Sisene

 

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AUTOKAAMERA JÄÄDVUSTUSED

10:06 02.02.2015
toomas51
Autokaamera jäädvustused
09:32 11.02.2015
Reixmees
Re: Autokaamera jäädvustused
Tõepoolest, täiesti vähehuvitavad salvestised.
Tavalised liiklussituatsioonid, ma isegi ei viitsi selliste olukordade peale erutuda.
12:05 11.02.2015
professor_sammaljalg
Re: Autokaamera jäädvustused
mul küll siin gprs-ühenduse taga videoid ei ava, kuid eeldan, et tegu on jälle sellega, et keegi on liikluses mingi lollusega hakkama saanud. ja mis siis? ma sõidan kuus läbi 12-14 tuhat ja seda skandinaavia taliteedel, kus nii purjus noorukid, seniilsed penskarid, loodust imetlevad turistid ja suitsidaalsed metsloomad tekitavad iga päev erinevaid olukordi kui palju. ja kaamerast ma neid alla ei laadi, sest milleks seda negatiivset emotsiooni uuesti läbi elada? kõik ju teavad, et liikluses segunevad erinevate võimetega juhid, elab üle, unustab ära ja ei määri neid jäädvustusi kõigile pähe...
14:06 11.02.2015
karvanejakole
Re: Autokaamera jäädvustused
Tundub, et ka Toomasel ei olnud midagi erilist näidata, kuid midagigi tuli ju üles riputada.
17:48 11.02.2015
professor_sammaljalg
Re: Autokaamera jäädvustused
120axh videos on hästi näha autokaameraspielbergide sage ühine nimetaja - m__imängimine. mersu suunanäitamise peale lapatakse ikka korralikult peale.
18:17 11.02.2015
inimene pole kala (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
18:48 11.02.2015
☺ (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
Sellest videost oli aru saada, et kõik juhid tegutsesid oskuslikult.
Muidugi möödasõitja MB ei ennetanud kurvis ohtu, kuid kõik lõppes hästi ja peaks kiitma juhti kellest mööda sõideti, sest ei hakanud tola mängima nagu mõned rekkavannad, kes ei suvatse rooli keerata, vaid tõmbas teeserva, et vältida kokkupõrget.
Kuid MB juhtil olid ka närvid korras, mõni eit roolis oleks sellises situtsioonis raudselt kolm poognat teinud ja kes seda teab kuhu poole veel suuna võtnud.
18:51 11.02.2015
☺ (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
parandus, BMW oli see kes möödasõitu sooritas :)
19:00 11.02.2015
Siiiidiuss (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
No kuidas võtta. MB juht tegi vea, et piiratud nähtavusega kohas hakkas üldse möödasõitu sooritama. Vastutulija vist ületas kiirust. See kellest mööda sõideti ütles, et tühja ka targem annab järele.
Antud situatsioonis Igaüks poleks teeserva tõmmanud. Mõned ei näegi mis nende ümber toimub ja mõned põhimõttepärast või laiskusest ei viitsi teiste vigu lihvida ja pigem satuvad avariisse. MB juht pääses napilt aga selle vea tõttu mis tegi ma teda oskuslikuks juhiks sellegi poolest ei nimetaks.
19:06 11.02.2015
deuce begalow (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
Normaalse mõistusega juht võtab ikkagi hoo maha kui märkab et möödasõitja ei jõua manöövrit lõpeteda.
19:12 11.02.2015
☺ (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
Antud olukorras kuhu satuti, säilitas BMW juht ikka kindlat närvi või tegi ESP selle töö tema eest, kuid juhile kellest mööduti peaks BMW vend ikka õlled välja tegema.:)
19:16 11.02.2015
Siiiidiuss (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
Ilmselt jah. Aga on ka juhte kes lisavad kiirust kui hakkad neist mööduma. Ka selleks tuleb valmis olla ja kui ei ole just 300 HP kapotiall siis päästavad pidurid, et enda ritta tagasi reastuda.
08:19 12.02.2015
Vanaema123 (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
Paganama kahju, et täna pardakaamerat sees ei olnud. Hommikul männiku teel sõites üritas üks Mitsubishi Outlanderi (275MKT) juht ennast ja teisi surnuks sõita. Surudes oma kotletipressiga minust mööda ja surudes siis ennast äkkpidurdusega minu ja eesõitva auto vahele.
Kusjuures ise enne sõitis 90 alas 75ga. Ilmselt ei mahtunud talle pähe, et üks väikse autoga vanaema temast mööda sõitis.

