Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: PARIM AKU EESTI TINGIMUSTES ?

11:14 26.07.2012
themm
Re: parim aku eesti tingimustes ?
olnud kogemusi nii exide kui ka varta ja bosch akudega. Ise soovitaks Exidet
12:55 20.12.2012
Bosch vs Varta (registreerimata)
Ei ole mõtet võrrelda, tegemist sama akuga. Erinevad kleebised peal, tehakse ühes tehases, tootekoodid ka samad.
13:42 20.12.2012
dfjbh (registreerimata)
VARTA avensisel 6 aastat täpselt peal olnud, -18 käivitus pea kohe aga tundub, et...
14:02 20.12.2012
a vat (registreerimata)
Kõige paremad akud on Saksa autodel tehasest peale pandud. Minul diisel mersu kaubikul peal aku aastast 2004 ja töötab nagu vaja . niisiis 8 aastat ja rohkem. Ford Focus oli originaalaku peal üle 10 aasta.
Renault ja muude odavautode tehaseakud ei vea 4 aastat ka välja .Olen seda tõdenud mitu korda.
üldiselt pole need Exxide ja Hancook akud ka teab mis imeloomad 4-5 aastat on lagi diiselautodel.
20:55 21.12.2012
kuller madis (registreerimata)
Tehase aku vastu Renault Master 2800dti-l oma 7 aastat. Mulle uudisena ka origin kojamehed. Mersa Sprinteritel tekib akuprobleem vähegi külmema ilmaga, sest need mootorid kohe käivitu ja tahavad pikka starteri vedamist.
22:18 21.12.2012
eelmisele (registreerimata)
Ma olen kogenud just vastupidist ,Renault tehase aku läks kotti ruttu,aga mersu aku 8 aastat peal .Sprinteritel pole just mingeid käivitusprobleeme ,Renault master on hoopis see masin mis suurte külmadega ainult eetriga käima saab.
23:58 21.12.2012
qp (registreerimata)
Vanadel enne 2000 aastat polnud jah käivitusega jamasid. Nii, kui cdi tuli, tahtis see isegi suvel küünlaid saada, rääkimata talvest. Muarust oli renool vaid üks küünal ja sellegagi pani esimesest laksust käima -25ga. Aku marki ei mäleta enam. Kas Varta või Bosch.
11:13 22.12.2012
Mees maalt (registreerimata)
Kasutanud Exide, hankook 74-77ah akusid erinevatel sõiduautodel 4 aastat ja kõik läksid talvel probleemideta käima. kõik akud olid valitud mõõtmete järgi kõige võimsam mis kapoti alla mahtus.
Nüüd volvol 1 aasta vana 80ah banner aku peal ja -15 ei jõua starterit ringi ajada. Ka valitud mõõtudelt kõige võimsam mis kapoti alla mahtus (2.4 bensiin).
Banner ei kõlba kuhugi - ei kannata külma. Essti tingimustes ei sobi.
Rahulikult julgen veel soovitada VARTA akusid. Hind on kõrgem aga see eest muretum ka.
12:42 22.12.2012
Parim aku (registreerimata)
On korras auto, mis käivitub nagu ette on nähtud, mille genekas on korras ja mis ei tarbi seistes liigselt voolu.
Kui väikeseid otsi teha, tuleb juurde laadida.

Kogu muusika, osta mis aku tahad.
14:39 22.12.2012
´´´´ (registreerimata)
Ega ikka ei ole küll nii,et on ükskõik mis firma aku ostad.

