Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AUTOAIAD VS ESINDUSED

16:55 29.09.2004
vatson (registreerimata)
autoaiad vs esindused
Hiljuti oli siin pikk teema selle kohta, et autoaiast auto ostmine on täielik vene rulett. Ausalt öeldes kadus igasugune autoostmise isu üleüldse ära :-)

Aga kuidas suhtuda esindustesse, kes ka kasutatud autosid müüvad? Ostaks näiteks Honda esindusest kasutatud Honda...?

Autoaiast ostes oleks ülesande püstitus selge - üritaks lasta auto enne ostu esinduses üle kontrollida ja saaks tema seisundist mingi pildi ette. Kui enne ostmist platsilt välja ei lubata, jätaks ostmata.

Aga esindusest ostetavat autot esinduses kontrollida tundub kuidagi kahtlane ;-)
17:02 29.09.2004
dogz
Re: autoaiad vs esindused
esinduses tavaliselt autod 10-20% kallimad kui turul. kuid ega nad ka garantiid millegi peale ei anna.
17:02 29.09.2004
reikin (registreerimata)
esindusest saad uue auto aga aiast vist ei saa. esindusest võid sama valemiga endale mingi peldiku kaela saada.
18:20 29.09.2004
fekalist (registreerimata)
Pole see esindusest kasutatud auto ostmine väiksem loterii. Seal müügil olevadest autodest suur osa ainult Eesti lagunevadel teedel sõitnud ainult ongi.Mootor ja toitesüsteem meie solkkütusega läbi imbunud. Mingid soss-sepp töömehed kasutanud probleemide lahendamiseks mingeid oma ratse. Sageli lisandub asjale veel,et auto on juhataja mingi tuttava oma,see sai soodsa hinnaga uue,aga selle vana parajalt ärahooratud masina peab müügimees kõrge hinnaga maha müüma,sest tegu ikka juhataja tuttavaga,kes sai uue auto juba kätte,vana jättis sissemaksuks,aga raha juurde polnud panna.
09:31 30.09.2004
vatson (registreerimata)
Mnjah. Mida rohkem ma selle teema üle mõtteid mõlgutan seda vähem ma aru saan kuidas üldse kellelgi saab auto olla ;-)
11:27 30.09.2004
jaanionu (registreerimata)
Eks ta nii ole, et kõik soovivad sind haneks tõmmata. Petta võid saada nii esindusest kui autoaiast.
Tuleb ikka ise enda eest väljas olla ja enne auto ostu segeks teha mida sa ostad. Vajadusel kui esindusest ostad saad ka seda autot kuskil mujal kontrollida lasta.
Peale kaklust rusikatega ei vehita.
12:42 30.09.2004
totu cool (registreerimata)
Autot ei osteta eluks ajaks - natuke sõidad,siis müüd jälle ära.
13:05 30.09.2004
Vihane (registreerimata)
rääkides esindusest ostmisest, siis käisin hiljuti Pleionenis uurimas üht vahetusse antud Hondat, asi aasta vana ja väikse läbisõiduga. Minu igale küsimusele vastas müügimees, et ei tea, krt milleks sa siis tööl oled kui midagi ei tea. Ajas ikka tigedaks küll, kuna isegi loll oleks aru saanud, et masin avarii teinud ja ülesse taotud. Uksed ei käinud korralikult ja vahed vahel. Müügimees isegi ei osanud seda öelda, kas auto on Eestist ostetud või ei. Täielik mõtetu mees igatahes!!
13:31 30.09.2004
muki (registreerimata)
isegi uue auto ostuga saab petta,endal kogemus olemas
13:57 30.09.2004
to muki (registreerimata)
raagi siis sest kogemusest?
19:55 30.09.2004
muki (registreerimata)
ostsin uue peugeot 206 xs 80kw kiideti takka ja mis veel,et parimat pole 2 kuu parast pidi tagumine stange ara kukkuma,kinnitused koik lahti ,sama ka ees stangega absurd ju
09:00 01.10.2004
siilionu
see oli vast tüng! sest kui stange kinnitused on lahti, ega vaevalt neid enam kinni saab keerata :)) selle pealt tegid järelduse terve auot kohta, või juhtus ikka suuremaid asju ka?
12:26 01.10.2004
Hm (registreerimata)
Mul ühe tuttava tööautol Peugeot 206-l tuli rool küljest ära, kui autot oli ekspluateeritud 2 kuud. Oli ka esindusest uus massin. Aga noh, eks selliseid pisiapse ilmselt tuleb ikka ette:)
14:01 01.10.2004
sanitar (registreerimata)
Veel uutest ja jällegi Peugeotist. Peale ostu 7kuu jooksul käidud esinduses garantiiremondis 8 korda. 17000 olid esimesed kettad kõverad, 24000 esisillas enamus jupid, puksid vahetuses, ylejäänud korrad el probleemid. Teinekord pole isegi pruugitud autot vaja nii tihti remontida, seega kõik on üks loterii.
14:24 01.10.2004
kere (registreerimata)
mul üks tuttav soovitas kasutatud autot kere järgi valida - kui plekid sirged ja roosteta ja salong korralik siis osta ära. veerem ja mootor on nagunii loterii ja teatavast lisainvesteeringust ei pääse ühegi kasutatud auto puhul.
15:39 01.10.2004
mhm (registreerimata)
Ma pole küll mingit olulist vahet autoaedade ja esinduse kasutatud autode vahel leidnud, sarnased müügiplatsid kõik.
