Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KUIDAS KEERATA CE HAAGISEGA - KALDUMINE VASTASSUUN

22:10 21.02.2014
rakkim
Kuidas keerata CE haagisega - kaldumine vastassuunda?!
Küsimus,

Kas võib manöövri ajal kalduda vastassuunda, või peaks pöörde kuidagi teistmoodi tegema?

PS! Kõrval on auto. Teine variant oleks, et lasta kõrvalrajal (vasakul) oleval autol ära sõita, keerata vedukautoga parempöörde rajapeale ja teha parempööre selliselt. ( Siis on oht muidugi, et keegi hakkab paremale rajale pressima..

Kuidas on õigem?
22:51 21.02.2014
absurd (registreerimata)
Re: Kuidas keerata CE haagisega - kaldumine vastassuunda?!
See pilt on absurd ,asi on ikka üle pakutud .Sadulautoga saab tõesti nii pööret sooritada .
Aga kui veok on nii pikk nagu pildil ja käru lühike ,siis auto tagaosa ise juba sikutab sisekurvist käru kaugemale.
Need kellel load taskus ja väikegi kogemus sõita ,ei vaeva üldse selle teemaga ennast .Silmamõõt arvestab välja kas on vaja poognat keerata.
Ise pole kunagi sellist teemad lahanud ,see on nagu loomulik asi .Kui tõesti ei mahu ,siis ootangi et kõrvlt auto ära läheks .
01:41 22.02.2014
looder23
tegelikus elus ei koti suht kedagi, kuidas sa selle poogna võtad. vajadusel keeradko paremale vasakust reast ja vajaduselt haukad ka pööratavale teele ruumi vastassuunast juurde. võibolla mõni sõidukas piriseb ja juht kasvatab rooli taga tiritamme, aga

eksamil: vaadates konkreetselt siin joonistatud situatsiooni, siis tuleb paremale pöörata vasakust reast ja pööratavale teele oma suunda. haukamata ruumi vastassuunast.
miks? sest pöörataval teel on sõidu radade vahel katkendjoon ja pöörataval teel pidevjoon. pidevjoone ületamine toob raudselt miinuse, kui mitte ei kukuta läbi.
07:45 22.02.2014
....... (registreerimata)
Eksamil pead sõitma nii, et joonetele ei satu. See on nagu natukene nõme kuna mõni ristmiks on selline kus ei ole teist võimalus või siis peab tegema mingisuguse X poogna. Eriti nõmedad on need uued "euro" ringteed. Ringteele sõidad 2 realiselt teelt ja sõidad uuesti otse ringilt välja ning seal ringteel on need 2 sõidurada niivõrd kitsad, et haagisega peab ikka eriti täpselt ja ettevaatlikult liikuma, nii et mitte ükski ratas ei läheks joonele. ARKi eksamil oled sellisel juhul läbi kukkunud.
"Päris reaalses" elus lastakse ikka mõned rattad joontele. Üldiselt ei anna reaalset elu võrrelda nende ARK eksamitega.
14:16 22.02.2014
rakkim
Haagis on tavaline 2 teljeline täishaagis ( pikem kui pildil - halvasti joonistatud).

Seda tahtsingi teada, et ilmselt peaks keerama vasakult realt.

