Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: TEHNOÜLEVAATUS HEITGAASID.

15:57 12.07.2017
Abadiy
tehnoülevaatus heitgaasid.
Tervist.
Autoks Opel Zafira-A bensiin-kat 74kw
Näidud on sellised
1160 p/min
CO 0.5 - 0.472 %
CH 100 - 220 ppm

2440 p/min
CO 0.3 - 0.459 %
CH 100 - 140 ppm
Lambda 1.000 - 1.026

Millest mul tuleks alustada, et need näidud korda saada?
22:10 12.07.2017
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: tehnoülevaatus heitgaasid.
Kahtlaselt suured tühikäigupöörded on ja kindlasti aitab katalüsaatori vahetus. Enne peab aga olema veendunud, et vana katalüsaator on ikka tõesti lõplikult riknenud. Samas tahaks enne katalüsaatori vahetust üle kuulata kas ei toimu mootori töös vahele jätmisi? Olen arvamusel, et iga viies kordusülevaatus on vormistatud rikkudes katalüsaatori kuumutamise kohustust. Seega kui Teie juuresolekul tõesti toimus 3 minuti jooksul 3000 p/min juures katalüsaatori kütmine ja asjast asja ei saanud siis on usutavasti katalüsaator riknenud lõplikult.
22:34 12.07.2017
Abadiy
Mootori töös ei toimu vahele jätmisi. Aga mina ei täheldanud küll, et oleks kuumutatud 3 minutit katalüsaatorit 3000p/min, kuna tehnoülevaatusel hakati mõõtma neid asju, siis ta lasigi täpselt nii palju, et need näidud kätte saada.
Kuid ma olen täheldanud, et kui ma koha peal autoga tuuritan, siis lõpuks kui temp tõuseb 95 kraadini (sellest üle ei lähe), siis hakkab marudalt sinist välja ajama ja 2 korda olen kuulnud ka pauke kui gaasi lahti lasen.
06:31 13.07.2017
............... (registreerimata)
Tühikäik ongi koguaeg ca. 1100rpm ? Sinine suits viitab õli põlemisele.
09:26 13.07.2017
Abadiy
Tühikäik on kohapeal seistes ca 600-700, ehk nii nagu olema vist peaks. Mootor tötab ise kah ilusti sujuvalt.
10:26 13.07.2017
Mahno3 (registreerimata)
Mis sel mootoril normaaloludes õlikulu on?

Tuuritades sinine tähendab seda, et mootor on vana ja kolvirõngad lõtkudega, ning hakkavad õli üles pumpama.
10:41 13.07.2017
Abadiy
Nii palju kui ma jälginud olen, siis õli tase pole muutunud, peaaegu iga hommik olen silma peal hoidnud. Täna hommikul täheldasin ka, et külma mootoriga pöörded 1100p/min, aga kui mootor juba natuke soe on, siis pöörded püsivad tühikäigul 700peal umbes.
10:43 13.07.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
külm mootor hoiabki pöörded kõrgemad
13:48 13.07.2017
Teie 15:57 12.07.17 postituses olevad mootori tühikäigupöörded annavad infot, et mootor suure tõenäosusega ei olnud "töösoe" sest siis ongi heitgaaside näitajad ja mootori pöörded kõrgemad nagu valerka just selgitas. Lihtne on oletada, et mõõtmine mis viidi läbi tühikäigul 1160 p/min on tehtud mõõtmise juhendit rikkudes, kas oli nii - peaks vaatama kohapeal mõõdetud heitgaaside väljatrükki sest mootori temperatuuri kohta mõõtmise ajal, andmeid ei ole.
14:10 13.07.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Mait - pöörded on täiesti mahajahtunud mootoril natuke aega üleval aga mitte 40 ja üles tempsi korral, vaevalt see auto seisis öö otsa ülevaatuspunkti ukse taga ja uste avanedes pandi käima ja sõideti testi tegema
15:18 13.07.2017
Abadiy
Siin on pilt heitgaaside väljatrükist.
17:55 13.07.2017
Kuna heitgaaside väljatrükil ei ole näha ei ülevaataja allkirja ega firma nimetust siis mõistan, et Teie ei taha neile sekeldusi. Ilmselgelt vajaksid selle ülevaatuspunkti töötajad väikest koolitust ja kindlasti ka heitgaaside mõõtmise juhendi ülelugemist. Isegi siis kui mootor on töösoe (80 tselsiust) on KOHUSTUS fikseerida mittekorras heitgaasinäitude puhul mootori töötemperatuur mõõtmise hetkel. Teie esitatud heitgaaside mõõtmise väljatrükil on kirjas ruumi enda temperatuur mis tähendab, et seal on probleemid kas teadmiste puudumisega või millegi muuga. AINULT ülevaatuspunkti mõõtmiste eest vastutava ja kompetentse töötaja juhendiga on lubatud mitte fikseerida mootori temperatuuri ainult siis kui heitgaaside näitajad on KORRAS! Teil soovitan pöörduda konkureeriva ülevaatuspunkti poole ja teha seal uus heitgaasitest kus mittekorras heitgaasinäitajate puhul ikkagi tehakse Teie silme ees 3000p/min kolm minutit katalüsaatori kuumutustsükkel. Seejärel tehakse koos mootori temperatuuri näitajatega heitgaaside väljatrükk. Edasi juba otsustate Teie mis ja kuidas sest ei saa ega tohi hakata nüüd ja praegu süüdistama kolleege ebakompetentsuses, või veel hullem - kordusülevaatuste kollektsioneerimises. Mis puudutab sinist suitsu siis eelnevalt vaadake üle või laske spetsialistil vaadata kuidas on lood karteri tuulutuse süsteemiga.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.