Enam ei jäta kaamerat koju ja kavatsen selle huligaani pilti saada. Sest ta on tõesti ohtlik endale ja teistele.
13:00 12.02.2015
professor_sammaljalg
Re: Autokaamera jäädvustused
15:28 12.02.2015
dtsyy (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
Hiljuti sai Pärnu lähedal sarnases situatsioonis surma 2 inimest.
Sina Sammaljalg ütled muidugi sellise asja peale nägu naerul- ja siis? Poogen ju, mina ja minu auto on terved.
19:25 12.02.2015
professor_sammaljalg
Re: Autokaamera jäädvustused
ei ma lihtsalt imestan, kui vähe inimesed ümberringi toimuvat aduvad ning mingeid järske liiklusmanöövreid väga erilisteks peavad. kõik on näinud, sinu video põhjal kedagi vangi ei panda, unustame ära ja lähme eluga edasi.

kindlasti on outlanderi juhil juhtunust teistsugune versioon, ei tea, ei huvita.
14:06 13.02.2015
teemateema (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
Noh, mina olen kyll arvamusel, et mida vähem ohtlikke olukordi, seda vähem õnnetusi. Ja kaamera-spielbergid äkki natukenegi kisuvad rullnokkade ylbust alla. Vähemalt kaudselt.
14:43 13.02.2015
Siiiidiuss (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
Kaameratest kasu ikka. Ainult nii paraneb meie liikluskultuur! Mina pooldan filmimist ja filmide teistega jahamist. Nii et andke tuld!
15:26 13.02.2015
ˇ (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
lugege viimasest autolehest, kuidas mõnel tegelasel on sadakond avariid tehtud. süüdimatuid meil jätkub ja keegi neil luba ära ei võta. ainult roolijoodikute tagaajamine käib.
16:07 13.02.2015
Siiiidiuss (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
Miks peaks lube ära kui olemas kindlustus mis kahjud korvab ja kui odavate ja tugevate uatodega sõita näites nii , et käruonksuga kellegile kogemata sisse tgurdades siis ei ole kahju ka põhjustjal. Ainult kindlustusel tuleb raha lauale panna. Aga selleks kindlustus ongi.
19:29 13.02.2015
ˇ (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
ma eksisin arvudega- 133 kodanikku, kes põhjustanud 10 või rohkem avariid.
21:56 13.02.2015
☺ (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
hei siiiidiuss,
õlle see ? :))))) tiira- taara, uatodega...käruonksud...tgurdades... :))) ise ka aru saad?
08:45 14.02.2015
m00nakas (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
Paraku peegeldavad need videod olukorda meie liikluses. Politsei prioriteet aga on ennekõike kiiruseületajad sirgetel ja hea nähtavusega teedel ning roolijoodikud. Samas on viimase aja hukkunutega liiklusõnnetuste põhjustajad pigem sellised idioodid nagu nende videote "kangelased".
Selge on see, et varem või hiljem sellised idioodid aga avariisse satuvad. Minu arvates võiks sellised idioodid kas või profülaktika mõttes näiteks teooriaeksamile saata. Kui ikka iga kuu käia peaks üsna kiiresti mõistus pähe tulema. Lisaks mõjuks see positiivselt riigi eelarvele.
11:29 14.02.2015
gislavedreg (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
Tahaks veel m00naka loetletud Politsei (loe maksuameti väliosakond) prioriteet "kuritegude" nimistusse lisada eriti ohtliku ja kõiki liiklejaid otseselt puudutava/kaitsva turvavöö. Eriti hästi kaitseb see paelake pimedal kitsal teel(EUROMAANTEE) liikuvat jalgsikulgejat. Peaks tegema ettepaneku "maksukogujatele" laiendada antud ime laiemaks kasutuselevõtuks ja mitte ainult sõidukites vaid ka sõidukitel ning sõidukita liikujatel. Vot siis saaks maksu koguda kui keegi paela koju unustab.
20:34 04.10.2016
oma silm on kuningas (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
Vahel on autokaameratest muudeski asjades abi. Nagu see keiss Venemaal. Plikaohtu tibid tahtsid "teha pedofiiliks" 29-aastase mehe. Kuid mehel oli pardakaamera...

