Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: TAGUMISEL TIIVAL MÕLK

01:14 16.08.2017
kattss
Tagumisel tiival mõlk
Olen suhteliselt võhik auto teemadel. Mõtlsein, et otsin ja loen ning ehk leian midagi kasulikku, et mis peale hakata.
Nimelt on keegi mulle parklas, kes teab mismoodi sisse sõitnud või pigem nagu riivanud, sest näha et kriimustused peal ja tagumine tiib mõlkis või muljunud sisse poole. Veidi kriime ka tagumisel uksel.
Autoks on Opel Insignia 2011, kasko on peal Seesami poolt. Ilmselt tulebki sellega kasko poole pöörduda, aga väga kurb oli avastada see.
08:13 16.08.2017
J. (registreerimata)
Re: Tagumisel tiival mõlk
Võid igaks juhuks üle kontrollida, et ega parklas kaameraid ei ole. Kui mitte, siis tuleb jah kaskokindlustuse poole pöörduda.
12:02 16.08.2017
-------------- (registreerimata)
Re: Tagumisel tiival mõlk
Mine näita kuskil mõlgiabis (tõmmatakse välja) ja kriimud kannatab ehk välja poleerida, hind võiks jääda tunduvalt madalamale kui omavastutuse väärtus. Ega kindlustuse kaudu tehakse ikka samamoodi, plekke ei hakka keegi vahetama. Jääb küsimus ainult kas on vaja värvida ka või mitte, tundub pildilt et siiski on
15:33 16.08.2017
professor_sammaljalg
Re: Tagumisel tiival mõlk
Viimane postitaja räägib umbluud, ära pane tähele.

12:49 18.08.2017
rumal küsimus (registreerimata)
Re: Tagumisel tiival mõlk
Loomulikult Kasko-sse, kuhu siis veel??? Maksad omavastutuse ära ja ongi korras. Omavastutus raudselt väiksem.
13:27 18.08.2017
------------------- (registreerimata)
Re: Tagumisel tiival mõlk
Mida sammaljalg siis soovitab ? Pahteldada ja värvida. Lohukeste täitmine pahtliga on üleeilne päev. Uksel oleva mõlgi puhul vahetad terve ukse kuna uksi ei pahteldata(pornohuvilised ja müügiks sobib) Mõlgid tõmmatakse välja ja kõrgemad kohad samamoodi seestpoolt lähenedes tõmmatakse välja. Teinekord on lihtsalt lakikahjustus mida kannatab paremaks poleerida. Analoogse asja "lappimine" läks pere teisel autol maksma 50 euri.(foto võib olla muidugi petlik) Ei ole ju raske Omavastutus 190.- Väike vahe sees, kui raha on ülearu siis las kasko tegeleb.

Suvalised näited :
http://www.molgimehed.ee/tehtud-tood/

http://www.molgiexpert.ee/tehtud-tood/
17:39 18.08.2017
63amg (registreerimata)
Re: Tagumisel tiival mõlk
see nn. mõlgimeest värk on ju ette teada,et sealt midagi mõistliku ei tule.hakkab pihta ainult üks irin ja virin.seda ei saa ,see on kehva koha peal,seda ei riskiks puutuda jne.absoluutselt mõttetu üritus.sama ,nagu need klaasitäkete parandajad
23:00 18.08.2017
professor_sammaljalg
Re: Tagumisel tiival mõlk
Kordan, umbluu. Plekil on kehva omadus venida, mille tulemusel õnnestub ilma värvimiseta välja saada ainult valitud mõlgid ja pildil olev kindlasti nende hulka ei kuulu. Arvestades jagatud linkidel autode pildistamiseks kasutatud metoodikat (võimalikult sita nurga alt, kehvima võimaliku valguse ning nokia 3110 kaameraga), ei saa ka muid korralikult välja.

Uksi ei pahteldata? Kaineks tasub magada, kindlustuspauke tehakse täpselt sellise metoodikaga, et kahjukannataja tarbijakaitseametisse kaebust sisse ei annaks ning plekke ei vaheta keegi, kui pahteldamine 1 euro odavam tuleb.
00:27 19.08.2017
xy (registreerimata)
Re: Tagumisel tiival mõlk
Molgimeestega kokkusaamine läheb minu praktika põhjal umbes sama kalliks kui kasko omavastutus + veel neile makstav raha töö eest (milleni ma ei ole seni suutnud nende suhtlemisprobleemide tõttu kahjuks isegi jõuda). Seega odavam kasko omavastutus ära maksta ja kogu lugu.
10:34 19.08.2017
............ (registreerimata)
Re: Tagumisel tiival mõlk
Palju pahtlit uksel ja varsti on pahtel lahti(Uksed teadupärast käivad kinni lahti, suurema või väiksema pauguga) Mine uuri mõne oma ala profi käest et kuidas, mis meetoditega uksed ära tehakse. Külasepp paikab klaasriide ja epoksiidiga ka neid auke mis vajaks juba keevitamist. Küljekarbid saab uued kui aukudes julmalt makrot sisse lasta, pärast üleliigne äralõigata ja pahtel peale.
Analoogne asi tehti niimoodi korda et ei olegi aru saada. Kõik oleneb siiski. Foto on foto ja lihtne oleks kuskilt mõlgimeeste juurest läbi sõita ja näidata, küsida. Või nüüd antakse küsijale juba peksa ?
10:36 19.08.2017
jaan tutikas (registreerimata)
Re: Tagumisel tiival mõlk
Proovi ajada koht fööniga soojaks ja siis lase arvuti puhastamise suruõhu pudelist sinna külma vedelikku peale (hoides purki alaspidi käes). Ehk läheb mõlk väiksemaks ja siis remondimeestel vähem virinat.

Pealegi e selgunud jutust, kas sa nägid seda vigastust juba parklas? Ja kui nägid, siis kas politseile teatasid ja ootasid nad seal ära?
14:05 19.08.2017
professor_sammaljalg
Re: Tagumisel tiival mõlk
Punktiir, aitab juba, kaua seda jama lugeda võib..

Ma olen ka ise paar aastat automaalrina leiba teeninud, seehulgas kindlustuse töid tehes. Pahtli ukselt kukkumise juttu ajab ainult väga võhik. Plekksepp teeb enam-vähem sirgeks ja seejärel pahtel, krunt ja värv. Pahtlikiht tuleb sõltuvalt plekitööst minimaalne, kuid plekki ei hakka keegi vahetama, kindlasti mitte kindlustuse töödel. Tegemist siis polüestri baasil autopahtliga, võimalik, et oled ehituspahtliga äraspidiseid tulemusi saanud.

Oma külasepa jutuga võid ka seenele sõita, ma olen ka müügi jaoks makroflex+pahtel lahendusi teinud, jäi ilus ja läks müüki kuid ma ei näe pointi, miks siin mingit kuliibinlust promoda. Mõtle nüüd natuke, mis juhtub teiselpool "lappi", kui plekis on auk ja niiskus hästi ligi pääseb.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.