Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: TOURAN VS S-MAX

13:57 07.03.2018
ollxxx
Touran vs S-MAX
Tere.
Pere on suurenenud ja vajadus vahetada olemasolev sõiduk suurema vastu on suur. Kuid nagu ikka, pereelarvel on piirid, kui sul on kodus 3 last. Otsin seega kasutatud autot, mahukat, võimalikult madalate kuludega, ning valik on langenud mahtuniversaali kasuks ja mõned proovisõidudki tehtud, ning enim on meeldinud Touran ja Ford S-max. Hind ei tohiks ületada 10 000€ ja vanus sinna 2010 või nii. Tean juba, et sinna jäävad ka vastavate autode faceliftid.

Hinnake, mis arvate autodest, omale sümpatiseeb diisli madal kütusekulu. Aga kuidas on remondikuluga? Mis mootoreid eelistada? Mida vältida? Mida jälgida auto ostul? Pea kõik müügisolevad Touranid on toodud Euroopast, kuidas sellesse suhtuda? Millised mootorid on VW-l pumppihustitega, kuidas neid ära tunda? Kas kõikidel versioonidel on kahemassiline hoorattas ja kui suur probleem nendega on? Kui tihti vahetama peab?
14:04 07.03.2018
PS (registreerimata)
Re: Touran vs S-MAX
Touran - pähh
S-Max - okei
..
16:24 07.03.2018
... (registreerimata)
vahet ei ole, ühte auku mõlemad. selle raha eest saad nagunii 200 000 sõitnud isendi, seega edasine pidamismõnu jääb sinu kaela. kas hooratas on vahetatud, tuleb ostes selgeks teha, lendavad nad kunagi nagunii. ja kui ei meeldi euroopast toodud autod, siis otsi aasiast.
17:44 07.03.2018
pragmaatik (registreerimata)
Tundud suhteliselt jõukas ja maksejõuline olema. 2010 ja 10 000€. Vali kumb meeldib.
18:37 07.03.2018
s-M. (registreerimata)
S max tunduvalt mugavam , parema siseinterjõõriga ja kui leiad hea isendi , max-i ülalpidamine ka suht taskukohane . Kogemused mõlemaga . (Aga toonitan : kui ostad ooratud rondi on probleeme kõigega .)
20:22 07.03.2018
fuurdi (registreerimata)
Kolme lapsega on praktilisem Touran. Sinna neid kuidagi lihtsam sisse ja välja pakkida. Kui pikad sõidud siis S-max mugavam siiski.
Pumppihustitega peaks olema mootorikood BMN volkkaril. Ohtlikud raharöövlid.
on aga vaid teatud seeriad nendest pumppihustitega mootoritest.
Kasutanud Touran 125kw diislit ja sõidumõnu on selles masinas kuhjaga. Oli ka pumppihustitega kuid toimis hästi mootor.
20:35 07.03.2018
G60
Lastega on mõneti lihtsam ja turvalisem liugustega. Kas Sharan'i peale pole mõelnud? Ma olen Berlingo III omanud, väga meeldisid tagumised liuguksed, nendest tunnen puudust praegu, Berlinks ise polnud suurem asi muus osas, st. pikemate sõitude jaoks pole kuigi mugav, aga eks hind oli ka vastav ja ei nurisenud tol hetkel. Perega Sharan võiks olla täitsa pädev ja kui vähe sõidad, siis bensukas, palju odavam pidada kokkuvõttes, vana diisel on riskantne, või ütleme nii, et loterii. Bensukaid ostetakse ka vähema läbisõidu jaoks, ehk on "vähem" ODO't maha keritud.
20:58 07.03.2018
eddikk (registreerimata)
muidu s-max on jah vanem 2.0 liitrise bensukaga, 107 kw. igapäeva sõiduks enamvähem, bensiini ka arvesta ca 9 sajale.
21:19 07.03.2018
s max (registreerimata)
See 2,0 bens. 107 KW peaks olema fordi üks lollikindlamaid vanakooli mootoreid , ( ainuke miinus kepikastid on 5 käigulised , aga muidu hea lihtsa ehitusega .)
23:13 07.03.2018
pragmaatik (registreerimata)
Kui palju turvaistmeid auto peab mahutama. Anyway. Ma ei saa aru miks peab ennast vaevama 8 aastat vana 10k maksva ning magusama osa oma elust ära elanud liikuriga. Uutest 10-12k ikka väheke valikut on. Partner, Berlingo, Dokker ja Lodgy mida näeb valehäbist üle saanud, pisiperega perepeade ja pereemade liikurina üha rohkem.
06:57 08.03.2018
............. (registreerimata)
See bensukas S-Max võtab linnas 13 sajale. Diisel mis on ergem kui see bensukas seevastu mitte üle 8, maanteel 5-6. Lisaks oluliselt probleemivabam kui VW
07:57 08.03.2018
ollxxx
Aitäh, sellist infot otsisingi, et mis mootoreid soovitatakse. Siiski see hooratta vahetus on teemaks nii Touranil kui ka S-maxil. Kas kõikide mootoritega (bensiin, diisel) on kahemassiline hoorattas ja kui tihti neid vahetama peab?

