Sisene

foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: TEHNOÜLEVAATUSE HIND

17:36 30.06.2005
Indrek (registreerimata)
Tehnoülevaatuse hind
Kuidas määratakse tehnoülevaatuse hind?
16:42 01.07.2005
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Tehnoülevaatuse hind
Oli ennist vähe aega ja vabandan, et nii pealiskaudselt vastasin. Püüan edaspidi pikemalt ja põhjalikumalt vastata.

Vastan ainult enda eest. Vaatan mis hinnad on naabritel. Minu meelest ka bensiinijaamad jälgivad pingsalt seda, mida naabrid teevad.
Ei pea vajalikuks teha eraldi majandusarvutusi sest 5 aastat tagasi tellis Autotranspordiettevõtete Juhtide Liit Tartu Ülikoolilt vastavad arvutused. Seda dokumenti oli võimalik endale saada igaühel. Kui kohe väga on vaja mingiks teaduslikuks tööks, eks ma siis püüan otsida ja siit-sealt tehnoülevaatuspunktidest küsida kui enda oma ei leia. Ise ei ole õppinud majandust ja sellepärast ei oska ka täpsemalt vastata.
06:59 04.07.2005
vennike (registreerimata)
kuidas saab nii jaburalt vastata.see vastus küll mingit selgudt ei toonud.saia hinnaga on asi lihtne.aga see ülevaatuse hind on küll põhjuseta nii kõrge arvestades seda kui plju on autosi,mis peavad sealt punktidest läbi käima.
21:37 05.07.2005
nokkel (registreerimata)
See oleks nagu kartellikokkulepe. Mine kuhu tahad ikka 400.- eeku.
Aga ülevaatajatel ju poogen, konkurentsi pärast eriti muretsema ei pea...sõidukeid jagub ja tuleb üha juurde.
Keegi teab äkki odavamaid kohti äkki? Aparatuur ju kõigil ühesugune peaaegu (st normidele vastav)
21:45 05.07.2005
165SW (registreerimata)
kas hind pole riigipoolt paika pandud (nagu notarite ja kohtutäiturite tasud tehingute pealt)
12:54 06.07.2005
läänlane (registreerimata)
kõige parem on ikka meie taebla ülevaatuse punkt.hind on rammus ja kui nägu ei meeldi saad uuele ringile minna,kift.
14:11 06.07.2005
VVV (registreerimata)
Ma ei tea võibolla mulle lihtsalt tundub, aga süsteem on ju selline, et "ülevaatajad" on ju igati huvitatud kordusülevaatustest - saab ju nii teenida "topeltraha" ühe auto pealt. Samas vabandan ausate ja korralike ülevaatajate ees, sest kõik pole kindlast sellised, et otsiksid põhjust kordusülevaatuseks. Olen juhtunud kuulma lausa anektootlikke lugusid, kus inimese väheseid autoalaseid tedmiseid on vägagi räigelt ärakasutatud, et talt rohkem raha kätte saada.
17:54 06.07.2005
Veel aasta tagasi oli tehnoülevaatuse töö kvaliteedi mõõdupuuks kordusülevaatuste % Kui toimus ülevaatuspunktide juhtide koosolek siis jagati laiali "edetabeleid". Tänaseks on toimunud muutus ja sellist näitajat ei peeta enam nii oluliseks. Mina hindan teadmistepõhist tehnoülevaatajat kes vaatab autot sellise pilguga, et küllap ta ikka läbi läheb. Põlgan isekat kes vaatab autot sellise pilguga, et küll ma siit midagi ikka välja kaevan. Kahjuks võib veel leida viimaseid. Paraku ei koolita ülevaatuspunktide omanikud eriti oma töötajaid. Mõnel juhul on omanik kaugel ja punktis käib ainult raha lugemas. Kordusülevaatuste hulk ei mõjuta tehnoülevaataja palka. Küll aga mõnedes kohtades mõjutab käive preemia suurust.
20:14 06.07.2005
kogemus (registreerimata)
Isiklikkudele kogemustele tuginedes võin öelda , et hind sõltub tutvusest.Summad kõiguvad 400-1500 eek.Loogiline mõtlemine aitab kaasa. CO on liiga kõrge, katalüsaator maksab ca 1500 eek, paigaldus ca 300-500 eek.Valik on sinu ja ei saanud mina aru , et katiga võtaks vähem kütet,või töötaks auto paremini.
14:29 07.07.2005
S60 (registreerimata)