Muudetud 27.12.12 08:34

15:04 22.12.2012
´´´´ (registreerimata)
Sai kunagi ostetud Nissanile Midac firma aku ja see ei pidanud 2aastatki vastu.Tol korral sai vaadatud,et oh kui odav aku ja sai ost teostatud.Edaspidi sihukest firma akut ikka ei osta.Nüüd vaid Varta või Exide akusid ostan,kui peaks vajadus olema.
15:12 22.12.2012
häid jõule (registreerimata)
MOLL on üle kõige aku!
14:35 23.12.2012
eduard1982
Müüme akusid ammu ja kõige parim aku on see mis valitud õigesti. Isegi odavam aku õige hooldusega võib töötada 5-6a. Samas paljud panevad suurema mahuga aku, arvavad et see aitab, kuid samas aku sureb ühe-kahe aastaga. Peamiseks probleemiks on see, et paljud ei lähe teenindusse enne auto lõhkumist.
15:14 23.12.2012
Siidiuss (registreerimata)
Mismõttes ei lähe teenindusse enne auto lõhkumist?
15:47 23.12.2012
stammer (registreerimata)
No, et lõhuvad auto ära ja alles siis lähevad teenindusse.
Mõni ei käi arsti juures ka enne kui alles haigeks jääb...
15:56 23.12.2012
Siidiuss (registreerimata)
Ma mõtlesin, et käiavad niikaua kuni starter maha kärssab või aku plaadid kõverad lühendades sellega oluliselt aku tööiga aga autot korda ka ei tee:) Ise kasutan sõiduautol Varta Blue dynamic akut ja julgen seda ka teistele soovitada.
16:48 23.12.2012
sitrus* (registreerimata)
Enamus akukesti tuleb ühelt konveierilt ja iga firma bossil on kleepekapakk taskus ja igas poes saab kast eri värvid.Hinnad mõtleb iga mees ise välja.(80ah aku on tal käes 40 euriga).Kõvemaid kleepekaid tavaliselt kõigile ei jagu ja enamus peavad leppima sellega mis antakse.Omal ka otsas ainult must ja valge kast.
Akudega on nii,et bensiiniautol võib käia 2 ja palju aastaid.Bensuauto ei oska akut tappa.Diislitega on täna nii.Keskmine aku 100ah,läbisõit aastas 70000km,käivitamiste arv päevas 50-80.Kui sellise akuga saad läbi 2 suve ja 1 talve oled või sees.Hooldusvabadel ei ole nii kõva eluiga.
23:06 26.12.2012
fogus (registreerimata)
aku sureb aint kui plaadid tykideks ljahevad, paljudes kordades tuleb lihtsalt akut laadida. Kui teil akuga probleem, siis voite ju kontrolli jatta. Ise oma autodes kasutan boschi ja energizerit, yks mu tuttav ostis selle http://www.4car.ee/#page:catalog;id:16839;cID:90;product:1;l
ang:est

Mingi hea allega mersuklubile sai 73euri eest, siiamani pole mingit probleeme olnd, kuid ise kahtlen selle kvaliteedist, tema vjaidab et kui 2a kestab siis hea.
17:37 06.11.2013
PetrMetr (registreerimata)
Moll akud kvaliteeti hindavale ostjale (ja Optima akud, kui on veel rohkem raha). Esiteks on need toodetud Saksamaal ja teiseks, minge kaaluge seda akut. See on paar kilo raskem, kui mõne konkurendi aku, mis tähendab, et seal sees on jämedamad restid, mis ei tõmbu iga suvalise tühjenemise peale kõveraks. Ehk teisisõinu, kannatavd ka aku tühjenemist, kui seda peaks juhtuma. Lisaks sellele on seal antud amprid ja käivitusvooluid alati varuga peale kirjutatud - näiteks on aku peal kirjas 75 Ah ja 600 EN käivitusvoolu, siis tegelikult on seal 77 amprit ja 630 EN käivtusvoolu. Kogetud, proovitud, sõidetud. Kestavad.
Ilmselt aga, nagu eespoolgi öeldud, kõlbavad ka kõik teised akud, kui ise korralik ja hoolas oled oma autoga.
13:54 03.08.2014
to sitrus*&siidiuss (registreerimata)
... aeg oleks ka siin teemas edasi vaielda, talv pole mägede taga.
Äss-võtss........
21:05 03.08.2014
väike vend (registreerimata)
Mina ostsin Akukeskusest enda suure bensiinimootoriga luksusautole mingi suht no-name aku (Hansaku) ning kestis 5 aastat. Korra tegin vist 3. aastal keset talve hoolduslaadimist ka kui käima ei läinud. Läbisõidud jäid suht väikeseks ja käivitamisi oli palju.

Uuele veel suurema bensiinimootoriga autole ostin samast kohast Dynaci 100Ah aku.

Kui tippu soovida, siis Optima Red Top.

13:30 20.09.2014
solksolk
Mina ostan ka suht suvalise kõige odavama ja samas mulle sobivaid Ah pakkuva aku.
Loomulikult rihin suurema mahutavuse poole.

Kuid ilmselgelt on akudel vastupidavuse vahe sees.
Ise olen lugenud, et silver aku on parem, aga reaalsuses võrrelda pole saanud, eks neid on raske sedasi testida ka, nõuab aega ja vaeva.

