Sisene

foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: TALLINNA PARIM AUTOKOOL?

12:01 08.06.2005
Kristi (registreerimata)
Tallinna parim autokool?
Kas keegi oskab soovitada, milline Tallinna autokoolidest parim oleks? Ise olen asja veidi uurinud ja sõelale on jäänud Radial, Plekk-Liisu, Niguliste, Kalju, Autosõit ja Testudo. Oskab ehk keegi neist lähemalt rääkida või mõnda teist kooli soovitada?
Eelkõige huvitab mind õppesõidu kvaliteet - millised on instruktorid (oluline on et sõit mööduks rahulikult, ilma närvitsemise, sõimu ja kisata) ning kas ikka tehakse kõik vajalik selgeks ja arusaadavaks?
13:14 08.06.2005
Kristi (registreerimata)
Re: Tallinna parim autokool?
Unustasin mainida, et sooviks veel infot ka Haja autokooli kohta.
13:19 08.06.2005
qwert (registreerimata)
vali selline kool kus õppesõiduk oleks bmw 1.seeria
13:54 08.06.2005
Kati (registreerimata)
No mina valisin endale Testudo. Õppesõit toimub tuttuue Toyota Corollaga. Sõiduõpetajaks on Ott. Temaga sain ma Arki eksamitele 46 tunniga, kusjuures varem sõitnud polnud.
Teooriat õpetas koolis Malle, julgelt soovitan.
14:46 08.06.2005
Nunuh (registreerimata)
Pole ka Haja autokooli osas mul midagi negatiivset öelda. Teooriaõpetajad on seal kõik normaalsed/toredad ning sõiduõpeajaga (Raigo) jäin ka väga ja väga rahule.
13:09 10.06.2005
Kristi (registreerimata)
Tänud eelmistele postitajatele. Kas rohkem ei oskagi keegi midagi soovitada?
13:27 10.06.2005
Niguliste!!!!!!! (registreerimata)
Oma kogemuste põhjal arvan, et kindlalt Niguliste. Kuigi jah hinnaskaalal ei ole ta just soodsaim, kuid kvaliteet on väga kiiduväärt. Autod on enamuses nissanid almera, primera jne. Sõiduõpetajad (vähemalt Marek) on väga lahe sell jummala rahulik ja pidevalt räägib igasuguseid nalju nii et naera herneks. Teooria koha pealt oli koolis ka Heli väga professionaalne. 100% soovitan. Autokool peaks ikka koht olema kus teadmisi ja kogemusi saada mitte koht kus iga kord su peale karjutakse ja närvitsetakse.
13:37 10.06.2005
MIKI (registreerimata)
hajas käisin ja see oli väga 5 plusssssss! kõik asjad said esimese korraga tehtud ja kohe sain ka arki! ja load olid 2,5 kuuga käes!
15:23 10.06.2005
rein (registreerimata)
ODIUM AUTOKOOL !!
17:50 12.06.2005
wigur (registreerimata)
HAJA ruulib täiega!
23:16 12.06.2005
x (registreerimata)
Miks küsite niisugust küsimust?
Olge loogiline!
Teile vastab inimene:
1) kes reklaamib oma kooli.
2) inimene , kes lõpetas mingi kooli, ja ei oska arvatagi, et on palju häid ja veelgi paremaid ja võimalik, et ka halvemaid koole jne.
Siin kiidetud koolid on ikka oma kooli reklaam.
23:20 12.06.2005
sips (registreerimata)
Mina käisin Radialis ja sõitsin sellise õpetajaga kes ka Testudos töötas. Hästi hea rahulik õpetaja, seletas hästi kõik asjad lahti jne. Jaan
Radialis teooriat andis küll nati imelik mees, aga polnud viga kah.
09:32 13.06.2005
To: x (registreerimata)
Arusaadav, et juttu tehakse ikka sellest autokoolist, kus ise käidud, sest kui ikka ise ei ole kooliga kokku puutunud, siis ei olegi midagi rääkida. Siiski ei kuule sugugi alati vaid kiidusõnu, on ju ka neid inimesi, kes oma autokoolis nii mõnegi asjaga rahule ei jäänud, parim näide on Odiumis käinute postitused, mida siin foorumis kõvasti leidub.
Kui kõrvale jätta nö "oma kooli reklaamijate" postitused, siis võib vägagi vajalikku infot saada ja kuidas sa seda muidu ikka saad kui mitte teistelt küsides? Kas lähen autokooli ja küsin ega neil sõiduõpetajad närvihaiged ole? ;)
23:12 13.06.2005
x (registreerimata)
Kas ikkagi tasub küsida, milline on Tallinna parim autokool?
Vast võiks nii küsida, kui vastaja saaks erinevaid koole koole võrrelda?
11:44 14.06.2005
Lutsu Kommer (registreerimata)
Soovitan Mustamäe autokooli. Teooriaõpetaja on paras kloun, aga samas õpetab hästi. Sõiduõpetajate kohta väga palju rääkida ei oska, kuna mõnele sobib üht tüüpi õpetaja, teisele teine. Enda sõiduõpetajaga oli alguses harjumatu ja tundus, et jube halb õpetaja, aga hiljem kui tema stiilile rohkem pihta sain (et mida ta rohkem hindab jne), siis polnud enam eriti hullu midagi ja sain aru, et tegelikult oli ta ikka kuradima hea õpetaja.
18:56 14.06.2005
a (registreerimata)
15:45 18.06.2005
l (registreerimata)
minu meelest haja. raudselt haja. ja sealt autokoolist olen väga rahul sõiduõpetaja raigoga. nõudlik, kuid samas igati toetav õpetaja. siiamaani pole temaga ka seda probleemi olnud, et ta poleks ette helistanud, kui hiljaks jääb või jääb üldse tulemata. kui ta teab, et on hiljaks jäämas, siis on ikka ette helistanud. ja kui ta ükskord avastas, et ta oli kogemata sõidutunni pannud samaks ajaks ühele koosolekule, kuhu ta oli eelnevalt minema pidanud...siis ikka helistas mitu päeva ette ja teatas, et tund jääb sellel päeval ära.

mul on kogemus veel ühe autokooliga - kentmanni autokooliga. ja mina isiklikult ei jäänud küll selle autokooliga väga rahule. kõige vähem aga jäin rahule oma sõiduõpetajaga kentmannis - temaga oli igavene häda. üks kord jättis tulemata. kusjuures, tüüp ei helistanud kah ette, et ei tule. põhjuseks - tal polnud mu telefoninumbrit kaasas. või tüüp jäi lihtsalt hiljaks. kui õieti mäletan, siis oli ta nimi rudolf.