Vennike..mõtle nüüd selle peale ,et palju rohkem on inimesi kes söövad saia-ja iga päev.Ülevaatusel käid kord aastas,Ja kujutades ette,mis maksab auto ülevaatuseks vajalik tehnika polegi see nii kallis lõbu
Kindlasti üritatakse mõnes kohas nöökimisega käivet tekitada ja auto kordusülevaatusele saata,aga mina sellisesse kohta järgmine aasta enam ei lähe ,kus mõttetustega ajudele käidakse a´la et alates 2001 a autodel peab kõigil olema käivitades päevatulede automaatlülitus,nagu ühes kohas mulle öeldi..Ise hiljem uurisin et nendel mudelitel pole seda ühelgi.
sellise suhtumisega pikemas perspektiivis küll käeivet ei tekita.Mõned tuttavad käivad ülevaatusel maapiirkondades,kuna seal liigub sarasid rohkem ja ülevaataja ei suhtu alati nii kriitiliselt
14:54 07.07.2005
ququ (registreerimata)
Kadakaka teel on juba aastaid 300 raha, bensukas siis.
01:39 10.07.2005
jax (registreerimata)
Korra aastas või kahe aasta tagant 400 ülevaatuse peale ei raatsi panna,küll aga iga kuu nõus maksma liikluskindlustust või ostma ca 30 liitrit kütet=400 eeku umbes---ei saa aru mida siin halada on??kui ülevaatuse hind kord aastas oleks 2000 vot siis võiks rääkida kõrgest hinnast.
18:35 02.08.2005
Lemmy (registreerimata)
Ise olen mitu aastat juba samas kohas käinud. Hind normaalne 300.- ja mehed on hea suhtumisega. Tühistest asjadest probleemi ei tehta ning meelega käru ei keerata. Alati saab ka tõrtsu mõnusalt juttu puhutud.
Niiet leidub asjalikke ülevaatuskohti. Kui kuskil probleeme, siis alati saab kuhugile mujale minna.
14:21 05.08.2005
ülts (registreerimata)
ülevaatuse hind kõigub piirkonniti erinevalt.haapsalus saab 350-ga,raplas 380,tallinnas 400 ja rohkemgi veel.....helistage ÜV punktid läbi ja saate teada.
14:38 05.08.2005
mulgi kogemus (registreerimata)
Käisin ka üksaeg ülevaatuspunktis ja ega autogi uute killast polnud(sierra 1985) ja loomilikult oli seal viriseda nii ühe kui teise asja pärast aga kõige rohkem ajas närvi see kuidas need õlid ilkusid mu kallal(umbes nii et"see mootor ei tööta vaid käib ringi") ja viskasid mingit klapisääretihendi nalja millest ma *****gi aru ei saanud ise irvitasid nii et munad märjad ja et jutt teemasse läheks siis sai seal laotud välja korralikult kuna külastasin seda kohta vist neli korda enne kui ülevaatuse kätte sain ja point veel selles et iga kord olid eri vead ja ühel juhul ma midagi ei teinudki aga kui uuesti läksin oli kõik OK.Tol korral juba mõtlesin et kuttidel on kuidagi palju võimu käes ja kui nüüd loen et ka hinna ise määravad siis saan umber aru miks mul sinna korduvalt asja oli.
14:39 05.08.2005
mulgi kogemus (registreerimata)
eelnevale veel lisaks et jutt käis ühe konkreetse ülevaatuspunkti kohta ja üldistusi pole mõtet hakata tegema
10:40 06.08.2005
hhh (registreerimata)
selge ju et mitukorda käid ja maksad,kui selline lause sinu jutus(ühel juhul ma ei teinudki midagi)comooon kui nii loll oled ja vigasi ei kõrvalda siis jääd käimagi ja paras sulle,vähe veel käisid.
11:42 07.08.2005
to hhh (registreerimata)
hea et sa ikka jutu sisule pihta said.edu
11:55 07.08.2005
to hhh (registreerimata)
Tänapäeval olemas ka selline variant et auto omanik ei peagi auto ehitusest midagi teadma,tema asi on sõita ja paremal juhul vedelikke lisada. Jutu mõte oli ehk hoopis selles et ülevaataja asi ei ole ilkuda auto/omaniku üle,pigem fikseerida vead ja aidata lahenduste otsimisel ja see näitab vast viletsat ülevaatajat kui mitte midagi tehtud autol leitakse erinevaid vigu või kui kord leitakse ja kord ei leita.
18:20 28.05.2009
vunt$$ (registreerimata)
Kaevan vana teema välja

