Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MAANTEEL SABAS SÕITJAD.

11:50 16.12.2013
v6imalik
Maanteel sabas sõitjad.
Eesti liikluseeskirjades on kehtestatud pikivahe nõuded, mis on silmas peetud turvalisuse huvides.

Viimasel aastal minu kogemusel üha kasvab juhtide hulk, kes pikalt sabas venivad ja siis mööda lähevad või ära kaovad.

Üldiselt väga nõme ja tekib hulk liiklusohtlikke olukordi, eriti pimedal ajal, kui teed on libedad. Olen palju märganud et sellisteks juhtideks on naisterahvad või inimesed, kellel lapsed tagaistmel kõõluvad ilma turvavarustuseta.

Ise kiirust ei ületa enamasti, sest see ei anna võitu. Piirkiirusega möödujast möödumine on seaduse alusel rikkumine.

Soovitan selliste tegelaste puhul helistada numbrile 14900, mille alusel tehakse suuline hoiatus.

Muudetud 16.12.13 11:51

12:11 16.12.2013
ahh3134141 (registreerimata)
Re: Maanteel sabas sõitjad.
Ahh ära pabla, võta siis tee äärde ja lase teised mööda.
12:32 16.12.2013
qp (registreerimata)
Kui keegi on sinu taha jõudnud, ulata talle võimalus möödumiseks. Pole vaja kohe siis politseinikku mängida. Mind ei huvita üldse näiteks, kuhu ta kiirustab.

Küll aga häirivad mind sellised juhid, kes täiesti vabal teel olgu linnas või linnade vahel, sõidavad kõvasti alla lubatu. Mööda ka neist ei saa, kui on mingi tipptund ja vastutulijate rada täis. Ees neil kedagi pole ja ometi nad ei liigu. Vot siis sõidadki neil sabas lootes, et ehk ometi märkavad enda ümber ka liiklust.
12:40 16.12.2013
Teema algatajel (registreerimata)
Ma olen 99,8% veendunud, et just sina oled see, kes näiteks liikluskaamera lähedale jõudes pidurit vajutab.
13:08 16.12.2013
meeess (registreerimata)
Osad on veel sellised kellel vist endal spidomeetrit ei ole - uimerdavad ideaalsete teeolude korral mingi 80-85 km/h ees ja siis kui sellisest mööda minna, siis istub sul järgmised 100 km 10m kaugusel sabas. Mõni sõidab veel uuesti mööda ka et siis uuesti ees pidurdama hakata. Ja mõni muidugi sõidab sust uuesti mööda ja siis demonstratiivselt kaob 120km/h ees kaugusesse. Aga no issanda loomaaeg ongi kirju, seni kuni liiklusohtlikku ei korraldata polegi hullu. Põnev lihtsalt vaadata kas inimesel on vaja jõuda punktist A punkti B või on vaja maanteel ennast välja elada ja endal elu põnevaks teha.
13:16 16.12.2013
miks pidurdada (registreerimata)
kaamera kannatab ilusti 96 km/h viimase piirina ära.
13:54 16.12.2013
karvanejakole
Sabas sõitjad peletab mõistlikule kaugusele teepeenrale (vajadusel ka korduv) kaldumine. Proovitud korduvalt, töötab alati. Möödujad aitan alati mööda, alla piirkiiruse ei liigu peaaegu kunagi. Mõni vend lihtsalt ei suuda (või trahvide kartuses ei julge) iseseisvalt stabiilset (natuke suuremat) kiirust hoida, ei oleks kahju ka neile "jänest" teha, kui normaalset pikivahet hoitaks.
14:12 16.12.2013
to võimalik (registreerimata)
sul on hea nägemine kui suudad pimedas aru saada kes roolis või tagaistmel trallib.
14:36 16.12.2013
FF (registreerimata)
Oli ka kord kogemus, sõitsin nii 95 km/h üksinduses rahulikult tühjal maanteel, peeglist märkasin lähenevat valget kaubikut, kes jäi mulle sappa jõlkuma 2-5m kaugusele ja istub sabas mööda ei lähe juba mitu km, ei aja ju närvi, kui stange vastu stanget peaaegu. Mõtlesin, et mingid tolad ehitajad sõita ei oska, lisasin vkiirust, aga see tola istub ikka sabas, sõit kestis nii üle 10 km ja siis otsustati minust mööduda ja kõrvale sõites pisteti sau aknast välja. "Te ületasite kiirust, kuhu teil kiiret oli ?" see oli mu taluvuse piir, ütlesin mida arvasin sellisest sõidustiilist ja , et ise nad mind provotseerisid selleks. Olid seekord mõtlevad mendid ja lasid mul minna, ju tundsid endal ka süüd.
