Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: ODOMEETRI LEGITIIMNE NULLIMINE

20:50 11.06.2018
Harli17
Odomeetri legitiimne nullimine
Tekkis küsimus, et millised on legitiimsed põhjused odomeetri nullimiseks? Nimelt hakkas üks Toyota Prius huvi pakkuma, kuid VIN-koodi kontrollides on näha, et aastatel 2012-2013 on läbisõit kukkunud pea 300000km pealt mõne tuhandeni ning hakanud siis uuesti kasvama, jõudes hetkel tagasi 115000km peale. Tean, et nullimine toimub mootori vahetusel ning soovi korral ka mootori kapitaalremondi korral? Kuid milliseid põhjuseid veel eksisteerib, et teaks arvestada ja edasi mõelda?
21:47 11.06.2018
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Odomeetri legitiimne nullimine
Kuulen esimest korda, et nullimine toimub mootori vahetusel. Mina ei tea ühtegi reeglit mis sellist asja kohustaks tegema. Läbisõidu fikseerimisel tehnoülevaatusel on peaasjalikult peetud silmas auto enda läbisõitu. Läbisõit võib muutuda väiksemaks siis kui vahetatakse spido/odo - meetrit mis on mingil põhjusel lõpetanud oma töö.
21:55 11.06.2018
Harli17
Selge, siis olen lihtsalt teistsugust juttu kuulnud. Aga peale uue odo-/spidomeetri ei tea te siis teisi põhjuseid, miks läbisõitu võib olla nullitud?
22:05 11.06.2018
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Läbisõitu ei ole varasemalt päris nullitud, küll aga on juhtumeid nn. "lühikese odomeetriga" - kus läbisõitu fikseeritakse viiekohalise numbriga, on ring täis saanud ja läbisõit algab nullist. Vahel on ülevaataja teinud "näpuka" ja sisestanud tunduvalt suurema läbisõidu, mis hilisemalt muudetakse loogiliselt õigemaks. Maanteeameti kodulehel oleva sõiduki detailandmete lehel on nähtav auto läbisõit graafiliselt ja kui tekib "hammas" siis vastavalt kodaniku soovile see likvideeritakse. Ülevaatusprogramm "hoiab silma peal" ja hoiatab, kui ülevaataja on sisestanud väiksema läbisõidu kui see oli eelmisel ülevaatusel.
22:17 11.06.2018
looder23
On ka "pikkadel" odomeetritel omad rõõmud. Sõbral oli, Fiat. 199999,9 Km möödumisel keris järgmiseks numbriks ette 000000,0 ja algas otsast pihta.
22:49 11.06.2018
Naerapuruks (registreerimata)
http://www.auto24.ee/uudised/uudised.php?uid=41480

Esimese põlve Berlingo ka jääb odo seisma lõpus..... auto eluea lõpus, mida enamus neist ei näe nagunii.
07:50 12.06.2018
.....eee (registreerimata)
Minu teada golf3 hakkab 300 000 pealt nullist peale
09:18 13.06.2018
... (registreerimata)
sellise jutu peale on ju enamus eestis müüdavatest autodest millagi mootorit vahetanud või kapremonti saanud...
noorsand lihtsalt ei tea vist veel midagi kerimisest ja mida sellega tahetakse saavutada. aga ilus termin- legitiimne nullimine :)
11:47 13.06.2018
Jummel (registreerimata)
Enamus autodel mootor vahetatud? hahaha
Millal keegi mainis tavalist nulli kerimist? Loomulikult tean et seda tehakse ja miks, küsimus oligi et kas on olemas legaalseid põhjuseid miks odomeeter nullitakse, sest miks muidu Maanteeameti lehelt võimalik näha infot, et läbisõit vahepeal nullitud, siis peaks kerijaid olema võimalik ju nii lihtsasti tabada. Ei tasu lahmima hakata lambist.
11:58 13.06.2018
... (registreerimata)
antud priuse läbisõit on kukkund 296 000 pealt 2012a augustis 9980 peale 1014a augustis. 2013a toimus omanikuvahetus, seega kas keriti spetsiaalselt enne ostu, mis on muidugi kahtlane, sest nii väikest läbisõitu ei uskuks keegi või siis vahetati midagi armatuuris või kuskil armatuuri all ja ls. hakkas uuesti nullist peale. ülevaataja eksimus ei saa olla, sest järgnevatel aastatel ls suurenes viimasest kirjest ülespoole. samas 2016 on ls. juba 73 000, seega üsna kõva andmine vahepeal olnud- ilmselt mustalt taksot teinud, nagu mntameti viimane kirje ametlikult näitab.
12:14 13.06.2018
Jummel (registreerimata)
Tänud adekvaatse vastuse eest.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.