Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KOGEMUSED WINRUN REHVIDEGA?

22:48 20.03.2017
Pealik26
Kogemused WinRun rehvidega?
Tere

Kas kellelgi on kogemusi Winrun rehvidega. Olen kõvasti guugeldanud ja leidnud pigem postiivset tagasisidet aga ega seda ka 100% usaldada ei saa, seega sooviks siit infot. Plaan soetada 275/45 ja 315/35 R20

07:11 21.03.2017
........ (registreerimata)
Re: Kogemused WinRun rehvidega?
pealikul vingete ratastega auto aga pappi vähevõitu? osta ära ja ära põe. sõidavad need hiinakad ka kenasti.
07:22 21.03.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
eesti kiiruste juures käivad isegi vallai protid
07:55 21.03.2017
63amg (registreerimata)
absoluutselt igal kevadel kargavad kusagilt välja uue nimega hiinakad.
09:44 21.03.2017
Matimurakas (registreerimata)
Eks teemaalgataja tahab oma tootele reklaami teha. Vägisi tundub see teema reklaamina.
10:03 21.03.2017
avdiii (registreerimata)
pole neil midagi viga. olen winrun 330 kahel maasturil kasutanud ja ei kurda.
10:28 21.03.2017
Pealik26
Ei tegu pole teps mitte reklaamiga, lihtsalt on päringu peale tulnud 2st kohast pakkumine antud rehvile. Küsimus pigem sellest, et kui saab 500.- rehvid, millega aastas kulgeda ca 10000km, siis kas 1200.- investeering on kohe kindlasti selle võrra parem?
11:47 21.03.2017
võiks juba ära unustada selle hiina pelgamise- enamik meie elektroonikast, mis taskus ja toas, on hiinast ja nende rehvid on täiesti sõidetavad. igatahes parem valik kui mingeid protte piiluda või euroopa säästubrände osta. hiina on juba ammu paremal tasemel oma toodetega kui me siin ettegi kujutame. kopeerivad mis nad kopeerivad, aga tootmistehnoloogia areneb pidevalt edasi.
12:07 21.03.2017
Navara3000 (registreerimata)
Lihtsalt küsiks vahele, et millised on Euroopa säästubrändid, millest odavaim hiinakas parem on
13:17 21.03.2017
no ütleme siis, et vähemalt samal tasemel ehk siis meie autode jaoks piisavalt hea. siin on nimekiri rehvitootjatest koos nende soodusbrändidega. eestimaalane ei tea pooligi neist, aga kõik nad toodavad ja kui toodetaks konkurentsitut p.ska, ei oleks ilmselt üldse mõtet tehast käigus hoida.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_tire_companies
13:23 21.03.2017
ja veel- kui hiina toode on juba saanud CE märgistuse, mis lubab euroopas oma kola müüa, siis niisama lihtsalt kotitäie riisi eest seda ostetud ei ole- järelikult vastab eu nõudmistele ja ilmselt rohkem pole vaja pead vaevata.
14:06 21.03.2017
CE näitab toote ohutust, mitte kvaliteeti ja seda pigem masinate-seadmete puhul.
Näiteks p...s ketaslõikur on CE serdi järgi Ok, kuna ta on ohutu, kuigi ei täida oma ülesannet.
14:54 21.03.2017
maaks
Rehvi kvaliteeti näitab pigem see nüüdseks kohustuslik rehvimärgis.
WinRun 275/45 R20 on CC ja see pigem kehavapoolsemast klassist
https://www.rehvid365.ee/img/eu.php?d=71CC
ja 71dB on müratase, mida ootaks naelutatud talverehvilt
15:41 21.03.2017
no kui juba demagoogitsemiseks läks, siis võtame näiteks ka mõned euroopa rehvid.
Point-S Summerstar rehvid on toodetud Continental tehastes Euroopa suurima jaemüügiketi Point-S tarbeks, ühendades endas parima hinna ja kvaliteedi suhte.
andmed: E, C ja 71db
https://www.rehvid24.ee/products/show/15529940000

tuntud nimi dunlop: C, C ja 69db
https://www.rehvid24.ee/products/show/526778

teine tuntud nimi nokian: C, B ja 71db
https://www.rehvid24.ee/products/show/T428296

Formula Energy (by Pirelli)
F, E ja 72db

continental: E, B ja 71db
https://www.rehvid24.ee/products/show/03500820000

on veel näiteid vaja?
16:50 21.03.2017
määtrikx (registreerimata)
Odav rehv ei pruugi teinekord odav olla. Kulub väga kiiresti ja võib olla on ka tutikal rehvil vähem mustri sügavust. "Boonusena" võib saada räige müra ja kehva pidamise. Suvaline 315 laiusega teerulli rehv peab toore jõuga, ei usu et sul 5 tonni raske auto on.
18:08 21.03.2017
71db naelrehvilt..hea kui suverehvigi sellise db saad.

