Sisene

foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MERCEDES-BENZ G-KLASS

19:38 19.02.2003
Andrus Michelis
MERCEDES-BENZ G-KLASS
ÜLDISED ARVAMUSED,KOGEMUSED MERCEDES-BENS G-KLASSI KOHTA!
KAS OSTA VÕI MITTE? MIKS?
13:44 20.02.2003
master (registreerimata)
Re: MERCEDES-BENZ G-KLASS
offroad-i mehed kiidavad küll seda autot.aga tal küllalt kallis remont ent ta vastupidavus pidi ka päris hea olema.eriti just vanematel mudelitel.endal kogemusi ei ole ainult nii palju kui kuulnud olen.osta tasub küll
18:14 16.04.2003
dcc (registreerimata)
Mina olen selle auto kohta ainult head kuulnud. Ise sõitnud pole, kuid paar sõpra on endale selle auto soetanud. Kiidavad, pidi olema VÄGA mugav ja turvaline. Üks auto, mida sulle soojalt soovitan on Lexuse džeep LX470, see auto on samas klassis G Mersuga.
18:22 16.04.2003
reikin (registreerimata)
auto väga tore ja vastupidav,ei rossita eriti. ainult varuosade hinnad yletavad mõistuse piire sõna otses mõttes. kui vana G-d mõtled. 80-date sisu on sõjaaegne, tavalise sõiduauto mootorid läevad peale just vanematele. 65 kw disla on liiga juust, võtab maanteel nii 10-12 sajale.
18:28 16.04.2003
E34 (registreerimata)
kuulsin,et sõbra G500 kihutas tartust piiteri, ja seal peaaegu bens otsas oli.
18:29 16.04.2003
E34 (registreerimata)
palju täis paak L on?
23:08 18.04.2003
to Andrus Michelis (registreerimata)
tore ja vastupidav villis, aga salong seest ei kannata kuni viimase faceliftini (99 või 00) mingit kriitikat, kui mõtled vanemat osta siis mõtle enne tükk aega järele milleks sul teda vaja on, sest selle naelakasti edasimüümine võib hiljem paras peavalu olla
23:42 18.04.2003
fek (registreerimata)
Loomulikult osta ära
13:45 19.04.2003
xz (registreerimata)
to: to Andrus Michelis
Pigem ei kannata see salong PÄRAST seda facelifti enam mingit kriitikat. Sellisesse autosse EI SOBI mingi c-klassi armatuur ja keskkonsool.
Ja aeglusti ei käi ka enam kangiga, vaid elektrooniliselt, mis teades mersu viimase aja kvaliteeti kyll ostma ei kutsu.
15:44 23.04.2003
Rolle (registreerimata)
To 23:08 : maitseid on mitmeid-al...., esimeste G-de sisu oli minimalismi ja funktsionalismi tipp, järgmine (alates 90 a.) igati soliidne, selle viimase sisuga masinateni küll kaugas ei küündi, kuid just sisu on selline mis tahab harjumist ja päris pikalt.
Tegelt on G üks kauneimaid masinaid mis üldse tehtud, küll kandiline, aga ilus-maitseid on mitmeid, sestap jätan ka oma arvamuse paistes-punnis disaini kohta enda teada.
18:22 23.04.2003
Rein (registreerimata)
Uued g d ka on kaotanud oma kvaliteedi, nagu kõik teisedki mb mudelid.
19:40 19.02.2005
Anni Mann (registreerimata)
hiljuti varastati minu G klassi mersult konsool . Uue ostmiseks raha pole praegu, kui saaks kuskilt kasutatud või võib-olla teeks keegi ise selle valmis? palun andke nõu, mida teha!tänud ette
23:45 20.02.2005
verbal
Milleks Sul seda G'd vaja on? Niisama linnas põristamiseks või ka praktiline vajadus. Kirjuta mulle privasse, kui tahad, võin nõu anda. Endal kogemus 85. a. G'ga

