Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: NORM?

20:23 15.10.2016
peug306
Norm?
20:36 15.10.2016
Ali Abi (registreerimata)
Re: Norm?
On juba olemas siin.. Facebookis gruppis Märgatud: TALLINN'as ja EZ-дуны!
21:07 15.10.2016
sung (registreerimata)
No minu meelest see Diskovery juht tegi sulle õigustatud märkuse sest just sina oled väga ebaviisakas autojuht.
21:17 15.10.2016
valdis moos (registreerimata)
Mina oleks sellele ebaviisakale onule seal lihtsalt tagant otsa sõitnud. Ta oleks süüdi ka jäänud, sest tegi ootamatu manöövri ilma suunatuleta ning asus ise möödasõidule ajal, kui temast mööda sõideti. Teame ju, et mööda ei tohi hakata sõitma, kui keegi on sinust möödasõidul juba. Lisaks oli video postitajal kõik kaamerasse fikseeritud.
21:22 15.10.2016
Viljar N (registreerimata)
Tegemist on debiilikuga,kelle sarnaseid on Tallinna liiklus täis.
21:25 15.10.2016
Pip lite (registreerimata)
Antud olukorras on tegemist siiski ohtliku manöövriga.Suunatuld ka ei viitsinud-tahtnud näidata, nii nunnu juht on!
21:27 15.10.2016
AS (registreerimata)
Liiklusviisakus näeb ette, et eesoleval juhil lubatakse möödasõitu alustada mida Disco juht ka alustas. Ma ütleks, et tõmbleja on siin pigem tagumine kaebupunnist juht ja paras tölli suhtumisega, kes tema käitumist õigustavad on samad. Ja rusikad sõbrakesed on ajuhälviku tunnusmärk, inimesed suhtlevad reeglina, selleks käiakse isegi koolis.
21:32 15.10.2016
jacoop (registreerimata)
Inimesed, olge palun viisakad teiste liiklejate suhtes, ma ei näe siin mingid põhjust miks üks juht (debiilik) peaks sõitma korraga mitmest autost. Kas on kiire?
21:48 15.10.2016
ahoi... (registreerimata)
Ma kah ei saa aru, kuhu sul nii kiire on, külamees. Sealt paarikümne meetri pärast on ristmik, kust keegi võib keerata teie suunas. Siis oleksidki seal tropiks....Ja kust nemad peaksid teadma, kuidas sa siis tropina ja pabinas käitud? Keerad ehk nad teelt välja...
21:57 15.10.2016
to jacoop ja ahoi (registreerimata)
Kedagi ei sega, siis ärge mölisege. Eestlane on ikka parandamatu loll ;).
22:35 15.10.2016
professor_sammaljalg
See oli jah liiklusviisakus, mida disco juht demonstreeris. Ise ei sõida, teistel ka ei lase - Eesti.
22:36 15.10.2016
Copy past (registreerimata)
Ja siiski, Eesti halvim autojuht. CP(Antud olukorras on tegemist siiski ohtliku manöövriga.Suunatuld ka ei viitsinud-tahtnud näidata, nii nunnu juht on!)
23:15 15.10.2016
For SUNG (registreerimata)
Discovery juht tegi endale õigustatud märkuse sest just ta on ja oli ja jäi väga ebaviisakas autojuht.
23:28 15.10.2016
Tegele (registreerimata)
Muidugi saada video politseile.
08:54 16.10.2016
to peug306 (registreerimata)
Kui sa sõidaksid BMW-ga, siis selline sõidustiil oleks normaalne, aga ma eeldan nime järgi et sa sõidad Peugeoti-ga, siis selline sõidustiil on lubamatu.
09:19 16.10.2016
chebureki (registreerimata)
respekt vene mehele!
09:26 16.10.2016
tiit_ (registreerimata)
Saada delfisse. Kui "avalik" huvi puudub siis saadab politsei su sinna samusesse.
09:53 16.10.2016
Rasvane Rummu (registreerimata)
See Discovey juht on väga julge mees.

Teinekord oleks niimoodi hambasse saanud, et ise ka ei usu.