21:13 16.12.2013
qp (registreerimata)
meeess kirjutas: "ja siis kui sellisest mööda minna, siis istub sul järgmised 100 km 10m kaugusel sabas. Mõni sõidab veel uuesti mööda ka et siis uuesti ees pidurdama hakata." Appi, kui täpselt sa kirjeldasid kord minuga sama asja juhtunut...:-)
22:22 16.12.2013
Raintzzz (registreerimata)
No mul juhtus kord selline lugu , et sõitsin suht 20 kilomeetrist otsa ja natuke oli kiire ka. Sõitsin mingi 100 km/h ja ees märkasin üht bemmi mis üritas vist teisest autost mööda sõita, sõitis kõrvale, mööda ei läinud, ei tea mis tegi seal, siis lasi gaasi vähemaks ja läks selle teise auto taha tagasi ( tee oli tühi ja vastu ei tulnud kedagi) No ma siis oma hooga läksin nendest mõlemast mööda ja päris pikalt ees ära ja tegin veel kaks möödasõitu. Oma 7 km hiljem märkasin samat bemmi peeglist, sõitis kõrvale, mingi vanem mees oli ( umbes 50-60 ) midagi vehkis seal, natuke aega ja läks minu taha tagasi. Kusjuures kõrvale sõitis veel suht järsul kurvil tekitades suht ohtliku olukorra.No ja natuke sõitis taga ja mina pidin ära keerama. Hiljem mõtlesin et ei tea kas ta seal ennem tegi samamoodi. Või oli ta oma arust mingi isehakanud politseinik kes üritab liikluses korda luua, tekitades ise liiklusohtlikke olukordasi. Üldjuhul mind möödasõitjad ja natuke kiirust ületavad juhid ei häiri, ise samuti liikluses ei veni vaid sõidan alati natukene kiiremini ja kellegil perse ka ei sõida sest üldjuhul sõidan venijatest või ettejääjatest esimesel võimalusel mööda :)
22:24 16.12.2013
armsad (registreerimata)
autojuhid, kaherealine tee ei ole ainult ehitatud möödasõiduks, vaid tuleks seal sõita ikka niipalju, et tekkiks ka normaalne pikivahe autoga millest möödusite, ei taha ju keegi ise ka et talle soppa näkku pritsitakse.
22:47 16.12.2013
siimrasmus
Praegusel pimedal ajal on sabassörkijate jaoks imeline asi tagumine udutuli.Kaovad kähku kaugusesse.Proovitud.Töötab.
22:54 16.12.2013
ennnnnn (registreerimata)
tavaliselt rekkajuhid arvavad, et sõidavad sul nii perses kui saab, küll siis kiiremini sõitma hakkad. Kõige lihtsam, viska aknast talle sodi esiklaasile. Kui saab äsja lõpetatud burksi paberi esiklaasile, küll siis aru saab mis valesti tegi. Töötab!
23:30 16.12.2013
adr. (registreerimata)
kuule ennnnn,sinusuguste juhtide pärast meil liiklus selline ongi,kui veokal piiraja 85 peal ja sa talle jalgu jääd,no krt ole inimene ja lase mööda!!ja arvesta ka sellega,et sellise asja eest vöid kena koslepi saada v söidetakse sust lihtsalt yle!!!!
23:58 16.12.2013
green19
Ise ei sõida ja teistel kh sõita ei lase mentaliteet ajab vihale!!! Prügi suruge oma auto istme alla-mitte maanteele!
00:13 17.12.2013
kalopp (registreerimata)
adr-le Võib-olla sinu auto spidomeeter on veel 85 peal, tean paljusid (enamus) kel on see 90 ja +.
00:14 17.12.2013
ra (registreerimata)
pühapäeva sõitjad on sellised
00:19 17.12.2013
johaidii (registreerimata)
Kuidas üldse selliseid teemasi lubatakse teha? Jabur!
00:22 17.12.2013
re (registreerimata)
mõni arvab on hea juht ,kes sõidab aastas võ 10 t maha
07:19 17.12.2013
........... (registreerimata)
Teemaalgataja võiks ise vahest enda spidomeetrit vaadata, kõigub kindlasti 85-95km/h. Ja räägime nüüd siis veel spidomeetrite erinevusest, näidust ja reaalsest kiirusest ? Eriti hullud on need CE kategooria sõidukid mis kihutavad suisa 110km/h ? :D Veoautod sõidavad REAALSE kiirusega, 85-93km/h, siis sõiduauto spidomeeter näitabi sellisel sabas sõites ca 105-110km/h.
Muideks, väga kehva ilma, udu või halva nähtavusega sõidetaksegi teistel sabas !

