Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: ROOLILATT LEKIB

22:12 02.09.2017
pudel13
roolilatt lekib
kui roolilatt natuke lekib kas siis saab üv läbi? kui lapiga puhtaks pühin?
21:34 03.09.2017
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: roolilatt lekib
Üldiselt loetakse lekkimiseks seda kui seadmelt tilgub töövedelikku. Ei saa 300 kollegi arvamust siin välja öelda aga kui tilk maas siis on kuri karjas ja kui eelnevalt on lapiga puhtaks tehtud siis ei hakata ootama ja uurima kas järgmine tilk tekib 10 minutiga seega jääks ootama Teie selgitust kuidas läks?
23:06 03.09.2017
Ikkasaab (registreerimata)
Saab küll ülevaatuselt läbi kui lapiga puhtaks teed vahetult enne ülevaatust. Olen ise niimoodi mitu aastat teinud, vahetasin nüüd alles lati ära. Paar korda on küsitud küll et Kas latt lekib vöi on plaanis vahetada aga siis olen ütlenud et just käis remondis ja pandi lekkepeataja sisse ning pühtit lapiga puhtaks niiet peaks ok olema ja lasti läbi kenasti.
06:28 04.09.2017
.............. (registreerimata)
Just käis remondis, pandi lekkepeatajat sisse :D Päeva nael , samas väga hea sarkasm :D
06:45 04.09.2017
tiit_ (registreerimata)
Pese korralikult puhtaks ja mine ülevaatusele vihmase ilmaga.
20:49 25.10.2017
pudel13
ei saanud kahjuks läbi roolilati lekkega ,pühkima ülevaataja ei hakanud ega uut tilka ootama.Kas peaksin Teie üv punkti nüüd tulema et siis saaksin kindlasti läbi?Korduvat mulle passi ei löödud aga 34 euri kaotasin.Viimane üv kuupäev on 31 okt.
23:26 25.10.2017
tiit_ (registreerimata)
Öeldi ju, et pese korralikult puhtaks ja oota vihmast ilma.
06:28 26.10.2017
............... (registreerimata)
Puhtaks pesemine ja vihmane ilm välitab seda, et üheltmaalt on rool "kinni"
07:08 26.10.2017
.... (registreerimata)
einoh mis see pisike leke mehele teeb- sõidame edasi ja kui ükskord mõnes kurvis enam rool ei keera, siis paneme võssa. mis see mehele teeb. küllap leidub ka ülevaataja, kes leket ei märka või millekski ei pea ning saab minu murest aru, sest sõita ju vaja.
12:15 26.10.2017
tiit_ (registreerimata)
Keerab ikka. Lihtsalt vedeliku taset tuleb tihedamini kontrollida ja vajadusel juurde valada.
22:06 26.10.2017
pudel13
ega ta nii palju ka ei leki et maha tilguks ja vedelik kaoks.viimati valasin kuu tagasi natuke juurde ja kui täna vaatasin oli sama tase varda peal.Hakata nüüd selle pärast roolilatti vahetama mis pole just odav.Määrati korduv ja 1 kuu aega korda teha ja siis tagasi sama kurja ülevaataja juurde.Kui lekke peatajat sisse valada ega see vist ei päästa ? ülevaataja tahab uut rooli latti näha vist et siis usub et korras on.
23:58 26.10.2017
lekke peatajat (registreerimata)
võid ikka proovida kui ta nii vähe lekib. See on esimene ja kõige odavam variant. Üldiselt aga on see nii peen süsteem et kui mingit värskemat ja vedelamat ollust peale saab siis võib veel rohkem lekkima hakata sest vana sodi on tihendite vahel ja kuigi palju hoiab lekkimast. Aga kui ei proovi, siis teada ka ei saa, kas tihendid vajavad turgutamist. Mingi aja võib olla aitab aga perspektiivis pead ikkagi remontida/vahetada laskma.
07:29 27.10.2017
td (registreerimata)
No anna siis kaubanduslik valimus ja utle et just remonditi ara..nagu autoarikad teevad koigega..
13:11 30.10.2017
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Nn. töövedeliku lekkimisega on lood sellised, et ülevaatajad suhtuvad sellisesse teemasse erinevalt ja selles ei ole midagi imelikku sest ka arstid panevad erinevaid diagnoose. Teie auto roolilati lekkimisele hinnangu andmist muidugi ei saa nimetada diagnoosi panemiseks. Kuna teema puudutab ka 300 tehnoülevaatajat üleriigiliselt siis, et võimalikult palju ühtlustada kaalutlemise võimekust, on uuest aastast kehtima hakkaval ülevaatusmäärusel nr. 77 selle kohta selgitus.

2.9. Lekkimine – igasuguse vedeliku väljumine süsteemist tilkade või joana. Agregaadi, selle seadme või osa märgumist töövedelikuga ei loeta lekkimiseks.

Põhimõtteliselt juba täna so. ennetavalt, võiks ülevaatajad lähtuda täpsustavast 01.01.2018 kehtima hakkavast https://www.riigiteataja.ee/akt/101092017010 (vt. Lisa 4) regulatsioonist vastavalt millele, Teie auto töövedelikust märga roolilatti ei pea ülevaataja võtma kui olulist puudust ja kordusülevaatust ei peaks määrama. Samas kuna isiklikult ei ole Teie auto roolilatti näinud siis ei tohi ma anda hinnangut Teie autole – seega avaldan arvamust.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.