1. Keerab ette ilma suunatuleta.
2. Jääb ilma põhjuseta seisma.
3. Ise põhjustas selle jama ning oli veel ütemist.

Samas signaalitamine oli küll ebavajalik.
10:26 16.10.2016
........... (registreerimata)
See vana liisitud discovery omanik on ju päris puudulik ? Joppas et vähe lühema süütenööriga vend autos ei olnud kes oleks kenasti selle prilli näkku tagunud...jah, on ka selliseid närvihaigeid.
11:36 16.10.2016
AntiMöödasõit (registreerimata)
Miks oli vaja alustada möödasõitu?Ees oli vähemalt 3 ühtlase vahega sõidukit.Ega möödasõit pole kohustus.Omakohust ei kiida heaks, aga mõistan Disco juhti ja antud olukorras mõistan tema käitumist.Mida see filmimine sulle antud olukorras annab.Sul pole ju õigus!Pane enda auto number ja nimi ka ülesse, kui oled õiglusenõudja.
12:08 16.10.2016
tiit_ (registreerimata)
Aeglasemalt liikuvast sõidukist või sõidukitest möödumine vastassuunavööndi kaudu on täiesti lubatav manööver. Disco juht ei ole liikluspolitsei, et tema kohuseks on hakkata maanteel korda looma. Kui Disco juht oli nii mures siis tõmmaud rohkem tee äärde ja laskunud teisel möödasõit ohutult lõpetada.
12:13 16.10.2016
AS-le (registreerimata)
§132. Enne möödasõidu alustamist peab juht veenduma, et:
1) ükski tema järel sõitev juht pole alustanud temast möödasõitu;
2) ees sõitev juht pole andnud vasaksuunamärku;
12:18 16.10.2016
stammer (registreerimata)
Mis see süütenööri pikkus siia puutub? See on looduse poolt antud ja kui jalgevahele ära kaob, siis kompenseeritakse see millegi muuga.
Aga jah, lõpmatuseni ei suuda keegi viisakas olla...
12:27 16.10.2016
arengumaa värk (registreerimata)
Mustade luksuslimusiinide maailm, üks kõvem mees kui teine. Üldse ei koti see maffiameeste maailm, kes oma vaest materiaalset olukorda ja komplekse teiste omasuguste peal välja elavad.
Normaalsetele liiklejatele soovin ikka rahulikku ja rõõmsat meelt ja külma närvi selliste põmmpeade suhtes.
13:25 16.10.2016
v_ (registreerimata)
Liikluses on tõmblemine tavaline. Oleme ju idaeurooplased. Kui andmeid uskuda siis inimarengus 30 aastat Norrast tagapool. Aga mis mind veel rohkem häirib on see, et poes mitmeid kordi olnud olukord kus rahulikult veeren käruga kassa poole ja minu taga teine kärutaja lihtsalt kihutab paar meetrit enne kassat minust mööda. Ma ei lase sellise piix ajutegevusega inimestest end häirida aga äärmiselt egoistlik ja ebaviisakas mulje jääb küll. Muide loobusin ükspäev tellimast ühe katusefirma käest katust kuna nende kaubik kihutas sujuvalt liikuvast kolonnist lihtsalt tuimalt mööda ja siis reastus ettepool nii vahele, et kogu kolonn pidi järsult pidurdama. Ma saan aru, et manööverdaja ise ei taju kui ohtlikud on sellised tõmblemised liikluses. Piisab kui mõni maadam vaatab tagapool korraks oma telefoni kui kolonn järsult pidurdab ja ongi tagant otsasõit. Nõelujad muidugi nõeluvad eespool edasi ja ei taju kui palju jama nad liikluses tekitavad. Lisaks on veel vihased kui olematu pikivahe tõttu peavad vahele pressima.

Alles levis siin video kus olid ära toodud ummikute põhjused. Üks põhilisi põhjuseid oligi see, et kiirustajad reastuvad vahele ja põhjustavad kolonnide pidurdusi mis tagapool võimenduvad iga autoga ja tekitavad lõpuks ummikuid.