....ja need kiiruskaamerad....suurem enamus lausa tallub viimasel hetkel pidurit ja lasevad kiiruse teinekord päris 70ni, ja teinekord mõni km. enne kaamerat on kolonni ees üks tropp kes juba aeglustab ja jätkab sõitu 80km/h.

Sõidan iga aasa seoses tööga üle eesti ca. 100 000km ja neid olukordi ja lambaid on liikluses palju, ning need lambad just arvavadki, et ainult nemad sõidavad, ülejäänud on tropid ja huligaanid.
08:06 17.12.2013
ennnnn (registreerimata)
to adr.
sinusuguse mõtlemisega inimesed tekitavadki liiklusohtlikke olukordi. Arvavad et lihtsalt "sõidavad üle". See oli hullumaja kui veel suve lõpus oli tln-trt mnt koseni tee ehitus. Pikalt 70 ala, sõidad niigi 80ga ja rekkad istuvad seljas.
Suuremad maanteel "rongide" tekitajad on rekkad, kes sõidavad ebaühtlase kiirusega. Aga ei üldista. Palju antakse märku ohutuks möödasõiduks.
08:53 17.12.2013
audi_a6_v6
to: ........... (registreerimata)

Et siis sõiduauto spidomeeter valetab ligi 20%??? Ei ole ju nii, ikka sinna 5 kanti, mõnel vähem, mõnel rohkem, sõltub miljonist asjast. Ma ei tea, kus mina siis sõidan, ka nagu Eestis, aga veoautod sõidavad kenasti REAALSE 90 kanti.
Iseenesest ei meeldi mullegi need sabas sörkijad, seega kui tee vabaneb ja tundub, et ei plaanita mööda sõita, annan parema suunaga möödumise loa, kui ka siis mööda ei lähe vajutan kergelt gaasi ja küll lõpuks nii aru saab, et mulle ei meeldi tema nii sabasolek.
Aga autojuhid võiks oma autode paljudes teemades kirutud "mõtetut" lisavarustust ka kasutada, püsikiirusehoidja on selle nimi, kõige halvemad on ikka need kiirusega kõikujad ca 10km/h, sellised tüüpilised "vennad", kes kiidavad, et neil stabiilne jalg ja pole püsikut vaja, ongi need, kel ülesmäge näiteks kiirus langeb ja alla mäge jälle kasvab jne jne. Üksi tehke, mis tahate, aga kui näete, et keegi sabas, kes hetkel mööduda ei saa, siis jälgige seda spidomeetrit natuke pingsamalt.
08:54 17.12.2013
to ...... (registreerimata)
Kui sõiduauto spido näitab 105-110 (piisab ka 101), siis saab Tln-Trt maanteel kõigist aparaatidest pilti (isiklik kogemus) e kiirus on vähemalt 97 kmh. Seega rekka kiirus pole mingi 85-93 kmh, vaid 100+.
10:25 17.12.2013
A! (registreerimata)
aitab ka see, kui peale korduvaid möödalubamisi(tõmban rohkem tee äärde, näitan suunda jne) ikka perses istub, siis tavaliselt lasen kiiruse maha, kasvõi seisma jäämiseni välja. siis sõidavad ikka mööda. paar korda on elus olnud vaja niimoodi teha.mõlemal korral olid tibid roolis. ajab ju tõepoolest närvi, kui täiesti tühjal hommikusel maanteel tuleb sulle sappa ja jääb paari autopikkuse peale töllerdama. kilomeetrite kaupa. lootes ei tea mida, ehk siis seda, et kui poliiz kuskil passib, siis võtab eessõitja rajalt maha näiteks? tavaliselt aitab see, kui tõmbud tee äärde ja lased kiiruse kuskil 60 peale, väga kaua nad seal taga passida ei viici niimoodi. mõnda võibolla see ei häiri aga mina tunnen lausa füüsiliselt, kui keegi perses istub ja see ei ole mugav tunne. miks nad nii teevad ,ei tea. hoidkem mõistlikku pikivahet ja kõik on korras. see v6imaliku politseimängimine kuhugi helistade on muidugi natuke piinlik kuulata. mõtlemine, et "minule annab seadus võimaluse sõita piirkiirusega ja seadus on ainuõige ja eksimatu, sest on kehtestatud riigikogu poolt ja selle täitmist kontrollib politsei ja mina olen seaduse poolel ja kontrollin ise alati väikese isehakanud abipolitseinikuna seadust, sest olen seadusekuulekas kodanik ja neil ei ole minust õigus mööduda, sest ma sõidan piirkiirusega, sest siis ma helistan kuhugi oma händsfriiga ja neid noomitakse ja mina sain jälle natuke kasulik olla" on ikka nõme küll. ole ise inimene ja lase teistel elada.

rekkadest rääkides. suht ebameediv on ka see, kui ise cruiisid stabiilselt 100ga spidoka järgi ja see tuleb sulle vaikselt järgi ja hakkab konkreetselt selga suruma. kuigi möödasõiduvõimalust ei ole näiteks. loomulikult annan võimalusel teed, kuid kui kuhugi minna pole, miks ta raibe siis peale surub, rääkimata sellest, et tal ei tohiks üldse nii palju välja võtta. ju siis ikka mõni tagauks on jäänud kiiruse tõstmiseks. ega neid veokeid just palju pole aga mingid kruusaveokid ja palgikoorma tarijad suudavad küll lubatust veidi kiiremini koorma kohale toimetada, see on fakt.
11:05 17.12.2013
qp (registreerimata)
Ega te vist ei teagi, kui kiiresti veokad-autovedurid tegelt sõita saavad. Ma sõitsin trt-tln mingi aja 110-ga, oli vaja kella kuuesele laevale jõuda. Peale Paidet ujus üks Scania nägu mulle peeglisse ja mõne sekundiga oli mul sabas ka. Lasin Soome numbriga veoka mööda ise muideks kiirust muutmata, kuid kiirteele jõudes nägin oli teine politsei poolt juba maha võetud... Vot ei näind, kas jõudis sadamasse.
12:11 17.12.2013
ainult hiilida suudavad sabas. (registreerimata)
Sabas sõitjatest sõidavad kindlasti üle oma võimete esimene ja teine, kuidas muidu seletada et nad sellel kiirusel ei suuda painet teha kord vasakule siis paremale isegi, siis kui suunaga märku anda, tavaliselt need veel mingi aeg teevad täiesti ebaloogilise möödasõidu sellelt kiiruselt.
16:51 17.12.2013
karka 08 (registreerimata)
Algajatele juhtidele ka teadmiseks, et vaadake ka rehvidel olevaid numbreid, kui neid soetate. Võib tekkida olukord, et teie spido näitab 90, aga tegelikult sõidate 80-nega. , või olenevast rehvist hoopis 100-ga. Tean ise juhust, kui üks daam minult küsis, et mis jama on, et kõik minust mõõda sõidavad, kuna ta sõitvat isegi 95-ga. Rehvid olla saanud odavalt kelleltki X-lt. Uurisin siis ta rehvi numbreid ja pilt selge.
21:28 17.12.2013
to karka 08 (registreerimata)
Kas nii suurte ratastega oli võimalik ka rooli keerata?
22:26 17.12.2013
r (registreerimata)
Kui rattakoobas võimaldab siis ikka. Enda masinatele olen suutnud saada sellised rehvid millega spidomeeter näitab enam-vähem õigesti. V.a. transit millel valetas spido 10 km/h vähemaks
23:18 17.12.2013
V8 (registreerimata)
to karka08 : see peab ikka päris turakas olema, kes endale vale mõõtu rehvid alla paneb, mis 10 km/ kohe valetavad.
Minu spido valetab 3 km ja mõõdan seda km postide vahel stopperiga.
08:36 18.12.2013
onu Eino (registreerimata)
üleüldse inimesed võiks roolis vähem närveldada ja sõita just selle kiirusega millega autot tee peal kindlalt hoida suudetakse,ärge olge ohuks endale ja teistele.Ja mis sa neist kuradi rekkameestest ikka tahad,suurem osa ju kroonilised joodikud ja muidu pätid...ma ise muideks bussijuht...irw.
08:52 18.12.2013
audi_a6_v6
to: to karka 08 (registreerimata)

Inimene ütleb selgelt, et :"Tean ise juhust, kui üks daam minult küsis, et mis jama on, et kõik minust mõõda sõidavad, kuna ta sõitvat isegi 95-ga." ehk siis ilmselgelt originaalmõõdust väiksemat sõõrid all, kuid sina küsid selle peale:" Kas nii suurte ratastega oli võimalik ka rooli keerata? "

