Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KÕIKUVAD HEITGAASID.

15:36 24.10.2017
haahaa
Kõikuvad heitgaasid.
Terv.
Ma autode suhtes olen veel suht tumba, aga vähehaaval miskit tarkust ehk pudeneb. Autoks on 2004. aasta Seat Altea 1.6 75kw bensumootoriga. Hiljuti just lapiti üks vaakumleke kinni, peale mida tühikäik muutus pisut ühtlasemaks (ega muid sümptomeid polnudki), kuigi hästi natuke ikka väristab. Nüüd käisin ülevaatusel (soojaks sõidetud mootoriga loomulikult). Lasti puhtalt läbi, aga noriti õige pisut heitmete kallal. Need olid küll tegelt normis, aga CO kõikuvat vahel üle normi ja siis jälle normi tagasi, samuti lambda kõikus ülemise otsa piiril (1,03 ja siia-sinna). HC oli samuti normis (59, kuigi olen kuulnud, et mõnel mehel lausa 10 kandis). Peamiselt sõidan lühikesi otsi (5km linnas ja 5km maanteel), kütusekulu tuleb kesmine üle 8. Enam-vähem. Ilmselt tuleb ikka diagnostikasse veel minna. Nagunii vaja küünlad ja õli vahetada, aga kas kõikuvad heitmed võivad viidata ka lambda anduri suremisele või koguni katalüsaatorile? Mehed pakkusid ülevaatusel, et ju lihtsalt väljalase lekib.
16:34 24.10.2017
Küsimused (registreerimata)
Re: Kõikuvad heitgaasid.
Kas heitgaasinäidud kõikusid ainult madalatel pööretel ja kõrgetel pööretel olid korras?
17:11 24.10.2017
haahaa
Re: Kõikuvad heitgaasid.
Vot seda ei täpsustanud. Ise kaldun pakkuma, et tühikäigul, sest kergelt ebaühtlane soojalt. Gaasi andes ja kiirendades on väga ühtlane, ei mõtle ega poo.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.