http://www.maitene.ee/index.php?id=12

Kui Teie auto ei ole varem meil tehnoülevaatusel käinud ja Te võtate kaasa veel ühe tuttava ülevaatust tegema, siis saate mõlemad hinnaalandust 50%. Peab olema täidetud tingimus, et mõlemad autod ei ole meil ülevaatusel varem käinud.

Krt täpselt nagu Tele2 või EMT -
Teeme kõik vaid uute klientide saamiseks, las vana närivad küüsi ja kahetsevad.

Just vana ja lojaalne klient võiks miskit 10-20 % alet saada ...
Mõtlen, kas lähen kolmandat korda Maidu juurde.

Teie arvamus ...
18:39 28.05.2009
fuubo (registreerimata)
Eks uusi ullikesi on alati kergem püüda kui vanu hoida. Vana klient käib ikka mööda sissetallatud rada kuigi võibolla sammuke kõrval on parem...
Paraku ise käin samuti mitmeid aastaid ühes ja samas kohas(viisaka suhtumise ja asjalike ülevaatajate pärast!) - siiani ei näe nagu põhjust kohta vahetada. Isegi see 50% ale ei kõiguta mind piisavalt...
20:24 28.05.2009
, (registreerimata)
jah,teiste taskusse ei ole viisakas piiluda,aga antud juhul on tegemist sama mõnusa äriga nagu liikluskindlustus- riik on teinud seadused ja erafirmad täidavad neid. ning täidavad mõnuga ka oma taskuid. antud juhul ei ole mulle vaja hakata vastu ajama juttusid,et tee ise omale firma või vaata, mis meie seadmed maksavad jne- lähtume praegu sellest,et hind on teenuse tarbijale liiga krõbe, st on aasta aastalt tõusnud,ilma et miskit paremat vastu oleks pakutud- ikka üks ja seesama iga aastane ülevaatus. lisaks veel autoomanikule "boonus"- kui on ohtlik viga,siis oled hoobilt jalamees ning maksad lisaks veel kordusülevaatuse eest. sestap lähen mina küll ülevaatusele sellise tundega,et see tunkedes sell hakkab mõnuga vigu otsima- kui leiab,siis vaikib salapäraselt,läheb toksib midagi oma arvutis ja esitab süüdistuse- KORDUV! sest süüdi ma ju olen- masin on totaalselt lagunenud, ma olen liikluses megaohtlik- üks rooliots,stabika puks või miski muu pisipudin on meie teedel loksuma haknud. ja ega ülevaatajat süüdistada saagi- tema teeb oma tööd,loeb õhtuti eeskirju ja uuemaid tehnonõudeid,harib ennast ja peab päev otsa kanalis logisevaid masinaid takseerima- loomulikult nõuab selline ropp töö korralikku rahalist kompensatsiooni. mis sellest,et su veakene võib olla nii tühine,et tegelikku liiklusohutust ja jäämägede sulamist see praktiliselt ei mõjuta, aga seadus on seadus ja seda me austame,kardame,usume ja täidame, st sunnime täitma kõiki.
kogu eelneva vastukaaluks tahan siiski öelda,et viimastel aastatel on mu masinad end heast küljest näidanud ja ühe korraga läbi läinud. kuid aastal 2003 viskas üks ülbitseja üle küll kui hakkas teh passis nõudma gaasiseadme märget ja seadme taatlemist- tule taevas appi- 91a volvo originaal gaasiseadmega ja mine teist veel kuhugi taatlema kui seadus nõudis tegelikult vaid visuaalset ülevaatust ehk kontrolli seebiveega.
20:41 28.05.2009
, (registreerimata)