???
09:12 18.12.2013
komöödia (registreerimata)
Mina võtan fooruminurka siin juba ammu naljanurgana!
13:35 20.12.2013
R.K. (registreerimata)
Ah, et politsei kohe helistab mulle ja teeb noomituse, kui keegi kodanik arvab, et ma kiirust ületasin? On kellelegi helistatud ka või on siiski politseis nii palju mõistust, et selliste lollustega tegelema ei hakata.
23:14 20.12.2013
........... (registreerimata)
Oinakari, võtke stopper või nutitelfonist vastav rakendus lahti ja mõõtke oma 1km. läbimiseks kuluv aeg ja saate oma tegeliku kiiruse teada...võib isegi üllatada ?
23:31 20.12.2013
punkt on lammas (registreerimata)
mis rakendustest ja ajalistest mõõtmistest räägid?kõik nutid näitavad sulle reaalse kiiruse juba kätte, vanaduses võiksid ikka asjadega kursis olla.
23:47 20.12.2013
sitrus* (registreerimata)
Tegelikku kiirust mõõdab vastav amet.Kui te nuti või stopperiga roolis mehkeldama hakkate ongi esituled puru või rattad taevapoole.
22:37 10.01.2014
v6imalik
Pole tarvis mingit stopperit et kiirust teada saada. Selleks on GPS, mille saab ka telefoni tõmmata.

Samas tekib küsimus, kas on alati vaja sõita 90km/h, kui on udu, vihma sajab, nähtavus pimedal ja lumeta ajal on eriti kehva. Kuid mõned pressivad mööda igal võimalusel, lihtsalt et tee vaba oleks ja saaks pimedas täistuled peale tõmmata.

Teema mõte oli see, et panna inimesed natuke TEADLIKULT mõtlema. Enamus vist kuulavad Elmarit või mingit muusikat ja mediteerivad sõidu ajal, olles reaalsusest eemaldunud, soojapuhur põhjas ja teistel sabas sõites. Vot see ei ole teadlik mõtlemine ja sõitmine. Selleks tuleb automaatsest ketta keeramise unest ärgata ja mõelda, mida autokoolis õpetati.

23:03 10.01.2014
to võimalik (registreerimata)
kui norida natuke siis gps pole võimalik telefoni tõmmata.see on kas riistvaraliselt seal olemas või pole seda mitte.targemasse telefoni saab tõmmata rakenduse mis näitab kiirust gps vastuvõtja olemasolul.
sellest miks kellegile meeldib sõita sabas või teisel igal võimalikul ja võimatul juhul mööda pressida võivad arutleda psühholoogid ja seda lõputult.
12:19 19.05.2014
visual
Eile sõitsin Tabasalust välja Laulasmaa poole, seal sedasi 60-70 märgid vahelduvad. Üksteise järel võtsid 2m vahega sappa mingid tegelased.

Ilmus välja mindi rohelise Daewoo juht, kes sõitis 2 m sabas, siis näitas roolilt näppe, et vaata siin 70 km/h (mu oli ca 72km spidokal). Võimles mu auto taga närviliselt, kui hakkas mööda minema andsin meelega gaasi, sest onkel tekitas liiklusohtliku olukorra.
Selle peale läks Daewoo onu veel rohkem närvi ja hakkas pressima paremasse tee serva mu kõrvale. Normaalne? Üldiselt jään alati rahulikuks sellistel olukordadel ja jäin ka eile. Kuid kui auto millega sa võimled liiklusohtlikult maksab 50 korda vähem kui minu liikur, siis pole väga mõtet jõudu näidata.
13:09 19.05.2014
to visual (registreerimata)
millal siis on mõtet jõudu näidata? siis kui riistad ühepikkused? või siis, kui sul on kallim?
14:14 19.05.2014
ˇ (registreerimata)
...andsin meelega gaasi...

kas oli tunne, et tagasõitjal oli pikem ning kadedus ei lubanud teda mööda lasta?
las läheb ja las sõidab edasi oma teed, miks üldse lasta end sellistest häirida? ego ei luba? no siis ise ju samasugune.
14:34 19.05.2014
visual
Kõik sõltub vastavalt kontekstist, kui pressitakse sedasi mööda et vastassuunast tulevad autod vastu, siis on tegemist ohtliku olukorra tekitamisega ja räige domineerimisega.

Kui aru ei saanud, siis sõnum oli selles, et palun mitte sõita sabas 2m vahega. Mul olnud olukord, kus sõidetakse seetõttu tagant sisse, kuna eesolev auto pidurdas järsult ja mina järgi. Sissesõitja läks koos kaasreisijaga haiglaravile. Seetõttu ei saa öelda, et ära lase ennast häirida, kui sa pead vaatama tagapeeglisse, et härra sisse ei sõida kui ta sabas venib. Ja kui ta auto maksab ka veel miinimumpalga, siis tal pole raha et kulusid katta. Tõenäoliselt puudub ka kindlustus. On ka seda juhtunud, et ilma kindlustuseta nolk riivab külge ja üritab pageda.
14:46 19.05.2014
n. (registreerimata)
"mu oli ca 72km spidokal"

siis sa ju sõitsidki alla lubatud (70km/h)kiiruse. sa mõnikord mõõda oma auto kiirust GPS-iga ja siis saad teada kui palju spido valetab.

"kui hakkas mööda minema andsin meelega gaasi"

seda on suisa raske kommenteerida. oled ise selline piider ja tuled veel siin hüppama. on sulle ehk lapsepõlves midagi tehtud, et sust normaalset inimest ei tulnud?
16:11 19.05.2014
to: n. (registreerimata)
....siis sa ju sõitsidki alla lubatud (70km/h)kiiruse. sa mõnikord mõõda oma auto kiirust GPS-iga ja siis saad teada kui palju spido valetab....