Olen siinsetest kommentaaridest aru saanud, et lühikestel linnasõitudel on töökindlam ja janusem bensiinikas etem, kui kapriissem ja säästlikum diisel. Siiski see hooratta küsimus, palun keegi ehk selgitab, kes on pidanud seda vahetust tegema.

Muudetud 8.3.18 08:04

09:08 08.03.2018
... (registreerimata)
nimetav kääne, mis: hooratas
omastav kääne, mille: hooratta
osastav kääne, mida: hooratast
sisseütlev, millesse: hoorattasse
seesütlev, milles: hoorattas
ja ära põe selle hooratta pärast, kui vaja vahetada, siis vahetatakse ja sõidetakse jälle 200 000km.
09:14 08.03.2018
malt
Diisel automaat S-Max väga hea auto, parim millega liikuma olen pidanud. Käinud nii perega reisil kui kasutanud igapäevaselt asju ajades. Otsi eestist müüdud kindla ajaloo ja Webastoga autot.
09:25 08.03.2018
kpl (registreerimata)
ei maksa üle tähtsustada seda Eesti ajalugu. Saab ka mujal sõitnud korralikke taustatega autosi. Lisaks sellel on näiteks uuena Saksas ostetud autot reeglina parema varustusega. Tuleb lihtsalt osata osta.
09:43 08.03.2018
eddikk (registreerimata)
mul sama aasta käigu mondeo, 103 kw diisel. ma olen proovinud ka seda 2 liitrist bensukat, kuid see oli maru tuim ja uimane....küttekulu ka ca 11 väiksemate otsade puhul. automaati ei oska kommenteerida, kuna endal manuaal. mul endal autol aastas ls kuskil 15-20 tuhat aastas ja iga 15 tagant vahetan õli. ma usun, et põhi jne on neil s maxiga sama. eks sillajubinaid jne olen vahetanud, nyyd läksid amordid esimesed, kuid juhitavus on ok ja sõita on hea. auto aastast 2008 ja roostet pole, küll on mingist ammusest ajast avarii jälgi. mina teemaalgataja asemel prooviks veel uurida ka galaxyt, 2.0 diisel ja vb siis juba automaati. mondeol peal ka elektriline lisasoojendus vms, yhesõnaga läheb kiiresti soojaks.
11:13 08.03.2018
Qwertyuio... (registreerimata)
Proovitud sama aasta, 2011, dislat ja bensukat S-MAXi, mõlemad 2.0 vurriga mootoriga ja aut.kastiga. Disla see 120kw versioon ja bensukas 149kw. Noo millest me räägime, see bensukas oli dislast igas asjas parem v.a. kütusekulu. Linnas oli mul sõites seal 12 ja 13 vahel kütusekulu, naine sai tavaliselt alla 12 hakkama. Dislaga oli nii et vajuta või mitte, ikka oli seal 9 kandis linnakulu. Kui ikka pool sõidust tuleb maanteel, siis võta disla, Fordi bensukad on janusevõitu kuigi astuvad hästi edasi ja on praktiliselt murevabad.
23:44 08.03.2018
cs. (registreerimata)
S max . Diislid sutsu õkomad kui bensukad , aga fordi 2,0 bensukas kahtlemata poole murevabam mootor . Dislal suuremad hoolduskulud ja see pisku kokkuhoid kütte arvelt läheb hiljem suurema hooldekulu , kui mootori muude anomaaliate likvideerimisele mitmekordselt kallimaks . Nii ,et sealt küll mingit erilist võitu ei tule .( Kehvasti hoitud ja hooldamata f. disla on paras peavalu ! )
23:54 08.03.2018
cs. (registreerimata)
Unustasin lisada , et hooratas on kestnud 200 -300 tuh. probleemivabalt , aga eks see oleneb ka paljuski eelmisest kasutajast (mõnel rohkem mõnel vähem ) ,selle hooratta pärast pole vaja eriti küll põdeda .
06:39 09.03.2018
................ (registreerimata)
Saksa asjaga on nii, et tegeliku pildi saad ette alles kohapeal olles. Korralik asi on seal kallis, odav on saast ja see on fakt ! Fordi 103kw diisel on päris lollikindel. Bensuka ja diisli kütusekulu vahe linnas on kindel 5l/sajale. Ford sõidab linnavahel vabalt 7 sajale, bensukas mitte alla 11-12 sajale. Sõitsin oma Fordiga 3 aastaga 70 000km, sai jah 2 pihustit tehtud mis läks 300 koos tööga. MA ei ütleks et see minu "säästu" ära sõi bensiin vs diisel võrdluses. Kehvasti hoitud ja hooldamata bensukas on täpselt samasugune peavalu, pole mitte mingit vahet :)