Minu enda ja sõprade, tuttavate kogemused 5-12 a vanade autodega:
müügiplatsidelt - 9 autost 4 peidetud vigadega (2 neist otse saksast)
tellitud ärika käest(saksast) - 2 autost 1 peidetud vigadega
ostetud kuulutuse peale otse omanikult - 8 autost 1 peidetud vigadega ja 2 nii korralikku, mis vajasid paari aasta jooksul ainult korralist hooldust
Võibolla on see olnud juhus aga mulle tundub, et omanikult ostes on võimalik auto kohta ka pisut rohkem välja uurida ja päris kehvadest ostudest saab suurema tõenäosusega hoiduda. Müügimees ajab platsil iga auto kohta täpselt sama juttu ja reeglina oskab hea müügimees ostja nõrga koha ära tabada ja kauba lõpuks ikka pähe määrida. Alati ei saa ka müüjaid valetamises süüdistada, sest neil pole tihti ettekujutust sellest, mida nad müüvad.
Kindlaim ost oleks muidugi healt tuttavalt aga räägitakse ka legendi ühest mehest, kes olla kunagi ühest autoaiast eriti odava hinnaga viimasepeal korraliku auto ostnud.
15:39 01.10.2004
gnoom (registreerimata)
Ostsin Elkest kasutatud auto, kohe läksid järjest vahetusse lamda ja õhulegeja andusrid. Praegu (ptui-ptui-ptui) pole rohkemat investeerinud. Tegelikult olen oma autoga igati rahul ning enne ostu arvestasin kuni 10K väljaminekuga niikui nii.
23:49 01.10.2004
vana (registreerimata)
Aasta algul tuli ka auto osta. Lappasin netis pikalt kuulutusi ja ette jäi üks autoaias pakutav. Meeldis vl.aasta, läbisõit ja värv. Mark ja tehniline pool oli enam-vähem soovi järgi.Teadsin seda,et kaugelt ja mööda turge ma masinat otsima ei lähe.Ja diagnostikute vahet ei hakka ka külma ilmaga jooksma.Mul on muud hobid.Võtsin targema mehe kaasa, vaatasime paarkümmend minutid autol teatud kohad üle-väike kauplemine ja paari päeva pärast sõitsin autoga koju. Esmakordselt nägin täielikult masinat järele tulles, sest siis oli see lume alt välja kaevatud. Ega enne ostmist me müüjat suurt küsimustega ei tülitanud ja ka tema ei käinud jutuga pinda. Ülevaatusel selgus, et tehniline seisund vastab väljareklaamitule ja hooldusraamatule ning ühtis meie eelneva visuaalse vaatlusega. Tänaseks on raha läinud rihmade-õli vahetusse, alarmi ja hoolduskeemiasse. Varsti viskab 60tuh. ette, tuleb uurida, kui suur investeering tuleb siis hooldusse teha.
13:14 02.10.2004
Marek (registreerimata)
Käisin ka kunagi Ascaris kasutatud autosid vaatamas oli seal üks Ford Mondeo 97. aasta ja siis uuemad astrad-vectrad. Oli laupäevane päev ja mingi müügimees istus kontoris. Mondeo kohta ei osanud müüja küll midagi öelda, ainult seda, et komisjoni auto. Muudele küsimustele olid ka vastused siitlis a'la ei tea. Mida ta üldse müüb sellest kui ta midagi ei tea. Tehnilisest seisukorrast polenud tal absoluutselt mingit ülevaadet. Otsustasin, et tühja selle Mondeoga vaatan siis Astrat või Vectrat, kuna nende olukord peaks ju olema Ascarile teada. Peale selle, et auto on nede käest ostetud, ei tulnud sealt rohkem mingeid vastuseid. Kui uurisin liisingutingimusi, oli umbes selline suhtumine, et jätku ma neid rahule. Müüja ei viitsinud absoluutselt kliendiga tegeleda. Tundus, et tal pole üldse mingit huvi autot müüa. Otsustasin, et Opelit ma ei osta ja läksin Faktosse. Peab tunnistama, et väga meeldiv ja asjalik suhtumine. Oli kohe tunda, et ostjasse suhtutakse sõbralikult ja on soov autot müüa. Müüjal oli ülevaade kõikide autode kohta olemas ning ta tõi ka välja erinevusi autode tehnilises seisukorras. Seega langes minu valik seal müüdava viis aastat vana Almera kasuks. Ei ütleks, et olen kuidagi petta saanud, praegu pole mingeid tehnilisi probleeme esinenud.
03:51 06.10.2004
sulevss (registreerimata)
aga mina ostsin saksast ja olen vääga rahul,vaesed eestist ostjad.
04:09 06.10.2004
Halleluuja (registreerimata)
otse vastupidi-meie oleme rikkad ja Sina vaene.meie ostame neidsamu autosid ju kallimalt
13:54 07.10.2004
esindused (registreerimata)
Samasugune kogemsu Ascaris nagu Marekul. Jätsin ka ostmata, sest no kui ei taheta müüa siis ei taheta. Kõige parem info autode kohta oli Info-Autos. Kahjuks polnud tal sobivat autot müüa. Ostsin lõpuks Vehost ja väidetavalt oli kohapeal diagnostika ja käsitsikontroll läbi tehtud. Ega sellist juttu ei tasu uskuda. Varsti tuli ise minna diagnostikasse ja ilmnes 2 varjatud viga.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.