Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AUTOKOOL

23:09 08.11.2016
HeiS
Autokool
Tervist,
Kuna plaan minna autokooli siis soovikski küsida millisesse minna?
Asukohaks Tallinn.
Huvitavad just nende arvamus kes hiljuti on lõpetanud autokooli, et mida soovitaksite?
11:51 09.11.2016
To HeiS (registreerimata)
Re: Autokool
Origon on päris OK. Ei tundnud end "lüpsilehmana" ja igati positiivne kogemus. Autod olid korralikud ja sõiduaegadega tuldi vastu.
08:58 11.11.2016
to viimane (registreerimata)
Kas käisid siis veel ka mõnes teises autokoolis, kus tundsid end lehmana ja alles Origonis kadus see tunne ära?
Minul on teistmoodi haigus, ei julge naabri kanadele väga lähedale minna, kuna tunnen, et olen nisutera.
10:05 11.11.2016
........... (registreerimata)
Vali kodule kõige lähem või kuhu oleks kõige mugavam liikuda ja siis uuri natukene tausta. Üldiselt väha vahet pole. Kui oskad sõita või õpid selgeks pole probleemi, "lüpsilehmadena" tunnevad ennast need kes ei oska ega hakka kunagi autojuhiks(suudavad omandada vastava kat. load)
14:32 11.11.2016
To.................. (registreerimata)
Esimene kord tegingi nii nagu viimases postituses. Ei aidanud see taustauuring midagi.
Igatahes läks mul see maksam pea 1000€. Eksamile ei lastud ja taheti et võtaksin aina sõidutunde. Kui lõpuks nähvasin, et palju ma veel maksma pean, siis anti mõista, et 3000€ on täitsa norm "investeering" juhilubadele
Tulin sealt tulema ja teises koolis sain mõne sõiduga end tõestatud ja eksamid tehtud. ARK-i eksamil sain kiita hea sõiduoskuse eest

18:30 01.12.2017
2xxl (registreerimata)
Kuidas käituda, kui õppesõiduautojuhil on eelarvamused? Väikeses kohas pole võimalust ka õpetaja vahetamisele.
Näited. 4-5 m pärast ülekäigurada kõnnivad vasempoolsel kõnniteel rahulikult koolinoored.
Tema: Kas sa nägid, kes seal kõndisid?
Mina: ei näinud. Ma ei vaadanud näkku.
Tema: Kust sa siis tead, kes seal kõndisid?
Mina: ma nägin neid.
Minu mõte - ma vaatasin silmanurgast nende jalgu ja nägin, et nad kõndisid rahulikult edasi. Kõnniteedel kõnnivad ju pidevalt inimesed. Mida peaksin tänaval oma sõidureas tegema?
2. näide. Suurele ristmikule sõites. Peatan auto ja poetan, et vasemalt tuleb masin.
Tema: Teises sõidureas tuleb terve rida autosid, neid sa ei näinud.
Minu mõte - pidin ma sõna poetama. Ma ju nägin, mis vastassuunavööndis toimub. Ma ei sõida ilmaski ohtlikule ristmikule välja ilma vaatamata ja nägemata. Olen selles suhtes väga ettevaatlik.
3. näide. Pean ülekäiguraja ees peatuma, et lasta üle tee jalgrattalt mitte maha tulevat vanamemme.
Mina: nojah, nüüd nad ju tohivad sõites ülekäigurada ületada.
Tema: sellist seadust pole, ei tohi.
Mina: On küll, see võeti juba mitu aastat tagasi vastu.
Tema: sa said jälle millestki valesti aru, sellist seadust pole vastu võetud.
Mina: aga ma ju ise lugesin, on küll.
Tema: autode ees neil sõites eesõigust pole.
Mina: Aga ma tean ju seda, et neil autode ees pole sõites eesõigust. Aga nad tohivad sõites rada ületada, kui autosid pole.
4. näide. Tänaval sõit.
Tema: sõida kiiremini. Tagasõitjad ei taha sellise kiirusega sõita. (linnas 50 km)
Mina: (lisan kohe gaasi). Jah, saan aru. Õnnetuseks poetan, et aeglaselt sõitvate masinate jaoks on kiirteedel kolmas sõidurada.
Tema: sellist seadust ei ole olemas ja Eestis pole kiirteid olemas.
Mina: On küll seadus, liikluseeskirjades on see kirjas, et aeglaste masinate jaoks on parempoolne kolmas sõidurada.
Saan pika vihase loengu sellest, millised on aeglased masinad, kes tohivad sel parempoolsel sõidurajal sõita ja et neil peavad olema vastavad märgistused.
Minu mõte - aga ma ju tean seda. Ma pole kunagi arvanudki, et masinate vahel sõiduteel tohib väiksema kiirusega sõita. See takistab liiklust ja seab ohtu nii mind kui teisi.
Tema: aeglasemalt sõitjatele on õigus politsei kutsuda. Kas sa teadsid seda?
Mina: ei, seda ma küll ei teadnud.
Minu mõte - seda politseiasja ma küll ei teadnud. Aga ma ei ürita ka aeglasemalt sõita. Pigem olen kippunud suurel maanteel kiirust ületama... See tuleb nii märkamatult.
Olen vähese jutuga ja vaidlemine on lausa vastik. Ilma vaidlemata oleksin nendel momentidel päris lolli ossa sattunud. Olen täiesti nõutu. Mulle meeldib autoga sõita ja tahaksin millalgi ka riigieksamitele pääseda. Praegused sõidutunnid tekitavad masendust ja alaväärsuskompleksi. Krussis närvid sõitutunni ajal... Mida teha?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.