Ma selle hooratta pärast üldse ei pabistaks, see on juba tänapäev ja 2 massiline ei maksa enam midagi. See mis oli 10 aastat tagasi ulme, on täna igapäevane asi.
11:03 09.03.2018
karvanejakole
Päris nii ei ole, et odav on saast, odaval on lihtsalt mõni väike aga, väike kõks, kallim remont, suur läbisõit vms, selliste pealt siinsed petturid elavadki, teevad näiliselt korda, kerivad ilusaks ja müüvad kasuga edasi, Saksas enamasti nii ei peteta ja hind on õiglane. Nt väikse tagaosakõksuga ja neliveoveateatega Insignia oli ca 40% soodsam, sõidab siiamaani.
Aga kui teemasse, siis Ford oleks parem valik, kuigi kom last mahuvad suurepäraseslt ka suuremasse sõiduautosse.
12:31 09.03.2018
dslkfgjlsa (registreerimata)
Olin ka kunagi sarnase valiku ees. Lõpuks ostsin Peugeot 5008. 1,6 ne diisel lihtne ja öko. Siiani vahetanud ainult veermikus ühe jupi, mis ei maksnud eriti midagi. Sõidab hästi, vaikse salongiga. Ruumi palju. 150 000 kelladel, minu poolt sõidetud viimane 100 000
17:56 09.03.2018
................ (registreerimata)
150 000 ei ole nüüd küll läbisõit, häisti hoitud isendi puhul on tegemist "uue" autoga :)
23:31 09.03.2018
Ants Koni (registreerimata)
Kui igaüks hakkab siin oma autumarki soovitama läheb pilt päris kirjuks . Inimene küsib konkreetselt 2 margi kohta infot ,ärge ajage segadusse inimest .Kindel jah S max.
18:11 10.03.2018
ollxxx
Tere. Teen siis vahekokkuvõtte. 1 postitaja kirjutas, et Tourani eelistaks, 2 postitajat, et vahet pole, mõlemad samaväärsed ja 9 olid S-maxi soovitajad. Veel soovitati kaaluda Peugeot 5008, Berlingot ja Sharani. Kaks viimast välistan oma jaoks. Juba sõidan tööl berlingoga ja kogemused ütlevad, et hea tööloom aga peresõidukiks ei taha. 5008t lähen isegi proovima, kuidas sobib.
Kas bensiin või diisel, selle kohapealt lähevad arvamused lahku. Meelde jäi probleemivaba 2,0 bensiin fordile või säästlikum 2,0 diisel fordile. Kahemassilise hooratta üle muretsema ei pea ja see kestab u 200 tuhat, arvatakse siin. Kas see on kõigil mootoriversioonidel, seda ei vastand ikka keegi.
18:17 10.03.2018
selgeltnägija valerka (registreerimata)
ollxxx - minu vagil hakkas kolin 80k pealt ja vahetasin ära, aga üks teine tõmbas 400 peale
19:19 10.03.2018
k... (registreerimata)
Meie virma vagidel sai 200 tuh jooksul kolm kahemassilist vahetatud. Tegemist oli siis 77kw diisliga. 85-sel kestab tunduvalt kauem kui 300 tuh. Kaheliitriseid ei tunne muidu kui vaid katkiste õlipumbade kaudu. Kui Fordil on 2-liitrine diisel PSA päritolu, siis sellel pole need hoorattad probleemiks. Vähemalt omagrupi autodel.
20:59 10.03.2018
O.U. (registreerimata)
Margid ja mootorid on erinevad , lugedes siit vag. id vahetavad päris tihti , mitte ei usukski . Ühe fordiga sõidetud üle 300 tuh. teisega 220 tuh.kopikatega ja pole neid vahetanud ja pole ka probleeme esinenud ! (hoorattad)
21:27 10.03.2018
lisaks (registreerimata)
Probleemivabat liikurit pole olemas , kõik mis liigub , kulub .(mõni saabvarem mõni hiljem otsa).Igal margil omad nõrgad kohad ja teise ringi omadel määrav ka eelmise peremehe kasutaja sõbralikus.
21:35 10.03.2018
... (registreerimata)
justnimelt- pole mõtet omale luua illusioone, et mõni auto kestab igavesti. kasutaud auto ostmine on nagunii suur loterii.
19:32 12.03.2018
Oleks huvitav (registreerimata)
ollxxx - le . Kui oled proovinud , nii s max-i , peukarit või volkarit võiksid kommida milline kõige parema mulje jättis ? ( sõiduomadused , mugavus , ruumikus jne… ).
13:20 21.03.2018
ollxxx
Olen käinud vaatamas selliseid autosid nagu 

