Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: 2015 ACCORD VELJE MÕÕDUD

22:17 05.05.2018
lassik
2015 Accord velje mõõdud
2,0 bens, 115kw.
Ukse peal näitab vaid 17" velgi, raamat pakub ka rehve 205/60/16 või 215/60/16.

Kas kellelgi on kogemusi 16" velgedega? Tahaks osta ja alla panna rehvid 215/60/16. Usun, et sõita on oluliselt pehmem ja mugavam.

Või ei tasuks seda ette võtta?
11:17 06.05.2018
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: 2015 Accord velje mõõdud
Kindlasti ei ole selline asi keelatud. Samas puhtalt uudishimust võiksite vaadata milliseid rehve pakub Teie autole Maanteeameti infobaas https://eteenindus.mnt.ee/public/soidukTaustakontroll.jsf Teades kui sügavale on kohati juurdunud tehnoülevaatusel bürokraatia (ütleks haldusõigus) võiksite selgusele jõuda kas peale autol oleva kleebise andmete on riigiasutuse andmestikus teisigi valikuid. Kirjutan sellepärast nii juhmilt kuna ülevaatajatele on antud Maanteeametist kohustus MITTE lubada teisi rehve kui ainult neid mille kohta on võtta andmed - näiteks autol olev kleebis ... Kui paigaldate autole 16" velgedega rehvid siis võiks masinas olla ka koopia auto manuaalist mis pakub teist mõõtu papusid kui on uksel oleval andmesildil.
10:02 07.05.2018
maaks
Internet pakub küll ka 16" rattaid, aga enne uute velgede ostu viska pilk sinna alla ja vaata kas praegu 17"-ga on ümber pidurisadula/ tolmukatte ja alumise kuul-liigendi niipalju ruumi et sõrmed vabalt vahele mahuvad. Kui jah, siis mahub ka 16" velg alla.
https://www.wheel-size.com/size/honda/accord/2015/
10:22 07.05.2018
lassik
Tänud! Ma ei tulnudki selle peale, et sinna vaadata.
Seal näitab mulle ainult 17 või 18''
Uurisin ka Catweesist ja sealt öeldi, et 16''on täitsa võimalik alla panna ja Saksast tulevadki need autod 16'' aga kuna minu auto on Eestist ostetud ja sellel kirjad 17 või 18 siis paraku ülevaatusega tekib probleeme jah.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.