Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: TOONKILED TULEDELE

16:15 04.04.2018
Antlane
Toonkiled tuledele
Tervist, tahaksin uurida toonkile paigaldamisega auto tuledele. Nimelt kui ma tahaksin kleepida kollase kile eesmiste udutulede klaaside peale, siis kuidas reageerib sellele tehnoülevaatus ning politsei?
16:38 05.04.2018
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Toonkiled tuledele
Raske vastata kuidas reageerivad sest "ilu on vaataja silmades", aga kui ausalt siis bürokraat keelab sest auto latern peab olema selline nagu ta sai tehtud tootja poolt. Kas keegi hakkab tuld lähemalt kontrollima on juba teine teema kuid tasub teada, et tänapäeval reeglina ei toodeta kollast värvi valgusvihuga udukaid... ja nii mõnelgi asjapulgal võib tekkida huvi.
21:06 05.04.2018
Navara3000 (registreerimata)
Ilu on vaataja silmades jah. Käisin Navaraga paar nädalat tagasi ülevaatusel. Autol nn kuut peal ja kuudil luugi sees lisapidurituli.
Auto ilma ühegi veata ja siis see kuudi pidurituli ei põle. Ma tean, see pole ka eelmine kord põlenud ja võib-olla ka üle eelmine kord(kes seda vaatas). Kui suvel kuudi maha viskan siis seda tuld ju nagunii pole. Pooltel polegi kuute peal. Kui on küljes siis peab põlema, oli ülevaataja mitte just väga torisev. MInd üllatas just ülevaataja lahendus probleemile. Too poest pudel nn tulede musta "tuuning" lakki ja tõmba üle, siis ei häiri.
No muidugi hakkan tõrvama...
21:56 05.04.2018
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Tehnoülevaatus ei ole juba ammu autoharidusega kontrollija poolt antav hinnang ohutustehnilisele seisukorrale, olen sellest viimasel ajal kirjutanud ja rääkinud päris palju. Minu jaoks on muutunud minu tegevus ülevaatajana labaseks papi teenimiseks kus teadmisi ei ole vaja kuna kõik on otsustatud https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1010/9201/7010/MKM_2808
2017_m47L4.pdf#
kui vaatate pakutud saidil vea kirjeldust 4.3.1.2. siis seal on - Valgusallikas on defektne või puudub (kui latern koosneb üksikust valgusallikast; LED-valgusallika puhul ei tööta üle 1/3). OV st. oluline viga. Mõned aastad tagasi arvasid riigiametnikud, et kui ei põle üks tuli kolmest piduritulest siis on tegemist vähe olulise puudusega, täna nad nii ei arva … Ülevaatajad on kui sardiiniparv kus peavad kõik suunda muutma vastavalt sellele kuidas arvavad ametnikud oma kontorites. Mingis mõttes on see ju hea kui kõik teevad tööd ühtemoodi siis on täidetud võrdse kohtlemise nõue ja sisuliselt on riigikodaniku jaoks muutumas nõuetele vastavuse kontroll läbipaistvaks. Iga kodanik saab ise oma autole teha riiklikku järelvalvet 75% ulatuses kui avab vigadetabeli võrreldes tabelis olevat oma autoga. Nii saab teada, et mittekohustusliku eesmise udutule mitte süttimine on oluline puudus ja kui piduriklotsid jäävad peale siis 1.1.2.2. on väheoluline puudus. Minule ei meeldi selle juures see, et liiga suures ulatuses ülevaatuse kureerimine kõrgemalt poolt võtab ülevaatajatelt oskuse teha iseseisvalt õigeid otsuseid, kaob motiveeritus edasi õppida ja areneda ja ülevaatuse professioon muutub ebahuvitavaks ning selle läbi ka perspektiivituks. Nii kurb kui see ka ei ole, on Teie auto puhul ülevaataja lahendus mitte tema oma vaid tuleneb määrusest – ja Teil oli võimalus selle kohta saada infot juba enne ülevaatusele minekut.
21:59 05.04.2018
k... (registreerimata)
Kollaseid udukaid pannakse täitsa edukalt juba tehases külge. Iseasi, kui lihtsalt sa kollase pirni leiad. Kollane udukas ei tekita valget seina udus vaid näitab vihu läbi udu teele. Mul oli kollane udukas GAZ 24 peal.
22:07 05.04.2018
eelmisele (registreerimata)
Klaas lihtsalt ikka kollane,mitte pirn.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.