Samas kasutades mõtlen ka aku peale, kui on palju lühikesi otsi, siis laen akut, tihti jätan auto kuskil käima, kui on lühike ots.
Samuti katsun vältida auto korraks käivitamist, et ta paar meetrit kuskile edasi ajada või üldse katsun mitmeid väikseid sõite välitda.
Näiteks, kui mul jääb auto aia ette, siis ma ei hakka teda selleks käima panema, et aeda sisse ajada, vaid panen siis käima, kui sõitma lähen ja ajan ta pärast siis sõidust tulles aeda sisse.

Kõik sõltub muidugi olukorrast, aga ühesõnaga mõtlen ma selle peale, et aku laetuse tase oleks kogu aeg võimalikult kõrgel ja see on taganud mulle akude pika eluea.
-30ga on hea autot käivitada, kui eelnevalt olen hoolitsenud, et aku oleks laetud.

Muudetud 20.9.14 13:34

08:13 22.09.2014
jarru (registreerimata)
Taksojuhid soovitavad üksteisele akusid, mida müüakse Tallinnas Tondi tänava ringi juures, kesklinna poolt teine. Nimi on naljakas, Vipiemme, aga vastupidavus täiesti klass omaette. Mina ei ole taksojuht, olen sealt ostnud 5 akut ja rahul. Exide kohta seda öelda ei saa ja kui müügikoht ise kontrollib, kas ei ole garantii juhtumit, millest me siis räägime. Öeldi, et aku korras, kuigi nädalaga jookseb tühjaks. Nemad seal aga mõõtsid tühjenemist iga 2 tunni tagant ja voilaaa! aku ongi korras. Suht tuntud koht, mida ei hakka nimetama siin.
Autol uitvoolusid ei olnud, sest kui aku oli vahetatud ja aasta vanune EXIDE oma kuludega välja praagitud, probleem kadus. Minu tutvuskond hoiab aga sellest poest eemale, kes pehmelt öeldes kliendi pse saadab probleemide ilmnemisel.
08:31 22.09.2014
63amg (registreerimata)
mis vastupidavusest teab taksojuht rääkida.iga paari kolme aasta tagant on uus masin ja mootor enamusajast soe
09:56 22.09.2014
Batteri (registreerimata)
Laetud aku on parim.
11:19 24.09.2014
solksolk
Kusjuures viimane postitus on tegelikult väga tabav ja õige, autoakule tõepoolest meeldib olla kõrge laetuse tasemega.
10:32 03.03.2018
Tarmo Tutk (registreerimata)
Võin üle trumbata, ostsin 2008 aastal Hyundai SantaFe 2,7 V6 bensuka aastast 2004 oli peal tehase aku. Mina sõitsin autoga kuni 2016 detsembrini, selle aja jooksul laadisin akut vast umbes 5 korda laadijaga. Kuna oli tal kate ümber siis ma isegi ei tea mis firma akuga ja kui võimsaga tegu oli, aga käima läks ta iga kell ja iga ilmaga. Niiet 12 aastat ja müüki läks ka edasi ei tea, võib-olla sõidab siia maani.
20:57 05.03.2018
samumeie (registreerimata)
Rsk, sa trumpasid mu nüüd küll üle. Mu pesukoti diislil oli aku aastast 2008 ja aastal 2018 enne suuri külmasid vahetasin välja kusjuures vedas veel väga hästi käima. Aku mark on DA 770, ma ei leidnud muid kirjeid sealt. Maaletooja Latakko vist oli.
22:57 05.03.2018
Aku Ankka (registreerimata)
Tehases peale pandavad akud on jah üle prahi. 2017 suvel müüsin maha 2006a. Hyundai, millel oli peal originaal aku. Ehk siis 11 aastat sama akuga. Delkor oli aku nimi mäletamist mööda.
08:44 06.03.2018
63amg (registreerimata)
olen sellest varem ka kirjutanud.minu rekord on 14 aastat vana aku.mersu bensakas.klient kurtis,et masin käivitub kergelt venitades.tundub,et need akud ikkagi ei tule päris ühe liini pealt.originaal .aku vastu ei saa ükski järelturu aku.mul mõlemal masinal praegu peal ühel 9 aastat vana,teisel 8 aastat vana originaalid
08:54 06.03.2018
PS (registreerimata)
Olen akutehastes käinud ja näinud oma silmaga, et kõik hiljem erineva nime saavad akud tulevad ilusti üksteise järel ühelt liinilt. Ilma sildita akud pannakse kõik ühte lattu ja siis vastavalt tellimustele, pannakse sildid külge. Kas sildil on Varta, Excide, Mercedes, Bentley või muu kiri, ega sellepärast ei hakata akusid uuesti ringi sortima ja üle testima..
10:36 06.03.2018
63amg (registreerimata)
no ok,kuidas siis originaal kauem kestab.mingi konks peab ju kuskil olema
11:18 06.03.2018
... (registreerimata)
autotehastes on ka nii, et lõpuks pannakse külge vw, škoda või audi silt, kapoti alt kõik ühesugused...
päris nii ühtemoodi neid akusid siiski ei vorbita, kuigi pealtnäha sarnane mulje jääb.
11:58 06.03.2018
Eelviimasele postitajale (registreerimata)
Konks on selles, et uus auto on paremas korras kui juba tröönatud masin. Uuele autole ei hakka keegi ise mingeid naljakaid muusikasüsteeme, mis akut tühjaks tõmbavad, peale pookima (muidugi on ka mõni erand, siis pannakse kas lisaaku või võimsam aku, mis kannatab mahalaadimist). Vanal või avariis osalenud masinal võib jääda mingi juhe vastu kere käima või esineb mõni muu lühis (loe lekkevool) ja nii pideva voolutarbijana akut masina seistes tühjaks tõmmata. Vot see ongi konks. Uuele autole ei pane keegi poeakut niisama peale. Tehku keegi huviline katse: ostke tuliuus auto ja pange mõni Eesti poes müüdav mitte originaalaku peale ja andke tulemusest teada. Edu!
12:02 06.03.2018
PS (registreerimata)
Jaaa, akut, mis läheb autotehasele, ei tohi mingi murjam katsuda, ainult valge inimene oma valgetes kinnastes tohib seda puutuda kui lisab akusse hõbedapuru..
19:16 06.03.2018
63amg (registreerimata)
eelviimasele! kui lekkevoolu pole ja genekas laeb normaalselt,siis pole ju probleemiks auto vanus!
23:07 06.03.2018
Parim aku (registreerimata)
eesti tingimustesse on korras aku, talvel laetud ja korraliku käivitusvooluga.