ahjaa-üks idiootsus veel- numbrimärgi järgi ülevaatuse kuu paikapanek. ostsin jaanuaris auto,viimane number 8- see tähendab üv augustist oktoobrini. et aga sõita saaks,pidin loomulikult peale ostu üv vormistama. kõik oli korras,aga uus ülevaatus on sel aastal ikkagi veel ees ootamas-numbrijärgne...
kuradi idiootlik süsteem- miks siis ei saa anda aastaks seda ülevaatust vaid peab ikka täiega näkku irvitama ja kaks korda aastas raha kasseerima. ehk keegi seletab?
09:04 30.05.2009
'' (registreerimata)
Aga sellepärast , et lollidelt tuleb nende raha ära võtta. Niikuinii ei oska nad sellega midagi peale hakata- ainult kulutavad seda bensiini peale ja siis põletavad selle bensu oma romude mootorites läbi.
15:28 26.06.2009
Arvo72
Maitene kodulehelt-->
Kui Teie auto ei ole varem meil tehnoülevaatusel käinud ja Te võtate kaasa veel ühe tuttava ülevaatust tegema, siis saate mõlemad hinnaalandust 50%. Peab olema täidetud tingimus, et mõlemad autod ei ole meil ülevaatusel varem käinud.
Ja loe seda-->
Samas ei ole meie unustanud püsikliente kelledel on võimalus teostada tehnoülevaatust kasvõi 0 krooni eest kui kasutatakse nn. "Teie meile meie Teile" võimalust. Iga uus klient, kes on tulnud meile tehnoülevaatust tegema tänu püsikliendi soovitusele, toob viimasele 100 krooni hinnaalandust.
11:02 27.06.2009
hehehhehe (registreerimata)
Tule taevas appi!
18:17 10.07.2009
*G* (registreerimata)
"koma" kirjutas: ning täidavad mõnuga ka oma taskuid. antud juhul ei ole mulle vaja hakata vastu ajama juttusid,et tee ise omale firma või vaata, mis meie seadmed maksavad jne- lähtume praegu sellest,et hind on teenuse tarbijale liiga krõbe, st on aasta aastalt tõusnud,ilma et miskit paremat vastu oleks pakutud- ikka üks ja seesama iga aastane ülevaatus.

Sa, "koma", oled vist ikka natuke rumal, onju? Miks muidu lased sa teistel mõnuga taskuid täita? Täpselt nii ongi -- võta pangalaen, tee oma firma, pane hinnaks 100 krooni per auto ja vaata, kaua elus püsid. Võid veel autopesu ja kohvi küpsistega ka juurde pakkuda.
19:32 10.07.2009
Pertelson (registreerimata)
ja on suur tõenäosus et lõpetad nagu Arigato...tahe oli ilus. Eks see kel firma püsti pandud tahab ka maksimaalset kasumit, nii teeksid ka kõik kes hinna üle virisevad kui ise seda äri ajaksid, muidugi on punktid erineva käibega ja eks need kasumid ole ka erinevad, mõni tuleb väikse +ga välja teisel on jälle nägu naeru täis.
09:46 01.08.2009
loonik
Tere

Väikekaubikul (Citroen Berlingo) hakkab ülevaatus läbi saama.
Kuna tegemist on väikeveokiga, siis iga aasta tuleb ülevaatuspunktist läbi sõita. Eelmisel aastal oli ülevaatuse hind 600 krooni. Küsimus sama kategooria sõidukiomanikele, kus on Tallinna ja Jüri kandis kõige odavam seda toimingut teostada?
11:49 01.08.2009
N... (registreerimata)
minu arust peaks, mis DAF esindusega koos on, olema N1 diiselmootoriga masina hind 690.- aga palju teises vanemas punktis maksab ei tea...
14:42 15.09.2009
Soodsaim koht Tallinnas (registreerimata)
Kadaka tee 1 on avatud uus autode Tehnoülevaatuse koht.
Hinnad avamise puhul:
Tehnoülevaatus sõiduautole 350EEK-i