Kulla kloun, spidomeeter ONGI SELLEKS, et selle järgi oma kiirust seada.
Ja kui ma sõidan 70 alas täpselt 70-ga spido järgi, siis ma olen KORRALIK LIIKLEJA ja ükski kloun ei köhi!!!
17:02 19.05.2014
puhthuvist (registreerimata)
puht huvist küsin,et mismoodi näeb välja käemärk `vaata siin on 70 ala`?ja 70 km/h sõita 2m pikivahega on ka võimalik vist ainult üks kord elus.
17:59 19.05.2014
kuulge (registreerimata)
Paras lasteaed. Nõuka ajal olid sanatooriumid kus närvihaigeid hoiti ja raviti. Tänapäeval on igaühe enda asi kuidas ühiskonnas toime tulla.
18:15 19.05.2014
stammer (registreerimata)
Loen ja ei imesta. Selliseid visuali suguseid on ikka väga palju. Ise ei sõida ja ei lase seda teistel ka teha. Nagu mingi krdi kompleks, et saaks ainult aeglase venimisega teistele ära panna. Üldse ei imesta kui sõitis veel tee keskjoonel, selmet teised viisakalt mööda lasta.
20:05 19.05.2014
ˇ (registreerimata)
kui on näha, et kolonn on taga, siis pole mõtet hakata hobipolitseinikku mängima- sa kas tõstad kiirust vähemalt 5km/h või tõmbad paremale ja lased kolonni mööda. enamus sellistel teedel sõitjaid on padukohalikud ning seda teed juba aastaid nühkinud ja nende jaoks on suvaline eeskirju järgiv võõras totaalne pidur. seda enam harjumaal ja mujal põhja eestis, kus seadused on vaid algajatele.
20:46 19.05.2014
ohm (registreerimata)
ˇhuvitav millega see visual sõidab, et nii kekkab? mingi audi pede tundub
raudselt kujutab ette et ta 10a vana auto on ulmeväärtusega ja kujutab ette et ta on kunn?
23:34 19.05.2014
supra3000
Jah. Kõik mõtlevad,et kõik liiklejad sõidavad max. 30 km. Aga kui kujutada ette,et sul on suur ring päevas, ütleme Valga-Narva-Tln-Pärnu-Valga. Kui iga 10 km tagant tuleb longata 10-15 km/t lubatust vähem,siis tuleb vähemalt 2.5 tundi oma aja kadu. Ja just lonkarite pärast, kes ei oska , või nimelt ei taha lubatud kiirusega sõita ja mööda ka ei lase.
02:02 20.05.2014
ettevõtja (registreerimata)
Kui vastavat märki ei ole, ei ole ka kohustust sõita piirkiirusega. Mis puudutab mind kui ettevõtjat siis sõidangi, et oleks ökonoomne. Pika ringi puhul hoiab palju kütust kokku. Igasugu pedaal põhjas närvihaiged, kes oma autosid ei hoia ja riskivad möödasõite tehes oma ja vastutulija eluga võiks oma load hoiule viia. Muidu on ohuks endale ja teistele. Iga päev näen sõites kuidas uuemapoolset autot peedistatakse möödasõitudel nii, et must tossupilv on taga. Pärast poes loevad sente sest raha on kulunud tanklas ära!
08:57 20.05.2014
karvanejakole
Saime teada, et Visualil on suur ego, kallis auto, lühike m*** ja pederastlik suhtumine nendesse, kes "julgevad" kiiremini sõita.
09:23 20.05.2014
Bzzz (registreerimata)
Üldiselt on endal nii, et kes tahab mööda sõita on alati mööda kohe sõitnud. Muidugi on väikesed erandid. Kord oli üks bemmivend kes sõitis mingi 10 km sabas. Siis kimas mööda ja jäi minuga sama kiirusega ette jorutama - ja siis keeras kuskil 1km pärast üldse kõrvalteele. Vot temast ma aru ei saanud?
10:46 20.05.2014
erkki2001
Visual - sa oled siin kinni omas kiiruses ja seaduses, aga seda, et möödasõidu takistaja samuti seadust rikub ja antud juhul samamoodi liiklusohtliku olukorra tekitab (ja minu silmis hullema tekitades laupkokkupõrke ohu), seda sa ilmselgelt ei näe ega aru ei saa.
See on politsei asi kontrollida ja vajadusel karistada liikluseeskirjade rikkujaid, mitte sinu...
11:20 20.05.2014
visual- (registreerimata)
Jah, olen nõus, liikluseeskiri näeb ette et takistada ei tohi. Kuid nagu mainisin, kõik on sõltuv kontekstist.

Kui tagant sõitja on sabas kinni, vaarub vasakule ja paremale, vehib roolis ja tahab mööda minna ilma suunda näitamata, samal ajal kui vastu tuleb kari autosid, siis see on ohtlik. Arvan et tunnen ohtliku olukorra ära, kui viimased 11a on Eesti teedel sõidetud.
11:23 20.05.2014
irw (registreerimata)
visual jah sõidab tõenäoliselt mingi 2004 audi A6 rappega mis maksab 6000€ ja arvab et on kunn eesti teedel
11:23 20.05.2014
Pealegi tundub et foorumis pole mõtet selliseid asju arutada. Inimesed ei oska lugeda. Korduvalt kirjutasin et tegemist oli piirkiirusega, mitte takistamisega ega ees venimisega. Teinekord tuleb videosse tõmmata ja ülesse riputada.
11:38 20.05.2014
ise ju kirjutasid, et kui teine hakkas mööda sõitma lisasid gaasi?las teised sõidavad nagu nad sõidavad.kui otsustavad mööduda ja järgmises tanklas peatus teha nii,et tallinn- tartu vahel sõidavad sinust vähemalt kaks korda mööda siis pole midagi teha. siinkohal on meditsiin võimetu. kedagi selle pärast takistama hakata, et sulle tundus manööver ohtlik või ebasobiv on madal.
12:39 20.05.2014
visual
Madal on see, et sa ei tunne õigekirja.
12:49 20.05.2014
n. (registreerimata)
"Korduvalt kirjutasin et tegemist oli piirkiirusega,"

kuule loh visual, saa ükskord aru, et kui sinu vana audipann näitab 72 km/h, siis tegelikult liigud sa alla 65 km/h ja kui tagant tuleb mõni kes sõidab reaalselt 70-ga siis tema möödasõidu takistamine on suurem seaduse rikkumine ja igat pidi taunitav.