"В полицию Ухты 11 сентября поступило сообщение от 15-летней девушки о том, что неизвестный закрыл ее с подругой в автомобиле и хотел совершить с ними действия сексуального характера. Звонившая запомнила номер машины, по которому на следующий день вычислили автовладельца. Но ухтинец принес правоохранителям видеорегистратор из машины и доказал свою невиновность."

http://komionline.ru/node/74916
12:13 01.01.2017
pardakaameraoperaato r (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
"Siseministeeriumi osakonnajuht soovitab autojuhtidel kasutada probleemide vältimiseks pardakaameraid.

Siseministeeriumi korrakaitse ja kriminaalpoliitika osakonna juhataja Veiko Kommusaar soovitab kõigil sõidukijuhtidel kasutada oma autol sõitu salvestavat pardakaamerat, mis annab juhtidele kindlust ja õnnetuste juhtumisel vajalikku tõendusmaterjali.

«Kui täna ei jõua inimesed kergemate liiklusõnnetuste korral süüdlases kokkuleppele, peavad nad sageli mitu tundi politseid ootama. Politsei prioriteediks on sellised väljakutsed, mille puhul on inimese tervis ja elu ohus. Need väljakutsed teenindatakse ära esmajärjekorras ja madalama prioriteediga väljakutsed pannakse järjekorda. Pardakaamera olemasolu aitaks selliseid olukordi vältida,» ütles Kommusaar Postimehele.

Ta märkis, et kui pardakaamera salvestiselt on näha liiklusõnnetuse toimumise asjaolud, saavad õnnetuse osapooled pöörduda ise kahjukäsitleja poole, kes saab teha selle põhjal oma otsused. Sellisel juhul poleks tarvis tunde sündmuskohal politseid oodata ja ummikuid tekitada.

See aitab Kommusaare sõnul hoida kokku politsei nappi ressurssi, mida saaks kasutada efektiivsemalt mujal inimeste abistamiseks. Praegu teeb politsei sageli kahjukäsitleja tööd, tuleb plekimõlkimise sündmuskohale, fikseerib õnnetuse asjaolud, annab õigusabi ja aitab dokumente vormistada.

«Loomulikult tuleb politsei alati kohale liiklusõnnetuste sündmuskohale, kui tegemist on joobes juhi või inimkannatanutega,» lisas Kommusaar.
Pardakaamera salvestis on osutunud korduvalt oluliseks tõendiks

Kommusaare sõnul saab politsei kasutada pardakaamera salvestisi menetluses seaduslike tõenditena ja politsei on seda üha enam ka teinud.

«On ka ridamisi näiteid, kus pardakaamera salvestisi on kasutatud hoopis kolmandate osapoolte rikkumiste tõenditena. On olnud juhtumeid, kui pardakaamera salvestis mingist rikkumisest hakkab levima meedias, näiteks juhtumid, kuidas bussi- või autojuhid rikuvad silmnähtavalt liikluseeskirju. Mõnel juhul on sellistele rikkujatele just juhuslikult sündmuskohal olnud sõiduki pardakaamera salvestise põhjal karistus määratud,» rääkis Kommusaar.

«Kas pardakaamera salvestist saab kasutada tõendina ka kohtus, see on juba kohtu otsustada, aga põhimõtteliselt on see võimalik,» lisas ta.