Avatud on
E-R 9.00 - 19.00
L 9.00 - 15.00
järjekord on elav
ja tel. on 65 12 088
email: tehnokonsult@hot.ee
23:54 16.09.2009
eelmisele (registreerimata)
See pole mingi tasuta reklaami koht pane oma putka põlema oma 350-krooniga.Keda kotib see hind,ega ei hakka keegi teisest linnaotsast sõitma,et säästa 150 kulli.
22:24 17.09.2009
jopski (registreerimata)
telhvi naistekas sama keissss.Potti ja vesi peale...
09:18 18.09.2009
ventiilikumm (registreerimata)
sellisele mõttetule elule peaks jah vee peale tõmbama kui pole muud teha kui naiste ja autode foorumites passida.
21:51 20.09.2009
Ainult rahu. (registreerimata)
See peaks ju küll kõigile autoomanikele meeldiv uudis olema. Ärge kohe sõnumitoojat maha lööge. Kui just konkurentidega tegemist pole. Teenuste üldine hinnatase valdavalt langeb aga nii mõnedki ülevaatajad maa piirkondades hoopis 50 krooni eelmise aasta hinnale otsa pistnud.

Ise üllatusin Peterburi teel "Targa"s sillapingis kontrollis käies, et see 5 minutit maksis kõigest 200 krooni. Tunni hinnaks teeb see 2000 krooni.
Pole paha, nagu klassik Reiljan ütles.

11:06 21.09.2009
plaa plaa (registreerimata)
Sõmumitooja ikka teibasse.On ju see otsene reklaam mis läheb reeglitega vastuollu.Või ma ka eksin.
20:35 24.11.2009
a&t (registreerimata)
Tere teadjad.
Kas see Kadaka tee 1 Tehnokonsult toimib endiselt?
Saan aru, et ka diiselauto ülevaatus 350 krooni. Detsembris peab oma masinaga ka üle paari aasta ülevaatusele minema.
20:57 24.11.2009
soodushind (registreerimata)
Toimib täiesti ja hind on 350.- vähemalt selle aasta lõpuni. Seal vahet pole kas kütuseks diisel või bensiin, hind on sama.
12:51 02.12.2009
vanames
No 300 või 500 eeku aastas, asi mille üle vaielda.
Ülevaatuse suhtes tundub küll et asja lõdvemaks lastud . Kuigi üks puksikene oli päris läbi ja vasak esimene amort näitas väsimuse märke. Pakkusin veel nats jootraha kah kuid mees rehmas käega- pole vaja masin korras küll, ainult puks vaheta ära.
No ülevaataja nats tuttav kah; D
Teise autoga läks kah libedalt, öeldi et pole üldse midagi vida. Ning mõlemal korral käisin tööpäeval ja kummalgi korral polnud ühtegi autot. Ega tulnud ka peale mind. Ülevaatuse mehed igavlesid ja kolasid netis. Kummaline. Aasta tagasi oli selline järjekord et pea pool päeva läks ära.

Muudetud 2.12.09 12:52

13:31 02.12.2009
eelk (registreerimata)
Küllap see on teisteski ÜV punktides nii. Aga ega see virisejaid vähemaks võta. Kommentaare lugedes jääb väga selline mulje, et põhilised vigisejad on äsja load kätte saanud vahtralehevennad kes siis oma jõuvankritele igasuguseid hiina vidinaid külge toppida tahavad ja teevad siis hirmsat kisa , kui ÜV läbi ei saa.
18:20 02.12.2009
loonik
Samuti üle 2 aasta 350 eest ülevaatus tehtud ning kõik sujus hästi. Järjekorda polnud ning auto samuti tip-top korras.
Ei näe põhjust miks sama teenust kallimalt osta.