To:Maaks maga kaineks.
18:28 21.03.2017
maaks
... ära nüüd liialt erutu, vaatasin jah valesti talverehvi müra andmeid :-)
Sattus naelutamata rehv ette (ununes hetkeks, naelutatud rehvidele pole see märgis kohustuslik).
Aga tõestuseks, et (paremini) on võimalik:
Goodyear EfficientGrip Performance B, A, 68
Continental EcoContact 5 B, B, 71
Michelin Primacy 3 C, A, 69
Aga selle infoga pole mitte midagi peale hakata kui on RunWin-ide ostusoov :-)
19:32 21.03.2017
yeyeyeyeye (registreerimata)
Ega suveks vahet pole mis tootja rehvid alla lükkad, isiklikult ei näe mõtet raha raiskamisel kui just kuskile väljaspoole kiireteid nühkima ei minda kus oleks vajalik rehv mis laiali all ei lenda suurel kiirusel, eesti siseselt saab iga suvalise tootja rehviga ideaalselt hakkama küll aga talveks juba mõni tipp tootja varjantidest sest talvel paraku need suvafirmad end tõestanud pole.

Aga eks nende rehvidega on nagu on igipõline vaidlus jääb alati õhku on neid kes elusees suvalisi alla ei paneks samas on neid kellel ükskõik mis seal all veereb.
20:33 21.03.2017
Kunnnn (registreerimata)
Milleks osta endale saksa premium brändi maastur, sinna alla panna kõige odavam saast ja sellega rikkuda hea auto sõiduomadused?
Need kes arvavad, et hiina rehv on sama hea kui euroopa oma, pole normaalse uue euroopa rehviga sõitnud. Rõhk sõnal uue.
Milleks kirjutada siia mingeid db, kui need tähistavad möödasõidu müra mingis x testis siledal teel. Neid teste teevad rehvitootjad ise ja keegi neid ei kontrolli. Ja me räägime praegu 315 laiusega rehvist, aga mõni siin kirjutab 205 rehvi db.
Keegi võiks teha uuringu mitmel eestis liikuval x5-l on selle auto väärilised rehvid all ja mitme omanikud on nii rotid, et ei suuda autole sobilikke rehve osta.
22:38 21.03.2017
Aga.... . (registreerimata)
Sai paar aastat tagasi ostetud Passatile Continentali premium contact suverehvid 215/55 16.Ühe suve sõitsid ja kui järgmisel kevadel hakkasin alla panema ja rehve üle vaatama selgus et rehvid suht otsas. OK! käivad suve ära.Aga velgedele pannes selgus et 3 tükki lisaks kõverad.Läksid prügikasti.Hiljem kuuldud et tavaline teema.Peale seda ei taha küll 350 eur jooksust välja käia kui 160 eest saab jooksu kätte."Hiinakaid" siis.
23:07 21.03.2017
ja1234 (registreerimata)
palju siis läbisõit oli, et ühe suvega rehvid õhtal,
23:50 21.03.2017
GM (registreerimata)
Vihmas ja pidurdamisel tulevad erinevused välja, kui varem ei märka.
07:00 22.03.2017
ma iga päev pidurdan päris mitu korda, ikka aru ei saa, milles vahe. ja vihma sajab mul ka siin iga päev...
08:13 22.03.2017
Kunnnn (registreerimata)
Kui sul kolm continentali kõverad olid siis tee oma auto veermik korda, siis ei kulu ka rehvid ühe aastaga ära. Conti pc5 sõitis minu auto all 45000km-jääk oli 3mm.
Winrunnid on täpselt sama viletsad kui kõik teised hiinlased.