Tänud
15:37 22.02.2014
......... (registreerimata)
Kui ma nüüd õieti aru saan, taotled E kategooria juhiluba ? Kuskohas tehakse neid täishaagisega ? Ma tahaks päris näha kui paljud täishaagisega suudavad tagurpidi boksi tagurdada ja seda 2 katsega !? 99,..% kukuvad läbi, täishaakega ei suuda enamus tagurdada. Või sa pidasid silmas ikka keskteljega (eurovasikas) haagist silmas ?
16:02 22.02.2014
looder23
päris palju tehakse õppesõitu kesktelikuga. kuskil eestis olen näinud ka õppesõidu platsil lukustatud telikuga täishaaget. enam ei mäleta kus, aga minuarust oli see alles eelmine sügise lõpp. pärnuski teeb minuarust üks vend õppesõitu 4x2 kallur scanniga ja veab järgi ZIL-i kaheteljelist haagist. aga ma ei tea millise autokooli alluvuses ta seda teeb, või on erategija.
16:38 22.02.2014
Sõiduõppe ABC (registreerimata)
Vasakule ei ole vaja minna (see on ohtlik-võid kokku põrgata rohelise autoga)
Sõidad rahulikult otse ja vaatad, et lõikuval teel ei oleks lähenevaid sõidukeid. Siis lähed rahulikult üle pidevjoone täiega vastassuunda ja pöörad paremale oma suunda. Suure pöörderaadiusega manöövri korral on see lubatud aga pead arvestama, et võtad ka vastutuse. Juhul kui midagi juhtub jääb süüdi suure pöörderaadiusega pööret sooritanud autorongi juht.
16:59 22.02.2014
stammer (registreerimata)
Kui näed, et manööver on ohtlik või ei suuda õigesti pöörata, kas peab siis seda iga hinnaga selles kohas sooritama?
Kui on tipptund ja ei tekigi rikkumiseks vaba auku, kas siis pannakse oma lollusega liiklus seisma?
17:17 22.02.2014
ss (registreerimata)
Ise olin ARK-i eksamil samas seisus... aga vastassuunas seisid autod ja sinna polnud võimalik mul poognat teha. Sõitsin võimalikult ettevaatlikult aga täishaagise tagumise silla rehv käis äärekivis ära. Eksamineerijat see ei häirinud kuna ta nägi, et seda polnud muud moodi võimalik läbida.

Eksami tegin Mai autokoolis täishaakega. Platsil oli täishaake esimene telg lukustatud.
17:28 22.02.2014
Aga... (registreerimata)
Mina olen teinud e-kat. sõidueksami kaheteljelise täishaagisega ja boksi pidin ajama n-õ. paremalt poolt .Pöörderingi lukku ei lubatud panna. Läks esimesel korral õnneks ehkki polnud niipidi harjutanud.See oli aastaid tagasi Paide ark-is.
21:52 22.02.2014
SSDDFG (registreerimata)
Vastassuunda kalduda ei või, vajadusel kasuta pöördeks ruumi ristmikule eelneva teise sõidurea arvelt.
20:35 22.06.2014
ka autojuht (registreerimata)
Olen ka ise rekkamehe leiba söönud. Minu arust on mõned kohad sellised nagu oleks selle projekteerijal ilge pohmaks olnud ja nüüd tahab, et teistel ka sama sitt oleks.
Võtke kasvõi need väiksed rõngikud (diameeter kuni 10m) mis on keegi ajukääbik välja mõelnud. Katsu sa poolhaagisega seal nii öelda vasak pööret teha. Eriti "tark" on siis sinna veel põõsad kasvama panna. Selline madalalaubalisus teede projekteerimisel toob kaasa selle, et juhid hakkavad sõitma nii kuidas paremaks peavad. Ehk siis autojuhte õpetatakse sülitama heade tavade peale.
21:29 22.06.2014
kuule SSDDFG... (registreerimata)
...aga mis siis kui ei ole ristmikule eelnevat teist sõidurada vaid on kahesuunaline tee...?
22:45 22.06.2014
Siiiidiuss (registreerimata)
Kui on kahe suunaline siis tuleb samamoodi kalduda vastasuunda. Ja kui peatee on ees ka kahesuunaline siis ka vajadusel sinna minna teise rea peale. Kui on pikk rong ja kitsad tänavad siis võimle kuidas tahad ei keera nii väljam et üle kõnniteele ja liiklusmärke kaasa ei võta. Siis tulebki valida halbadest variantidest vähem halvim. Jah mõni ajab end tiritamme kui ei mahu peateelt minu kõrvale keerama ja peab seetõttu järgmisest tänavast vasakpöörde tegema. Aga selline elu on ja igalpool ei ole võimalik haagistega sõita nii, et ei lõikaks või vastasuunast ruumi juurde ei napsaks. Kõik teed ei ole projekteeritud paarikümmne meetri pikkustele autorongidele ja nii, et need mahuks manöövreid tegema nõetekohaselt ja liiklusseaduse järgi. Üks asi on seadused. Ja on tore kui kõik käiks seaduse jrrgin aga mitte alati ei ole see võimalik ka kõige parema tahtmise juures. Ja tuleb kasutada tervet mõistust. Muidugi peateel olijad tuleks lasta ära sõita ja nii, et liiklust võimalikult vähe takistaks. Mitte toore jõuga peale pressida ja liiklus ummikuks vormistada.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.