igal juhul, teema algatajale jõudu hea ja sobiva autokooli leidmisel! :)
21:59 18.06.2005
asdf (registreerimata)
helju kalviku autokoolis ise käinud ja ka tuttavatest paljud ning siiamaani kõik väga rahul.
Hajaga tuttavatel ka kogemusi. On seal normaalseid ja ka halbu sõiduõpetajaid.
Soovitan siiski helju kalviku autokooli. see vist mõnes kohas ka harju autom-i nime all või kurat seda teab. õpetajad on head, eksamid saue arkis ja autod ka normaalsed.
bmw 1. seeria pärast ära küll kuhugi autokooli mine. täiesti suva, millise autoga sõiduõpet teed. ise otsiks mõne ilma roolivõimuta vene päritolu veoauto, kui valida antaks. hiljem pole seda probleemi, et kui smarti roolist mõne päris auto rooli pannakse, ei sattu paanikasse nagu naine.
19:15 19.06.2005
xxx (registreerimata)
Siin ei kiida mitte õpilased vaid koolid ise kergitavad oma saba. Paha hais man.
19:33 19.06.2005
Kauboi (registreerimata)
Julgen soovitada Plekki, kõik oli ok, sõbralik ja vastutulelik. Kõige rohkem oleneb ikka sinust endast, õpetaja abistab ja suunab. Nu minu sõiduõpetaja muidugi rääkis, et ma ei tee eksamit ära. Huligaan nagu ma olen, aga saime 39 tunniga hakkama (40 kohustuslik), aga lõppkokkuvõtteks tuli ikka täis. Aga sain kõik esimese korraga tehtud:)
23:11 19.06.2005
to xxx (registreerimata)
mulle tundub ka, et siin on foorum: ise küsin, ise vastan, ennast imetlemast ma ei väsi
23:28 19.06.2005
sdd (registreerimata)
ODIUM + OLAV LEPASTE = PARIM AUTOKOOL
16:22 21.06.2005
x (registreerimata)
Parimad autokoolid siin reklaami ei tee
12:19 22.06.2005
minni (registreerimata)
ka mina käisin Hajas ja sõiduõpetajaks oli Raigo. Julgen soovitada.
20:26 23.06.2005
zumm (registreerimata)
mina käisin nigulistes ja jäin ülimalt rahule sealse õhkkonna ja suhtumisega õpilastesse.
21:50 24.06.2005
sõiduõpetaja (registreerimata)
olen sõiduõpetaja,saan aru teie muredest(autokooli ei nimeta,kuigi lugesin enda kohta siit foorumist kiidusõnu).Olge hoolikad kooli valikul ja kuulake kindlasti maad.Tunnen pea pooli tallinna õpetajaid,ja peab ütlema et kvaliteetset ja omakasupüüdmatut õpet on tõesti raske leida.uurige just sõprade käest ja ei tasu alati odava hinna õnge minna,seal tulevad koolisisesed maksud juurde(eksamitasud jne.),niiet kokkuvõttes on autokoolid võrdsel hinnatasemel--hinnake kvaliteeti jasõprade nõuandeid--muidu satute kurat teab kuhu ja kelle otsa.jõudu.
01:08 26.06.2005
pettunu (registreerimata)
aga minul teistlaadi jutt. ei ole sõiduõpetaja :) hoopis loll õpilane. loll mitte sellepärast, et sõita ei osanud, aga sellepärast, et valisin mõnede tuttavate soovitusel LAPLARi. teooria oli hea (võrrelda oskan, olen kuulnud, kui kuiva juttu mõnele on mujal räägitud, ka laplaris oli ükskord Metspalu asemel teine õpetaja, too luges vaid eeskirja raamatust maha). Aga süsteem on seal nõme, pidevad koolieksamite aegumiste (2 nädalat, usute või ei) trahvid, kusjuures sõiduvõimalust oli umbes 2 korda 3 nädal peale. totaalne aja raiskamaine. rahaliselt odavam kui mõned teised aga aeg ja närvid maksavad ka midagi. seadsin autokooli kõige tähtsamaks, kool ja töö kannatasid selle kõrval, käisin ise pidevalt pinda et saaks ikka tihedamalt sõidutunde ... ja kokku läks 9 kuud :S

niisiis, tean öelda, millisest koolist hoiduda. aga plekkliisust olen küll tuttavatelt kiidusõnu kuulnud. hajast tean niipalju, et nägin kuidas õpetaja ja õpilased ARKi eksamil suhtlesid. avaldas muljet, nagu perekond - kallistused, julgustussõnad, mitte kuri pilk ja üleolev käitumine.
02:22 26.06.2005
Siim (registreerimata)
plekk-liisu on väga hea kool.teooria õpetaja õpetab hästi ja kui lähed ennast registreerima siis ütle et tahad sõita Rein Leeduks-iga.Rein on väga muhe sell ja minu enamus sõpru(k.a mina) on esimese korraga sõidu eksamid lbi teinud!Tõsiselt soovitan.
15:06 28.06.2005
king of metal (registreerimata)
A-kat Kaljus võrreldavat pole.
20:49 28.06.2005
kuis (registreerimata)
23:05 28.06.2005
xx (registreerimata)
Kas see Meelis, kes kristiines laias?
23:08 28.06.2005
B (registreerimata)
Millal ikkagi selgub Tallinna parim autokool???
Kas küsimuse vastaja on lõpuks selgusele jõudnud?
23:25 28.06.2005
Asjatundja (registreerimata)
Tallinna parim autokool on kindlalt see, kus Sina lugupeetud Lubadetaotleja parasjagu ei õpi.Jälgi komme, siis saab selline tõsiasi Sulle selgeks.
08:53 29.06.2005
Kristi (registreerimata)
Tänud kõigile postitajatele!
Olen ka mujalt asja uurinud ning momendil tundub, et valin Plekk-Liisu kuna seal on ka päris mitu tuttavat käinud ja kõik on asjaga suht rahule jäänud. Eks ma postitan oma kogemusest ka siia, teadmiseks järgmistele autokooli astujatele.
00:41 31.08.2005
mauntz (registreerimata)
hahahaa no edu plekkliisus vali kindlasti uuno sõiduõpetajaks!
10:00 06.09.2005
Autosõidust (registreerimata)
Soovitana sulle tulla meie juurde(Autosõit), me pole küll parimad, kuid me pürgime sinna poole.
00:06 12.09.2005
www (registreerimata)
Mulle Laplar meeldib :))
11:03 06.10.2005
miili (registreerimata)
selge see, peab ise järgi proovima, kas saad inimesega ühes autos istuda või mitte. meil pea terve pere käinud lube saamas Radiali autokoolis - õpet. Jaan ja Tõnu näitks. õpsid "vanad tegijad" juba siin tln-as - hinna-kvaliteedi suhe väagagi paigas. ja veel võtke teatavaks, et närvihaiged sõiduõpsid tegelt ei saa ju kaua yldse turul püsidagi - nende juurde lihtsalt ei lähe enam õpilasi, ku ymberringi on piisavalt normaalseid kah.
11:06 06.10.2005
uubert (registreerimata)
on ikka, RADIAL-i A-kat ruulib täiega. B loomulikult ka, eriti õp. Tõnu, Anton ja Jaan, vot.
18:22 06.10.2005
a (registreerimata)
no odium see igaljuhul ei ole :)
10:24 08.10.2005
xxxxxxxxxxxx (registreerimata)
jälgige arki statistikat ja näete, et siin reklaamitakse just tallinna kehvemaid.
10:37 08.10.2005
Fred (registreerimata)
Irw@ARK statistika... Kes suudab näha arvude taha, teab et see kehtib koolide kohta kus nagunii väga vähe käib õpilasi või nagu Odium mis sihilikult ei lase õpilasi ARK eksamile (iga sõidueksami vahel kolm sõidutundi vähemalt jne). Kes autokooli statistika järgi valib, palju õnne!
13:42 08.10.2005
mags
mina soovitaks radiali.

