Sisene

foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: UUE AUTOGA AUTOMAATPESULASSE

12:26 19.04.2017
309
Uue autoga automaatpesulasse
Niisiis. Ostsin kuu aega tagasi uue auto, esindusest siis. Täna kiiruga Statoilis käies määriti superlux püsivahapesu pähe, pakuti 8 euri eest. Võtsin veel lisaleotusega. Küll aga hakkasin pärast mõtlema kõikidele lugudele ja juttudele, mis automaatpesula kohta käivad, eriti just harjapesu kohta. Muidu olen elu aeg vanade autodega sõitnud ja siis selle pärast ei muretsenud. Nüüd aga on kahtlus hinges, et kas ikka tasub. Pesulasse täna veel ei läinud, tšekk kehtib nädala.
Kas on oht, et pesulast väljudes on auto "triibuline"?
12:40 19.04.2017
ohhjahh (registreerimata)
Re: Uue autoga automaatpesulasse
Alati paneb imestama, kui inimesed oma uute (ja kallite) autodega on harjapesu järjekorras. Et nagu miks?

Statist tasuks siiski survepesu valida.
13:00 19.04.2017
stammer (registreerimata)
Mida tumedam värv, seda "triibulisem" see peale esimest harjapesu välja paistab.
Pesula vaha pole mingi vaha. Õige(kvaliteetse) püsivaha oleks pidanud kohe peale auto ostmist peale kandma.
14:33 19.04.2017
Navara3000 (registreerimata)
Hoidsin ka kunagi uue autoga pool aastat sellest harjadega pesust eemale. Siis kesksuveks oli veebruaris kirsipunase metallicuna ostetud auto lilla miski läikiva kihiga kaetud. Ainult automaatsurvepesus käies koguneb ikka s...tt mis harjadega pesus maha nühitakse. Aegajalt korralik vahatamine ja harjadega pesu pole vaja karta.
14:38 19.04.2017
qesko
Esimese harjapesuga on kohe auto triibuline. Harjapesu rikub kohe auto värvkatte ära, seega ei soovita sinna mittemingil juhul minna!

Õige on survepesu, see ei riku värvi, aga ei tee ka väga ideaalselt puhtaks.

Kõige õigem on käia korralikus käsipesulas korra mingi aja tagant ja siis võib survepesu teha mõned korrad vahele. Uue auto vahatamine korralikus pesulas käsitsi pandava vahaga on ka õige mõte.

Väga hea asi on ka klaasivaha, selle kohta otsige youtube video märksõnaga "aquacontrol". Tasub uuele autole panna.

Kõike neid asju teeb Järve keskuse all Autoplus Markus
14:41 19.04.2017
maaks
Et nagu päriselt kah on probleem või? Kas kondoomiga kah mõtled nii kaua või :-)
Aga tõsiselt rääkides, siis kas ostsid ta endale järgmiseks 15-ks aastaks või plaanid 5-e aasta pärast maha müüa? Mis f..ng vahet sel on mitu kriimu ta külgdel on?
Ma ei taha isegi teada mitu taskurätti sa märjaks nutad kui esimese parklas tekkinud uksemõlgi leiad või hoidku jumal selle eest kui keegi tagant otsa sõidab ja pamper värvimist tahab - kindel EMO-sse minek?
PS Ma või pesulapileti endale võtta (mul auto parajasti ~1,5a vana ja harjapesu igati näidustatud), vastu pakun kaastundlikku pilku ja sooja käepigistust.
14:48 19.04.2017
kasutajanimi77777777 (registreerimata)
Mul on musta värvi auto ja kohe uuest peast käinud vahest ka stati harjapesus ja no ei ole probleeme.
Salongist välja sõites peaks autol mingi vahakiht peal olema (minu omal oli küll) ja käsitsi pealekantav kõvavaha on mõtekas lasta peale umbes poole-aasta pärast
Soovitaks neile kes uue autoga ei julge harjapesus käia ka tuulisemate ilmadega autot mitte kasutada - tuul keerutab liiva ja muud sodi ja see kõik autovärvile nagu liivapritsi all käimine, hoitke ja silitage oma tarbeeset ikka kodus garaazis
15:41 19.04.2017
Ma saan aru, et oleks vajalik müügis olevate autode kohta ka teema- 100% harjadega pesulas pestud
16:12 19.04.2017
VL (registreerimata)
Mul on pool aastat vana auto. Plusskraadidega pesen kodus survepesuri ja ohtra veega voolikuharjaga (st taksojuhi kombel kuiva lappi pole näidanud), talvel käisin kümmekond korda Olerexi harjapesus (pehmed kummiharjased). Kui nüüd päikese peegelduselt vaadata siis paistavad ainult käsiharja liigutustest tekkinud ringjad kriimud. Automaatpesu kriimud peaks piki autot, sirged olema, kuid neid ei ole.
13:01 20.04.2017
309
Ma tänan kõiki vastuste eest.
Tundub, et vähemalt esialgu tuleb vist eelistada survepesu.
To maaks, ei ostnud autot 15ks aastaks. Küll aga ei tahaks ka peale esimest pesulas käiku näha autot koledamana kui ta enne oli. Aga tänud enivei!
15:27 20.04.2017
maaks
Kallis inimene, mis vahet sel on, kunas need kriimud sinna tekivad? Lõpptulemus on ju täpselt sama :-)
Ja see kas auto on koledam või ilusam mõjutab tippkiirust kuidas?
Soovitus, kui võtad seda plekist hingetut kasti kui transpordi abivahendit (aga mitte kui elukaaslast) on stressi kordads vähem ja kokkuvõttes ilmselt elad paar aastat kauem :-)
PS Kas saan siis pesulapileti endale? :-)

