Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: ROCKFORD FOSGATE VÕIMENDI ANDIS OTSAD. KUS REMONDI

16:38 05.11.2017
amylla
Rockford Fosgate võimendi andis otsad. Kus remonditakse?
Rockford Fosgate PRIME R600X5 võimendi andis otsad, soovitage, kas ja kus seda Eestis remontida osatakse? Või on odavam ja lihtsam lahendus osta ca 350 EUR eest uus samasugune võimendi?
Probleemi olemus. Laadisin nädalavahetusel auto akut, igaks juhuks võtsin laadimise ajaks võimeduse toite selleks ajaks aku plussklemmi alt ära. Kui peale laadimise lõppu võimenduse klemmi tagasi ühendsin, siis enam võimendus tööle ei ole läinud. Korpusel põleb vaid punane tuli, mis manuaali https://pdf.crutchfieldonline.com/ImageBank/v20131208150800/
Manuals/575/575R500X1D.PDF
kohaselt tähendab lühist ( Protect/ Thermal LED illuminates red when amplifier overheats or short circuits. The amplifier will automatically shut down if this occurs. )
Milles võib olla probleem? Toite tagasi ühendamise hetkel oli ka kerge sädelus, kas see võis võimenduse läbi kõrvetada? Samas aku ja võimenduse vahel on ka kaitse, mis läbi ei ole läinud.
Testisin ka, ega sisendi (Octavia Bolero stereo) kaudu lühis ei saabu, võtsin High-Level Inputs kaablid lahti ning tegin võimendile restardi, midagi ei muutunud, endiselt põleb võimendil lühist tähistav punane tuli.

Muudetud 5.11.17 16:39

16:51 05.11.2017
selgertnägija valerka (registreerimata)
Re: Rockford Fosgate võimendi andis otsad. Kus remonditakse?
sädelus ühendamisel - ilmselt laaditi lüüte, remondib suht suva elektroonika remondikoht, iseasi kas viitsib jännata ilma el skeemita
17:51 06.11.2017
amylla
- Mida tähendab "laaditi lüüte"? Proovisin guugeldada, ega aru ei saanud. Vabandan, olen Tartu Ülikooli humanitaarvaldkonna magistrikraadiga ning seega elektriteemadel idioot.
- Mida ma peaks tulevikus aku laadimise järel silmas pidama või teisiti tegema, et jälle "lüüte ei laetaks" ning uus või remonditud võimendus uuesti samal põhjusel läbi ei läheks? 350 EUR on mu jaoks päris suur summa ja iga aku laadimise järel ei tahaks selle raha eest uut võimu osta.
- Ikkagi, soovitage mõni konkreetne koht, kus tegutevad fännid, kes viitsiksid ette võtta ilma skeemita? Või siis tõesti, pole mõtet, vea otsimine ja remont tuleks ilmselt kallim, kui 350 EUR eest uus võim osta Audiocityst?
17:59 06.11.2017
maakeeli lüüt = elektrolüütkondensaator
18:05 06.11.2017
iga auto mootori käivitamisega hakatakse akut laadimaa, miks sa siis seda võimu tagant ära ei võta?
Tõstamaa vanasõna: liigne agarus võib vahel olla ka ogarus
18:15 06.11.2017
amylla
- OK, soovitad siis järgmine kord akut laadides võimendi klemmi mitte maha võtta. Selge.
- Aga kui ma näiteks pean vahetama akut, panema värskelt laetud uue aku autole peale. Kuidas siis võimendust nii ühendada, et "lüüte ei laetaks"? Milliseid ettevaatusabinõusid rakendada?