S-max http://www.auto24.ee/used/2705845 Galaxy  http://www.auto24.ee/used/2679407
Touran http://www.auto24.ee/used/2550624
Mazda 6 http://www.auto24.ee/used/2671276

S-max ja Touran sobivad minu vajadustega kõige enam. Seetõttu sai ka siia selline teema tehtud. Mis arvan MINA autodest proovisõitude põhjal:

Touran - on hea sõita, istumine on kõrgel ja püstine, nagu bussis, nähtavus hea. Väga palju laekaid. Ruumi tundus olevat kõigil sõitjatel hästi, eriti meeldis et kolm tagumist istet eraldi liigutatavad. Kolm last mahuks ilusti ka ilma lisaistmeteta ilusti ära, sai proovitud. Kui 3. Istmerida ei kasuta, siis tundus ka pagasiruum väga mahukas. Tagavararatta kohta pole. Jättis ülimalt praktilise mulje. Minule meeldib neist enim.

S-max - seevastu minu arust kenama välimusega, mõnus sõita, sõiduautolikum. Teine istmerida ei ole nii suurte liigutamis võimalustega ja mahukas, kui Touran, kuid 3 last saaksid hakkama kuidagi, 3 täiskasvanutele kitsas. Kui oleks 7 kohaline, siis kõige tagumistes istmetes oleks kitsam, kui Touranis visuaalselt. Imelik käsipiduri hoob, küljepeeglid väiksemad kui Touranis, nähtavus juhikohalt hea. Tagavararattast pole.

Galaxy - tõeliselt suur buss ja täisväärtuslik 7 kohaline. Kõigis istmetes istudes ka täiskasvanul ruumi piisavalt. Salong meenutas naisele lennuki salongi, kus laekad avanevad laest alla. Väga palju laekaid, klapplauad tagaistmetel (nagu lennukis), nähtavus väga avar, pagasiruum väga suur. Kahjuks ei teinud proovisõitu, kuid visuaalseltki oli näha, et tegu tunduvalt suurema autoga, kui eelmised.

Mazda 6 - jättis ka hea mulje. Avar, kena välimusega, kena salongiga. Kel tingimata 7 kohalist vaja pole, siis ka hea valik. Istumine tunduvalt madalamal, nagu sõiduautos. Sõita hea, küljepeeglid äikesed, kahjuks oli antud isendil 18 tolli veljed, mis küll väga ilusad, kuid linnas väiksel kiirusel oli rool väga raske ja pikkirööpad kiskusid sõidujoont.

Muudetud 21.3.18 13:22

13:25 21.03.2018
ollxxx
Lisaks veel, et selline on minu arvamus. Kindlasti teistel on mingi muu arvamus. Siinse foorumi teemaga lootsingi nati saada teiste kasutajate soovitusi autode mootorite soovitustest ning töökindluse kogemustest. See ka oluline asi.
13:40 21.03.2018
... (registreerimata)
s-maxi ja galaxy erinevus on tegelikult vaid kõrguses- s-max on madalam ja jätab seetõttu veidi ilusama mulje. tehniliselt nad pea identsed.