aga küllap sa sellise käitumise eest varsti oma vitsad saad ja seda sõna otseses mõttes.
12:58 20.05.2014
Täpselt selline kirjaviis näitab suhtumist nii foorumis kui ka tavaliikluses.
See teema ei vii kuskile. Ja vitsa meestele on mul autos üllatus. Ega Eestis teist moodi saa.
13:06 20.05.2014
ˇ (registreerimata)
kui juhinduda liiklusseadusest, siis kirja on pandud:

§ 53. Juhtide vastastikused kohustused möödasõidul

(2) Juht, kelle sõidukist sõidetakse mööda vasakult, peab liiklusolusid arvestades hoiduma võimalikult paremale ega tohi möödasõitu takistada sõidukiiruse suurendamisega ega muul viisil.

kui keegi kaasliiklejatest tahab rikkuda eeskirju, siis andku minna, pole mõtet hakata ennast ohtu seadma või kaasliikleja poolt tekitatud ohtlikku situatsiooni enda käitumisega veelgi võimendama- oleks tegu olnud daewoost vähe vingema riistaga, oleksid sina kiirust suurendanud, oleks tema omakorda lapatsi põhja vajutanud ja nii te olekski seal kiirendanud kuni vastassuunas mõni reka või perekonnaga sõiduauto oleks ette jäänud.
hulludest tuleb eemale hoida, mitte neid provotseerida.
14:23 20.05.2014
mis iganes. ma sinu kirjatükkidest ei viitsi vigu otsida aga sa lase käia. paranda vead ja pane hinne ka. sellised üllatusemehed võivad teel ise väga üllatuda.
14:47 20.05.2014
teemast mööda (registreerimata)
aga mis teema eestlastel nende võimsate autodega on? Pidevalt liikluses mingid üle 200 kw autod lihtsalt venivad ees. Miks sa ostad endale siis nii võimsa auto kui sulle meeldib aeglaselt sõita???
16:48 20.05.2014
-- (registreerimata)
Ei saa aru, mis probleem on, kui keegi ronis sulle sappa, siis hoia võimalikult paremale ja lase ta mööda, kui närvidele käib ja ära mängi menti.
Kui tahad selle sabas jõlkujaga võidu sõita, siis sõida ja kui alla jääd ära tule siia tita kombel nuuksuma va hädavares.
Vihkan selliseid töllerdajaid, kui sellise lamba taga on autode rivi ja to lammas kulgeb võimalikult tee keskel, et lihtsalt teisi segada ise seda nautides.
17:11 20.05.2014
-- (registreerimata)
to visual:
Tean miks sulle ei meeldi taga stanges sõitjad, sul on häbi, et su auto taguots on nii roostes ja su pann edasi ka ei lähe.
18:34 20.05.2014
Visual- (registreerimata)
Eks võimsa autoga olegi hea vaikselt kulgeda. Tallinna linnasiseselt on liiklusolukord minu arvates aastatega kõvasti paranenud. Lastakse reastuda ja signaali kuuleb harva. Ei lähe päevagi mööda kus keegi ei teeks viisakat lüket. Kuid see arvustus maantee kohta ei kehti. Siin on veel arenguruumi ja eks need madalad kiirusepiirangud ja kiirteedele projekteeritud autod ei sobi alati kokku.
20:46 21.05.2014
Kilupirukas (registreerimata)
Mul on näiteks vaja uut autot. Lihtne meetod on see, et 70 alas kui töll on sabas, jalg vajutab kiirelt pidurit. Kõik on seaduslik, sest kass jooksis üle tee. Nii et mehepojad, võtke sappa.
21:14 21.05.2014
Siiiidiuss (registreerimata)
Jaa oled õigel teel. Olen seda isegi mõelnud. Et ostaks mõne kõige odavama räime auto 24st. No mingi võimalikult uue aga ca tonni euri eest mersu näiteks mis odavaim omasuguste seas. Suvalise antsuga teeks ostumüügilepingu 5000 peale. Siis laseks liikluses mõnel ära rihtida sellisel kiirusel, et endal kael terveks jääb. Hiljem viskad kindlustusele letti, et 5 tonnine auto rikuti ära. Remondikalkulatsioon tehakse ära ja kindlustusest küsid rahalist hüvitist. Äriidee mis näiteks venemaal väga levinud. Eks siin ka. Tallinnas mitu venda sellest elavadki.
21:22 22.05.2014
professor_sammaljalg
kindlustuspettustelt kerge raha teenimisele on mõtelnud paljud rumalad inimesed, mitte ainult siidiuss. päriselus lõpeb asi ullikestele pisarate ja mahakantud panniga, bravuurikamad saavad kingituseks veel tingimisi kaela.

"viskad kindlustusele letti", irw
22:19 22.05.2014
looder23
ühes asjas saan visualist aru, et kui kulgen piirangu alas lubatud maks kiirusega ja keegi taha tilpnema ning närveldama tuleb, siis ei ole mul kohustust autoga metsa hüpata ega kiiremini sõitma hakata.
kuid möödasõitu kiirendamisega takistada, siis oleks vaja kirve silmaga sul pead silitada. kui keegi värdjas hakkabki ohtlikult mööda sõitma, siis ei lisa ma kunagi kiirust vaid pidurdan ja tõmban paremale. las tapab teisi. mitte minu kaasabil. alati saab järgi sõita ja pead silitama minna. kirve silmaga.

need klähvitsad kes käsivad siin hakata spidomeetreid kontrollima, aega mõõtma jne, siis mitte ükski seadus ei näe seda kohustust ette. kiiruse kontrollimiseks on autol spidomeeter. veokitel ja bussidel taadeldakse spidomeetreid. ja mis sest kasu on. vastavalt rehvi kulumisastmele muutub sõiduki kiirus ca +/- 2 km/h. ja kui nüüüd jõuab see +2 -2-le järgi, kas siis kiiremal on õigus klaas seestpoolt tatiseks karjuda ja esimesel kohustus metsa hüpata? rohkem tolerantsust inimesed.