Nõeluja samas ei saa aru, et kui kõik samamoodi liikleks siis suurtes linnades liiklus lihtsalt ei toimiks. Sujuva liikluse puhul nõeluja saab kiirelt minema aga kui kõik tahavad samamoodi mööda üksteisest kihutada?
16:11 16.10.2016
karvanejakole
Arumaeisaa, kuidas üldse võib Disco juhti õigustada? Ei plaaninud ta ise mingit möödasõitu, kuid teiste möödalubamist ego üle ei ela.
v_, mõned lihtsalt liiguvad aeglasemalt, kui teised, nii poekäruga, kui autoga, nad on enamikul risuks jalus ilma seda ise taipamata. Enamik võib ju allaheitlikult sellise tempoga leppida, kuid ei tasuks teisi hukka mõista, kes seda ei tee. Kui kolonnis hoitaks nõutud pikivahet, ei peaks keegi vahelereastumise pärast pidurdama, telefoni vaatamine roolis on keelatud tegevus erinevalt möödasõidust.
16:31 16.10.2016
VAGupp (registreerimata)
Möödasõitja ei olnud huvitatud vahtimisest selle poolhaake taga ja sõitis mööda. Kas möödasõit on keelatud ? Selleasemel et sooritada kiiresti möödasõit hakkame tekitama veoka taga mingit rivi ? Disco vend on puudulik või tõsiste kompleksidega tegelane, kahju et asi niivõrd rahulikult lõppes.
18:06 16.10.2016
sd (registreerimata)
See oli küll ime, et Discovery juht pääses ilma kehalise väärkohtlemiseta. See oli selge, et Discovery juht ei tahtnud möödasõitu alustada, vaid ebaviisakale ja kannatamatule möödasõitjale kohta kätte näidata. Ei poolda rullnokkadest möödasõitjaid kitsastel teedel, aga rullnokkadele pole vaja ka niimoodi õppetunde jagada nagu Discovery juht tegi. Pigem ikka säilitada külma närvi. Las hullud kihutavad ja sõeluvad, ükskord sõidavad kraavi nagunii.
18:31 16.10.2016
sd (registreerimata)
Ja lisaks ma ütleks ka, et viisakus, teistega arvestamine ja õiglane suhtumine on siiski olulisemad väärtused kui seadus/õigus. Seadus ongi tehtud, et ahve/huligaane/ebaviisakaid mingil määral ohjeldada, et viisakad ja mõtlevad inimesed saaksid ahvide kõrval ka normaalselt elada. Väga lihtne on olla ülimalt ebameeldiv madalalaubaliste põhjakihi liige, kes tegutseb täiesti seaduskuulekalt, aga kas nii vähesega on vaja leppida?
Kumbki leer ei peaks teisele oma väärtusi peale suruma, üksteisest räägitakse lihtsalt mööda ja seadusemehed suuremat pilti nii lihtsalt omaks ei võta.
18:52 16.10.2016
lo (registreerimata)
Discovery tropp ei näita ju isegi mitte suunda,keerab mõõdasõitu alustanud sõidukile ette ja vajutab piduri põhja ning jääb vastassuunda kitsal teel seisma.Sellisel idioodil tuleks load küll hoiule anda.Puhas Politsei teema, number ilusti näha ja kõik salvestatud.Tekitab üliohtliku olukorra ja julgeb veel autost välja tulla mingit jama ajama.Vedas,et tagumises autos nii rahulik vend oli.
18:52 16.10.2016
sung (registreerimata)
Mina isiklikult toetan Disco juhti, keegi peab rullnokkadele ka märkuse tegema, sest meie tubli eesti politsei ka ei jõua igale poole.
Disco juht on tubli eesti kodanik, oleks temasuguseid inimesi rohkem, siis oleks mail ka ilusam ja parem.
19:49 16.10.2016
LR600 (registreerimata)
Jälle üks isehakanud politseinik. Või kui ametlik, siis dokumenti ei näidanud ja ennast ei esitlenud, mis ei ole politseinikule andeksantav tegevus.