roger.kint@mail.ee
13:38 21.02.2005
ddig
Sel sügisel oli mul terveks nädalavahetuseks kasutada automaatkastiga G320 5d. Ühtlasi oli see minu jaoks esimene kord G-mersuga sõita ja peab tunnistama, et auto jättis mulle ikka sügava mulje.
Naljaga pooleks võib öelda, et seal roolis ma sain aru miks need autod suunatuld ei näita.
G320 on R6 155kw bens. mootoriga ja minu hinnangul annab sellele autole päris mõistliku dünaamika vaatamata 2250kg tühimassile.
Konkreetsel autol on pidev nelivedu, mehhaaniliselt lülitatav aeglusti ja kolm elektrooniliselt lülitatavat diferentsaalilukku.
Jäigad sillad nii ees kui taga loomulikult sportlikkusele ei viita ja kohati võib meie lainetavatel tänavatel auto päris naljakalt õõtsuma hakata - põikivarras rakendab kerele külgsuunalist jõudu kui kere vedrustuse peal üles-alla liigub, see ilming on kõikidele jäiga sillaga autodele omane.
Kütusekulu linnas kasvab mõningate spurtidega (minu jaoks oli tegemist ikkagi proovisõiduga!) hõlpsalt 20-e liitrini ja enam saja km kohta.
Käisin autot proovimas ka Männiku karjääris, kus varem olen erinevate kastiga maasturitega käinud, milledel ilma täiendavate lukkudeta lülitatav nelivedu. Võõrast autot päris viimase piirini ei tahtnud ajada, kuid samad rajad ja tõusud-langused kus lahjemate isenditega junni kergelt jahedaks võttis olid G-ga mängeldes läbitavad ning automaatkäigukast osutus väga meeldivaks lisaks. Autol olid all laiad lamellrehvid.
Sellelt proovisõidult õppisin ka seda, et ülendinurkade visuaalne hindamine võib väga petlik olla, sest täiesti risti sai selliseid renne ületatud, milliste kohta olin peale vaadates päris kindel, et pamper peaks sinna kinni jääma.
Igal juhul sai sellest autost lühikese ajaga minu absoluutne lemmik - robustne, lihtne, elegantne, võimekas, ruumikas, mugav.
Nägin ka G55 AMG testisõitu BBC populaarses telesaates "Top Gear" ja nii palju positiivseid ülivõrdeid kuuleb väheste autode kohta.
Väga tahaks proovida 4 liitrist V8 diiselmootorit, mis võimaldab parema dünaamika juures oluliselt väiksemat kütusekulu ja pakub naudingut oma diislile omase meeldiva väändegraafikuga.
01:38 09.03.2005
G omanik (registreerimata)
tere olen ise G300 omanik ja ei oska teiste jutte komenteerida aga ise olen autoga väga rahul,loomulikult ei ole ta sõiduauto mugavusega aga ta on klass omaette mida ei saa ühegi teise autoga võrrelda.Varuosade hinnad naga siin keegi väitis et on haige hinnaga on väär kallid on aint mõningad tükkid nagu pooltelje otsad,tiffrid aga nendega ei juhtu ka midagi ja üldse ta ei lagune nii et teda ei jõuaks üleval pidada.üldiselt võiks veel siin palju G rääkida aga siin ju kukkuvad targutajad kohe targutama kellel pole omal sellest autost aimugi.üldiselt kui sull on selle auto vastu huvi siis soovitan küll osta,muidugi paed enne proovima võibolla sulle ei meeldigi sellise autoga sõita.proovi kui meeldib osta ära ja ära kuula mida räägivad sulle need kellel endal sellist autot pole.
18:00 09.03.2005
keemik to ddig (registreerimata)
Väga sümpaatne muljetamine. Kõigega nõus peale lõpuosa. tegelikult on ka V8 diisli kütusekulu analoogne V8 bensu omaga. Linnas saab kerge vaevaga 17-18 sajale kätte ja maanteel alla 12-13 pole mõtet unistada. G500 on siiski oluliselt parema minekuga kui diisel ja neist kahest valiksin mina siiski bensuvariandi. Kuigi V8 diisli urin on midagi taevalikku ja valikus kohe suure bensuka kannul:)
18:17 09.03.2005
Mondi (registreerimata)
to G omanik > Ega sul juhuslikult autom.kastiga variant ole, kui on võiksid tsipa komenteerida seda kooslust.
19:59 09.03.2005
Kutsik (registreerimata)
Teema nagu rusikas silma-auku. Mul just sama mõte idanemas, et pereautoks osta G-300 3.0 R6 90 kW ca 83 - 85 aastast.
Kui rääkida remondist siis sellise vanusega auto tahab reeglina korralikkult remonti ja kalleid osasid (eriti MB) või on G-300 erand?
Vihjatud on pooltelje otstele ning difritele ja kardaaniristidele, mida saab vahetada ainult koos kardaaniga. Oskab keegi hindadest lähemalt rääkida? Palju need vidinad koos vahetusega võivad maksta? Või siis palju aastas võiks remondieelarvet planeerida.
03:29 10.03.2005
hea mõtte sul soetada selline auto.kui ausalt rääkida remondi eelarvest aastas siis see loeb ka mis seisukorras sa selle auto ostad.83-85a autod on veel ju nii lihtsad et seal polegi eriti mis laguneks.kui kere rem pole vaja ja mootor korras jäävad veel sillad.kui aus olla siis esi roolivardad jäävad 1000 krooni kanti välja arvatud see mis on roolikarbi küljes seda saab aint koos pikka vardaga hind 2000 kanti puksid mis on maksavad umbes 250 tükk.aga kui korra sinna investeerid void rahulikult pool elu sõita.pooltelje otsad jah kallid 14 000 esinduses kadaka mersus juba vähe odavam.aga ega nende pooltelgedega ja tiffritega juhtu ka eriti midagi.mul ragiseb üks pooltelg juba kaks aastat ja pole rohkem peale ragina midagi taga juhtund.muidugi kui hakkad otsima igast ilu vidinaid siis nende eest tahetakse küll raha valuvelgesid esiteks pole võtta eriti ja kui on kuskil siis maksavad 10000-25000.nii kui ostad auto 83-85 ja tahad et oleks ka välimuselt ilus siis oleks parem kui kõik asjad mis vaja oleks küljes.ise ostsin praegu tagavara ratta nikel katte 3000.uus maksab 14000.aga kui auto on korralik ja meeldib siis võib osta küll seda et midagi kohe ära laguneb ära karda.ja osasid on kõikke saada nii et pole probleemi.mb osad pole ju ka väga kallid nagu arvatakse 124 osad ei maksa ju üldse palju.ja ega pole ka selle omad väga kalid arvestades et nad vähe lagunevad.
03:36 10.03.2005
ei ole automaat.aga olen proovind ja oli mõnus.aga sain aint linnsa proovida ja ei oska maastiku kohta midagi õelda.aga arvan et kui juba automaat siis oleks vaja ka turbot muidu vähe uimane.
10:50 10.03.2005
verbal
Kes inglise keelt loevad, nendele soovitan sellist foorumit:
http://www.mbnz.org/forums/forums/forum-view.asp?fid=30