Muudetud 22.3.17 08:17

08:20 22.03.2017
mitme hiinlasega sõitnud oled, et nii konkreetselt väidad? ilmselt 0 ja räägid edasi naistesaunas kuuldud jutte.
09:23 22.03.2017
GM (registreerimata)
https://www.youtube.com/watch?v=e2c9Ry0JfMw säästu vs preemium rehv märjal "The budget tyre took an average of 14 metres or 3 and 1/2 car lengths extra to stop. When the premium tyre had come to a stop, the car on budget tyres was still travelling at 31mph"
09:59 22.03.2017
Avdiii (registreerimata)
Ja läheb jälle läbuks. Inimene küsib konkreetselt antud rehvide kohta ja kogemustest. Mis mõttes sa kohe rott oled kui endale hiina WinRunid alla paned? Ütle mulle kuhu ringrajale sa minema hakkad, et iga sekund loeb? Endal on MB-l sellised rehvid all ja ma ei kurda. Ei näe mitte mingit mõtet maksta 4 korda rohkem continentali eest. Ja ma olen sõitnud erinevate tuttuute rehvidega (Pirelli, Michelin, Cont). Muidugi kui supled rahas siis palun osta kallimad, ega nad halvemad pole, aga kindlasti teeb winrun silmad ette poolkulunud premium brändi rehvile. Mis see X5 mees oma siledaks sõidetud continentalidega teeb kui vend kõrval tuttuute WinRunidega (mida ta võib continentali raha eest 4 korda osta) peatub vihmas 10 m varem? Targutab seda juttu, mida iga klassikaline vanema luksusautoga sõitev mees räägib? Mu auto maksis 10a tagasi üle miljoni ja rehvid olid ka uuena 500€ tk. Väga tore :) oman winrune ja olen selle summa eest rahul nendega.
10:46 22.03.2017
Johaaaaan (registreerimata)
https://youtu.be/a_j-2W2uZ8c
Ringrada ei puutu teemasse, küsimus on kas saad pidama enne ohuolukorda või alles pidurdad, kui pauk käib. Lihtsa plekimõlkimise puhul pole ju hullu, aga kui ohuolukord on näiteks ülekäigurajal? Lähed lähedastele pärast seletama, et säästsid jooksu pealt terve 100€ (vms)? Inimelu maksab rohkem kui mistahes sinu pisike sääst. Jõudsid kunagise luxauto osta, jõua ka normaalsed rehvid osta
11:32 22.03.2017
väikerehv (registreerimata)
Ma saan aru, et säästu auto ostnud inimene valib kõige soodsamad.
Kuid R20 velgi omav auto ei ole mingi 50-100kw vurr, vaid kindlasti mingi 200kw+ omav masin, kus on ikka väga oluline kas saad pidama 50m või 80m'ga, kuna selline masin kiirendab paremini, omab oluliselt suuremat massi.
Eks inimesed teevad oma valikuid ise, aga noh milleks osta see luksus masin, kuid rehvid on seal all kõige odavamad? Hoida kokku mõnisada eurot, järelikult tuleb valida sobiv masin, mis on jõukohane.
Huvitav on inimeste suhtumine, et auto peab olema kindlasti saksa kasutatud preemium mark, aga rehvid võivad olla kõige juustumad hiinakad. Kui on soov näidata, siis peab olema ka raha kulutada.
11:57 22.03.2017
huvitav suhtumine- vana ja ärapeetud (sellised siin eestimaal enamuses liiguvad), kuid siiski "luksusmargi" alla peab ostma luksrehvid, vana golf või passat võib sõita hiinakatega? kõik nad sõidavad 90ga või linnas 50ga. mis puutub pidurdamise teemasse 200kw? ah et auto on raskem? kw=kg? haagisega veok on veelgi raskem, aga miskipärast ülekäigurajal nad inimesi vist eriti alla ei aja. taolised idiootsed põhjendused, nagu siin mõned hiinakaid maha teevad, näitavad täiesti olematut arusaama autojuhtimisest. olen ka mina elus paar plekikõlksu teinud, aga no rehvid polnud neis kordagi süüdi, ikka ma ise loll seal rooli taga.
kas eilsed kaks laipa olid rehvide süü? kas kiiruskaamera maha niitnud reka oli rehviprobleemidega? kui sa õigel ajal pidurdada ei oska, süüdista ennast, mitte rehve.
12:03 22.03.2017
karvanejakole
Läksin isegi paar aastat tagasi reklaami õnge ja ostsin Contid, olid vist sport contact 5-d vms, ostsin TM testivõidu põhjal, kus arvestati ka rehvi vastupidavust, mis arvutuslikult oli ca 60000km, sh toodi eraldi välja, et € per kilomeeter oli vist isegi parim. Tulemus: 2 suve ja 40000km hiljem on täitsa siledad, kummi ei vilista, enamik sõite maanteel.
12:19 22.03.2017
babah (registreerimata)
Ise ostsin http://www.tyrereviews.co.uk kasutajate hinnangutele tuginedes ühe preemiumbrändi alambrändi toote.
Et veidi hiljem AutoBildi 2017 suverehvide testi lugedes teada saada, et minu ost ei jõudnud isegi lõppvooru kuna pidurdusteekond on katastroof :)
http://www.autobild.de/artikel/sommerreifentest-2017-225-50-
r-17-5629291.html

WinRun 2015 rehve on testitud Austraalias. Vahe võitjaga on üüratu, eelviimasega enam mitte nii väga:
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2015-Australian-Motor-2
35-35-R19-Tyre-Test.htm

12:37 22.03.2017
Testing 235/35 R19 on a Mercedes A45 AMG

eks me kõik aja siin igapäevaliikluses oma amg mersudega testrežiimidel ringi...
12:42 22.03.2017
mul ühel 3,5t bussil hetkel michelinid, enne olid kormoranid (michelini odavbränd)- kuluvad täpselt ühtemoodi ja sõidavad samuti. hinnavahe pea kahekordne.
14:06 22.03.2017
punktiirile (registreerimata)
test või mitte, pidurdusteekond märjal on sellest hoolimata üsnagi objektiivne suurus.
Testi eelis on ka selles, et kõiki rehve testitakse samades tingimustes. Kasutajate puhul on arvamused seinast seina, sest igaühel on oma sõidustiil.
Pigem on viide 3,5t bussile kohatu. Sellistel kasutatakse ju C-tähistusega rehve, mis võivad sama margi- ja mudelinimega vendadest sootuks erinevad olla. St ei anna sõiduautorehvi ostjale mingit sisulist infot.
14:47 22.03.2017
ma räägin sellest, et vaatamata kahekordsele hinnaerinevusele ei olnud rehvidel mingit vahet. ja ma ei mäleta, millal viimati sai märjal teel nii tugevalt pidurdatud, et abs tööle hakkaks. ja autode pidurid on erinevad- üks jääb rehvist sõltumata pidama 50 meetriga, teine 60ga. testides on üks auto, samad pidurid ja erinevad rehvid, liikluses on erinevad autod, erinevate pidurdusjõududega. alles siis, kui pidamine kaob, hakkavad rehvi omadused rolli mängima, aga kui me suvisel teel kaotame pidamise, siis on rooli taga olijaga ikka midagi tõsist lahti.
15:08 22.03.2017
peaks lisama (registreerimata)
Eelista eestimaist
15:14 22.03.2017
kuni rooli taga olijad ei tegele auto juhtimisega, ei ole mõtet süüdistada rehve kui õigel ajal pidama ei saa.
https://www.mnt.ee/et/uudised/71-eesti-autojuhtidest-soidab-
kinnisilmi

