Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: RAPLAS SÕITIS BMW JUHT PARKLAS SODIKS VIIS AUTOT

20:05 26.09.2014
PeUkEnPeRu
Raplas sõitis BMW juht parklas sodiks viis autot
Raplas sõitis ööl vastu tänast noormees BMW-ga otsa viiele autole. Otsasõitja lahkus esmalt sündmuskohalt, kuid pöördus hommikul politseisse. Noormees tunnistas, et oli enne rooli taha istumist alkoholi joonud.

Politsei sai kell 3.10 teate, et Raplas Välja tänaval on parklas otsa sõidetud viiele autole, neist ühega oli kokkupõrge sedavõrd tugev, et auto paiskus küljele, edastas Lääne prefektuuri pressiesindaja Kaja Grak.

Politseipatrull saabus kolm minutit pärast teate saamist sündmuskohale, kuhu oli maha jäetud ka sõiduauto BMW, millega pargitud autotsid oli rammitud. Esialgse info kohaselt oli seda autot juhtinud 20-aastane noormees, too oli aga sündmuskohalt lahkunud.

Tunnistaja ütluste kohaselt oli mees enne autoga sõitma asumist tarvitanud alkoholi.

Täna kella 11.45 paiku pöördus õnnetuse põhjustanud 20-aastane mees ise politseisse.

Tema sõnul oli ta eelmisel õhtul alkoholi tarvitanud ja öösel autoga sõitnud. Oma sündmuskohalt lahkumist põhjendas ta esialgse ehmatuse ja šokiseisundiga. Mehe enda arvates võis õnnetuse juhtumisele kaasa aidata lisaks tema enda seisundile ja valedele sõiduvõtetele ka auto tehniline seisund ja linnas lubatust suurema kiirusega sõitmine.

Politsei kontrollis mehe võimalikku joovet, politseisse jõudmise ajaks oli mees kaine ja ta omab juhtimisõigust.

Rapla patrullteenistuse vanema Olimar Merilaini sõnul on tegemist vastutustundetu käitumisega: joobes rooliistumine on lubamatu tegu ning ka sündmuskohalt lahkumine on lubamatu.

"Hea, et selles õnnetuses keegi inimestest viga ei saanud, kuid õnnetuse põhjustanud juhi teguviisile ei ole õigustust. Joove mõjutab nii tähelepanuvõimet kui ka reageerimise kiirust, häiritud on tavapäraselt koordinatsioon. Kui keegi arvab, et mis see paar pudelit õlut või natuke siidrit ikka teeb, siis selline suhtumine on sügavalt ekslik," lausub Merilain. Ta lisab, et vähemalt see on hea, et noore mehe südametunnistus ärkas, ta oma eksimusest aru sai ning ise politseisse pöördus.

Juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud väärteomenetlust, käsitledes nii varalise kahjuga liiklusõnnetuse põhjustamist kui ka sündmuskohalt lahkumist.
20:51 26.09.2014
jarru (registreerimata)
Re: Raplas sõitis BMW juht parklas sodiks viis autot
Nüüd tahaks siin näha kommentaare, mis tambivad mutta selle autokooli, kus poiss käis, sest ilmselt unustas õpetaja mainida, et kiirust ei ületata ja enne sõitu teatud keemilist valemit (c5h2oh) hoitakse endast eemal. Väiksemate rikkumiste puhul on läbi kõlanud siin, et loomulikult kõiges süüdi autokoolid, mis tegelevad ainult raha kasseerimisega.
20:58 26.09.2014
stammer (registreerimata)
No pakume siis lapsele seda lõbu ja mainime ära, et autokoolide eesmärk on raha teenida. See, kuidas õpitu kellegi kõrvade vahele jääb, ei huvita kedagi.
21:22 26.09.2014
audi_a6_v6
to: jarru

