
15:56 11.01.2014
jaan-juku (registreerimata)
Mida te sonite Leedu halbade autode kohta.Ise te ei raatsi rohkem maksta.Leedus on samuti korralik asi kallis.Seal on vähemalt hinna ja kvaliteedi asi paremini paigas.Eestlane on see kes sul perse lohku tõmbab.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:
  • 1. Foorumis on KEELATUD:
    • a. Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • b. Otsene reklaam
    • c. Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • d. Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • e. Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • f. Teemast mööda rääkimine
    • g. Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • h. Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • i. Sõnumite ja teemade kordamine
  • 2. Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • 3. Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • 4. Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • 5. Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • 6. Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • 7. auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.
Vaata registreerunud kasutaja eeliseid.