Seega lausülbitsemine teise kodanikuga, mitte mingit seaduslikku alust selleks pole. Mina olen parem kui sina.
Kui me hakkame ise teisi alandama ja tee peal ettetõmbamisega õpetust andma, tekitab see vaid trotsi ja viha. Seda on meil sellise laiamisetagi inimeste vahel piisavalt.

19:50 16.10.2016
lo (registreerimata)
Ei saa aru mida sa toetad?Toetad idiooti kes ei oska liigelda?Sellised tuleb liiklusest kõrvaldada.
20:10 16.10.2016
Marko
Mis seal salata, olen ka paar korda ülbiku kotti sõitnud. Konkreetne rajalt maha võtmine ei kannata kriitikat, täiesti põhjendamatu.
22:23 16.10.2016
tiit_ (registreerimata)
See "ülbiku kottisõitmine" võib sulle lõppeda sellega, et oled ühele hetkel invaliidiks pekstud või kuuliauk peas. Kui juhtub veidikene ebastabiilsem vennike olema siis on tagajärjed kurvad.
23:59 16.10.2016
Marko
Tiit, miks Sa arvad, et ma midagi/kedagi kardan?
Aga see pole see teema, tegelikult on see vaenutsemine siin juba liiga kaua rippunud.
Tegelikult tiba kahetsen, et sõna võtsin.
07:12 17.10.2016
Maglite (registreerimata)
Maglite "taskulamp" aitab sellises olukorras igasugu dico, bemmi, mersu ja muidu meeste vastu suurepäraselt. Vaja ainult õigel hetkel kätte võtta ja inimesed hakkavad oluliselt tähelepanelikumalt kuulama ja viisakamalt käituma...
10:14 17.10.2016
johhaidiiaidaa (registreerimata)
Ainuke asi, mida kaameraga auto valesti tegi , oli lõpus Discost mööda kaapimine, täiesti pimenurk ja oleks võinud keegi just möödasõitu sealt teha...ja loomulikult ka see, et ta on "vaesem" ja sõidab Peogeotiga, mis Disco venna pükstele mõjus...X5 roolis olles, oleks Disco vend veel kulpi löönud.

Muidu aga ütleks küll, et Disco vennal on küll midagi elus halvasti või rahuldamata...ise "tõmbab" ilma suunata ette ja eesmärgiks oleks tal selgelt olnud pikal sirgel tagumist masinat blokeerida...väga haige teguviis. Eriti on veel selge vaadates Disco ja reka vahelist pikivahet ja paiknemist teel,et tal polnudki plaanis sellest rekast v-olla mööduda...või siis oli tal pikem reageerimise aeg kui tagumisel autol, kes nägi võimalust mööduda.

Kõige haigem on muidugi see, et paljud kiidavad sellise liikluraevu juhtumi siin foorumis ka heaks.