Keemia vist ei olnud su tugevaim külg koolis...
21:50 26.09.2014
jarru (registreerimata)
stammer--- arvatavasti saan nüüd teada saladuse, kuidas siis see tarkus õpilasele kõrvade vahele suruda? Siis saan oma tuttavale sõiduõpetajale selle tarkuse edasi anda, kes tunneb pikemat aega juba muret, et tullakse autokooli, aga ei arvestata lisatundide vajadusega. Sellest teavitatakse õpilast muuseas enne lepingu sõlmimist. Samas hinnatakse end üle enamusel juhtudel, arvates, et MINA olen ju nii võimekas õpilane, et isegi need 20 sõidutundi on liigne, aga noh, makstud on ja teeme ära. Kui siiski vaja veidi lisa teha enne eksameid, kaob õpilane ära, käies korra kuus nägu näitamas ainult, et lepingu tingimusi täita. Seejuures ei ole see teenus Eestis üldse kallis, 13-19 euri, olenevalt koolist. Soomes 73 euri, uskumatu, eks. Kui ei ole raha lisatundide jaols, kas siis edaspidi kütuse jaoks on? Või näiteks piduriketaste jaoks? Siit kasvabki põlvkond, kellest osa on võimelised piduritorule pimeda ette panema, sellist lahendust on leitud isegi linnadevaheliselt marsruuttaksolt. Ah et autokoolis ei öeldud, et sõita tuleb tehniliselt korras autoga? Riik võiks toetada sõiduõpet, et oleks vähem meie teedel sellist ohtlikku kontingenti. Mu ettepanek muidugi ajab riigitegelased naerma, aga kui asja põhjalikumalt analüüsida, siis ehk teatud tingimustel on asjal jumet? Penskarid saavad teatud summa proteeside toetust, ja mitte vähe. Samas ei ole hammaste puudumine NII ohtlik ühiskonnale, kui näiteks seesama puudulikult väljakujundatud eluhoiakutega Rapla noormees?
21:58 26.09.2014
jarru (registreerimata)
To a6---- kas riivab silma see, et ma ei kasuta valemis suuri tähti ja numbrid pole allservas? Kui mitte, siis olen vale alkoholi valemi siia pannud. Pane siis õige, mis niisama kõvaks ajad?
22:03 26.09.2014
Siiiidiuss (registreerimata)
Ei need lisasõidutunnid ka ju ei aita. Kui inimene võtab vastu otsuse, et täna joon ja sõidan autoga millel enamus piduritorudele ka ette keeratud pimedad. Siis ei aita enam miski sõidutund. Asi on mõtlemises koik kinni.
A ei tea kas kindlustus nõuab nende sarade eest kulud välja põhjustajalt v.? Täis peaga sõites kindlustus ju ei kehti.
22:14 26.09.2014
audi_a6_v6
to: jarru

See pole tasakaalus valem, seega ei saa seda alkoholiks nimetada vist, ilmselt tarbis autojuht etanooli vesilahust, etanooli valem on C2H5OH, indeksid siis muidugi all.
23:28 26.09.2014
jarru (registreerimata)
5 ja 2 läksid vahetusse...No vähemalt ei kasutanud ma nende asemel nt. 4 ja 7. Tegelikult pean nüüd üles tunnistama, et lugesin keemia tunnis juturaamatut.
15:20 18.01.2015
jaguar3
Mina tegin lube aastal 99.Tollajal oli teooriat,ma ei mäleta kui palju tunde,suht vähe,kõik käisin ära.Praktikal aga käisin 2 tundi ainult,vaadati kuidas sõidan,natuke räägiti ja näidati mis eksamil tegema peab.Kõik.Siis eksam ja B käes.
Miks nii?Sest maksis selle eest riik,mingi tööhõive programm oli ma ei mäleta,ma just keskkooli lõpetamas.Autokool sai niikuinii max. tundide eest raha riigilt.Mulle öeldi aitab,saad hakkama küll.
Mõni aasta hiljem C.Enamvähem sama teema.
Vot olid ajad.
16:51 18.01.2015
audi-ped3 (registreerimata)
bemmi jõmmidele pole ikka üldse mõistust antud, pidevalt nad kuskil kraavis kägaras
17:25 18.01.2015
B.M.W. (registreerimata)
automark nüüd küll kedagi lollimaks ei tee, kui ta juba on....
igal rullnokal võib küll bemm olla aga iga BMW roolis ei istu rullnokk.
Sama oleks ka Audiga juhtunud , kui seesama põmmpea oleks roolis olnud.
17:29 18.01.2015
calisõber (registreerimata)
Bemm on hea auto,aga tihend läheb esimese gaasivajutusega ära...
18:41 18.01.2015
audi-ped3 (registreerimata)
21:52 16.04.2015
Iffuu
Kohe mitu autot korraga, mis ikka siin ühega jantida.

Muudetud 16.4.15 21:52

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.