Sisene

foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KUIDAS ON VÕIMALIK ELADA 639 EUROSE KUUPALGAGA??

18:59 28.05.2009
lihtsalt M (registreerimata)
Re: kuidas on võimalik elada 10 000 eek kuupalgaga??
nüüd peaks asjad juba teisiti olema küll, autod on tagasi aedadesse veeretatud ja selle raha eest tuleks juba rahvas kodust välja küll....
17:05 29.05.2009
Sull12
vastus eelmisele
ega neile, kel veel tööd on, need pressivad ikka juurde, et kus see langus, meil ju tööd, tõsta palka. Kogesin ise just seda. Abitööline, kes saab norm tundidega netos kätte u 8500, saams tuleb ka lisatunde, + eraldi tasustatud töid ja saab kätte u 10+ reaalselt ja 2 nädalat tagasi oli 4-ja!!!! sellise töölisega istumine, kuna nad ei olnud nõus enam selle raha eest tööd tegema. Et kui firmal tööd on, siis järelikult saab ka rohkem maksta?!?
ABITÖÖLINE!!!!
Ettevõtjana endal täna tagaots vahutab suurest tööotsimisest/enda müümisest, et elada si** aeg üle, aga töölisele ei jõua see kohale.
Paar tuttavat ka sama kogenud. Niiet sellest lähtudes pole Eestis veel mingit kriisi.
23:59 29.05.2009
vaata sulllmulllärikanärak as (registreerimata)
ära nimeta ennast ettevõtjaks. kui ikka kähmakott peab äriideeks odavat tööjõudu siis mine parem meesprostiks. saadki taha nii, et tagumik vahus ja äkki mõne kopka ka
13:36 30.05.2009
Sull12
eelmine

Sinu kommentaari mõte?
17:18 30.05.2009
to sull (registreerimata)
et siis sinu arvates peaks ABITÖÖLINE olema kõigega nõus,vaatamata sellele,et elu kallimaks on läinud. Kindlasti saab 10tonniga ära elada,oleneb muidugi mida äraelamise all mõeldakse kas ainult kõht täis,katus pea kohal ja üür makstud?
18:21 30.05.2009
sullivan (registreerimata)
hinnad on igas eluvaldkonnas väga madalaks löödud, aga teenida saab ikka, tuleb 3- da rohkem tööd teha, see mu isiklik kogemus. ja ärimehele väike nõuanne- abitöölisi otsi turu juurest, need ei taha muud, kui natuke sööki ja jooki
20:07 30.05.2009
vanavunts
sullivanile:
ka abitöölised peavad olema täis tööjõus ja mitte olema liigselt odekolonniga lõhnastatud nagu trammipargi või bussikoondise tööbörsil oli !!!
22:09 30.05.2009
audi a4 v6 (registreerimata)
abitööline on ikka üldiselt põhjusega abitööline ja loomulikult ta võib tahta, et ta rohkem teeniks, aga see võibki ju ainult tahtmiseks jääda, las nüüd tuleb see aeg, kus rohkem diferentseeritakse palkasid, sest oskustööjõud ehk siis õppinud ja haritud tööjõud peaks saama abitöölisest ikka 2 korda rohkem palka, see kippus siin vahepeal tööjõu kriisiga kaduma! Võeti lihtsalt seda, keda oli ja kõik. Praguste kulude juures mina (minu pere) 10k ära ei elaks, 20-ga aga ilusti ja ülejäänu panengi juba viimased 10kuud kõrvale:)
18:12 31.05.2009
quarts (registreerimata)
imho, abitöölistel on pmst võimalus minna välismaale tööle (seal ta saaks samaväärse töö eest ikka kordades rohkem ja ka suhtumine on seal etem). keegi ütleb, et oh, aga pere jne? no aga ega ta siin abitöölise kopkatest pere ära toidagi, mitte mingi krjutskiga (lipstoki haiglased jutud võib mitte arvestada..). Eks see olegi rohkem jutt 25-35 aastastest. Vanemad veel jah käivad igaste turgude juures ennast pakkumas..kuni surevad nagu dinosaurused välja. Inimressurssi ei tule juurde, vaid väheneb IGA KUUGA. No aga nooremad....nemad on päris teine ooper..
10:37 01.06.2009
Ivan Juurikas (registreerimata)
Ühes väike ettevõttes müügimehena töötades on minu sissetulek ka sinna 10000 kanti kukkunud, mõni kuu alla sellegi. Kuid põhjust väga nuriseda pole, võlgu võtnud ma pole ja järgmise palgani on alati välja vedanud.Tõsi küll headest aegadest oli veidi reservi kogunenud, mida nüüd kasutanud olen.
Naine sai kah poole kohaga tööd ning ca 5 tonni pere eelarves jälle juures.
Need kes väidavad, et 10 tonniga ära ei ela, peaks oma kulutused ja tarbimisharjumused üle vaatama. Üksi on jah võib olla raskem, kuid kui abikaasa ka teis samapalju, või veidi vähem saab, siis on ju OK.
Avastasin ise hiljuti mitmeid kokkuhoiu kohti. Ei pea ju igapäev veini jooma ja sinnakõrvale sinihallitusjuustu sööma, ega ülepäeva vannivõtma, saab ka duśśi all käia.
Toidupoes on kasulik käia nii harva kui võimalik aga nii tihti kui vajalik. See tähendab, seda, et tuleb osta korraga 4-5 päeva toit ette, et vätltiida igasugu tühja tähja ostmist( chipsid, sokolaadid jne).
Muidugi ei tasu üle ka pingutada, et liigselt kokku ostetud kraam kodus halbaks ei lähe. Poes tasub jälgida toodete kilohinda. Ning enne minekut teha alati põhjalik nimekiri, sest peata olekus ostetakse ka palju ebavajalikku. Viimasel ajal on mitmete toiduainete hinnad odavnenud.
Raske on see eelkõige neile, kes headel aegadel koormasid, endit igasugu liisingute ja laenu koormistega. Meie perel seda probleemi pole.
22:57 07.06.2009
beemveeediisel (registreerimata)
saaks ma 10k kuus praegu, elaks nagu miska...
20:02 25.10.2011
rainmees27 (registreerimata)
Re: kuidas on võimalik elada 639 eurose kuupalgaga??
Kuule teemaalgataja, sul häbi ei ole viriseda?
70% eestlasi teenib väiksemat palka, kui sina ja peab ka elatud saama ja saabki elatud.
See, et sa 3000kr kulutad bensiinile, tööl käimisele, näitab et sa majandad väga ebaeffektiivselt ja käid liiga kaugel tööl
Sa mees saad väga head palka, sa elad väga hästi ,sa lihtsalt ei oska majandada.