Video autor võiks selle rahulikult delfisse saata, las näevad kõik...
11:42 17.10.2016
düstroofik (registreerimata)
poisid on liiga palju telekat vaadanud, see aga on silmadele kahjulik. üldiselt mida kõvem auto seda eesõigusem. üldiselt kui on võrdsed masinad siis vaadatakse värvi, kumb võib kummale ette keerata ja üldse ülbitseda. kui on must disco ja hõbedane disco siis must on kõvem ja võib ette keerata. kui mõlemad on mustad, siis vaadatakse kilovattide järgi, kummal on rohkem, see võib lahjemale ette keerata. kui on võrdselt kilovatte siis vaadatakse kummal on disla ja kummal bensukas ning siis jääb peale dislat rüüpav auto. juhul kui nüüd juhid mis tahes marki autodest väljuvad siis kõvem mees on see kellel on käes kirves ja vähem kõvem mees on see kellel on käes pesapalli kurikas. tundke liikluseeskirju kallid kaasmaalased.
11:50 17.10.2016
düstroofik (registreerimata)
jäi lisamata et kui autod on välisel vaatlusel täiesti võrdsed dislad, siis vaadatakse kummal autol on rohkem lisavarustust peal, see on kõvem ja võib teist autot kottida
12:28 17.10.2016
AntiOpel (registreerimata)
Video järgi ütleks, et kaks lolli said kokku teel. Esiteks see isehakanud maailmaparandaja oma kaameraga- kuhu krt sul kiire on- enne ristmikku kitsas kohas kolmest autost möödasõitu teha. Peas katki midagi? Iseenesest pole möödasõit keelatud, aga selleks peaks ka koha valima.
Siiski, kui valima peaks, siis toetaks seda kaameravenda. Disco vennal on veel suurem ajupuudulikkus- teha selline manööver, ilma suunatuleta, jääda seisma, takistada liiklust. Selliseks tegevuseks peab ikka eriline loll olema (USA-s levinud küsimus: "You are a special kind of stupid, aren´t you?"). Lisaks, pole kellegi asi hakata korraldama teiste liikumist ning mingeid järjekordi laduma. Näed, et loll pressib mööda, no las ta läheb. Selline liikluse takistamine peaks olema karistatav, niiet selle video võiks saata politseile küll, kasvõi saaks mingi seisukoha. Karistust ilmselt ei järgne talle, kuid ehk näiteks vestlusele kutsutakse vms.
13:05 17.10.2016
................. (registreerimata)
Kas kuskil oli pidev joon ? Oli liiklusmärk möödasõit keelatud ? Eespool on ristmik, poolhaage oma täislastis liigub rismikuni päris kaua aega, samamoodi teeb ta sujuva pidurduse ning lipsab ristmikule alles siis kui tekib võimalus. Tallinnas võib teinekord sellise aparaadiga vahtida minuteid. Ise olen oodanud rismikult üskord 7minutit, keegi vahele ei lase..ja järjekord tekib. Miks ei võinud auojuht sooritada möödasõitu ?
Nägin ainult märki teetööd, ning soovitusliku kiirust 20km/h, seda ennem järsku kurvi. Ülen veelkord et ainuke süüdlane on see sama puudlik disco omanik kes enda arvates kujutab midagi ette ja ei tea LE-st kõige elementaarsemaid asju. Eksamile olek vaja selline põmmpea saata. See video tuleks kindlasti politseile saata, saavad ka tagantjärgi põhjendamatu liikluse takistamise, vastasuna sõidurajal peatumise, avariiohtliku olukorra tekitamine, suunatule mitte näitamine.
13:11 17.10.2016
looder23
aga küsiks siis niipidi, et kes olete teie, kes ütleb, et ei oleks pidanud alustama möödasõitu? mingit piirangut ei olnud, kedagi vastu ei tulnud, siga pikk sirge, aeglasemate sõidukite piirkiirusest tunduvalt aeglasem kiirus ja paistis, et kiirendamisega ei tegeletud ka seal, keegi eespool olevatest ei alustanud möödasõitu. ja siis mingi kukk arvab, et takistan möödasõitjat.
13:39 17.10.2016
to antiopel (registreerimata)
Hea,et sa vähemalt disco poolt ei ole aga tee piisavalt lai ju seal, eks kaamera pilt vähe moonutab aga peale kurvi on kohe näha palju ruumi reka kõrval on. Midagi ohtlikku seal ei ole seda enam, et kiirendatakse a.la 20-lt, ei toimu ju möödasõit 90-ga...tee sirge , nähtavus hea.
Ma oleks Peugeoti peale siis vihane olnud, kui mul suund sees ja ka alustan möödasõiduga , kuid isegi siis ma ei hakkaks sellist komöödiat seal teel tegema...pigem elaks roolis olles verbaalselt end 2 sekundit välja ja 200m pärast oleks see juhtum unustatud nagu enamusel. Discovery omanik paneb vastassuuna enne seda kurvi lihtsalt kinni ülbamiseks kinni, mis oleks võinud veel seal mõne kehva olukorra luua. Minu meelest oleks täitsa õige politseisse see video saata.

Igatahes kui ikka inimestel nii p..ses närvikavad on, siis peaks äkki bussiga sõitma hakkama...soovitus discole.
14:16 17.10.2016
hehhee (registreerimata)
to looder23

Saabuski see päev, mil meie seisukohad pole risti.