muidugi on ka suht algul "x" poolt tehtud märkus õige.

sõiduõpetaja oli mul Tõnu Karp, kes ei läinud kordagi närvi, ei tõstnud kordagi häält ning ARK eksamid läbisin esimesel katsel.
20:28 08.10.2005
kyssa (registreerimata)
naised saunas rääkisid, et paar nädalat tagasi üks tln autokooli õpetaja ja mingid muud tegelased lendasid juhilubade vahendamisega vahele. Huvitav, kas oli ka tln parimast autokoolist?
18:12 10.10.2005
Türaklopser (registreerimata)
Mina käisin Mustamäe Autokoolis ja sõiduõpetajaks oli Ago Palits. Väga korralik koht minu arvates, kallis ainult, a oli seda väärt, sest eksamid läksid kõik esimesel katsel.
11:52 12.10.2005
cccc (registreerimata)
kummaline loogika: sõiduõpetaja ei läinud närvi, ei karjunud, ei sõimanud, järelikult väga hea sõiduõpetaja.
11:57 12.10.2005
?? (registreerimata)
To cccc: Äkki sa põhjendad, mille poolest on siis parem sõiduõpetaja, kes karjub, sõimab ja läheb närvi???
12:11 12.10.2005
e (registreerimata)
kui lähete kristiine autokooli, siis soovitan sõiduõpetajast nimega Uudo kaugele eemale hoida...märksõnaks röökimine, karjumine, sõimamine, mölisemine jne :S
12:17 12.10.2005
katsetaja (registreerimata)
Ise käisin ka kunagi Laplaris, oli siis ja on vist ka praegu üks parimaid riigieksamite läbisaajate protsent sel firmal. Omal ajal sai võetud vaid 5 sõidutundi Tallinnas, ja kõik eksamid sai ka esimesel korral ära tehtud..
23:42 12.10.2005
mina (registreerimata)
Lôpetasin ise just Radiali ja jäin väga rahule.
19:07 27.10.2005
Max (registreerimata)
no kullakesed! Mitte kool on parim, vaid sõiduõpetaja! Ja muidugi teooria õpetaja ka. Minge sinna kus on head õpetajad, kes ei näpi teie jalgu, rindu, kes on aus ja hoolitseb iga oma õpilasest! Küsige sõpru kes käisid, kuulake soovitusi jne, jne. Võib juhtuda ju et ühes koolis on 5 head õpetajad ja 1 paha, siis see kes kahjuks saab paha õpetaja juurde arvab et kool on paha ja ei soovita seda! See on ju mõtetu, nii et igas koolis on head ja pahad õpetajad, ja ei saa öelda nii et kool on parim, ikka palju palju sõltub personalist.
11:27 28.10.2005
jep (registreerimata)
Aga kuidas ma tean, et õpetaja oma õpilastest hoolib? Õpetajatel ju nii palju õpilasi, vaevalt, et nad kõikide käekäigu eest rohkem hoolitseda jõuavad...kuigi kena oleks.
12:51 28.10.2005
L. (registreerimata)
to jep: Tõepoolest, väga palju on sõiduõpetajaid, kellel on tohutul hulgal õpilasi. Ja on ka õpetajaid, kes suurt ei hooli sellest, kas õpilane lõpetab kooli või mitte. Kuid oma kogemustest võin ma öelda, et mitte kõik pole sellised.

Esimene kord, kui ma autokoolis käisin (vist mingi a'la Kentmanni autokool), siis sattus mulle sõiduõpetaja, kellel esiteks oli hästi palju õpilasi ja teiseks, kes ise oli kas haige või oli tal autoga probleeme. Sestap oli suuri raskusi temaga sõitmas käia, ja mina isiklikult ei tundnud, et ta oleks mind kuidagi eriliselt toetanud. See autokool jäi mul pooleli.

Samas, lõpetasin selle aasta augustis Haja autokooli, ja seal sattus mu sõiduõpetajaks inimene, kellel oli õpilasi ja sellest tulenevalt ka aega nii piisavalt, et kui sul vaid vähegi tahtmist ja võimalusi oli, said kasvõi igal argipäeval, mis tal vaba oli, sõitmas käia. Ja mina isiklikult tundsin küll tema toetust. Nu kasvõi jutt oli tal umbes selline, et "kui kooli pooleli jätad, otsin su isiklikult üles jne jne". Ei tea, kas ta oleks seda teinud, kui ma oleks kooli pooleli jätnud. Aga juba see tema lubadus andis mulle indu edasi minna. (Muide, 1 mu tuttav, kes kah sama õpetaja käe all sõitmist õppis, rääkis analoogseid jutte) See, miks ta mulle isiklikult taolisi lubadusi andis, oli ajendatud sellest, kui ma 1x mainisin kuidagi sedasi, et ma ei saa autosõitu kunagi selgeks ja et ma vist jätan autokooli pooleli.
Ka tundsin ma tema toetust, kui mul olid platsi- ja sõidueksamid, mis mulle isiklikult olid meeletult rasked – mitu korda põrusin ma läbi. Ja seda mitte niivõrd selle pärast, nagu ma poleks osanud platsil neid igasuguseid vigureid, mida seal nõutakse (slaalomid, külgpoks, garaaži tagurdamised jne jne) või et ma ei osanud üldse linnas sõita. Aga paratamatult – mul lihtsalt pole kunagi olnud seda eksaminärvi. Ma arvan, et kui mu sõiduõpetaja poleks ka sellel hetkel mulle toeks olnud, oleksin ma arvatavasti autokooli küll pooleli jätnud.