Väga palju kasulikku infot, kui otsida. Oma 85.a. 230GE kohta olen kõikidele küsimustele sealt vastuse saanud.
02:07 13.03.2005
vana (registreerimata)
vaata googlist otsingsõna "gelandewagen" alt ja Sa saad kogu infi.
19:15 05.04.2006
Endine G omanik (registreerimata)
Kasutasin G 300 td 2000 aasta pikka varianti 2, 5 aastat, selle ajaga sõideti peaaegu 200 000 km. Kui auto sain oli ta 15000 km sõitnud.Sellest 200 tuhandest üle 100 tuhande sai sõidetud venemaa olematutel teedel, metsades ja mülgastes(augud sellised et jala on jube minna).Ja sõideti sedasi et pandi täiega läbi aukude nii asfaldil kui maastikul.Selle ajaga sai tehtud korralist hooldust, vahetatud piduriklotse, kumme ja kallatud mehemoodi diislit sisse ja ei ühtegi muud asja ja kui maha müüsin lasin mersus ära ennem kontrollida ja ei ühtki viga. See auto on igatepidi oma hinda väärt ja paremat autot on ei oska tahtagi.300 diisel on ehk natuke lahja võrreldes 400 cdi ga aga jänni ei jäänud.Miinuseka võib pidada suurt küttekulu ja seda et tagaistudes natuke loobib kehva teepeal aga muidu on sõidumugavus võrreldav E klassi omaga plus kõrgem vaade ja julgem tunne.Plaan on osta järgmiseks G400CDI v8 eks ma siis kirjutan kuidas too on aga neile kel on võimalust ja tahtmist osta maasturit siis ärge mõelge ka.Parem vana G mersu kui mingi tutikas linnamaastur.
20:55 05.04.2006
s (registreerimata)
G-d peetaxe INVESTEERINGUX!Nagu kinnisvara.
21:25 05.04.2006
wello (registreerimata)
Arvan et need kes G jõuavad osta neil jääb raha ka kütuse jaoks üle ja kui papp otsas tuleb Lada poole vaadata sellel ka jeep olemas.
00:18 21.04.2006
w140 fänn (registreerimata)
see G klass on ju hirmus kole kandiline jeep kirst. jubedik jubedus kuubis. kuidas siuke koletis saab küll mõnele meeldida ma ei ostaks viie tonniga ka siukest kui peaks omale jätma ja edasi ei või müüa!
10:43 21.04.2006
to: w140 fänn (registreerimata)
Olin ka umbes samal arvamusel, aga kui G (91 ja üles täislisadega) paar kuud sõita, siis hakkad aru saama kui tõsise ja milliste omadustega autoga tegu on ja teised tunduvad lausa tikukarpidena. Eks 10-15 aastat vana G hind räägib juba enda eest.
11:36 21.04.2006
pläägue (registreerimata)
jah nii ta on, et G-kallsivälimus võib aju alguses imelik tunduda, aga kui sa oled inimene kes pigem veidi enam hindab auto sõidu omadusi siis mingi aja pärast hakkad saka G välimusest kui klassikast väga lugu pidama ;-) midagi pole teha :-P G klassi põhiviga on siiski veidi soolane hind ja pereautoks ta vist ka ikka päris 100% ei sobi, võibolla kui pere koosneb isast ja mõnest kaela kandvast poisivolaskist, siis ehk küll :-P
16:29 09.05.2006
G (registreerimata)
tere oleks selline kysimus kas keegi oskaks ytelda kust ma leiaks G mersule spoileri sarja ja kes vöiks selliseid asju ise valmistada
16:47 09.05.2006
kuu (registreerimata)
ilus ja selge välimus
00:41 12.05.2006
420 SEL (registreerimata)
Maailma kõige ihaldusväärseim telliskivikujuline asi! :-)
01:27 12.05.2006
... (registreerimata)
Lendav TELLIS oli siiski Volvo sünonüüm!
13:54 19.05.2006
arvi270
G kohta ei saa nagu küll midagi halba õelda
varuosad pole üldse nii kallid kui väidetakse ja kui vahetad mõne jupi ära siis ei pea niipea vahetama
kui kellegil on G remondi koha pealt küsimusi siis võib küsida kuna olen sellise auto otsast lõpuni korda teinud
22:41 26.06.2006
rass007 (registreerimata)
kõige mugavam, kõige ilusam, kõige stiilsem, auto nr.1 maailmas- G mersu...
01:26 29.06.2006
enx1 (registreerimata)
United Motors müüb juba ammu üht G500. Kas keegi on sellega tutvumas käinud ja teab selle auto kohta midagi rääkida?
16:02 08.11.2006
kalew (registreerimata)
kas alla - 20° mb g käivitub
14:55 09.11.2006
verbal (registreerimata)
kamm oon, sellise jubeda külmaga ei lähe ükski auto käima
15:20 09.11.2006
uu (registreerimata)
no nii kallitel on ikka webastod peal juu
12:11 10.11.2006
unimog (registreerimata)
MInu arust võiks alternatiiv varjandina osta ikagi MB UNIMOGI . Sellega saab kõik teha, turvaline, asendab maal traktorit,kinni pole veel jäänud,ainult kütet läheb palju.
19:05 19.11.2006
kalew (registreerimata)
kuidas g320 v6 vastu peab
19:14 20.10.2007
prr1
vaatan 2000 -2002 pikki isendeid.
kas on normaalne ,et uksehinged eritavad "roostevett" . hõbedastel isenditel torkas see eriti silma.
tagaluugi ülemine äär kipub roostetama...kas tüüpviga???