http://www.postimees.ee/4054379/sajad-roolimobiilikud-said-t
rahvi
15:40 22.03.2017
Hea ja halva rehvi vahe tulebki esile äärmuslikumates olukordades.
Ja sellised ei teki alati juhi enda süül.
Endal oli kogemus vesiliuga. Ei olnud kiirust ollagi aga juhitavus lihtsalt kadus. Nüüd vaatan ostul küll alati, mida konkreetse rehvi vesiliu-omaduste kohta öeldakse. Selline olukord võib kord elus ette tulla aga tänan, ei soovi seda ühtegi.
16:50 22.03.2017
Pealik26
Me räägime rehvidest, mitte autost! Mis vahe on autol millega sõidan, küsimus on konkreetsete rehvide ja tagasiside kohta. Nendest '''''pikendustest ma ei viitsi üldse rääkida - kas ma Ferrarile valin rehvi või nö keskklassiautole. Mina valisin auto, mis mulle meeldib ja küsimus on sellest, et kas osta sinna 500.- rehviring või 1200.- küsimus ei ole 100 euros.

Tänan adekvaatsete vastuste ja näidete eest.
17:09 22.03.2017
Kunnnn (registreerimata)
Osta siis need 1200 eurosed, siis ei riku vähemalt head autot ära ja endal süda rahul.
Winrunnidest ei saa sulle keegi midagi rääkida, kuna neid pole lihtsalt eestis veel eriti müüdud.
Igal aastal tulevad hiinlased uute nimedega.
Või kui tahad ikka koonerdada, siis võta mõni selline hiinlane mida järgmisel aastal ka saada on, näiteks bemmivendade lemmik nangkang
19:07 22.03.2017
selliseid teemasid lugedes, st mõningaid kommentaare lugedes võib tekkida tunne, et eestlane on päris rikas- alla tipprehvi auto alla ei panda, aga vaadates tänavapilti, mingeid erilisi luksautosid justkui näha ei ole- tavaline hallmetallik mass. seega autod on tavalised, ca 2000-5000€ väärt, aga rehvid justkui kõrgklassist. minge käige mõned autoaiad läbi ja vaadake, mis neil otse saksast või itaaliast või prantsusmaalt tulnud autodel all on- siis näete lääneeurooplase eelistusi. pigem tekib tunne, et foorumis kõvatavad oma firmarehvidega sellised kehvikud, kes küll unistavad heast elust, aga kumme ostavad secondhandist. mul autodel all olnud igasugu rattaid- tuntud tootjad ja nende soodusbrändid ja hiinakad, viimastest westlake ja suntek ning ei ole välja tuua ühtegi kardinaalset erinevust, mis mind sunniksid hülgama odavaid rehve ning eelistama vaid tipptoodangut. talverehvide puhul püüan küll väheke kvaliteetsemat kaupa osta, aga no suverehvide puhul pole veel kunagi mingit erilist brändi taga ajanud.
ja kui keegi seal eespool väitis, et kiirust polnud ollagi, aga tekkis vesiliug, siis palun loe mõned rehvitestid läbi ning näed ise, et ka testivõitjal hakkab vesiliug vähem kui 90ne pealt. seega pole mõtet lausvihmas julmalt panna ning mõelda, et tippudega lasen lõdvalt- huiat sa lased, füüsika vastu ei saa ükski rehv.
21:55 22.03.2017
Tsinkplekpang (registreerimata)
Päris tugev Hiina tootja on veel Sailun. Tema talverehvid vist esinesid mingites testides päris viisakalt. Otsi, kas selles mõõdus Sailun pakub midagi. Muidugi võid vaadata ka Korea brände. Hankook, Nexen, Maxxis jms. Nexenit N8000 olen ise kasutanud SUV all suverehvidena. Pidamisega probleeme polnud ei kuival ega märjal. Ainult veidi häiris vedel ja õhuke külgsein.
Nankang peaks olema Taiwani tootja mitte Hiina.
06:25 23.03.2017
Hiina Vabariik (mitteametlikult Taiwan või rahvuslik Hiina) on Taiwani saart ja lähisaari valitsev, Hiina Rahvavabariigist sõltumatu riik. Tavaliselt nimetatakse Hiina Vabariiki Taiwaniks ja Hiina Rahvavabariiki Hiinaks. Pekingis asuv ja Mandri-Hiinat valitsev Hiina Rahvavabariigi valitsus peab Taiwani Hiina RV osaks, eitades Hiina Vabariigi eksistentsi jätkumist.
08:46 23.03.2017
tototokotunjo (registreerimata)
Need kes kiidavad suveks odavat rehvi sõidavad raudselt talvel naeladega!
Millegipärast on arvamus et talvel on oluline rehv aga suvel võib kasvõi 10 aastat vana lamelliga kulgeda. Rehvid on ikka auto juures asi mille pealt ei maksa säästa, talvel korralik lamell ja suvel selline millega saab pidama ja mida iga lomp teelt ei loobi.
10:00 23.03.2017
ja kas said teada, milliselt kiiruselt algab vesiliug no-name hiinakal?
10:20 23.03.2017
kui kavatsed lausvihmas, kus vesi enam asfaldilt ära ei jõua voolata, lasta jätkuvalt 90ga, oled kõva mees või lihtsalt loll. kui oled noor ja roheline, peadki alguses kõiki asju põdema ning poes testivõitjaid otsima ja foorumist "tarkust" koguma. kui oled mõnikümmend aastat rooli keeranud, teda juba instinktiivselt, mida tegema peab kui tagumik ütleb, et auto käitub imelikult. seega on mõttetu vaielda mingite tippude, keskmike, hiinakate jne teemal- kui oled suutnud aastate jooksul tarkust talletada, sõidad muretult iga ilma ja iga rehviga. ainult saamatud kargavad ühelt jalalt teisele ja korrutavad mantrat- kvaliteetrehv, kvaliteetrehv...
10:33 23.03.2017
küsimus oli pigem selles, kas winrunnide ja pjongjangidega peaks a priori sõitma 30kmh või vähem.
Ei ole vaja mulle külge pookida omadusi, kui ei tea kuidas ma sõidan või ei sõida.
10:37 23.03.2017
punktiirile veel (registreerimata)
ühe varasema kommentaari kohta ka
"st mõningaid kommentaare lugedes võib tekkida tunne, et eestlane on päris rikas- alla tipprehvi auto alla ei panda"