touran aga hoopis lühem ning ka laiuses veidi väiksem.
esimene s-max
pikkus: 4870 mm
laius: 1884 mm
kõrgus: 1658 mm

facelift
pikkus: 4772 mm
kõrgus: 1620 mm

galaxy
pikkus: 4820 mm
kõrgus: 1764 mm

facelift
pikkus: 4819 mm
kõrgus: 1811 mm

touran
pikkus: 4407 mm
laius: 1794 mm
kõrgus: 1620 mm

13:50 21.03.2018
... (registreerimata)
ja mis töökindlusesse puutub, siis kõigil neil omad probleemid. esimese põlve touranit tehti ikka üsna maha, teine pidada natukene kvaliteetsem olema. ühesõnaga autot ostes ei ole mõtet endale ette kujutada, et leiad kuskilt sellise, mis kunagi ei lagune. tuleb lihtsalt leida selline, mis on heas korras ja hooldatud. jätkad samas vaimus ning võid vähe muretumat omanikupõlve nautida. 7-8a vana autot ostes on nagunii teatud probleemid juba tekkinud või peagi tekkimas. internet on täis igasugu arvustusi, ainult otsi ja loe. ja kogu selle lugemise peale muutub pilt veelgi segasemaks.
aga lisaks on ka mazda5 olemas või kasvõi zafira.
17:51 21.03.2018
............ (registreerimata)
Ford on kvaliteetauto (salongi materialid) roostekindlust parem, salongi müra oluliselt väiksem, hinda hoiab ford paremini võrreldes mazdaga. Mazda 5 on päris prno, seda igas mõttes. VW ei mõtlekski. Fordi puhul on juba inimese enda valik kas diisel või bensiin. Ford, siis tuleb VW ja siis tuleb tükk tühja maad ja kuskil lõpus paistab mazda. Fordi diisel on piisavalt käre ja öko et vabalthingav bensukas ei saa ligilähedalegi (saab aga sellistes pööretevahemikus ja kiirustel) mida igapäevaselt normaalne inimene ei kasuta.
18:12 21.03.2018
kk (registreerimata)
Kui vaadata (diislit) siis millise mootoriga kas 1,8 või 2,0 mootoriga.
19:44 21.03.2018
............... (registreerimata)
Kindlasti kahe liitrist.
20:01 21.03.2018
cs. (registreerimata)
Kulgend mõlemiga ( S-m. ja Tour. ) väide Touran ruumikam ? vabandage kui eksin , aga vist ikka ei ole . Kui antaks uuesti valida , siis 2,0 bens. või disla ja S-max , millel minusilmis plusse rohkem . ( Aga ernevad inimesed , erinevad nõudmised autolt .)
15:51 25.04.2018
ollxxx
Pole ammu kribanud siia teemasse. Käinud vahepeal üht Peugeot 5008 vaatamas siinse kasutaja soovitusel. (http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2645562) Jättis välimuselt, sisemuselt ja olemuselt viisaka mulje, kuigi minu hinnakategooriast käib see üle. Tahtsin lihtsalt Peogeot-iga tutvuda.