Muudetud 20.4.17 15:28

16:12 20.04.2017
vaba mõtte klubi (registreerimata)
Iga kümnendiga tekkivad ja tulevad autoomanikel aina uued ja omanäolised probleemid. Võib olla see tuleneb sellest et Eestis on suhtarvult kõige rohkem üksikemasid Euroopas ning kust see vaene naine ikka infot saab kui külameeste käest foorumist :)
Nõuka aeg oli selles suhtes igav et inimestel olid kogu aeg ühed ja samad probleemid. See tähendab et ei olnud nii palju probleeme üldiselt. Autosi oli ka palju vähem ja peamiselt sõitsid-tegelesid nendega mehed.

Mina ei julge või õigemini rahakott ei taha autot tihedamini pesta kui kord aastas, enne ülevaatust. Siis ainult survepesu. Kui on vanem ront, millel olen ise keretöid teinud teibi, makrofleksi ja aerosoolvärviga, siis enne ülevaatust ainult svammi ja šampooniga pesnud ja remonditud kerekohad eriti hoolsalt ja hellalt üle käinud. Siis loputuseks paar ämbrit puhast vett autole selga ja voalaa ülevaatusele.

Tegelt kui see harjapesu oleks nii hull ja õudne, siis pesulad ei kasutaks harjasid, sest nad ei jõuaks neid kahjunõudeid kinni maksta mis autoomanikelt tuleks.
16:23 20.04.2017
Porikaitsekummikaits e kaitsev (registreerimata)
Sa ära selle uue autoga sõida ka, teemaalgataja. Auto saab tolmuseks, tolm ka kahjustab värvkatet. Ja mis siis veel, kui vihm või lumi auto peale sajab? Oi oi... mina võtaks üldse selle uue auto tuppa ja ei lubaks isegi lastel puudutada...

näpujäljed jäävad peale.
21:10 20.04.2017
VL (registreerimata)
Vanade, kräämuliste mattautode omanikel kipuvad viinamarjad hapud olema? Mis on selles halba, kui inimene soovib uue auto värsket läiget pisut kauem nautida?
21:17 20.04.2017
........ (registreerimata)
jah, ega eestlase jaoks on autoost kolmas suursündmus elus peale pulmade ja matuste. enamik inimesi teeb neid asju vaid kord elus.
23:25 20.04.2017
kasutajanimi77777777 77 (registreerimata)
See et pesula harjad rikuvad värvi on sama vana müüt kui need pesulad meile tekkisid. Ja võibolla kui auto oli värvitud ja lakiga kaetud naabri-Vello garaaziz, millel sai põrand enne märjaks kastetud, et tolmu oleks vähem, siis arvatavasti see värvi oligi nõrguke seal kere peal.
Enne juba kirjutasin, aga veelkord: mul on musta värvi auto, millelt peaks ju igasugused triibud,jutid hästi näha olema. Auto saab varsti 2 aastaseks ja kohe algusest peale sellega ka harjapesus käinud ja ei ole neid värvikahjustusi. Ja selle peale teemaalgataja arvab ikka et pole vist mõtet harju ligi lasta. Aga no kui esimene uus auto siis võibolla ongi kallike.
08:11 21.04.2017
63amg (registreerimata)
aastaid tagasi oli mul kasutada tuttava audi mõned päevad.loomulikult eesti ajalooga käkk.värvi pinnast ei saanud eriti aru,et oleks väga tuhm.auto oli heledat tooni.autoga sõites tahavaate peeglit jälgides oli nägemine kuidagi tuhm.hakkasin uurima ja avastasin,et tagaklaas oli kergelt matt. paljud inimesed ei pane sellist asja tähele
08:49 21.04.2017
ellekas5
Ei saa mina kah aru nendest,kes räägivad et pole midagi kriimudest,ega parkla mölkidest.Vöiks ikka oma auto eest natukegi hoolida.Köik teevad ennast nii rikkaks,et auto pole nagu midagi.Hooldamata autosid ikka väga palju näha.Ja siis ostke Eest päritoluga auto,hästi hooldatud...
09:10 21.04.2017
jee.kim (registreerimata)
Iga kriimu ja mõlgi parast pabistada-hankige omale elu!
Auto peab tehniliselt korras ja ohutu olema!
Auto on 0 jääkväärtusega tarbeese, kas Te ostate omale nt. külmikut ka ettearvestusega, et 4 aasta pärast müün maha ja saan X summa?

