Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: RENAULT KAART- KAS TÖÖKINDEL

18:20 18.06.2003
Kalvi (registreerimata)
Renault kaart- kas töökindel
Renault võtmeteta autod on Laguna ja Megane II. Soovin küsida kõigilt selliste Renault omanikelt, kas teil on olnud probleeme selle kaardiga. Kas on tekkinud olukorda, kus kaart ei tööta ja siis auto uksi enam kinni või lahti ei saa või autot käima ei saa. Kuivõrd töökindel on selline elektroonika?
22:31 18.06.2003
Kullo
Re: Renault kaart- kas töökindel
Oman Laguna II ja kaardiga probleeme pole. Jama on see, et kui makk mängib ja auto seisab, siis mingi tunni pärast lülitab maki välja. Saab küll ilma kaardita makki käima panna, aga ikka lülitab välja. Tüütu käia koguaeg sisse lülitamas kui kaua kuulad. Erinevalt Megane II ei saa Lagunal kaarti sõidu ajal ära võtta. Megane II, paned käima ja siis kohe taskusse ja voila. Aga kaardiga iseenesest pole probleemi olnud, alati tulevad kesklukuga uksed ilusasti lahti ja käima läheb ka hästi. Mõned üksikud juhused talvel -30 ei tahtnud esimesel korral omaks võtta. Kuna mul on Laguna odavama varustustasemega, siis sellist võimalust mu kaardil pole, et saaks panna automaatse sulgemise peale, no et kui lähed eemale siis ise sulgeb uksed. Aga see tavaline ongi kindlam, vähemalt tead, et uksed on kinni.