Muudetud 6.11.17 18:22

18:34 06.11.2017
stammer (registreerimata)
imelik juhtum igal juhul. Olen isegi akut laadinud erinevatel autodel ja pärast aku tagasipanekut on kõik korras olnud (v.a. erinevate autode iseärasused - el. akende selgeks õpetamine, drosseli asendi seadistused, jne).
Viimased 7 aastat olen kasutanud impulss-laadijat. Laen nii, et ei võtagi akut küljest. Hea lihtne ja mugav.
18:37 06.11.2017
et ei laeta - siis jäta vool peale, sa ei tea mis seal laiali ongi ja juba siin heietad
19:30 06.11.2017
lihtsalt simpel (registreerimata)
võimendi off olekus aku vahetamise ajaks.
21:51 06.02.2018
amylla
"Ainult" kolm kuud kulus võimenduse rikkiminekust kuni tänaseni, mil selle korrasolevana autosse tagasi sain. AudioCity saatis võimenduse novembri alguses Saksamaale ekspertiisi, sai sealt detsembri keskpaigaks teada, võimendus on väidetavalt saanud ülepinget ja seega garantii korras remontimisele ei kuulu, mistõttu pidin Saksamaal firmaesinduses võimendusele teostatud remondi eest ise maksma. Ja nüüd veebruari alguseks siis suudeti see mulle Saksamaalt korda tehtuna tagasi saata ning autosse taaspaigaldada.
Õppisin juhtumist:
- edaspidi akut laadides enam võimendust lahti ei ühenda.
- kui võimendus taas rikki läheb, pole seda mõtet garantiiremonti saata, sest niikuinii väidetakse, et olen ise süüdi, pigem otsida mingi kohalik remonditöökoda, et ei peaks kolm kuud ilma muusikata autos sõitma. Ilmselt võinuks ma ekspertiisi tulemuse ju ka vaidlustada, aga siis pidanuks ma veel ilmselt kuude kaupa ilma muusikata autos ringi sõitma... :(
18:45 07.02.2018
Jüripa (registreerimata)
Lihtsalt tähelepanek, ilmselt siiski ei väideta niikuinii, et oled ise süüdi. Nii väidetakse ainult siis kui oled ise süüdi :) Ise ju kirjutasid, et võimendus lõpetas töö kui akuga mässasid. Oleks ikka kenake kokkusattumus kui tootmisviga just samal hetkel avaldub.
23:50 10.02.2018
amylla
Jüripa, kusagil võimendi dokumentatsioonis ei olnud kirjas, kuidas tuleks käituda võimendiga auto akut laadides.
Oma tarkusest (või lollusest), igaks juhuks, enne laadija kasutamist, ühendasin võimendi toite aku küljest lahti ning peale laadimist ja laadija lahti ühendamist panin võimendi toite aku külge tagasi. Kusjuures võimendi ja aku vahel on ka nõuetekohane kaitse. Pärast seda võimendi ei töötanud, ekspertiisis tuvastati väidetava rikke põhjusena ülepinge.
Milline on siis nõuetekohane käitumine aku laadimisel? Kas võimendi lahtiühendamine auto aku laadimise ajaks on keelatud, kuna see on ohtlik ja võib põhjustada ülepinget? Siis peaks see ka võimendi kasutusjuhendis kirjas olema!
00:24 11.02.2018
Marko
Ehk jätad midagi rääkimata? Kui ei, siis pead arvestama sellega, et garantiikorras asenduse saamine võib olla paras kadalipp. Isegi siis kui ise midagi valesti teinud ei ole. Jutt ei puuduta konkreetset marki.
06:56 11.02.2018
Fritsu46 (registreerimata)
Ma arvan, et ühendamisel oli akulaadija peal Max asendis (kui ei saa laadimisvõimsust muuta) ja niimodi järsu koormuse tekkimisel (võimendi ühendamisel) saadetigi ülepinge "lolli" ehk vana akulaadija poolt ja tulemus ongi käes :)

Kui pead nii tihedalt akut laadima, siis muretse parem uus aku või pane helisüsteemi vahele lisaaku. Seal pole vahet kas laed ühendatud või ühendamata võimendiga. AGA alati pea meeles kui ühendad kokku või lahti, peaks olema suurem tarbija või laadija alati "sleep" mode peal ehk välja lülitatud.

(teadjamad said aru, kes ei... no siis loodame et midagi ära ei kärsata :) )
08:48 11.02.2018
No vot (registreerimata)
Võimendit aku pluss klemmikülge "vooluall" pole kunagi eriti mõistlik ühendada, alati tuleks mass klemm vabastada. Aku eemaldusel on ka sama reegel,et mass lahti ja siis alles pluss klemm ning tagasi pannes alati enne pluss ja siis mass, nii talitades ei teki olukorda kus võib võtmega pluss klemmi keerates massi puutuda.
09:16 11.02.2018
tiit_ (registreerimata)
Äkki jäi jah lahtiühendamise/kokkuühendamise ajal võimendi ON asendisse. Aga samas lähevad asjad vahel ka niisama rikki.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.