Sõnaga...Et kuigi on võib-olla raske ära tunda, kas sõiduõpetaja õpilasest hoolib või mitte, on siiski minu arvates üheks tunnusjooneks see, kui palju õpetajal õpilasi on. Kui õpetajal on tõesti mingi mega koguses õpilasi, siis tal on vo. tõepoolest raskusi kõikidest õpilastest hoolida ja neid toetada. Samas, kui õpetajal pole just eriti palju õpilasi, siis võib oletada, et tal on arvatavasti lihtsam oma õpilastele toeks olla.
Ei julge muidugi siinkohal pead anda, et selline reegel ka täiesti 100% kehtib, pigem on see minu enda kogemustest tehtud järeldused ja ei välista siinkohal võimalust, et on ka vastupidiseid näiteid.
14:52 28.10.2005
õed (registreerimata)
hei, siin kaks kaksikut, kes kah suvel otsustasid autot juhtima õppida. Valisime hinna järgi soodsa Radiali. Nüüd juba koolieksamid tehtud ja sõidame mõlemad nagu brynetid..icii... aga tegelt tahaks seda kogemust jagada,et tydrukud ärge kartke näitex ka vene rahvusest sõiduõetat võtta. no juhulmuidugi kui nad eesti keeles räägivad vabalt. Meil Radialis olid näitx Igorja Sergei, kes on vaat et paremad kui nii mõnigi eestikeelne ennasttäis ja vähese jutuga papi. Need poisid igatahes seletavad vähemalt naisterahva aru järgi kõik yksipulgi ja rahulikult ära ja veel ei vea mingit venitamistaktikat tundidega nagu siin mõned kurdavad, 42 t saime mõlemad eksamid tehtud - no problems!
15:38 28.10.2005
õdedele (registreerimata)
hee...on seal veel vene rahvusest kedagi??
13:17 03.01.2006
eha (registreerimata)
Pirita autokool. kuid ei sobi rumalatele, sest seal on vaja rohkem ise õppida, sellevõrra ka odavam. Pirita on liikluses vana kala ja eeldab, et teda mõistetakse lennult....liigset mökutamist ühe teema kallal pole. sõiduautod on teistest firmadest, põhiliselt plekk-liisust.
13:35 03.01.2006
äpu (registreerimata)
aga kus koolides need 1-seeria bmw'd on ja mis sõidutund maksab
00:04 04.01.2006
sdd (registreerimata)
Odium autokool on parim
00:17 04.01.2006
sky (registreerimata)
kalju.

käisin.
neil peaks olema raskeimad kooli teooriaeksamid.
66st küsimusest 62 peab õige olema, siis saab ARKi edasi.
saad asja väga selgeks.
õpsid on muhedad, arkis sain kõik esimese korraga läbi.
sõitsin 55 tundi, varem polnud linnas sõitnud.
haja peaks ka norm olema, aga neil on kõik kergem.sõber käis.
20:37 05.01.2006
Ööbik (registreerimata)
20:51 07.01.2006
jaffa (registreerimata)
Soovitan ARK statistikat vaadata ja sealt näete ju autokoolide topi,millised koolid kõvemad tegijad ehk kui palju on läbisaanuid eksamitel.ise käisin testudos ja Malle teooria küll tugev,sõit oleneb ka rohkem endast,kui oled üle keskmise nutikam-saad ka rutem selgeks,õpetjast muidigi oleneb ka.
15:48 08.01.2006
qwq (registreerimata)
mis siis on, ma võtsin minimaalsed 40 sõidutundi ja tegin kõik eksamid esimese korraga ära. ma ole proff
21:41 10.01.2006
Mina (registreerimata)
Tule mees Tallinna ja vaatame kas saad oma 40 sõidukorra oskustega auto ühes tükis Rocca-Al-Mare ringteel kesklinna suunast Mustamäe (Ehitajate tee) poole. Ma tellin igaks juhuks romukoristaja selleks ajaks kohale, et normaalsed inimesed sinusuguse tühikargaja pärast pikalt ei peaks liiklusummiks seisma.
18:32 29.01.2006
PEETER (registreerimata)
Re ODIUMI SÕIDUÕPETAJAD
23:21 01.02.2006
x man (registreerimata)
odiumi koolist võin enda kogemusest soovitada Jurit kes on küll range aga rahulik ja kes võtab ka sinu eksami vastu kui ta näeb et oled arkiks valmis,ja veel kellega ma seal sõitsin on ka head õpetajad ja rahuliku suhtumisega Paul ja Toomas, ja keda ma ei soovita enda kogemusest see on see Odiumi kõige kuulsam õpetaja õpilaste hirm , karm, Olavi!, kes läheb endast nii välja kui õpilane teeb palju vigu ja karjub ka õpilaste peale nii mis hirmus!,tema juurde soovitan siis minna, kui sul sõit sujub ja on ees kooli ja arki eksamid ainult siis saad temaga läbi ,siis muutub ta ka leebemaks ,kui teed ainult mõned pisivead.
11:37 02.02.2006
kai (registreerimata)
Minul sõelale jäänud järgmised koolid:
* Haja
*Niguliste
*Pirita
*Mustamäe
*Autosõit

Oleksin tänulik, kui tooksite välja plusse-miinuseid ja millist sõiduõpetajat soovitate, millist mitte?
11:56 02.02.2006
vastus (registreerimata)
To Kai. Minu isiklik kogemus Haja autokooliga on positiivne ja soovitus on võimalusel sõita Raigoga - ikka isiklik kogemus positiivne. Kõik eksamid toimuvad Saue ark-is.

Aa, teistest õpetajatest on kiidetud ka Gunnar Sähket. On veel 1 inimene, keda on kiidetud, kuid kahjuks hetkel ei tule ta nimi meelde. :( Kui meenub, eks siis annan teada.