Kas suhtumine peaks olema selline, et vaesem idaeurooplase elu maksabki vähem? Et tema auto all (maksku see pealegi €2000,-) peabki olema tundmatut päritolu küsitava kvaliteediga toode?

Ma ei räägi, et peaks kasutama ainult testivõitjaid (seda enam, et testivõitjad on testide korraldajaid ka petnud) aga mingi aukartus enda ja teiste elude vastu võiks ju olla. Isegi kui enda elu tundub odav, siis kaasliiklejaid võiks üritada säästa. Enesetapp tuleks läbi viia viisil, mis teisi ei ohusta.
11:08 23.03.2017
...tundmatut päritolu küsitava kvaliteediga toode?

kuna keskmine kommentaator pole kunagi seda tundmatut toodet proovinud, siis pole mõtet ka eestlaslikult ärapanijat mängida- olen nii tark ja tean, et on s.tt. selline on keskmise kommija tase. aga huvitav on see, et neid rehve toodetakse ja järelikult ka müüakse- kuskil elavad siis inimesed, kes neid ostavad ja sel juhul loogilise jätkuna ei hooli oma eludest ega autodest? kas mujal maailmas ei saja vihma või on mujal maailmas teistsugused autod ja juhid? mina ei ütle kellelegi, mida alla panna, aga kõiksugu netitarkuritel pole mõtet korrutada, et tundmatu ja s.tt.
14:01 23.03.2017
rehvihunt (registreerimata)
Vaevalt inimene autosse istudes mõtleb, et kas satub ohtliku olukorda või mitte.
Tegelikult ei olegi vahet millega keegi sõidab ju, igaüks otsustab seda ise.
Lihtsalt kui sul on vaja osta R20 mõõdus rehve ning otsid sisuliselt kõige odavamat, mida turul pakutakse, siis on siin midagi valesti.
Säätsmine on täiesti omal kohal, aga koonerdamine pole kokkuhoid.
15:12 23.03.2017
siimrasmus
Huvitav,mitu hiinakate mahategijat ise reaalselt nendega sõitnud on?Sõidan juba aastaid Nankang NS20 rehvidega,ja eisaa ühtegi halba sõna öelda.NN premium rehv Continental kulus ühe suvega ära.Pidamise ja vedamise osas polnud mingit vahet.Ei näe mingit mõtet lihtsalt nime eest topelt maksta.
15:48 23.03.2017
eks hiinakategi (registreerimata)
seas on tuntumaid ja vähem tuntuid.
Nankang kuulub sinna tuntumate hulka. ja nagu keegi kommentaator varem väitis, pole see kommunistliku kopeer-Hiina toode vaid Taiwani oma.
Aga kas on mõtet Nankangi baasil väita, et Winrun on hea rehv? Kui isegi valmistajariik on erinev.

