Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: PEATEE MUUDAB SUUNDA

12:34 15.08.2014
Savannah
Peatee muudab suunda
Tere

Mulle on segaseks jäänud teema, et millal tuleb suunda näidata kui ees on märk peatee ja selle all lisatahvel, kus suunas peatee jätkub. Näiteks selline situatsioon http://www.instantstreetview.com/2t4909z3wiypoz3flzn8z2u (sama, mis fotol). Kui ma soovin peateel sõitu jätkata, siis kas antud juhul tuleks suunda näidata või mitte? Ise arvan, et mitte, kuna vasakul on kõrvaltee, mis minu suunanäitamise tõttu võiks teisi juhte eksitada. Otse ees pole teed. Aga mine sa tea.... Hakkasin nüüd enne arki eksamit mitmes asjas kahtlema ja pole õpetajat, kellelt küsida. Kui just helistama ei hakka.
13:25 15.08.2014
audi_a6_v6
Re: Peatee muudab suunda
Tuleb näidata nii, et oleks üheselt mõistetav, kuhu lähed. Märgi järgi tundub, et tegemist on ristmikuga, kus saab minna neljas suunas ja sina lähed peateed mööda vasakule, seega näitad suunda. See kõrvaltee tuleb varem sisse, ei tundu segavat.
12:06 23.08.2014
professor_sammaljalg
selles on audil õigus, et tuleb näidata nii, et oleks üheselt mõistetav. seega alles siis, kui oled esimesest teeotsast möödunud.
14:00 23.08.2014
?+ (registreerimata)
Viljandi on väike nagu küla, kuid nõmedusu liikluses täis.
1. Reinu tee tobe mängu-miniring, kus rekkad sõidava sirgeks nii ringi, kui kõnnitee ääred.
2. Sama ring Männimäelt tulles, bussid panevad suuna sisse vahetult enne ringi ja ei saa aru kas sõidab paremale või otse, sellest saab aru ainult kohalik.
3.Tasuja plats, Männimäelt tulles sõidad otse, kuid platsilt välja sõitja ei jaga , kas sõidab otse või sõidab mööda peateed vasakule, on olnud mitmeid olukordi, kus peab aimama mida teine teeb.
4. Kõige ohtlikum on Pärnu mnt. ja Riia mnt. ristmik Maxima juures, see on ju püünis jalakäijatele, kui linnaisad seda ei jaga tuleb neile puust ja punaselt ette näidata.
Aga need tainapead ju midagi muud ei tee, tee remont käib ka lip lipi peal ja lap papi peal, seepärast on mul automargi valik luxuslik, muidu ei saaks normaalselt sõita
17:04 23.08.2014
?+ (registreerimata)
Küsimus siis hoopis selline, kas otsesõites antud pildil peab suunda näitama?
Arvan, et ei pea, aga sellises olukorras paremal ootav sõiduk kipub sõitu alustma, arvates, et liigun mööda peateed vasakule ilma suuna näitamiseta, nii on reaalses liikluses pidevalt.

Muudetud 25.8.14 09:14

17:21 23.08.2014
looder23
küsimus: millal tuleb näidata suunda?
vastus: siis kui sooritad manöövri
küsimus: mis on manööver?
vastus: igasugune pööre või mis tahes sõiduraja vahetus või ümberpõige
01:47 24.08.2014
to: ?+ (registreerimata)
Mina arvan, et tema arvab ...
Tema arvab, et mina arvan ...

Vaat seisan ristmikul, vasakult läheneb üks arvaja - parem suund vilkumas.
Aga mina ei usalda-kõhklen ... ja nii ongi. SEE arvaja sõidab veel 2 km suunda vilgutades.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.