Nagu juba kommenteeritud, siis Discovery juhi õigustamiseks on raske poolt argumente leida. Milleks selline manööver möödasõitja suhtes - oma reast järsku välja ja pidurid pmst blokki!!??
Selliste idiootide tõttu tuleb taas kaamera soetamise teema päevakorda. Sest kui see oleks lõppenud tagant otsa sõiduga, siis ilma kaamerata on tagant sõitja õigeks jäämine üsna keeruline, kuid kindlasti mitte võimatu.
14:19 17.10.2016
AntiOpel (registreerimata)
Keegi polegi öelnud, et seal EI TOHI möödasõitu teha. Muidugi võib. Kui sellised idioodid, nagu Disco juht, ette ei tule. Oleksin pidanud olema täpsem- mina sellises kohas möödasõidule ei pressiks.
17:54 17.10.2016
Võidurelvastuge seltsimehed! Kui X5 keerab sulle ette, osta X6 ja tee tagasi.
Meil ei ole India kastisüsteem kust ei oleks võimalik välja rabeleda. Peugeoti juht osta Cayenne, maksku mis maksab ja pane täiega.
Olge alati kaasliiklejatest sammu võrra ees, maksku see või laste tühjad kõhud.
18:29 17.10.2016
sung (registreerimata)
Näiteks suvel mind ajavad vihale sellised rullnokkadest kihutajad kes sõidavad sust mööda või kihutavad vastu värskelt killustikuga pinnatud tee lõigul ja neid ei huvita teised liiklejad üldse. Selle teema algataja meenutab mulle sellist rullnoka.
Õnneks see suvi politsei tegi päris palju selle kallal tööd.
18:54 17.10.2016
............... (registreerimata)
Kas tee oli värskelt pinnatud ja asjakohaste liikluskorraldusvahenditega reguleeritud ? Pinnatud tee, lendavad kivid, kiirusepiirang 30km/h ? Oleks kõik see seal olukorras olnud, siis isegi mõistaks sellist liigutust, et säästa oma auto värvkatet ning vältida kivi esiklaasis..
Mitte ükski liikluskorraldusvahend ei keelanud seal möödasõitu ! JOKK !
20:40 17.10.2016
ttp080
Maasturimehe ego oli nii võimas, et nõudis kohe sellist väljaelamist.
16:37 18.10.2016
On norm. (registreerimata)
tüüpiline nurrlnokk/ülbik "NÄITA SEADUSE PUNKTI!!!" Nagu ise teaks peast :)
Minu meelest tore, et keegi su paika pani, ei ole nii tähtis ja nii kiire vend, et pead kõigist mööda jõudma. Rahune maha ja ära kihuta.
17:45 18.10.2016
R.K. (registreerimata)
Soovituslik kiirus oli 20, ju siis diskoril viskas üle, et et tema külakeses keegi häid soovitusi kuulda ei võta. Vale mees sattus filmima.
17:54 18.10.2016
mädakala (registreerimata)