Punktiirile niipalju, et "mujal maailmas" on nii lai ja üldine mõiste, et sellega pole siin üldse mõtet vehkida.
"Mujal maailmas" on ka Lääne-Euroopa suurlinnade mikroautod, mis 99% ajast tiksuvad kesklinnas keskmise kiirusega ca 20km/h. Seal tõesti olulist vahet pole.
Hiinas jällegi on rahvas keskmiselt veel vaesem kui siin ja inimelu odav nagu meil nõukaajal. Jällegi kohatu paralleel.
16:02 23.03.2017
Kui sul tuntud rehvitootja annab rehvi elueaks 100tkm, siis milleks osta tundmatut rehvi, millel pole vedamist, pidamist, rehvikarkassi tugevust ega võibolla ka eluiga. Sõidad paari kuupärast ühe lõhki, siis viska teine ka minema, sest teist samasugust ei pruugi enam sügisel saada olla
16:43 23.03.2017
professor_sammaljalg
Mingis täiesti teises reaalsuses elavad mõned vist. 100tkm peab sul vastu mõni c-kaubikurehv. Testivõitjad pigem suve-paar max, kuna vaikuse ja pidamise saavutab ainult pehme, st kiirelt kuluva seguga.

Imo Nankang on ennast tõestanud, ise kasutan ühe auto all suverehvina ning olen rahul. Teisel autol all Nordexx-nimega tahmarõngad ja ei saa ka kurta. Norras väga levinud miskipärast.
16:58 23.03.2017
Sammal kipub ära unustama, et jutt käib 275-315 laiast rehvist mille eluiga on olluliselt pikem kui 205-sel.
Mõni firma annab üsna läbisõidu garantii 96tkm, seega professor sõida Nankangiga ja kuuluta edasi et on ülim ja lagi.
17:45 23.03.2017
63amg (registreerimata)
michelin pilot sport 2, mõõdud 255-35-18 on praeguseks hetkeks läbinud 94 tuhat km.sellel suvel vahetan ilmselt välja.ilmselt olen kooner,kuna ei raatsi odavat hiinakat osta.
17:46 23.03.2017
professor_sammaljalg
Pole ilus lambist hüsteeritseda, ma ei arva kuskilt otsast, et Nankang maailma parim oleks, aga minu vajadustele vastab ja ei tunne testivõitjatest puudust.

Anna siis mõni viide ka oma läbisõidugarantiiga rehvidele, ära niisama plädise. Enda kogemus erinevate lääne tootjate tuttuute 275/40 rehvidega E38 tagasillal on max 25tkm paraku.
18:15 23.03.2017
professor_sammaljalg
18:44 23.03.2017
professor_sammaljalg
http://www.carmagazine.co.uk/car-reviews/long-term-tests/mer
cedes-benz/mercedes-e63-amg-estate-2011-long-term-test-revie
w/

E63AMG, rehvid täiesti läbi 11 tuhande miiliga.

No nad peaksid siiakanti sattuma, küll siis näidataks, kuidas viis korda suurem läbisõit ei ole mingi probleem.
19:02 23.03.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Navara3000 (registreerimata) Mõni firma annab üsna läbisõidu garantii 96tkm - mõni st*b ka püksi - paluks konkreetsemalt
63amg (registreerimata) - tahaks teada millise auto all saavutatud selline kilometraas, (usuks kui mingi 60kw täisnelivedune)
isegi 4veone viano oma kaubiku rehvidega ei vedanud 60 k välja, sõidukatega hästi kui 30 veab välja
19:08 23.03.2017
kui rehv peab vastu 100 000km, siis see ju tähendab, et ta ei kulu. järelikult on selline kõvapoolne segu, mis hõõrdumisele eriti ei allu. aga kõvad asjad teadupärast eriti ei haaku teepinnaga- suverehv talvel ju ei pea. seega kuidas saab ta suvel hea pidamist pakkuda erinevate ilmaoludega- +30 leitsak, kohati +10 ja tugev äikesevihm- kõva kumm vihmas on ju päris libe. kas siin ei ole mingi vasturääkivus hiinakate mahategemisel ja firmanimede haipimisel- ühed väidetavalt ei pea ja kuluvad kiiresti, teised justkui peavad ideaalselt ja ei kulu. tundub, et need kes räägivad, ei tea isegi, mida nad räägivad, aga räägivad sellest hoolimata.
20:32 23.03.2017
15tolli. (registreerimata)
Michelin ja good year suverehvid ,195/65/15 kestnud kolm suve ls 50t , hetkel 5mm alles.
Nii ongi.
20:55 23.03.2017
kindelvalik (registreerimata)
vallai ja 107 tuhat tagavarana kaasas ja sõidab kindlasti veel mõned aastad ...
21:27 23.03.2017
Vastu tulles miljonite foorumlaste nõudmistele. Teema algataja poolt soovitud mõõdus ja garantiiga rehvid.
https://www.pepboys.com/tires/sbs/275/45/20/00745?quantity=4

22:00 23.03.2017
professor_sammaljalg
Ai kurat, peab oma sõnu sööma, ongi nii head rehvid, nii odavad ja nii pika läbisõiduga!