Aga, siinses müügikuulutuste nimekirjas jäi see (http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2811580) isend silma. Kahtlusi äratas nii madal hind 2015 aasta masina kohta ja tundus, et liiga hea, et tõsi olla. Hakkasin uurima ajalugu Taani registritest ja seal kirjas mitmes kohas aastaarvuks hoopis 2011, mitte 2015. Kas tegu pettusega? Kas keegi saab kinnitada?

Mina läksin otsisin infot selle kaudu: https://www.mnt.ee/eng/node/2736
07:53 26.04.2018
... (registreerimata)
kumb on siin maailmas olulisem- kas aastaarv või läbisõit? võid ju osta 2a vana takso 300 000 läbisõiduga- kas oled siis õnnelik, et nii uue auto said või oled õnnelikum, kui leiad näiteks 5a vana auto 100 000 läbisõiduga?
ja kui paned linke, siis ära topi neid mingite sulgude sisse ilma tühikuteta- link ei muutu siis klikitavaks, vaid tuleb kopipastega jamama hakata. see 2015 pesukott on ilmne pettus- taanis 2011a. aga vähemalt läbisõit tõene, kuid ainult loll maksab üle 200 000 ls prantslase eest sellist hinda.
09:43 26.04.2018
selgetnägija valerka (registreerimata)
huvitav oleks teada, kuidas saadi arki esmane reg 2015 ? 993BTT
11:50 26.04.2018
ollxxx
... 07:53
Sinu kommentaari esimene pool on täielik demagoogia. Loodan, et said südamelt ära kirjutatud. Linkide süü võtan omaks, sinu jaoks kõik lingid uuesti:
Käisin vaatamas http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2645562
Silma jäi http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2811580
Infot otsisin https://www.mnt.ee/eng/node/2736

Kuid siiski aitäh kirjutuse eest, kinnitasid pisut minu kahtlusi pettuse osas aasta arvuga. Tõesti huvitav kuidas saadi ARK-is aastaks 2015. Eestis tundub kõik legaalne olevat.
Kas teised jagavad ka sama arvamust, et kasutatud Peugeot on tohutult halvema vastupidavusega, kui sarnase läbisõidu ja aastaarvuga Ford või Volkswagen? Kirjutage veel.
15:24 26.04.2018
k... (registreerimata)
Kõigil pole kogemusi antud isenditega. Fakt on aga see, et nii mõnelgi teisel, nt VW grupi autodel on erinevaid probleeme tunduvalt rohkem olnud. Viimasel 10 aastal on Cit ja Peug kuluosaks olnud vaid alumised žarniirid ja rooliotsad. Ei midagi hullu.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.