Usun, et ülevaatuspunktid kes teeks ka N1 (väikeveokid) kategooriale mõistliku hinnaga ülevaatuse, saaksid arvestatava klientide koguse. Seda enam, et neil on iga aasta ülevaatusel käimise kohustus. Ajaksin ka oma kaubikud neile ette.
13:16 09.02.2010
Argo S (registreerimata)
Head autoomanikud, ükspäev leidsin oma postkastist kalendri, mille küljes oli ka ülevaatuse flaier. Abiks ikka raskel ajal. Neid saab siit ka juurde: http://www.infokalender.ee/?vk=sco&co=137
http://www.infokalender.ee/?vk=sco&co=196
14:56 09.02.2010
,, (registreerimata)
saan aru,et ajad rasked ja firmaomanikud püüavad oma ettevõtetele igasuguseid reklaamikanaleid leida,aga üle viskab selline süütu näoga valetamine,et leidsin oma postkastist jne...
02:48 17.02.2010
saaassss (registreerimata)
Mis kusete oma 500 eegu pärast,Lätis maksab sõiduauto ülevaatus 2200 eeku,meil peaks ka selline hind olema,sest vaja seda ju nii harva teha aasta või kahe tagant--kahjuks kütust peab tihedamini võtma ja 500 eegu eest ei saa enam 30-liitrit kah mitte!!!
13:42 19.02.2010
kahülevaataja (registreerimata)
Prakrika näitab seda, et 100eek. sooduka pärast sõidetakse silmapilgutamata maha 140 km. (edasi tagasi). Määrav on see , et sain odavamalt , mis sest , et see saamine ise läks kallimaks , kui asi väärt on.
15:04 20.02.2010
Arvan.... (registreerimata)
Et kui Tallinnas üks punkt tahab 500 ja teine teeb 350 krooniga siis minu valik on see teine.

TO: kahülevaataja
Aga sa vaata oma hinnad üle. Äkki jagub siis sullegi kliente. On kuulda olnud, et üksikutes maakohtades maksab teenus suisa 600 krooni. Konkurente ju pole. Häda aga selles, et kolme kuu jooksul satub ka maamees linna ja teeb seal oma paberid korda.

Varsti ilmselt hakkavad ka veokate ja väikeveokite ülevaatuse hinnad kukkuma. Neid lihtsalt 30% vähem kasutuses kui paari aasta eest.
10:02 22.02.2010
Ei pea vaatama, hindadega oleme täiesti konkurentsivõimelised. Selle 100 .- pärast just meie juurde sõidetaksegi.
20:18 30.05.2011
EhhEhh (registreerimata)
Sai selle jutu peale kah tehnokonsulti lehele vaadatud ja nüüd saan aru, miks läheduses asuvates Maitenes ja Termakis enam järjekorda pole. Lisaks on nimetatud punktide ülevaatajad kuidagi osavõtmatuteks muutunud. Ajab vist tigedaks küll kui pead päevast päeva netis surfama ja kliente ootama. Pole nagu näha, et naabruses asuva konkurendi järgi hind paika pandaks.

Näiteks sõiduautod: Tehnokonsult 24 EUR (korduv 9.60); Maitene ja Termak 32 EUR (korduv 50%).
14:30 31.05.2011
Tehnokonsulti näol on tegemist ebatervet konkurentsi pakkuvale ärimehele kuuluva firmaga. Nimelt on tolle punkti omanikul veel kaks ülevaatust kus hinnad on hoopiski kõrgemad. Aga ega siin minul midagi viriseda mõtet pole sest konkurents jääb alati konkurentsiks ka siis kui ta tundub olevat ebaterve kui pealinnas hoitakse hinnad madalamad kui mujal. Neil ei ole soodustust pensionärile. Kui meil maksab penskar bensiiniauto ülevaatuse eest 16 Euri siis konsulti juures ei arvestata sellega, et ühiskonna vaesemad saaksid hinnasoodustust.
Muuseas ma lasin hinnad väga alla 01.01.2011 ja nelja kuu jooksul tuli ülevaatusele 11 kodanikku vähem võrreldes eelmise aastaga. Firma kaotas tänu hinnaalandusele ligi 50 000 eeku ja ma sain aru, et tänapäeval ei ole 5 eurot oluline raha sest palju tähtsamaks peetakse klienditeeninduskultuuri.
Hr. EhhEhh Teie olete ülekohtune ja mittekompetentne kui arvate, et meie peame päevast -päeva internetis surfama. Ülevaatajad ei ole meil osavõtmatuks muutunud see on Teie poolne laim ja jäägu ta Teie südametunnistusele tean, et Teie kibestunud olek lõpeb ükskord ja siis Teie lõpetate negatiivse alatooniga arvustamise. Mis puudutab hinnapoliitikat siis meil on väga tihti kordusülevaatus 0 krooni. Samuti kasutatakse meil TASUTA veaotsingu võimalust. Nii, et paljud asjad on suhtelised eks.
16:55 31.05.2011
Tehnokonsult (registreerimata)
Hr. Millert enne kommenteerimist või kritiseerimist võiksite ennast teemaga korralikult kurssi viia.