millele peaks ostmisel erilist tähelepanu pöörama??

kuna ma ingliskeeles eriti tugev ei ole , siis need foorumid mind eriti ei aita, vähemalt otsimisega jään hätta.

on äkki mingit venekeelset kohta?

trv
19:45 20.10.2007
ski1 (registreerimata)
pool aastat mägedel turnimist ja ei ühtegi probleemi aint vala kütet ja pihasta õhu filtrit.
09:29 27.10.2007
prr1
olen paar nädalat G-sid vaadanud....
hetkel segaduses: valida g400 või g500 (lang, 2001-2003)
ostes on disla miskit ~100keeq kallim... samas võtab kütust 5l sajale vähem... kataloogide järgi kiirenduse (minu jaoks näitaja) vahe ülisuur ei ole...siiani olen autot vahetanud 3-4 aasta tagant (seni on olnud tegemist vähemalt 1/3 võrra odavamate masinatega...sellest ka kõhklused)
Oskab keegi öelda hoolduse hinna vahet...?
On kellelgil kogemusi nende masinatega?
13:09 27.10.2007
uguu (registreerimata)
Esimestel G400 diislitel esineb igasuguseid kalleid hädasid just mootori osas, millega ollakse püsti hädas. Võta G 500

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:
  • 1. Foorumis on KEELATUD:
    • a. Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • b. Otsene reklaam
    • c. Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • d. Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • e. Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • f. Teemast mööda rääkimine
    • g. Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • h. Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • i. Sõnumite ja teemade kordamine
  • 2. Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • 3. Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • 4. Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • 5. Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • 6. Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • 7. auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.
Vaata registreerunud kasutaja eeliseid.