Sisene

foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: OPELIL ÕLI IMMITSEB

18:07 17.04.2017
rainer300
Opelil õli immitseb
Masin käis eelmine suvi (augustis) Viljandis Vianoris õlivahetuses ja talvel enne ülevaatust auto alla vaadates selgus, et õli immitseb läbi, punn on korralikult kinni aga ikka on märg. Kas võib olla, et punni tihend jäi vana ja tuleb sealt vahelt ikka läbi? Ise andsin neile uue tihendi.
19:41 17.04.2017
Taimaalt (registreerimata)
Re: Opelil õli immitseb
Kas ei või olla, et väntvõlli otsatihendi vahelt hoopis õli lekib?
19:50 17.04.2017
VL (registreerimata)
Sel punnil on kummitihend ja ma olen Chevroletil 10x tihendit vahetamata õli vahetand ja püsib endiselt täiesti kindlalt kuivana.
20:11 17.04.2017
oopeliants (registreerimata)
Olen ka vahetanud seda õli seal 5-6 korda ilma punni tihendit vahetamata ja midagi pole läbi immitsenud.
Vändakaela tihendit jah vaja vaadata.
Muidugi pole võimalik välistada et ka see punn ebatihe siiski.
20:26 17.04.2017
63amg (registreerimata)
lekib ju ülevalt,mitte alt punni juurest.ilmselt vända tagumine simmer
20:51 17.04.2017
rainer300
Tänud! Ja palju see töö maksma võiks minna, tänud.
20:59 17.04.2017
volli mutrivõti (registreerimata)
töö 439e + tihend ( mida kallim seda parem)
21:30 17.04.2017
td (registreerimata)
Puhasta ara ja kontrolli mingi aja parast,siis ju naha kust lekib.
21:40 17.04.2017
qp (registreerimata)
Jah, td on õigel teel et ega alati pea kusagilt mujalt immitsema. Arvesta, et tuulega surub õli korpiust mööda üles.
22:08 17.04.2017
mm (registreerimata)
Kui oleks väntvõlli tagumine kaelustihend siis loogiliselt peaks olema õline terve sidurikoja ümbrus.Kui mootor käib siis tsentrifugaaljõuga loobib õli hooratta abil laiali, mis omakorda pressib ennast sidurikoja ja mootori plokki vahelisest pilust välja.Pildi järgi tundub aga ainult üks koht olevat õliga.Mis seisus karteripõhja tihend on?Sammuti ka see on võimalik,et õlivahetuse ajal jäeti kummitihend vahetamata või pingutati õlipunn üle, ning selle tulemusena on kummitihend(nagu eelnevatest kommentaaridest lugeda) kahjustada saanud.
22:55 17.04.2017
VL (registreerimata)
Seda tihendit pole võimalik üle pingutada. Peaaegu et ideaalne punnilahendus. Aint lahti keerates olen paar torxi ära lõhkunud. Oma viga muidugi, püüan asju kinni keerates tiba ülepingutama.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.