Lõpetuseks muidugi soovitan otsida siit foorumist teisi teemasid, kus räägitakse autokoolidest - usun, et saad päris head infot, mis autokool siiski sulle kõige paremini istub.
22:13 09.02.2006
killerrivo
Parim autokool on Aveda autokool.Soovitan kõigile kes plaanivad autokooli minna.
12:54 10.02.2006
tsiki (registreerimata)
18:11 26.02.2006
K (registreerimata)
Kristiine autokool suht hea, Teooria õpetajaks on Heiki ja sõiduõpetaja on R. Jõgi.
18:44 26.02.2006
tüdruk (registreerimata)
Kooli valimisel toetusin sõprade soovitustele ja valisin Pirita autokooli. Hinna poolest oli kool ok ja sõiduõpetaja Ülo Rebase kohta võin öelda- super. Tänaseks sõidan juba pea 2 astat,
21:38 26.02.2006
autokoolitunu (registreerimata)
Oma kogemustest autokoolidega 2-3 aastat tagasi.

Mulle meeldis Helju Kalviku autokool. Väga range kool, mis koolis käimise ajal sugugi meeldiv ei olnud ;-) Aga mul isiklikult olid kooli poolt ka väga professionaalsed õpetajad, tänu kellele sai kooli ranged nõuded täidetud ja ARK-i eksamid (Sauel) tundusid tänu rangele koolile lihtsad.

Mu sõiduõpetajaks oli Rein Lutsoja (autoks uus Volkswagen, sõiduõpetaja staazh aastakymneid).
Rein Lutsoja on vist kyll maailma parim sõiduõpetaja! Rahulik, sympaatne ja isiksuslikult kyps yle 50-ne aastane härra, kes viitsib oma tööd sydamega teha - valdab autosõidu tehnilisi oskusi ja metoodikat, oskab ja viitsib õpetada ja oma teadmisi õpilasele edasi anda. Ta aina õpetas ja õpetas ja õpetas... mitte kunagi ei läinud platsiõppe ajal teiste sõiduõpetajatega kusagile lobisema, jättes oma lapse hooleta ukerdama ja ise platsinippe avastama ega tegelenud ka muul viisil looderdamisega. Sõidu kellaaegadest pidas kenasti kinni, kokkulepitud ajal sai alati sõita (ei tekkinud ootamatuid viperusi autoga ega tervisejukerdusi vms ootamatuid takistusi) ja yldse käitus igati korrektselt ja andis endast parima, et õpilane sõidu tõesti selgeks saaks.
Selline sõiduõpetaja on ikka väga väärt kingitus!
Kahjuks vahetas Rein autokooli, läks Mooni tänava Laplarisse umbes 2 aastat tagasi. Laplariga mul isiklikku kogemust ei ole, mistõttu ei saa ka selle kooli kohta midagi öelda. Aga sõiduõpetaja Rein on mu meelest väärt kyll, et kuhu iganes kooli talle järgi joosta.
Miks mitte näiteks pöördudes Laplarisse öelda, et kui ma saan oma sõiduõpetajaks Rein Lutsoja, siis teen autoõpingud Laplaris, kui Reinu ei saa, siis võiks mingi muu hea alternatiiv olla valitud.

Helju Kalviku endaga sain teha vaid mõned sõidud, ka tema on sõiduõpetajana väga hea. Endise ralliässana valdab ta sõidu metoodikat perfektselt ja jagab oma teadmisi ka õpilastele. Uskuge, need on väärt teadmised ja on ikka väga suur vahe, kas sõiduõpetaja platsiõppel tõesti õpetab elemente tehniliselt korrektselt läbima ja vaevub seletama auto liikumise loogikat või nagu mõnedel õpetajatel kombeks, nokib kuskil autost eemal nina või räägib oma õpilasele hoopis anekdoote ja õpilane leiutagu siis ise jalgratast.
Helju Kalviku autokooli valides aga kahjuks ei maksa eeldada, et kõik õpilased enesele Helju sõiduõpetajaks saavad. Helju suure töökoormuse tõttu ei ole see võimalik. Annaks taevas, et ta suudaks enese juures jätkuvalt tööl hoida piisavas koguses heatasemelisi sõiduõpetajaid, sest tegu on väärt kooliga.

Koolid mida ei soovita:

Kalju autokooli ei soovita oma vaenlasele ka mitte, kohe mitte mingil juhul. Nii sõiduõpetajad (kaks noormeest, nimesid kahjuks ei mäleta) kui teooria õpetaja (nime ei mäleta, aga mul oli kooli omanik ise) tase on alla igasugust arvestust, null. Õpetamine kui selline ei paistagi selle kooli prioriteediks olema, vähemalt mitte tulemuslik õpetamine. Ju on nii tasuvam ja mugavam. Teooria õpetaja valdas täiuslikult kysimustele mööda vastamise kunsti, yks noortest sõiduõpetajatest tegeles vahel aga koguni ka õpilase eksitamisega, kui viimane juhuslikult ise mingi õige avastusega lagedale tuli ja avastused tuligi teha õpilasel enesel, kuna õpetajad ei õpetanud.

Samuti ei soovita Odiumit, millega mul kyll sõiduõppe kogemust ei ole, kyll aga on väga negatiivne kogemus selle asutusega asjaajamisel. Enne kooli minekut lubati suusõnaliselt, et võin hakata käima koolis iseseisvalt teooriaylesandeid lahendamas siis kui vajalikuks pean - see oligi mu eesmärk, miks sinna kooli minekut yldse kaalusin. Kui aga olin raha ära maksnud ja olin õppurite nimekirjas, leiutati kooli poolt erinevaid trikke, kuidas mu iseseisvat ylesannete lahendamist koolis võimalikult torpedeerida.

-

Yldised soovitused seoses autokooli valikuga.

* Ärge minge selle odava koolitusfirma valimise õnge.
Rahasid on võimalik õpilastelt välja lypsta seitsmel erineval moel. Pealtnäha odav kool võib lõppkokkuvõttes väga palju rohkem maksma minna, kui mõni kallim kool.

* Veidi kallima sõidutunni hinnaga professionaalne õpetaja teeb õpilasele lyhema ajaga (lõppkokkuvõttes odavamalt) sõidu selgeks, kui mõni odava sõidutunnihinnaga nina nokkiv töllmokk, kes ei oska või ei viitsi õpetada. Ja hoidku taevas inimesi ****de eest, kes valmis kasutama mitmeid kavalaid nippe, kuidas õpilaste õpet kunstlikult pikendada ja raskendada ja neilt selliste meetoditega rohkem pappi välja lypsta.