jah, see on tore ja viisakas kui sa tead oma auto tegeliku kiirust vastavalt spidomeetrile ning vastavalt suhtud sellesse, aga kohustust ei ole. siiski, on kiiruse määramiseks spidomeeter. õppige mööda sõitma. muide, möödasõidu võimalust vähendab ka tatiseks karjutud esiklaas.
22:33 22.05.2014
No vat ei ole need asjad päris nii, et lõpeb pisarate ja maha kantud panniga. Tegelikult kui päris aus olla siis mina nimetaks praktiliselt kõik liiklusõnnetused kindlustuspettusteks. Miks? Aga sellepärast, et kaine ja tähelepanelik juht ei saa põhjustada avariid. Kõik oma hooletusest. Kindlustusel võimatu kindlaks teha kas pettus või mitte. Ja selleks, et rahvas väga kõva lärmi ei teeks siis kindlustused heauskselt maksavad põhjustaja tekitatud kahjud välja. Kes asja jagab see saab aru. Kes mitte siis sammaljala taolised lihtsameelsed usuvad muidu,et oli "õnnetus". Aga tegelikult juht ise süüdi. Ja kas tahtlikult või mitte seda ei selgita keegi. Põhimõtteliselt eestis väga kerge sattuda avariisse. Leiad mõne koba juhi eksib ja ongi laks käes. Tema süüdi sina supled rahas.
22:39 22.05.2014
looder23
vau, ja kohe niimoodi ongi, et supled rahas?
22:43 22.05.2014
Muide põhjustajal ei ole huvi avariid teha. Seepärast, et saab oma panni rikutud ja sekeldusi. Aga see kellele põhjustatakse sel suva sest kindlustus taob kõik kinni! Ja see kellele jama põhjustati. Seda rasme selgitada kas ta oleks saanud õnnetust ära hoida. Üldjuhul sedagi ei uurita. Lihtsalt taotakse kinni. Ma tean neid asju.
06:42 23.05.2014
professor_sammaljalg
ullike ae, sa ei ole nähtavasti mitte kunagi kindlustusega kokku puutunud, teil seal uugametsas ei müüda ja vaja ka pole vist. mitte ükski kindlustus ei hakka su panni kinni plekkima mingi übersummalise ostu-müügilepingu järgi. võetaks a24jast kõige odavam, sealt veel midagi maha, kuna roostes pann ja kui ei sobi selline hind, siis kaeba kohtusse (on üks maja, igasugused juurahariduslised käivad seal tööl)
09:26 23.05.2014
siidist ussile (registreerimata)
Loe LKF-i lehelt vahekohtu otsuseid!
Ja näed, et ei maksta suvalise panni eest Rollsi hinda!
Nii lihtne see ongi!
09:56 23.05.2014
ise loll kui ostad auto kallil (registreerimata)
see 5000 ostumüügileping on kasutu, kindlustuse jaoks on autoostja ise loll kui ostis auto turuhinnast kallimalt. sinna lepingusse võid ka 1000 000 € sisse kirjutada
18:17 23.05.2014
Ulliksed ae, olen ikka kindlustusega kokku puutunud. Aga näikse, et te pole kindlustuse algtõdedestki teadlik. Te ei saanud pointilegi ju pihta. Turu odavaim tulebki võtta ja ise hinnata seda kallimaks kui kindlustus leiab auto24 st. Sest kui osta turu kalleim siis hinnatakse see healjuhul keskpäraseks. Kindlustus ei teagi mis hinnaga auto müügis oli. Ja nii tõmmataksegi kindlustustel perse lohku. Ja kindlustusel savi sest see maksumaksja raha. Ärge olge nii naiivsed ja sinisilmsed:)tänu teie sugustele kindlustus lööbki auto24 lahti leiab sama aasta ja mudeli odavaima hinnaga ja tõmmatakse teil müts silme ette. Kodus naisele ka ei julge öelda, et mökule tõmmati kott pähe ja oh seda nutulaulu hiljem!
18:45 23.05.2014
professor_sammaljalg
kuna sul ei ole ühegi konkreetse juhtumi kohta ühtegi konkreetset näidet, siis palun hoia suu pudru jaoks. mida sa sellest trollimisest ja ila ajamisest saad?

" Ja kindlustusel savi sest see maksumaksja raha" - ahah, no nüüd ma siis tean ka :)))))
19:45 23.05.2014
Ah mida teie ka sellest asjast teate! Hoia oma suu parem leiva jaoks.