09:28 21.04.2017
eelmistele (registreerimata)
Mis siis t6mbled kui parklas su autole m6lgi v6i kriimu teen..tarbeese ju
09:31 21.04.2017
jee.kim (registreerimata)
Mis Sa arvad, et mu auto on mõlgi- ja kriimuvaba?
Korras ja ohutu on ta küll.
10:54 21.04.2017
kasutajanimi77777777 (registreerimata)
Loomulikult teeb tigedaks kui keegi (parklas) mõlgi tekitab või värvi kriibib, aga see ei ole võrreldav automaatpesula harjade kartusega.
amg kommentaarist ei saanud hästi aru: kas siis audi tagaklaas oli tuhm automaatpesulates käimisest või ütleb see midagi kvaliteedi kohta
17:15 21.04.2017
63amg (registreerimata)
ikka pesulas käimisest.kuidas muidu klaas matiks muutub
18:06 21.04.2017
Siidineuss (registreerimata)
sellepärast ei asugi uut masinat osta. iga kriips ja täpp toob kaasa suure närvikulu. odavam ja tervisele kasulikum on vanem aparaat valida. selline millee kriipse ja kraapse juba on olemas . ei pea muretsema kui tekib mõni uus . no ei pane tähelegi. hiljem uue auto ostja taastub toktori juures. vana panni omanik puhkab muretult. vot se on elu
18:25 21.04.2017
vaba mõtte klubi (registreerimata)
Kuidas ainult tagaklaas matistus harjadest aga esiklaas mitte. Ehk oli luukpära või universaal ja kuivalt liiva ja muda nühitud seal kojamehega või talvel mudast ja jäist klaasi jääkaabitsaga?

Aga miks te soetate omale siis nii laiad autod kui parklamõlke kardate. Ostke õige laiusega auto ja ühegi kõrvalparkija uks ei ulatu teie autoni. Ööseks saate tuppa voodi kõrvale ka võtta oma auto, nagu ida-eurooplaste autokultusele omane. Enne magama minekut saate autot veel vannitada ja kreemitada.
https://www.youtube.com/watch?v=dJfSS0ZXYdo
22:42 21.04.2017
professor_sammaljalg
Kellele siis ei meeldiks tumedat värvi auto, mis särab ja sätendab ning viimseni poleeritud-vahatatud?

Päriselus nõuab auto näitusekonditsioonis hoidmine arulagedalt palju aega ja raha ning mul on mõlemiga palju parematki teha. Automaatpesula isegi märk hoolivast autoomanikust - Viimsi Statoilis pool tunnikest tühja passimist tavaliselt.
09:10 22.04.2017
63amg (registreerimata)
esiklaasi aeg-ajalt vahetatakse.sedaan,mitte avant
10:53 22.04.2017
Termiit1cvcm (registreerimata)
Enamus ostab auto liisinguga..on ju igati tore kui inimesed panga vara pärast muretsevad.
11:39 22.04.2017
Panga vara (registreerimata)
Ilmselgelt termiit pole "panga vara" kunagi kasutanud, muidu ta teaks, et ülemääraste kahjustustega auto tuleb enne liisingule (õigemini selle partnerile, milleks reeglina on mingi autoesindus) tagastamist korda teha.
Kõik, mis ületab tavapärast kulumist, tuleb oma kulul korda teha. Vaevalt õnnestuks pesulakraapeid kasko alla suruda.
15:01 22.04.2017
Aina paremaks läheb...pesulas käinud auto tuleb enne liisingu andjale tagastamist üle värvida...

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.