* Tähtsaim märksõna kooli valikul on usaldusväärsus ja seda nii õpetajate poolse professionaalsuse kui korrektsuse ja eetika osas.

* Ärge lähtuge autokooli valikul avalikest reklaamidest ajalehtedes või reklaamplakatitel, vaid uurige põhjalikult oma tutvusringkonnas olevatelt loa saanutelt kus nad õppisid, kuidas neid õpetati, palju see neil lõpuks maksma läks, milliseid ootamatuid probleeme ja takistusi õppes esines jne. Oma sõpradelt ja tuttavatelt saate parima info, kuhu minna ja kust eemale hoida, märgake vaid ise põhjalikult uurida. Nemad ju räägivad teile seda, mida ise on kogenud, räägivad nii häid kui halbu kogemusi. Interneti anonyymsetest foorumitest kysimine on selles mõttes kahtlase väärtusega, et siin võib tõesti käia ka mõni autokooli töötaja ennast kiitmas ja konkurente laitmas.
16:24 27.02.2006
R.K. (registreerimata)
to autokoolitunu:

loe oma kommentaari viimast lauset.;)))
17:45 27.02.2006
R.K.

Ja-jah :-) Tundub ilmselt tõesti kummaline mu viimane lause, aga aususe huvides pidasin vajalikuks seda mainida, sest ei ole ju tõesti garantiid, et siin foorumis mõni autokoolis töötav tegelinski puhtalt omakasust lähtuvalt infot jagaks. Enamgi veel, olen ysna kindel, et selliseid susserdisi erinevatel saitidel liikvel on.

Eks anonyymsest internetikeskkonnast korjatud info adekvaatsus tuleb alati kysimärgi alla seada sõltumata käsitlusel olevast teemast, sest anonyymsete kommenteerijate seas esineb igasuguseid inimesi, rohkem ja vähem usaldusväärsemaid – neil vahet teha on aga keerulisem kui oma reaaltuttavate puhul. Seepärast soovitangi, et autokooli valides inimesed uuriksid eriti põhjalikult oma usaldusväärsete sõprade ja tuttavate kogemusi.

Ise valisin oma esimese autokooli ajalehekuulutuse alusel ja astusin sygavasse ämbrisse. Õnneks tabasin asja ära ysna kiiresti, kaotades raha lypsvale autokoolile lõppkokkuvõttes vaid tuhande krooni tuuris raha (kulutatud sõidutundide eest), kuu aega ja hulgi närvirakke. Närvikulu, raha ja aja kao mastaap oleks aga võinud olla röögatu (rahaliselt ka kymnetesse tuhandetesse kroonidesse kyyndiv summa, nagu mõne õpilasega juhtunud on), kui ma poleks esimeste kahtluste ilmnedes taibanud oma tutvusringkonnas põhjalikku uurimistööd läbi viima hakata. Just usaldusväärsete tuttavate infole tuginedes leidsin ysna kiiresti ka enesele sobiva kooli.
20:49 28.02.2006
leidsid (registreerimata)
... enesele sobiva kooli, kus sinu arvates ei kooritud sind, kõik serveeriti kandikul jne. Peab ikka üks inimene raske ja pika taipamisega olema ja pime oma lolluse suhtes, kui peab kolmes erinevas autokoolis enne õppima, kui juhtimisõigus antakse.
22:20 28.02.2006
Re: teemaväline kommentaar
leidsid 20:49

Kas astusin Sulle varbale, lugupeetav?
Muide, Sinu lähenemisnurk ja taotluslik tõlgendus asjadest ei ole eriti originaalne, kyll aga on läbinähtav... ;-)

Aga tead mis veel! Lõppastmekoolituse läbisin ma yldse neljandas autokoolis ja seda isegi mitte Tallinnas, vaid hoopis Pärnus. Ja-jaa! ;-)

Oi-oi-oi, milliseid järeldusi sellest veel teha annab! ;-)
23:05 28.02.2006
leidsid (registreerimata)
Tunnen Rein Lutsojat ja võin ka sinu nime avalikustada. Reinuga tuttav juba aastaid.Tee sellest oma järeldused ise. Poriloopimise ja vägikaikavedamise jätan autokoolitunetele.Jõudu igatahes. Kui liiga hoogu satud, tuleb avalikustamise aeg ja siis tuleb juba ära kannatada ka teiste asjaosaliste arvamused autokoolitunust. Ja üldse soovitaks verbaalse sõimu harrastajatel teha seda mujal kui interneti foorumites.
23:42 28.02.2006
Re: teemaväline kommentaar
leidsid 23:05

1. Rein Lutsoja on yks väga hea sõiduõpetaja, nagu siin paar kommentaari tagasi mainisin. Teda julgen sõiduõpetajana väga soovitada, alati, kõigile. Kas Sulle ei meeldi mu selline arvamus?
Minu nime teadmine ei anna autokoolide ja sõiduõpetajate otsijaile midagi, ma ei tööta selles sfääris ega osuta ka vastavaid tasulisi teenuseid.

2. Tore, et tunned Reinu isiklikult. Mu meelest on sellelt inimeselt paljut õppida. Aga milliseid järeldusi ja milleks peaksin Su tutvusringkonna tõttu tegema?

3. Ma ei ole pori loopinud, vägikaigast vedanud ega sõimanud, jagasin siin oma isiklikke subjektiivseid kogemusi, mis haakusid siin tõstatatud teemaga. Tohib? Jah, mul on ka endise õppurina veidi kogemusi selles valdkonnas, nii häid kui halbu. Tohib? Heade kogemusteni autokoolidega jõudsin puhtalt oma tuttavatelt saadud info abil, kes mulle oma kogemustest pajatasid.