Mis seal ikka paika pandi?! Pigem tegi Disco mees omal margi täis korralik. Kusjuures näost jumala tuttav tegelane aga ei meenu kes too on. Aga teemasse ka veidi - peale kurvi on esimese ristuva teeni 350m. Kaamera pildist muidugi see nii pikk ei tundu. Kui nüüd keegi leiaks mingi punkti, mille vastu siis kaameraga varustatud auto juht eksis. Peale kurvi sõitsid kõik veoka järel sama kiirusega. Lubatud antud lõigul 50. Kui nüüd autod sõidavad kolonnis tunduvalt alla lubatud piirkiiruse, siis miks ei tohiks neist korraga mööda sõita? Oleks nad sõitnud 45-50ga siis ma saan aru, et veidi debiilne oleks mööda pressida.
18:40 18.10.2016
mädamuna (registreerimata)
No ma ei taha hästi uskuda et möödasõidul oli kiirus 50.
19:39 18.10.2016
siiidinuss (registreerimata)
Tean antud teelõiku väga hästi.
Ei õigusta kuidagi discovery juhi käitumist, kuid kaameramehe jutt ajab harja punaseks. Tüüp ei erine tegelikult oma jutuga kuidagi vastaspoole käitumisest, ülbe ja ennasttäis. Võin kihla vedada, et see vend ise rikub alatihti seadust, aga kui keegi talle tagasi teeb seadust rikkudes, siis on esimene pugeja, kes seaduse taha pugedes kõva meest mängib. Ja mis viisakusse puutub, siis see ei ole kaameramehele üldse tähtis, peaasi, et seadusepunkti järgi saaks näppu vedada.
20:01 18.10.2016
elementaarset viisakust (registreerimata)
ja teistega arvestamist jääb iga kümnendiga vähemaks ja asemele tuleb oma õiguse taga ajamine. Neid kähkukavendi/mõtetelugejaid on maanteid täis, kes lähenevad madallennul kolonnile ja juba eos "teavad" mida rekka või bussi taga liikujad planeerivad või ei planeeri ning panevadki tuimalt kõigist mööda, rikkudes liikluseeskirju, lisaks kiiruseületamisele. Teisalt need omakohtunikud ka alati ei päde ja reageerivad üle, kus poleks vaja aga vahest on hea mekk man kui kui mõni julge kodanik rullnokk-ülbikuid paika paneb.
12:18 19.10.2016
R.K. (registreerimata)
Milliseid liikluseeskirju nad siis veel lisaks kiiruseületamisele, möödapanemisega rikuvad? No nii huvipärast küsiks, kuna tegin täna analoogse manöövri. Lihtsalt ei viitsinud 80-ga tolkneval kolonnil sabas sörkida. Nii palju veel, et rohi teepervel oli härmas, ju siis arvati, et tee on ka libe. Või mis arvati, auto ütles nii ja kui auto juba ütleb, küllap siis nii ka on. Minu oma ei öelnud midagi.
13:37 19.10.2016
to siidinuss jaelementaarne vi (registreerimata)
Elementaarne viisakus oleks maasturi juhil olnud suunda näidata ja kui juba ette keeras ka kiirendada rekkast mööda. Näha oli, et lihtsalt tõmmati ähvardavalt rooli ja edasine ka siis juba teada.
Sellise prilli puhul oleks ise ka autost välja astund ja talle omad argumendid öelnud.

