Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KELLEL ÕIGUS ANTUD OLUKORRAS?

22:28 04.02.2018
plaan0
Kellel õigus antud olukorras?
Tere

Kellel on õigus suhteliselt levinud olukorras? Minu teekond märgitud punasega, teise masina oma rohelisega. Tema igatahes sooritas oma manöövri enne mind ja vehkis mulle kätega. Ma korra muigasin ja mõtlesin, et mis see nüüd oli, samas korra jäin ikkagi kahtlema...asetsesime autodega tee suhtes põhimõtteliselt täpselt kohakuti. Seal ala 30, just enne sinna alale jõudmist(seal Suurhalli ja jäähalli vahelist teed pidi tulles) lõppeb ala 30X.
Mina leian, et minul antud olukorras P alast tema suhtes(samuti P alast) eesõigus enne manööver sooritada, seda nii paremale keerates(Suurhalli poole) kui ka otse sõites Rimi suunas! Kas saab olla kuidagi teisiti ja ma eksin?
22:43 04.02.2018
Noh (registreerimata)
Re: Kellel õigus antud olukorras?
Kuna seal mõlemad keeravad välja tänavale, siis polnud rohelisel vasakpööret tehes küll midagi vehkida. Vb tänas hoopis :)
06:18 05.02.2018
r.r (registreerimata)
Ma arvan küll,et ta tänas sind.
Saksas on küll nii,et kui on tiheda liiklusega tänav ja sull on vaja kõrvaltänavast välja või sisse keerata,lastakse sind seda teha.
Loomulikult ma tänan neid käe viibutusega.
Sama kehtib ka ümberreastumisega,sind lastakse kohe vahele,kui suund sees,eriti linnades.
10:42 05.02.2018
Plaanoo (registreerimata)
Ma arvan, et nii närviliselt siiski kätega vehkides ei tänata aga lasen muidu autosid vahele küll, kui tihedas liikluses peateel ja keegi tahab vahele tulla. Saksas olen sôitnud ka ise paar aastat tagasi ja seal hoopis teine liikluskultuur. Kui ma poleks ise järele andnud, oleks kerge laks olnud, sest teine juht hoogu maha ei vôtnud. Sellistes olukordades, kus kumbki pool järgi ei anna on palju, ise alati imestan, et uudistes öeldakse, et Tallinnas päevaga 40-50 avariid, sellistest väikestest arusaamatustest ja endale kindlaks jäämistest need tulevad.
08:12 09.02.2018
... (registreerimata)
Alati tuleb arvestada sellega, et liikluses on ka sinust lollimaid. Ja need lollid mõtlevad tavaliselt nii, et nemad ongi kõige targemad.
20:15 09.02.2018
plaan0
Jah, nii kahjuks on. Kõige hullem liikleja ongi minu arust see, kes eksib, teeb valesti, kuid arvab-enda meelest teab, et tal on õigus.
23:07 09.02.2018
Noh (registreerimata)
Võimalik, et vaatas, et tema tuleb suurema platsi poolt ja järelikult suuremad õigused seetõttu :) igasuguseid veidrikke ju liikluses. Mõni arvab, et kui suunatuli sees, siis võib kõrvalsõitjat rammima hakata jne.
08:39 10.02.2018
V (registreerimata)
Tere Kui märki, ei ole anna teed.Siis on paremaa kääereegel!
12:34 10.02.2018
looder23
Mis see paremakäereegel siia puutub kui on otse liikumise ning vasakpöörde kohtumine?
12:57 10.02.2018
Teemaalgatajal on õigus. (registreerimata)
Rohelisel joonel auto annab punasel joonel sõitvale autole teed ja nii ongi. See kätega vehkija on ilmselt dirigent, kel kutsehaigusest juba käed tõmblevad.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.