Yldiselt, minu meelest ei ole me dialoog siin teemakohane ja tunnistan oma puupäisust antud kysimuses - ma ei saa päris täpselt aru, mis oli Sinu kahe viimase kommentaari kandev mõte ja kuidas see pystitatud teemat arendab.
Kui Sul on mulle midagi öelda või soovid minust rääkida, tee seda palun vähemalt selgelt ja yheselt mõistetavalt. Veel parem, ära tee seda yldse, sest minu isik ei ole siin teemaks.
15:03 04.03.2006
.l. (registreerimata)
Enda kogemusest soovitaks kindlasti Niguliste autokooli. Endal paraku pole kogemusi ühegi teise kooliga, kuid kuuldes sõprade, tuttavate jne kommentaare mõnede autokoolide kohta, siis Nigulistes sa ikka saad selle kirve raha eest korraliku väljaõppe. Lisaks on õpetajad rahulikud ning ei löö sul pead lõhki ka kõige rängema vea eest liikluses. Raha välja ei nöörita ja sõidad enam-vähem nii kaua kui tõesti oled valmis minema eksamitele. Lisaks toimuvad sõidutunnid Mustamäel, mille läheduses asuvad ka Tallinna põhilisemad ringteed ning kui need ringid selged, siis on ülejäänud linnas liigelda lapsemäng. Teoorialoengus ikka räägitakse täisraha eest liiklusteemadel, mitte ei tehta anekdoote või muud säärast nalja. Lisaks on olemas netikool, kus saab lõputult lahendada teoorialoengutele vastavaid "arvestusi", mis tulevad kasuks, kuna sel juhul pole mingit mõtet lugeda läbi näiteks Liikluseeskirja. Peale selle saab kiirelt ja mugavalt harjutada teooria eksamiteks. Aitab koolist rääkimisest, lihtsalt Nigulistes sain nii hea väljaõppe, et tunnen kuidas mõne päeva pärast ARKi eksami sooritan esimese katsega.
21:12 12.03.2006
Grister (registreerimata)
Ise käisin Kristiine autokoolis, teooria õpetaja Heiki väga rahulik ja abivalmis inimene. Sõiduõpetaja oli Raivo Orunurm väga hea sõiduõpetaja. Sain väga hästi läbi ja mingit närvitsemist küll ei olnud. Soovitan soojalt.
21:13 12.03.2006
Grister (registreerimata)
Ise käisin Kristiine autokoolis, teooria õpetaja Heiki väga rahulik ja abivalmis inimene. Sõiduõpetaja oli Raivo Orunurm väga hea sõiduõpetaja. Sain väga hästi läbi ja mingit närvitsemist küll ei olnud. Soovitan soojalt.
09:02 22.03.2006
Margus (registreerimata)
Kommenteerija nimega "leidsin" ei viitsi vist juttu lõpuni läbi lugeda, enne kui lahmima hakkab.
22:59 25.03.2006
emac
Laplar on hea kool kyll aga teooria 6petaja ON UIMANE TONT kelle jutust ei saa eriti palju aru kes rohkem räägib enda lapse lastest ja enda elust kui ta oli 18 aastane.:D
15:39 26.03.2006
- (registreerimata)
Autosõit - väga hea kool.
22:24 28.03.2006
miralda (registreerimata)
Kalju autokool on kindla peale minek.Hea asukoht, konkreetne õpetus.
18:08 27.04.2006
otsin!! (registreerimata)
kas kellelgo on kogemusi autokooli vahetamisega..... Käisin aasta tagasi Kristiine Autokoolis.....jäi pooleli, õps ei meeldinud (Ants), võttis sõiduisu ära;(
Nyyd soovin uuesti sõitma hakata aga ei taha otsast peale alustada. Kas on võimalik mõnes teise koolis (nt Laplar)edasi sõita...alustada sealt kus eelmises pooleli jäi.

Oskab keegi mõnda Laplari õpetajat soovitada. Ise olen suht närviline roolis;)....siis võiks vähemati õps hästi rahulik olla;)))
22:01 27.04.2006
otsin!! (registreerimata) 18:08 täna

Uuri, kas Rein Lutsoja töötab jätkuvalt Mooni tn Laplaris sõiduõpetajana. Kui töötab, soovitan teda kohe väga! (olen siin samas rubriigis temast ka kirjutanud varasemalt)

Ma arvan, Sa pead kooli sisuliselt otsast algama sõltumata sellest, kas kooli vahetad või mitte, kuna ykski kool ei soovi õpilast aastataguse koolieksami tulemuse alusel ARK-i saata.
23:17 27.04.2006
otsin? (registreerimata)
eksamit ei jõudnudki teha.....lihtsalt oleks vaja sõita ja harjutada aga kristiinesse ei tahaks kohe enam mitte minna....ja teooriat uuesti alustada...hmmmmmmmmmmm
11:41 28.04.2006
oh (registreerimata)
Mine võta autokoolist kirja läbitud osa kohta ja sõidukaardi koopia. Nendega lähed teise autokooli ja õpid edasi.
16:02 28.04.2006
killerrivo
Soovitan sulle Aveda autokooli.Ise õppisin ka seal ja minu arust väga tasemel(uued autod ja õpsid on ka normid).Lisainfot saad tel 5064697
18:36 01.05.2006
raul (registreerimata)
miks peaks valima autokooli kus õppesõiduk oleks 1. seeria bmw?
lõhnab autokool aveda reklaami järele muideks
18:56 01.05.2006
killerrivo
Sest Avedas on parim kvaliteedi ja hinna suhe.Miks Bmw?Sellepärast et Bmw on parim.Kui on valida kas sõidad mingi rondiga või sama raha eest uue Bmw-ga siis nagu ei anna võrreldagi :)
21:33 01.05.2006
Kõigile (registreerimata)
Mina olen Toomas Unt,Plekk-Liisu teooria ja sõiduõpetaja.Minu taust selline,et olengi õpetaja-diplomi järgi joonistamise,joonestamise ja tööõprtuse õpetaja.Ja koolis töötanud ikka arvestatava aja.Pean autosõitu ka üheks kunstiks.Minu arvamuse aluseks see,et pean autosõitu TUNNETUSLIKUKS tegevuseks.Nii nagu pillimängus,luuletamises ja pilditegemises(mitte pildistamises) Sõbrad,mõtelgem ühe asja üle. Väga palju käib heietamist selle üle,et ostsin paketi ,aga ikka sõita ei oska.Sõbrad-see erineb ikka poest mütsi või saia ostust.Ja iniumesed ja nende omandamis võime on erinev.Igasugune õppimine/õpetamine on kahepoolne protsess.Eeldab suhtlemist ja sellekaudu tagasisidet õpetatavalt õpetajale ja vastupidi.Ja sõbrad,kõige hullem variant õpetajale on apaatne-passivne õpilane.Samas peate mõistma,et tegu valdkonnaga kus on üsnagi suur tõenäosus saada viga-kui ja kui eriti õnnetult läheb siis saada surmagi.Ja meil kõigil on emotsioonid..... Mul kolm last.Kaks on saanud oma autoõpetuse minu käe all ja tasuta,noorima eest maksan nagu iga tavaline lapsevanem.Valus aga vajalik.Minu omapäraks see,et ei kannata oma autos rumalust.Noh- jah.Aga kurb on kui tunnen,et õpilane on oma teadmised vaid netist saanud.Siinkohal mingi E-kool ei kõlba.Ja ei tea,pole lugenud päris olulisi asju,seda küll minu jaoks.Pipit näiteks,Sveiki,Muumitrolli.Ja kes ei tea kes oli Panso.Nii,et rumalust ja kitsast silmaringi ei kannata.
Kuskil alguse poole teatasin,et pean autosõitu samasuguseks tegevuseks nagu iga teist tunnetuslikku tegevust.Loominguliste erialade õpetajad ütlevad oma õpilastele ikka väga julmalt...
Mitte,et pean seda autoõpetuse kohalt õigeks aga-emotsioonid ja tunded on meil kõigil.
Lugupidamisega,Toomas Unt
Mitteanonüümne
23:19 01.05.2006
m. (registreerimata)
Mina soovitan Odiumi, see on tõesti tasemel kool. Need kes siin teisi taga kiruvad, on tegelikult ise kiiksuga....
Edu Teile!
15:08 16.05.2006
Peeter (registreerimata)
Oma nime all kirjutamine ei anna sõnadele mingit tõeväärtust juurde- ole Sa autosõidu- või rahvatantsuõpetaja. Kurb, et õpetajad uhkusega kinnitavad, et nad on kõvad pealehüppajad (Loe:kalju autokoolist Silvari juttu ka).