Oletame , et maasturi juht ei plaaninudki (nagu ka videolt tegelt aimata) mööduda veokast, siis kas tegelikus elus on ka tõesti seaduses punkt,mis käseb kas või nii kaua oodata, kuni järjekord sinuni jõuab? Või kuidas te elus talitate. Olen Pärnu mnt rekkast teine auto hiljuti olnud ja viisakalt nii mõnegi tühja sirge ootand millal ees auto 85ga kulgevast veokast mööda läheb...3 sirgel tegin möödasõidu ja panin tähele ees ees sõitis tibi, kellel oli pikem kõne telefoniga. Kas rikkusin viisakuse või muid reegleid? Palun siis targemad vennad, kes kaameraga meest maha teevad seletaks mulle lollile.
15:48 19.10.2016
ka (registreerimata)
Sellest järjekorrast saaks ma aru siis, kui eessõitja paneb suuna sisse ja soovib teha möödasõitu. Siis oleks jah ebaviisakas tagantpoolt möödasõitu alustada. Kui sa suunda ei näita siis järelikult ei taha möödasõita. Lihtne. Ise olen ka veoka taga sõitnud 80 kui pole kiiret ja aega vaja parajaks teha. Muidugi jättes piisava pikivahe.
16:34 19.10.2016
maaks
Unustage ära igasugused viisakusreeglid, et kõigepealt alustab möödasõitu esimene "tropp" ja seejärel teine "tropp" jne. jäätegi sinna troppide taha järjekordseks tropiks :-) Igas kolonnis on keegi, kes ei viitsigi mööda sõita, sest ostis 0,9L töömahuga auto/ plaanib järgmise 10km jooksul ära keerata.
Seadus ütleb, et möödasõitu ei tohi alustada kui möödasõit on keelatud või kui sinust on alustatud möödasõitu ja kuna peugeotist keegi mööda ei sõitnud ning möödasõit oli lubatud siis oli temapoolt vaadates kõik OK (ma eeldan, et ta ei ületanud "eriti" lubatud sõidukiirust).
Samas "kõvast maasturimehest" võib kah aru saada, mingi peugeoti käkk hakkab lambist mööda pressima - tuleb talle olukorda selgitada (nagu keegi eespool juba märkis), et las ostab esmalt x6-e ja alles seejärel sõitku mööda :-)
17:44 19.10.2016
Inimene on loomariigi võimsaim kiskja. Eks loomariigis on ka nii et mida suurem oled või suuremana näid seda tõenäolisemalt ellu jääd. Nii et Escalade või Dodge RAM peaks asja ära ajama küll, ainult et neil pole eriti mainet. Tuareg või Q7 äkki.
18:37 19.10.2016
Siiii6iuss (registreerimata)
ilmselgelt pole prillmadu enda keretäie normi veel täis saanud see aasta. ta pingutab nyyd et iga hinnaga ennem aasta lõppu korralik kolakas kätte saada. usun kes otsib se leiab kah!
18:48 19.10.2016
td (registreerimata)
Einoh..prill on ikka eriti haige..tõsine irw..sellise manöövriga saab kohe politseilt laksu ära,kui keegi varem seda ei tee..
19:15 27.10.2016
20:24 27.10.2016
............. (registreerimata)
Kustkohast tulevad sellised klounid ? :D
17:05 29.10.2016
brend
Diskaveri vend ei ole vist rusikaga kokku põrkanud siit tulebki see et tal on endast arvamus on nii üle et hakkab end jumalaks arvama .Sellises olukorras mõttetu rääkida midagi sõidad lihtsalyt mööda ja kui ei lase teed oma rusika tema näo kokkupõrge ta saab kohe aru et ta pole jumal ja ongi kõik okei.
18:06 29.10.2016
viimse video bemarist on astunud superkangelase rolli , tallinna mõistes- varsti kirjutavad selisest sangarist raamatud ja räägivad videod. nagu kalevipoeg mõõgaga vanasti aga mööga asemel kurikas vaid! siili asemel foorum tühipaljas. teavitab autojuhte oma kaikaga! teave on et Saksa masin on alati peateel, kes ette keerab - Karistan kohapeal! mida suurem masin seda suurem mul omn võim!
18:31 29.10.2016
Kpl (registreerimata)
Mind pigem huvitab kas disko mees saab mingi karistuse ka.
20:37 29.10.2016
kaldun arvama et se disco p6rsas karistust ei saagi, ametlikku mitte. väljaarvatud interneti alandus!!
kui satuks ise tolle diskopoisuga kokku siis ta kohtuks mu vasemaga , ja olgem ausad , paremat ta teada ei taha !
18:32 30.10.2016
isa prokurör (registreerimata)
Peaks ütlema et mõned siin kipuvad vägivaldseks minema.
Kallid kaasmaalased, pean teile meelde tuletama et me elame demokraatia riigis ja meil on sõnavabadus, aga igasugune vägivald on keelatud ja on karistatav.
09:25 26.12.2016
........ (registreerimata)
videos 0:26 sek näha, et tee täiesti tühi ja mõistliku kiirendusega on möödasõit probleemideta teostatav. diskol ei põlenud vasak suund, seega ta möödasõitu ei planeerinud, kiiruspiirangut ei olnud, vaid soovituslik 20 ehk siis kes õigustab disko juhti ning teeb maha möödasõitjat on ise samal tasemel haigete isehakanud politseinikega.

§ 53. Juhtide vastastikused kohustused möödasõidul

(2) Juht, kelle sõidukist sõidetakse mööda vasakult, peab liiklusolusid arvestades hoiduma võimalikult paremale ega tohi möödasõitu takistada sõidukiiruse suurendamisega ega muul viisil.

(3) Kui möödasõidu katkestanud juht tahab naasta pärisuunavööndisse, peavad tema järel sõitvad juhid seda võimaldama.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.