OÜ Tehnokonsult ülevaatuspunktides( Tallinn, Rakvere, Tapa, Kohtla-Järve) , kehtib 6 eurone hinnasoodustus korralisel ülevaatusel : pensionäridele, invaliididele, toimetuleku toetust saavatele lastega peredele ja nelja ning enama lapsega koos elava pere ühele sõidukiomanikust vanemale. (M1 ja O1 kategooria sõidukitel).

Hinnakiri www.tehnokonsult.ee
17:47 31.05.2011
Vabandan Tehnokonsult inimeste ees. Jah olin lohakas kui vaatasin Teie kodulehte. Tublid olete, et mõtlete ka penskarite peale.
16:34 03.06.2011
Pensionäär (registreerimata)
Penskar on teadupärast solvav, üleolev väljend pensionäri kohta. Millest selline üleolev suhtumine pensjonäridesse , hr. Millert?
18:50 03.06.2011
Mina ei suhtu pensionäridesse üleolevalt. Kui Teid solvasin siis palun Teilt vabandust. Mind on kasvatanud minu vanemad vaimus - halli pead austa kulupead kummarda. Edaspidi püüan hoiduda sellisest solvavast ütlusest mis sellest, et sellist "vallatut" väljendit, mis muudab pensionäri nimetuse vähem vanainimeselikuks, kuulsin esimest korda just pensionäri käest.
19:17 03.06.2011
vanames
Mõned kasutajad võiks mitte juuksekarva lõhki ajada. Esimest korda kuulen et sõna PENSKAR on solvav.
Minu isa on juba 85 ja nimetab ennast ise kogu aeg penskariks.
Maksa sääsest elevanti teha.
21:10 07.06.2011
sasddd (registreerimata)
Kas sellist roti juttu tasub ajada,et kolm eurot on kuskil hind odavam....Kütusekulu,oma aeg ja paljud muud tegurid kaaluvad selle maha.Isegi eesti kõige kallimas punktis on ülevaatuse hind odav,kui võrrelda palju kulutate raha kütusele siis millest me räägime.Ülevaatusel on vaja käija ju korra aastas ja ei raatsita siis seda 40 kulli välja anda või---müüge autod maha kui ei jaksa üleval pidada---
08:46 08.06.2011
Väga hea seletus et penskar on "vallatu" väljend. Kui viimati seda "vallatut " väljendit kasutasin ja ütlesin ,et penskaritele on soodustu siis too "vallatu" tahtis mind makseterminaliga visata. Pärast seda hoidun "vallatustest".
12:15 09.06.2011
qp (registreerimata)
Isekallutaja- kallur, ohtralt vägijooke pruukiv isik- joomar, politsei ametnik- pollar, teise peale keelt kandev isik- kits, pensionil viibiv isik- penskar. Grammatiliselt ja lingvistiliselt oleks nagu kõik korras või nii...
09:42 13.06.2011
sangar
Tegelikult on tehnoülevaatusega lihtne. Kui väiksemasd kohas tehnoülevaataja peedistab (norib tühja-tähja kallal) oma kliente, siis sellist kohta hakatakse vältima. Rahvas ikka räägib omavahel. Seega kõik on suhtumises. Suurlinnas on asi keerulisem, ka aferist võib kaua tegutseda, ennem kui vahele jääb. Kui nüüd rääkida Maitenest, siis tema juures probleeme ei ole olnud. Hinnaga on jah nii, et ka ülevaataja tahab elada ja palka saada. Kui auto pidamine üle jõu käib siis ostke mopeedid või sõitke bussiga.
12:08 17.06.2011
pumpaja (registreerimata)
Eks neid vingujaid leidub alati.Ega arvuti ees ei tule selle pealegi,et summast lahutada käibemaks,rendipinna puhul rent,seadmete hooldus,elekter,vesi,muud riigimaksud,ja palju alles jääb.Pisku jääbki palgaks.Isegi,kui hinnaks oleks 10 euri,siis alati leidub vingujaid,kes tahaks üheksaga saada.