Kullo
16:28 19.06.2003
roosa (registreerimata)
nõus Kulloga.
Mul samuti LagunaII selle kaardiga, millel automaatne avamine-sulgemine puudub. Aga ega ei tunnegi vajadust teistsuguse kaardi järele - tõesti kindlam tunne kui saad ise midagi vajutada...
Ega mu autol pikemat ajalugu pole kui aasta, aga selle aja jooksul pole midagi juhtunud. Käib nigu kellavärk.
14:02 02.07.2003
? (registreerimata)
Renault kaart on sama keeruline,kui tavaline immokiviga süütevõti.Patarei kaardis on ainult keskluku puldi tarvis.Kui patakas on tühi siis ei saa puldist uksi avada,auto käivitub ikkagi,uksed saab siis lahti võtmega,mis on kaardi sisse peidetud.Kaardi ainuke probleem on see,et kui kaart tagataskus maha istud,kipub ta pooleks minema.Automaatseks avamiseks-sulgemiseks peab auto kaardi lähedust tundma.Sellejaoks on autosse ehitatud kaks antenni,üks esiosas,teine tagaosas.Auto peab tundma kaarti kõlema antenniga,muidu automaatne avamine ei toimi.Laguna sulgeb uksed,kui kaart on levist väljas,Megane sulgemiseks on ukselinkidel nupud,nagu kaardilgi.Megane hands free puhul ei ole vaja kaarti üldse taskust välja võtta.Uksed avanevad,kui kaart on auto juures,auto käivitub,kui kaart on autos sees ja uksed lukustuvad nuppudest linkidel.Lagunal aga tuleb käivitamisel kaart alati pilusse pista.
10:43 20.09.2003
Megane II (registreerimata)
Olen sõitnud 12 tuhhi ja ei mingeid probleeme.Võib tuled peale jätta ja raadio mängima lülib ise autom kõik välja.Väga mugav ja turvaline auto igas mõttes.
01:17 15.10.2003
aaa (registreerimata)
Täitsa nõus.Jah juba teist nädalat laguna omanik.vägev värk.Jälle asi mis teeb olemise lihtsaks.Jalutad tuimanäoga autost eemale ja asi ise toimetab.Tuled poest ja käed on hõivatud ei tarvitse taskust võtmeid otsida.Pane käsi vastu linki ja näe kus imet tunneb sind nagu truu kutsu.Mulle meeldib.
20:54 01.06.2007
bad_mad (registreerimata)
see kaart jh hea ei pea taskust võtit otsima jne...
siiamaani ilusti töödanud ja probleeme ei ole...
olen megane II omanik..
aga samas üx miinus mõnes mõttes...
auto võid tööle jätta ja kaardiga eemale jalutada ja autoga veel sõita...
sellega oli naljakas lugu..
auto oli sõbranna käes..ja kui kätte sain siis jättis mootori tööla ja ma panin ka kohe minema...aga alles 60 km pärast bensukas avastasin et kaarti pole ... tahtsin autot seisma panna aga kui kaarti ple tleb start-stopp nuppukax korda vajutada....aga õnnex vajutasin ühe korra... õnnex oli bensu piisavalt et tagasi sõita ja autoga pedaalidega juba harjunud et autot välja ei suretanud...
nii etälgige kas kaart taskus..
ja et autot tööle panna pole vaja kaartii taskust välja võtta..mul oli see isegi vahepeal rahakoti vahel ja mingit probleemi..autosse tahtsid käsi ukse vahele ja sidur alla ja start hea et ei pea seda välja kookima kusagilt taskust vms...
hea idee prantslastelt igatahes :)
23:33 01.06.2007
l2 (registreerimata)
Ise olen L2 omanik olnud aastakese. Kaart on siiani igas poosis toiminud, korra talvel oli uste avamine raskendatud külmunud tihendite tõttu, kuid see oli oma lohakus! Isegi on paar korda see kaart taha taskusse sattunud, kuid istumised on, ptuiptuiptui, siiani vastu pidanud.
14:11 17.06.2007
mfafa (registreerimata)
Oman ka laguna2 aastakese ja selle kaardiga mida ei pea taskust välja võtma. Väga mugav, tuled auto juurde, teed ukse lahti ja vajutad nuppu ja auto töötab. Siis kui lõpetad sõitmise, siis vajutad nuppu ja jalutad minema. Kaart koguaeg taskus, puutumatta. Pean ütlema et väga mugav ja ilma kaardita autot enam ei taha. Probleeme pole olnud, vahel ainult kui kaart on taskus telefoni taga siis ei võta alati nii hästi, kuid se on väga väike miinus selle juures.
23:58 24.06.2007
tehke järgi (registreerimata)
Mjah.. mina pesin Megane kaardi pesumasinas korralikult puhtaks.. kolmandal kuivamise päeval uue patareiga paistis taas elu sisse tulevat.. :P
15:32 10.08.2008
Madboy3
kusjuures,mul meganil on see automaatne uste lukustamine,kuid kas ta siiis paneb ka uksed kinni,kui mind masinas pole ja kaart autos on
19:08 10.08.2008
Meg2 (registreerimata)
Kui kaart on autos, ei sulge auto uksi, ega insenerid nii lollid ka ei ole.
Selle teema kohta lisaks ainult niipalju, et Megane kaart on kõvasti töökindlam kui Laguna oma. Laguna kaardil kipuvad nupud ära lagunema.
Nii, et kellel on Laguna ja handsfreega, siis kasutage seda ja ärge kaardil nuppe näppige, kestab kauem.
21:38 19.03.2009
l2 (registreerimata)
Kaevan olude sunnil vana teema yles.
Juhtus selline asi, et sel kaardil ei funka enam uste lukustamise nupp. Kas kellelgi on midagi sarnast olnud? Kui palju sellise asja likvideerimine võiks maksma minna või saab midagi ise nö. põlve otsas ära teha?
22:19 19.03.2009
REME (registreerimata)
kas sul teist kaarti ei ole või?
22:57 19.03.2009
kaarttt (registreerimata)
Neid pulte põlve otsas korda ei tee, on küll igasugused proovinud kuid tulemusteta, pead lihtsalt uue ostma, oleneb autost aga tavaliselt on selle hind u 3000 eeki ringis
11:56 25.08.2014
Tt... (registreerimata)
Olen kolme aasta jooksul parandanud Megane II kaarti korduvalt. Tavaliselt on lahti tulnud kas siis patarei klemmid või mähise klemmid jootekohtadest. Esmasel avamisel soovitan tegutseda ettevaatlikult, et mitte liigselt kaarti painutada. seejärel lõigata laardi plastmasskorpus eepoolt pooleks , et järgmisel korral ei peaks tervet korpust lahti vötma. Igatahes mind on need väikesed nipid paaril korral aidanud ja uue kaardi raha on kokku hoitud.
08:01 22.10.2016
S.L. (registreerimata)
Praeguseid hindasid ei tea, aga krooni ajal maksis käed vabad(3-e nupuga) 5500.- ja 2-e nupuga 3900.- krooni ABC-s. 2-e nupuga kaardil kipuvad nupu all olevad mikrolülitid trükiplaadilt lahti tulema kui kaart painutada saab. Nii et, ei tasu tagataskusse panna.Jutt siis Laguna2-st.
08:56 29.10.2016
jee.kim (registreerimata)
Mulle just pakuti ABC'st 2'e nupuga kaarti "soodukaga" 200€ (kaart+ kodeerimine)
Lukuabi pakkus 150€ ja tööajaks ütles 1,5h.
Sai siis ise kaart ostetud 30€, võtme kopimine 10€ ja kodeerimine 15€ ja 5 min.
Räme õhumüümine ikka käib
11:01 29.10.2016
stammer (registreerimata)
see ei ole õhumüümine, vaid kiire lahenduse pakkumine neile, kes ise ei viitsi/ei suuda lahendust leida. Keegi ei käsi "õhku osta".
11:21 29.10.2016
jee.kim (registreerimata)
Ei ütleks, et kiire, kui 5minuti töö venitatakse 1,5h pikkuseks...

Aga jah, "mugav" on ta küll
17:38 13.03.2017
Ridi (registreerimata)
Tere.
Täpsustaks, kust saab Renault võtmekaarti osta ja kes töökorda seadis?

Tänud ette,
18:19 15.03.2017
uhaaaa (registreerimata)
Ärge unustage et kaarti keskluku kivi peab olema precoded, muidu kesklukku toimima ei saa.
12:09 06.12.2017
kaader
Suvel sai uus Renault ostetud ja siiani töötas kaart laitmatult. Nüüd on hakanud selline jama, et uksepidemest hoides ei lähe kesklukk maha. Näha on, et auto tunneb ära, sest tulukesed lähevad põlema, aga uksi lahti ei tee.
Mõnel heal päeval kõik töötab.
Lukku läheb alati ise, kui auto juurest eemale astud. Samuti nupust vajutades töötab alati.
Aga noh tahaks ikka seda mugavust, et ei peaks kaarti taskust otsima hakkama.
Ma olen suht kindel, et kui esindusse lähen, siis kõik töötab.
Kas võib olla mingi teema, et puldi patarei on väsinud ja signaal on liiga nõrk?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.