Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: SÕIDUEKSAMI VEAD

12:11 29.09.2017
Reix5555
Sõidueksami vead
Tere, tekkis küsimus seoses ARK sõidueksamiga, kas sellist asja saab lugeda üldse veaks, sõites mööda peateed ja esimesel ristmikul pidin sooritama vasakpöörde, võtsin hoogu maha ja nägin, et vastutulev auto annab samuti vasakut suunamärguannet, sellises situatsioonis ei näinud põhjust täiesti peatumiseks kuna me saime vastutuleva autoga ilusti üksteise eest vasakpöörde sooritatud, vastutuleva auto tagant tuli veel auto, aga teda ma kuidagi oma vasakpöördega ei häirinud. Sõites tagasi platsile ütles eksamineerija, et olukord läks "teravaks" minu mõistus ei võta kuidas saab minna olukord teravaks kui sooritasime vastutuleva autoga vasakpöörde samalajal üksteise eest.
Teine küsimus seoses ringristmikuga, samamoodi jäin täiesti seisma, lasin ringil olevad autod ära, veendusin et vasakult ei lähene autosid, hakkasin liikuma ja peale minu liikuma hakkamist ilmus ringile minu seljataha auto, enda arust ei takistanud mitte kuidagi teda ega pidanud ise ka tegema mingeid ohtlike manöövreid või kiirendust vms.
Eksami ajal ei puutunud eksamineerija kordagi rooli ega pedaale ega sekkunud kuidagi.
Protokolli on märgitud need situatsioonid selliste eksimustena.
Eksami mittesooritamise põhjus:

Tõsine viga - sõidueesõiguse andmise kohustuse eiramine
Vasakpöörde sooritamine
B - tõsine viga Asulas
teeandmise kohustus ja sõidueesõigus
sõit sirgel teel ning kurvis

Ringliiklusega ristmike ületamine
A - keskmine viga Asulas
teeandmise kohustus ja sõidueesõigus
12:16 29.09.2017
Marko
Re: Sõidueksami vead
Eks tee pretensioon eksamikeskusele! Salvestis on ju olemas ja nad peavad kaebusega tegelema.
12:56 29.09.2017
AntiOpel (registreerimata)
Selmet siia postitada seda ja lugeda potentsiaalselt 2lk mõttetut hülgemöla, oleks pidanud kohe selle pretentsiooni saatma Maanteeametisse. Nende asi on video üle vaadata ja uurida ja seejärel välja selgitada, kas eksami mittesoorituseks olid need vead piisavad või mitte. Kirjelduse järgi ütleks, et pigem näib asi "kottimisena", kui tõsiste vigadena.
12:56 29.09.2017
AntiOpel (registreerimata)
13:04 29.09.2017
PS (registreerimata)
Sinul kui kogenemata juhil ei lasta teha napikaid, mis muidu on tavaliikluses igapäevane asi. Algul pead ikka rohkem distantsi jätma teiste liiklejatega juhuks, kui tekib sulle mingi ootamatu uus situatsioon. Kui näiteks see vastutulev pööraja oleks ootamatult peatunud ristmikul, et lasta läbi hulkuvat koera? Või selle taga sõitja oleks teinud möödasõidu manöövrit? Siis sa oleks ilusti ristmikul teistel jalus olnud..
Algul ikka tasa ja targu, mitte kohe oma õigusi taga ajama..
13:28 29.09.2017
Reix5555
Küsimus oli selles, et kas tegu on nii raskete eksimustega, et lausa eksam lugeda mittesooritatuks, hetkel seal ristmikul vasakpööret tehes oli kiirus sobilik, et oleks vabalt saanud ise reageerida sellele "hulkuvale" koerale, kui tagantsõitja oleks hakanud möödasõitu tegema oleks ilmselgelt möödasõitu tegev juht nahhaalne. Fakt on see, et pööre sai sooritatud kedagi segamata ja ei teinud midagi keelatut ega seadusevastast. Minujaoks on natuke liig kukutada sellise asja pärast läbi, kui sa reaalselt ei tee midagi keelatut.
14:07 29.09.2017
PS (registreerimata)
No vaidlusta siis ja vaata, kas kana õpetab tibu või vastupidi..
15:13 29.09.2017
karvanejakole
Asjaolu, et siin riputad vale asja valesse kohta, annab aimu, et ka autos suu kinni ei olnud ja valesid asju valel hetkel ütlesid/tegid vms, ilmselt tuleb pilk peeglisse pöörata:)
15:15 29.09.2017
Reix5555
Ja mis su jutu iva on?
15:35 29.09.2017
PS (registreerimata)
Iva on see, et pane nüüd oma pudrumulk kinni ja mõtle veelkord, kuskohast see auto ootamatult su seljataha ringil sai näiteks..
15:39 29.09.2017
Reix5555
Ah ära isegi hakka sääsest elevanti tegema, kui ma ringil autot tulemas ei näe ja ta ilmub ringi keskel oleva saare tagant alles siis välja kui ma juba ringil olen, olen mina süüdi? Selliseljuhul peaks load saama inimesed kellel mingid sensitiivi võimed vms. Aju.
16:38 29.09.2017
vastus22 (registreerimata)
Kogu selle jutu ja suhtumise peale vaadates ongi õigem uuesti proovida.
16:45 29.09.2017
Reix5555
Ah mis sa ikka kommenteerid seda teemat erinevate nimede alt, jäta siis järgi juba :D
20:03 29.09.2017
Pole hullu (registreerimata)
No lepi teadmisega,et kahjuks läksid sina selle protsendi sisse,mis ettenähtud läbikukutamiseks.Kui alandlikult suu kinni hoiad võib järgmise korraga õnnestuda.Või kahtleb keegi,et sellist protsenti pole eksamineeriatele antud?
20:28 29.09.2017
karvanejakole
Auto ei ole ilmutus, mis ÄKKI peeglisse ilmub:) Meenub üks vana avariijärgne nali, kus näha mõlema autojuhi mõtted avarii hetkel, "jõuan läbi" mõtleb üks, "si**a Sa jõuad" mõtles teine.
21:07 29.09.2017
v6sa
Väga paljulubavad kirjeldused: oleksin jõudnud, ei seganud kedagi...

Kui Sinu arvates tehti liiga, siis esita nõue tahtliku läbikukutamise kohta. Asi on videos, sealt peaks "ootamatult" tekkinud auto näha olema.

Kuigi minu arvates on räme saatusega mängimine teha vasakpööret teise pööraja eest läbi olukorras, kus selle taga kügeleb keegi oma autot minu oma vastu puruks sõitma...

22:19 29.09.2017
Maanteeameti juhid väitsid aja (registreerimata)
et eksamid muutuvad leebemaks ja veapõhist süsteemi enam ei kasutata. Ju siis valetasid jälle
10:46 30.09.2017
AntiOpel to 2219 (registreerimata)
See on eelnõu alles, tohman. Reaalselt süsteem muutub ehk vaid alles aasta-paari pärast. Aga teemaalgataja- kui sa teed siia teema, siis ole valmis saama igasugust vastukaja. Nii asjalikku, kui ka mölisemist. Ja selle asemel, et vastu klähvima hakata, mõtle natuke, mine esita pretensioon ja mõtle paar korda veel, kas ikka olid olukorrad nii ohutud.
10:51 30.09.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
huvitav iga tänapäevane telefon suudab suht talutavat videot teha, miks keegi ei filmi oma eksamisõitu?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.