Ja kliendid on ka väga rahul! Ma võõrkeeli väga ei jaga, aga tegu on ühe Cooperi pikaealised ostnud kliendiga, tema väljendab ennast niimoodi nende suhtes. Ja ei ole ainuke.

"In October of 2015, I brought my 2007 Jeep Liberty into the most respected tire company where I live. I had explained my concern and disappointment in the Goodyear All Terrain and the tire dealer highly recommended the Cooper Discover AT3 tires as I live in a mountainous region. I agreed to take his recommendation and he installed the new tires on my Jeep and I demanded and paid for an alignment at the time of the tire purchase.
From the time of the first oil change, I was told about the abnormal wear on the tires and have had them rotated every 5k miles. These crap tires were completely worn out at 19k miles, and when I mean bald, I mean smoother than a baby's butt. I looked up Cooper Tire warranty online and they are supposed to be good up to 55k miles. Not. I took the Jeep back to where I bought the tires and was told that the asphalt roadways ate up the tires. I was told that I literally have to have the name, date of birth, and fingerprint of the first born of the person who rotated the tires, time, date, air temperature, and the color and consistency of my most recent bowel movement to have Cooper honor the warranty on their tires.
Needless to say, I had to fork out another $700 bonus for 4 new tires. These are absolutely the worst tires I have ever purchased and I will never buy another set of these junk tires ever again. Screw Cooper Tires and their BS warranty and poorly made tires. Amazing how nobody honors their warranties anymore, and the quality of everything has gone to the toilet, while the prices have gone up. BOHICA!"

https://www.consumeraffairs.com/tires/cooper.html
22:29 23.03.2017
looder23
enda 205/55 R16 michelin primacy, pidas vastu 6 hooaega. läbisõit hooajal 10-15 tuhat km. kui naine lapsega kodus oli siis siis läbisõit väiksem, sinna 10 000 kanti, nüüd kui lapsed koolis lasteaias, siis triikimist rokem. talvekad michelini naast 7 hooaega. läbisõit jäi sinna 7-10 tuhande kanti hooajal.

palju rikutakse rehvid ära valede rehvirõhkudega. juba rehvivahetuses pannakse vähem sisse. kõik ju targad, et 2,2-2,4 on normaalne, olenemata autost ja rehvimõõdust. kunagi sai ostetud oscarrehvidest yokohama suvekad. nagu ikka 2,4 sisse ja väga bro. nii peabki. vaatan, et servad muutuvad ajna ümaramaks, kontrollin rõhku, 2,4 väga bro. ükskord avastasin tankimisluugilt, et norm rõhk on 2,8 - 3,0. ei imesta, et rehvid otsa said. nüüd hoian suvekatel 2,9 sees ja rehv kulub ühtlaselt.
samuti veoki rehvidega. igal pool lastakse 8,5 sisse. servad tõmbuvad ruttu ümaraks. korrigeerin ise 9,5 peale ning kuluvad ilusti ühtlaselt.

võrdlus veokite rehvidega. michelin veosillal sõidab eesti ja lääne euroopa vahel siiberdades lahedalt 300 tuhat. hiinlane, roadstar pidas pärnu ja riia vahet siiberdades 100 tuhat ja kopik peale. linglong 75 tuhat, muud noname ei sedagi. rehvide hinnavahe ei ole 3x. vähem on. kui miski nimi peabki paremini vastu, siis järgmine aasta neid võtta pole. iga poole aasta tagant tulevad uued nimed peale.

aga teemaalgatajale. osta oma winrun rehvid ära. su hooaeg on piisavalt väikese läbisõiduga. katseta ära, kas tahad järgmine aasta sama marki kasutada või mitte. aga anna siis meile ka teada.
22:39 23.03.2017
Kui sa nüüd võtad vaevaks siis vaata, allpool on veel ka Continetalid ja Pirellid. Otsi nende kohta ka guuglist midagi. Kindlasti leidub maailmas mõni inimene kellele need ei meeldi. Fakt, 100 tuh on korraliku rehviga sõidetav.
22:55 23.03.2017
professor_sammaljalg
Ei tõesti ei näe mõtet reklaamihüüdlausete vahelt tõde noppida. Viimati, kui suverehve ostsin, olin kahevahel, kas ostagi premiumklassi lääne rehvid, või Nankangid. Sõber, kes mulle netipoe hinnaga, kuid juba veljele panduna rehve müüb rääkis, et kui ma järgmine kevad uuesti suverehve soovin ostma tulla, võin ju testivõitjad võtta. 80tkm sõitnud autol olid selleks hetkeks juba vähemasti teine jooks Primacy HP siledaks sõidetud, võtsin sestap Nankangid.
22:55 23.03.2017
eddikk (registreerimata)
panin siis autole samuti 17 tollised suvekad alla, olid miskisugused hiinakad, hifly vms. suvel lasin kuskil 10 000 km. esimestel rehvidel oli kulumine ysnagi suur, no ytleme, et teise hooaja sõidab ka ära, lihtsalt vahetab tagumised ette. auto esiveduline. Ei pea ennast eriliseks rallitajaks, tavasõit. Kuid talvekad olid nokianid. esindusest said siis ostetud uue autoga kaasa, ligi 500 euri jooks. nendega sai sõita 4 talve, enamus naelad olid isegi all ning sõidetud sai kuskil 70 000 km.
Hiinakaid talvekana kasutanud pole. Ytlen ka, et need hiflyd maksid vist kas 45 euri tykk. 17 tolli 215 laius 55 kõrgus
23:07 23.03.2017
Marko
eddikk:

Esimestel rehvidel oli kulumine üsnagi suur, no ütleme, et teise hooaja sõidab ka ära, lihtsalt vahetab tagumised ette. auto esiveduline.

Selline tulemus on reeglina kas sillareguleeringus või iga foori taga kiunutamises kinni, tavasõiduga neid asju ei juhtu.
Teema on kuidagi väga laiali valgunud...
23:29 23.03.2017
looder23
marko, juhtub. kõik sõltub autost. sõbral toyota previa. autol esi ots kõvasti raskem kui tagumine. ei ole neist naisega kumbki rehvi kiunutaja. sild kontrollitud, auto korras, aga lihtsalt esirehv kulub kõvasti isukamalt kui tagumine.
14:00 24.03.2017
maaks
Kui oodatakse rehvilt pikka läbisõitu, siis tuleks otsida "ECO" või "GREEN" vms. tähisega rehve. Näiteks:
http://www.michelinman.com/US/en/tires/products/energy-saver
.html

Kindlasti on teistel tootjatel analoogsed tooted saadaval.
Autolehes oli kunagi ara toodud TM(vist) test kus võeti arvesse ka kulumist. Kui ülesse leian, siis kopin siia.
18:25 24.03.2017
eddikk (registreerimata)
2009 mondeo ei ole just kõige raskem auto, ei vilista ka otseselt, kuid eks ikka äkilisemaid sutse tuleb ette. sillad paigas, tehtud äsja ja regullitud.
18:52 24.03.2017
VL (registreerimata)
Mis ajast rehvi garantii puhul räägitakse selle kulumisest?
20:45 24.03.2017
Aga.... --------- (registreerimata)
Ostsin seitse aastat tagasi kaubikule Nankang rehvid .Sõitsin 6 suve ja väga rahul.Ei teinud iga päev tööd aga läbisõitu ikka kaugelt üle 100 tuhande.Olin väga rahul.Eelmisel kevadel läksid uued samad alla ja ei ole rahul.Kuluvad silmnähtavalt,tasakaalu ei saa ,viskavad veits .See mis oli kunagi hea ei pruugi seda olla igavesti ja vastupidi.
10:29 26.03.2017
63amg (registreerimata)
keegi tundis huvi milline on mootori võimsus autol,millel michelinid 94 tuhat veerenud on.215 kw. loomulikult kiidab naabrimehest müügimees nankange,kuna kangidel ja muudel taolistel on alati suurem kate vahel,kui nt. michelinil.
09:48 25.09.2017
Pealik26
Olen nüüd kenad 5 kuud nende Winrun-idega Eestimaa teedel veerenud ja kui alguses väga ei nautinud sõitu maanteedel - müra ja kerge vibratsioon - siis ajaga on rehv "sisse sõidetud" ja enam selliseid häirivaid faktoreid väga ei esine. Ilmselgelt on kvaliteetrehv sõiduomadustelt parem aga ausalt öeldes on kodumaal kulgedes neid WR-e rohkem kui küll.
12:18 25.09.2017
v6sa
Väga hea, et keegi ka kiita võtab!

Kas uuematel ringidel vihmaga libisema ka kipuvad? Või kannatab kiirust vähendamata neid võtta?

Palju kilomeetreid on kogunenud? On kulumist ka märgata?

Muudetud 25.9.17 12:18

20:01 25.09.2017
63amg (registreerimata)
kas tõesti on võimalik,et rehvi müra kaob ise ära! pigem harjusid ise selle müraga ära!
13:10 09.10.2017
Win-Turi talverehvid (registreerimata)
22:52 09.10.2017
takso123
07:05 10.10.2017
.... (registreerimata)
no mida te neist linkidest siia topite? sellise hinna ja nö tundmatu nimega rehvid ei ole mingi kvaliteetkaup. asja ajavad nad ära, auto ja teepinna vahel on mingi kummist vahepuhver, muster peal, naelad sees ja kuigi nendega ei saa just konkurssidel esikohti, on nendega võimalik hommikul tööle ja õhtul koju sõita kui ise tähelepanelik oled.
14:16 30.10.2017
Pealik26
Suvega sai vast ca 4000km läbitud ja kulumine on minimaalne ning muidu kõrvalnähte ka pole. Vihmaga pole ka kuhugi libisenud aga ega ma eriti talla kah. Maanteel vihmaga väga ok, see kerge vibra ja müra on ainukesed väikesed miinused.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.