Tegelik eestlase palk on umbes 400-450eurot, mida saab enamus eestlasi, vot ela sellise palgaga.

Paljud teenivad veel vähemgi, miinimumpalk eestis on 3850kr, ei viitsi praegu eurodesse ümber arvutama hakata.
22:39 25.10.2011
maakas 44 (registreerimata)
Tere. 10000 .- palgaga on võimalik ära elada,aga mitte hõlpsalt. Eespool oli mainitud ,et osta maale maja ja saad odavamalt hakkama-- see nüüd puha vale . Endal on maal maja -- nõudis perre teise auto soetamise,koos kaasnevate kuludega(liht. ül,.kindlustus,kütus jne.) , laste kooli -ja huviringi sõidud (nimelt peres 4 last), töösõidud , maja ülalpidamiskulud---- jagage ära , ega vist tule odavam?
23:50 25.10.2011
R. (registreerimata)
Lisaks maakale - paljud kujutavad ette, et maal saab kartuli ja porgandi ilma rahata ju - seega peaks justkui odavamalt hakkama saama. Krt! selleks, et oma naine kord kuus välja viia kulutan 4 korda rohkem kui linnasaks kel kõik käe-jala juures ja ei tule see kartul ka päris niisama - tehnika ja maa maksab ka midagi ja lõppudelõpuks on oma töö ka midagi väärt (kui võtaks tundides kokku siis selle aasta kartuli kasvatamise eest ei saanud ma miinimumpalkagi - odavam tuleks turult osta ja see aeg tööle kulutada - kapitalismi põhimõtteid järgides).
00:14 26.10.2011
Eesti mees 35 (registreerimata)
Loodad ju tööandja peale mitte iseendale. Tee ise kahh midagi selleks, et rohkem saada.

Tee äri ja kirjuta arveid!