Kommusaare sõnul on praegu juba kõigil politsei operatiivsõidukitel olemas pardakaamerad, mis salvestavad nii liikluses kui ka politseiauto salongis toimuva.
Eestis autodel kasutatavate pardakaamerate arv on teadmata

Eestis puudub ülevaade, kui paljudel liikluses osalevatel sõidukitel on peal pardakaamerad, kuna ükski asutus nende üle arvet ei pea. Juht võib pardakaamera hankida tavalisest elektroonikakauplusest ning odavamate seadmete hind algab paarikümnest eurost.

Kommusaar märkis, et tema teada ei ole Eestis tehtud ühtegi analüüsi, kui paljudel liikluses osalevatel sõidukitel on peal pardakaamerad. «Vaadates meediapilti ja üha rohkem avalikkuse ette jõudvaid liiklusolukordade salvestisi, võib öelda, et neid on juurde tulnud üha rohkem. Aga kui palju neid olla võib, ei oska ma küll pakkuda,» lausus Kommusaar.

Autode pardakaamerate kohta ei kogu andmeid ka sõidukite registreerimisega tegelev maanteeamet. Maanteeameti pressiesindaja ütles Postimehele, et ühegi sõidukiga seotud toimingu puhul ei märgita dokumentidesse auto pardakaamera olemasolu."

http://www.postimees.ee/3963721/siseministeeriumi-osakonnaju
ht-soovitab-autojuhtidel-kasutada-probleemide-vaeltimiseks-p
ardakaameraid
16:29 13.02.2017
vaat siis (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
"Auto pardakaamera salvestist avaldades võib jätta nähtavaks autode registreerimisnumbri, kuid mitte paljastada videole jäänud inimeste isikut, leiab andmekaitse inspektsioon."


http://uudised.err.ee/v/eesti/597ebfdf-50e2-42a4-9ffc-f557c6
ce0013/auto-pardakaamera-salvestist-avaldades-ei-tohi-paljas
tada-isikuid
17:23 13.02.2017
qp (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
"Auto pardakaamera salvestist avaldades võib jätta nähtavaks autode registreerimisnumbri, kuid mitte paljastada videole jäänud inimeste isikut, leiab andmekaitse inspektsioon."

Ja siis hakatakse pealtnägijaid otsima, kes nägid juhti... Ehk siis vaatavad videot ja numbrit kuid nägu näha ei tohi ja isikut tuvastada ei saa... Sellest saaks hea anektoodi.
20:02 20.03.2017
Vaba teema (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
Huvitav salvestis. Ja samas hirmutav, kes teab mis jopski võib sind pimedal teel isegi ilma helkuriteta varitseda.

http://www.postimees.ee/4052447/pardakaamera-salvestis-polit
sei-operatiivsoiduk-soitis-otsa-traktorile
21:49 20.03.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
Vaba teema (registreerimata) - seda juhtumit saab kokku võtta sõnadega Sõitis tuledest ette
22:15 20.03.2017
ddig
Re: Autokaamera jäädvustused
Murphy tegi muidugi kõik endast oleneva, et vastutulev auto just täpselt selle koha peale sattus - vastutuleva auto tuledest tekkiv hetkeline pimestatus.

IR-kaamera oleks siin vägagi abiks olnud.
09:57 21.03.2017
AntiOpel (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
Valerka mine hüppa tuledesse. Selle video järgi poleks midagi teha saanud ka 50-ga sõites, sest see trakats ilmus täiesti eikuskilt, seda suuresti tänu vastu tulnud autode tuledest tingitud pimealale. Loll juhus, mille tingisid kaks lolli külameest.
11:37 21.03.2017
maaks
Re: Autokaamera jäädvustused
Minu tähelepanekud pimedas sõidul: liiga vara pannakse vastu tuleva auto korral tuled pooltulede peale ümber ja siis passitakse silmad punnis tulede valgusvihu serva, kuigi tuleks hoopis proovida vaadata/otsida objekte vastutuleva auto poolt valgustatud alalt kuhu ise teel ollakse.
Pooltuledega maanteel sõites on niikuinii koguaeg olukord, kus "oled oma tuledest ette sõitnud".
12:01 21.03.2017
td (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
Tavaliselt annan selliste ohtlike olukordade puhul vastutulevatele marku tuledega ja tagaliikujaile samuti ohutuledega.Enamus oskab vaid politsei puhul tulesid vilgutada.Paljud vist ei naegi liiklemisel suuremat pilti,kahjuks.Hea kui oma nina-all toimuvat markavad.
12:13 21.03.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
AntiOpel (registreerimata) ja sedasi tõesti juhtub kui pidurdusmaa pikem tulede vihust, ainul taun süüdistab traktorit, traktori asemel oleks võinud vabalt olla põder
loodan et jõuab sulle kohale