11:20 26.06.2012
anti597 (registreerimata)
käisin Tallinnas ülevaatusel loomaaia kõrval asuvas profidiagnostik OÜ's ja tehniliste näitajate poolest kõik toimis nagu vaja(sõidan autoga vähe 500km kuus ja linnas vaid). Huvitav oli see et ülevaatuse ajal seisin eemal autost ja kui asusime vormistama siis (ma seisin vaikides leti ees)mees hoidis enda käes pabereid vaikis ja siis küsis üle leti "kas see auto mis hetkel veel kanalil on teie auto?" ja nii kaks korda, kuulis jah sõna ning jooksis jättes paberi lauale kiirelt rabas kaasa ka taskulambi ja hakkas uuesti kanalis olles otsima rooste vigu ;) sest kõik muu oli tipp topp korras. Ei soovita sinna minna;(
14:50 26.06.2012
anti597 (registreerimata)
Leian ikkagi, et kibestunud tähenorijast ülevaataja ei ole veel TÜV asutuse kvaliteedi tunnus.
kusjuures tagurdustuled, pidurituled, esitulede kõrgus, helkurvesti, tõkkiskinga, apteegi ja tulekustuti olemasolu pold üldse olulised.
Ise olen auto omanik kes peab eraldi päevikut märkmikus mida millal olen vahetanud ja samasse kirjutan iga kuu km+bensu kogused üless.
Samuti pean kinni TH aegadest mida teen küll mitte firma teeninduses kuid alati õigel ajal. Firmateeninduses 2 nädalata varem, kiideti et mul on KM+aastate kohta hästi hoitud auto. Jälgin pidevalt, et mul auto oleks töökorras jne. ikkagi tundub et TÜV ülevaatajate arvates olen see kes väärib pigem läbi põrutamist kui läbilaskmist - sellesse ei süvenetagi vaadates autot kas see on hoitud või mitte. Vanema auto korral on ju näha milline omanik on old. T-Passist on ju ka näha kaua on omanik oldud ehk on lühi ajaliselt võimalik auto kohviks sõita ja vastupidi. Ma vabandan aga mulle on jäänud mulje, et TÜV tööd tehakse teiste prioriteetide järgi (konveiermeetodil) vähem oluline on auto hoitus+korrashoid ja see millise (hooliva/lohaka) omaniku auto tuleb TÜV'i.
Lohaka omaniku auto on reeglina vigasem, see aga ei huvita TÜV'i - ehk siit ideid mida võiks ehk muuta TÜV töös + protsessides.
15:52 26.06.2012
õüpoiu (registreerimata)
anti597, pikk jutt aga aru ei saa milles probleem, et need mehed kes kõik kulud üles märgivad ja hoolikad on, neid peaks kuidagi teistmoodi vaatama? või seda arvestades millelegi läbi sõrmede?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:
  • 1. Foorumis on KEELATUD:
    • a. Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • b. Otsene reklaam
    • c. Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • d. Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • e. Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • f. Teemast mööda rääkimine
    • g. Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • h. Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • i. Sõnumite ja teemade kordamine
  • 2. Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • 3. Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • 4. Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • 5. Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • 6. Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • 7. auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.
Vaata registreerunud kasutaja eeliseid.