Mul on olnud 15 aastat vana originaalaku kuhu voolu enam eriti sisse ei mahtunud aga käivitusvool oli tugevamate killast ning käivitas matsust iga ilmaga.
23:12 06.03.2018
Aku Ankka (registreerimata)
Samas on mul näide tuua tutikast Cadillacist, millele pidi juba uuest peale kord aastas sügisel uue aku ostma, sest muidu talvel esimese külmaga enam aasta vanune aku autot käima ei tõmmanud. Auto oli firmateeninduse sõnul laitmatus korras. Akude "söömine" lihtsalt oli tolle mudeli eripära.
11:36 07.03.2018
Elektriants (registreerimata)
Jätkuvalt kehtib see tõde - mida rohkem erinevat elektroonikat, seda suurem tõenäosus autoaku probleemide tekkeks. Aga noh, eks luksus maksab ja igasugused kellad-viled nõuavad voolu. Oli endalgi kunagi 5. seeria BMW, kus erinevat elektroonikat peal (ksenoontuled, webasto, erinevad istme jms soojendused ja ismete elektroonilised asendid, kõiksugu temperatuuri andurid, ja jumal teab mis veel). Võtme keerates hakkasid seadmed end reguleerima, pidi ootama mõni sekund enne käivitamist et need oma tegevuse lõpetaksid. Paar aastat pidas uus aku vastu, siis talviti oli vaja uus osta.
12:29 07.03.2018
VL (registreerimata)
Viimaste puhul tundub, et asi oli pigem vähese laadimise (lühikesed otsad) või talvise lisalaadimise vajaduses.
Akusid tapab kuum, mitte külm.
10:31 15.04.2018
solksolk
Külm tapab vägagi akut, kui on näiteks -25 ja aku ei ole piisavalt laetud, siis külmub ta läbi ja läheb tuksi ning garantiisse ka ei võeta enam.

Ma ise kasutan Yuasa akusid, hetkel enda ja isa auto peal.
Eks näha ole, kuidas kestavad, igatahes on mulle sellest firmast hea mulje jäänud.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.