(3) Juht peab kohandama oma sõiduki kiiruse olukorrale vastavaks, kuid ei tohi ületada suurimat lubatud kiirust. Juht peab:
1) sõidukiiruse valikul arvestama oma sõidukogemust, teeolusid, tee ja sõiduki seisundit, veose iseärasusi, ilmastikutingimusi, liikluse tihedust ning muid liiklusolusid, et ta suudaks seisma jääda sõiduki eespoolse nähtavusulatuse piires ning teel oleva sellise takistuse ees, mida juht pidi ette aimama;
2) vähendama kiirust ning vajaduse korral seisma jääma, kui tingimused seda nõuavad, eriti siis, kui nähtavus on halb;
12:44 21.03.2017
AntiOpel (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
Valerka, esiteks tee endale selgeks, kes või mis on daun.

Teiseks- kui sa seda videot vaatad silmad lahti ja mõistusega, siis mida seal kohaldada oli? Kui teine auto tuleb vastu, kas sa jääd teeäärde seisma (lähtudes sinu viidatud seadusepunktist)? Ei jää ju, ikka sõidad edasi. Vahet ei ole, kas seal oli traktor, põder või oleks olnud kalossides lumememm, mõte jääb ikka samaks- ka 50-ga sõites ei oleks seda kokkupõrget vältida suudetud. Sinu viide seadusele on täiesti kohatu. Ainuke, mida politseinik valesti tegi, oli kiiruse ületamine. Samas tee oli kuiv, mingit sadu vms ei olnud, kõik oli OK, tavapärane liiklussituatsioon.
19:22 21.03.2017
Limuk4 (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
Sellepärast ostsingi omale korralikud D2S luubid ning paigaldasin, kuna ei olnud ei 2 ega 3 korda, kui sarnaselt oleksin inimesele ja loomale otsa sõitnud, kuna lihtsalt ei näe kaugemale kui 50m nende konnasilmadega.

Peale paigaldust vaatan, et sama oleksin pidanud tegema ka eelnevatele masinatele. Oleks ära hoidnud 2 põdralaksu ning ühe kraavisõidu, mis tuli magavast inimesest keset teed.

Mis tunne on sõita, kui taganttulija lähituli valgustab paremini kui minu kaugtuled?Täitsa hea oli aga kaua sa sõidad maanteel 50-ga.
19:37 21.03.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
kordamine on tarkuse ema : AntiOpel (registreerimata) kahju sinu haigusele jäävad isegi perearsti käed lühikeseks

(3) Juht peab kohandama oma sõiduki kiiruse olukorrale vastavaks, kuid ei tohi ületada suurimat lubatud kiirust. Juht peab:
1) sõidukiiruse valikul arvestama oma sõidukogemust, teeolusid, tee ja sõiduki seisundit, veose iseärasusi, ilmastikutingimusi, liikluse tihedust ning muid liiklusolusid, et ta suudaks seisma jääda sõiduki eespoolse nähtavusulatuse piires ning teel oleva sellise takistuse ees, mida juht pidi ette aimama;
2) vähendama kiirust ning vajaduse korral seisma jääma, kui tingimused seda nõuavad, eriti siis, kui nähtavus on halb;

egas siin keegi kiirust ületanud ju : https://www.youtube.com/watch?v=Zg8Iec-uG_c
15:03 29.04.2017
meh. (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
17:23 29.04.2017
qp (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused
Lahe. Smatri na duraka... Polutšila kak nada. Ne nado bõla propku v tunnele organizirovat.
18:33 02.05.2017
teemasse (registreerimata)
Re: Autokaamera jäädvustused

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.