Konkreetsed näited iga päev näha. Tehke ainult silmad lahti ja vaadake ning uurige. Kõik too kandikul ette ja ikka ei ole hea.:)
20:08 23.05.2014
Solksolk (registreerimata)
Minule näiteks kinkis kindlustus uue auto, kui sõitsin oma sierraga vastu Paide kaubamaja seina.
20:20 23.05.2014
No näed hakkab tulema. Ära ainult ütle, et su ema kindlustuses ei tööta. Vastasel juhul ma ei usuks sind. Aga kui töötab. Siis ei imesta üldse j, et uue auto said:)
20:46 23.05.2014
Solksolk (registreerimata)
sa hr.Siiiidiuss oled loll!
20:58 23.05.2014
Vat kui kole lugu siis ju:) eks lolle peab ka olema muidu ei paista targad ju väljagi.
21:12 23.05.2014
Aga teemast ka. Tähendab mis on, et mu arvates need kes sabas sõidavad need on liiklusohtlike okukordade tekitajad sest kui eesmine auto pidurdab siis tagumine sõidab selga ja ongi avarii käes. Aga noh jah kui autost kahju pole siis laske edasi. Mul ongi sierrale tagumise otsa remonti tasuta vaja:)
21:22 23.05.2014
sibiusss (registreerimata)
aeglastest autodest tuleb ikka mööda sõita, mitte sabas venida!!!
22:00 23.05.2014
bmw (registreerimata)
kõik kes sõidavada alla 120 sõidan mööda
22:14 24.05.2014
siiiidiuss (registreerimata)
Aeglaste autodega tuleb sõita samas tempos ja hoida pikivahet paarsada meetrit. Ja uskuge mind liiklus on täiesti turvaline. Kõige hullemad ongi need liikluses tõmblejad ja kiirendajad. Nii need avariid tulevad.
23:14 24.05.2014
97765 (registreerimata)
Pange püsikas endale sobivale kiirusele ja sõitke... Need kes järgi jõuavad lähevad mööda, juhul kui vajalikuks peavad... Kui keegi istub sabas siis sina jätka oma sõitu, pole vaja vahtida peeglisse, et mitu meetrit nüüd vahe on jne. Kiirusega pole vaja ka mängima hakata. Kurat, sõida oma sõitu.
Sõidan igal ööl Tln teed, gps ja 97km/h, kaamera ees ei muuda kiirust...Politseile huvi ei paku... Niimoodi kulgedes jääb mulle palju autosid ette. Pean silmas pisikesi autosid...
Olen ma nüüd kriminaal?
Ls ühes kuus 10-12tuh
Kokkuvõtteks, ärge virisege kogu aeg.
23:26 24.05.2014
sitrus* (registreerimata)
Kaua see püsikas sees püsib.10 sekki ja jälle kangidega võimled.Sama kaugtuledega,kas neid vaja ongi.Ei ole midagi kurat sõida sõitu,võtad teeäärde näitad suunda ja salanda lased mööda.Kangikesi ja nupukesi hoovis näppimiseks.
12:53 26.05.2014
Vanasti mul oli selline auto mis ajas tossu välja, lõin lapatsi põhja, mille peale tõmbas korraliku tossipilve ülesse ja tagumine auto võttis kohe vahet vähemaks. Õhtusel ajal piisab ka korra tagumise udutule sisselülitamisest, see annab ka märku, enamast saadakse aru.
13:34 26.05.2014
kala557 (registreerimata)
Viimastel nädalatel on kaks korda juba maanteel sõites rekkamehed tuledega taga vilgutanud. Sõidan enamasti seier 93-95 peal, mõnest rekkast liigun aegajalt mööda ka, aga mõnel poisil tundub eriliselt kiire olevat. Mis see tuledega vilgutamine mulle ütlema peaks? Et kui mingi kloun ei saa oma 96 km/h mööda venitud siis pean teeäärde seisma jääma?
14:06 26.05.2014
Tuudur
Suure tõenäosusega su auto spidomeeter valetab päris korralikult, kui piirajaga rekkad sinust pidevalt mööda tahavad sõita.
Minu autol näitab spidomeeter tegelikust kiirusest ~7km/h rohkem, kui 90`ga sõita.
14:20 26.05.2014
audi_a6_v6
to: sitrus

Milleks oli vaja jälle kommenteerida normaalset postitust 97765 poolt? See püsika kasutamise jutt on väga õige, teen ise täpselt sama moodi, ei ole 10sek ja kui õpid püsika funktsioone kasutama, siis väga mugav on, isegi linnas saab kasutada vabalt.
15:09 26.05.2014
karvanejakole
Sitrusel ei ole kunagi püsikaga autot olnud, nüüd teeb siin kui hapusid viinamarju maha.
17:23 26.05.2014
Mul ka ei ole püsikat ja ei igatse ka. Püsikas ei oska ökonoomset sõitu teha ka. Näiteks mäest üles annab gaasi. No mida värki. Mäest üles sõites tuleb gaasi maha võtta, et mootoril kergem ja ökonoomsem oleks. Mäest alla sõites või tasasel teel saab hoo jälle 70 pealt 85peale. Ei ole vaja meeleheitlikult autot piinata et seda ette antud kiirust hoida. Kaugtuled jah mõttetud. Udutuled veel hullemad. Piisab täiesti pooltuledest igal ajal sõitmiseks. Ise hoian veel nii voolu kokku, et panen ääretuled põlema suures lambis. Zigulil näiteks nii ära ei peta sest äärekad eraldi lambi sees.

Ned kes seda viimast lubatud kiirust taga ajavad ja natuke peale. Ega need päris normaalsed inimesed ju ei ole. Ikka suht lasteaed.
17:37 26.05.2014
autorongijuht (registreerimata)
See peaks sulle seda näitama,et ou,kle vana,(mitte kloun)ma nüüd hakkan oma autorongiga sinust mööda minema,ole hea ja lase gaas veits maha,kui ma sinu tagant välja keeran,et see manööver kiiresti tehtud saaks,(sest sina tahad ju oma valitud kiirusega vaikselt lasta ja iisilt võtta,siis ma ei tohiks sind segada?)kuna minu kiirus jookseb tänu piirajale nö "kinni" ja kui sa mõnus vana olla ei taha ja gaasi ei viitsi maha lasta,siis ma venin nagu tatt sul kõrval ja sina mõtled,et mis kurat sellel vennal viga on....ega muud ei olegi,et enamasti on ringid välja arvestatud,et 9sõidutunniga,mis seaduse poolt ette nähtud on veoautojuhile,saaks oma töö tehtud ja jõuaks kindlaksmääratud punkti välja.Muidugi,eks mu enda kolleege ole ka selliseid,kes keskel telgjoonel sõidavad,et sõiduautojuht jumala pärast ei näeks mööda minna....ma ei saa aru sellisest pedetsemisest,kui kellelgi vaja minna,las läheb,ju siis on vaja.
Rahu,seltsimehed,see üksteisele näkku panemine ja politsei mängimine viibki õnnetuseni.
17:48 26.05.2014
Esiteks eestis marsruudid nii lühikesed, et kui ühest otsast teise sõita siis suurt vahet ei teki kas üritada sõita 80 või 90ga. Sest keskmine kiirus jääb ikka sinna 75 kanti ja ajavõit 5minutit ei päästa kedagi enam. Parem jätta üks poe või
suitsupeatus tegemata ja sõita rahulikult 80ga ja kõik õigeks ajaks jöuab. Aga noo eestlane ni kange ja parim toit teine eestlane. Ta kasvõi tund aega pedereerib teisel sabas et mööda kuidagi venida. See 5minutit ajavõitu ei ole seda enda ja teiste närvipinget väärt ja eludega riskimine peale selle!

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.