Iga õpetaja, kes põeb professionaalset kretinismi või lihtsalt harituse vaegust (kool matsi ei riku), tunneb lihtsalt ära ühe põhitunnuse järgi: ta ei suuda enam mõista õpilase madalamat teadmise taset- tema arvates on kõik nii elementaarne kui veel olla saab ja õpilase lollus ajab ju lausa närvi..meil kõigil on ju emotsioonid..

See väide võiks olla õige, kuid kohe kindlasti ei ole. Igast autojuhist veel head sõiduõpetajat ei saa. Karjuv õpetaja on õpilase vaimne vägistaja- keda tuleks kiires korras häbiposti naelutada, et ta märkaks ise omale sobivam töö hankida. kahjuks on selliseid õpetajaid pugenud igasse eluvaldkonda- neid jagub ka kõrghkoolidesse
22:38 17.05.2006
to Peeter (registreerimata)
Kahju, et Teil pole aimugi sellest, millise kontingendiga sõiduõpetajatel tuleb aeg-ajalt kokku puutuda. Siiski on suur enamus normaalsed, õpihimulised ja omandamisvõimelised, teisisõnu sotsiaalselt küpsed. Tänu sellele on seda tööd võimalik siiski teha. See väiksem osa, kes sõiduõpetajate närve rikub, tundub olevat täiesti süüdimatu. Nõutakse erikohtlemist, eritingimusi. Ise samas sõiduoskuse omandamiseks vaeva näha ei taheta jne. Sõiduõpetajatel selle kohta ütlus: nutta on alati lihtsam, kui higi valada. Võin häbenemata õelda- sõiduõpetaja amet ei ole kerge viis oma igapäevast leiba teenida. Rahulolematuid leidub alati. Alati leidub keegi, kellele see või teine sõiduõpetaja ei meeldi. Ja sõiduõpetajate ametiks ei olegi õpilastele meeldida- nende töö on inimesi abistada sõiduoskuste omandamisel. Härra Toomas Unt on väga õigesti õelnud- "see on kahepoolne protsess" ja õpetajate kirumine algab nendel juhtudel, kui loodetakse oma raha eest sõiduoskust osta. Osta võib juhendamist ja abi sõiduoskuste omandamisel. P.S. Ei tööta sõiduõpetajana, lihtsalt antud alaga tihedalt seotud.
00:09 05.06.2006
anonüüm... (registreerimata)
ei soovita mingi juhul laplarit mis asub paldiski mnt-l kuna ise käisin naisega 6 kuud autokoolis ja ma ei saandki koolist läbi...sõiduõps oli odav pervo haises nagu ma ei tea mis asi pold 10 aastat hambaarstil käind ja autosalong haises ka nigu tema suu juba...roolitaga oli pidevalt okseklimp kurgus jne....dirktor oli ültse mingi eriline närvihaige kaks korda lasi sõidueksamit teha ja ikka ei last läbi kuigi ****l pold isegi öelda milles viga oli.....LAPLAR on täielik ****.....
21:16 12.06.2006
cb (registreerimata)
Käisin ise kah omal ajal Laplaris. Algul poolikud, hiljem pärisload. Teooria oli ok, õpetaja (see prillidega papihakatis) suutis igati normaalselt teooria lahti seletada. Sõitmisega oli see pull, et esimese hooga läksin kohe sõiduõpetaja Raivo Sooniga raksu. No ei saanud tüübiga kuidagi läbi. Mingi antipaatia esimesest silmapilgust. Teooria sujus, sõit mitte, kuigi olin alates 12. eluaastast juba vaikselt harjutanud. Vahepeal kui teooria tehtud, jäi sõit katki. Sada häda. Aga kui Raivoga mingi klapi leidsin, siis hakkas asi ülesmäge minema. Poolikud sain kätte suht viimasel minutil. Pärislubadega läks aga eriti lihtsalt. Võtsin igaks juhuks veel kiire teooriakoolituse, mõned sõidutunnid ja oligi korras. Pärisload sain veerand tunniga... Võta nüüd kinni, kus midagi valesti läks jne
21:00 20.06.2006
miku (registreerimata)
Pirita autokool on küll hea aga üks sõiduõpetaja on imelik. Alla 100 sõidutunni tema ei tee ja raha numbrit (10 000.- ) tuletatakse alati mitu korda meelde.
14:27 11.07.2006
Sõbralik soovitaja (registreerimata)
plekk liisu muidu hea, aga sõiduõpetaja rein leeduksit ei soovotaks naisoost õpilastele. tal on perversed kalduvused: tahaks kätt igale poole toppida, räägib perversset juttu jne. poistele ta sobib, kui ta just ka **** kalduvustega pole.
aga tüdrukud:HOIDKE EEMALE! vahetage õpetaja kohe kui teada saate, et see on tema.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:
  • 1. Foorumis on KEELATUD:
    • a. Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • b. Otsene reklaam
    • c. Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • d. Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • e. Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • f. Teemast mööda rääkimine
    • g. Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • h. Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • i. Sõnumite ja teemade kordamine
  • 2. Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • 3. Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • 4. Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • 5. Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • 6. Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • 7. auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.
Vaata registreerunud kasutaja eeliseid.