600 on tõesti väga raske hakkama saada, aga ma tean inimest kes teenis eelmisel nädalal 15 eurot kuigi on lõpetanud korraliku üliooli. Arumaeisaa!

Probleem on selles, et inimese loomad ei viitsi mõelda kuidas rohkem teenida ja ei tee selleks midagi et rohkem raha peale tuleks.

Seda võiks nimetada "lolli palgaks"
09:34 26.10.2011
Raimees27 (registreerimata)
Läänemaailmas on täiesti normaalne, et korralik töömees saab inimväärse palga, seega siin kedagi lollideks nimetada küll ei saa.
Meil siin eestis lihtsalt ei maksta.

Kõik ei saa meil hakata ärimeesteks ja tippteaduriteks, sest niipalju pole neid lihtsalt vaja ja kui neid niipalju tekib, siis langeb ka palk ja tõuseb äris konkurents ja ei ela enam keegi.

Osad inimesed on ikka nii rumalad ja ei suuda mõista, et töö inimene on ka inimene ja tema peab ka oma töö eest väärilise tasu saama, mitte ainult teadurid.
Kui meil on töö, mis vajab tegemist, siis peab ju keegi seda tööd tegema, aga kui me seda töökohta ei väärtusta ometi on see vajalik, ei maksa sellele töölisele korralikku palka, siis miks peaks üldse keegi tahtma seda teha?

Siin teemas mõne jutu järgi, peaksid kõik olema ärijuhid ja teadurid ja tipp spetsialsitid, et kõva palka saada.
Aga kulla inimesed, kes siis töö ära teeb, kui kõik aint juhivad?
Kes neile juhtidele raha teenib, kui keegi ei taha teha tööd, kuna selle eest ei maksta ja veel suhtutakse üleolevalt ka töölistesse, et lollid?

Teie arust on siis autoremondimehed ka lollid, et pole vaja autosid remontida?
Mõned elavad ikka nii omas maailmas, nagu ka meie riigikogulased, saavad oma kõrget palka mitte millegi eest ja reaalsest elust ei tea mitte midagi, siin teemas on praetgu mitu sama sugust.

Kui me ei võimalda lihtrahvale korralikku palka, siis läheb see riik omadega lihtsalt põhja ja selles põhja poole me antud hetkel liigumegi.
Meil ongi eestis probleem, et tööandjad on üleolevad ja ülbed oma alluvatega, ei hinda neid üldse, siis minnaksegi ära soome näiteks, kus tööandja saab aru, et isegi koristaja on inimene.

Aga koristaja ju ongi inimene, tema töö on ju väga vajalik, sest muidu upuks tööandja **** sisse ära.
Aga miks peaks keegi tahtma koristada, kui tööandja on ülbe ja palk on 250 eurot võibolla?
09:39 26.10.2011
Rainmees27 (registreerimata)
Samuti on siit teemast mõnest hästi aru saada, et ta ei saa mitte aru ,et tee sa ükskõik, kui hästi tööd., enamus eesti tööandjaid ei maksa sulle üle 7000kr palka.
Ja soovitus, et mine välismaale tööle, pole ju üldse patrilootlik eesti suhtes.
Samuti ei saa kõik äri teha, sest kui kõik on ärimehed, kes siis üldse midagi ostab ja tööd teeb?
22:17 27.10.2011
pääluu (registreerimata)
Mida arvate sellest,kui ütlen,et elan ära 250.- euriga.Saatuse tahtel ütles tervis 45 aastaselt üles.Nüüd olen töövõimetuspensionil.On väga raske aga peab toime tulema.Nii et hoidke oma tervist.
22:47 27.10.2011
mina mina (registreerimata)
To: Rainmees27

Läänemaailmas!? Kas ,seal on pudrumäed?
Ei ole meil eestis midagi viga ja seal läänes pole ka midagi nii hea.Samamoodi palgapäevast-palgapäevani veavad just-just välja ja on samamoodi ennast täis laenanud.

23:18 27.10.2011
R. (registreerimata)
To mina mina
Käidud - nähtud. tegelikult kulutab läänes tavainimene teenustele oluliselt rohkem kui meie - e. teeb vähem ise ja maksab pigem teenusepakkujale. Ja kuna teenused on olulisemalt kallimad kui meil siis tulebki ta oma (võrreldes meiega)väga hea palgaga nibin-nabin ots-otsaga kokku.
Kui ikka vähegi mõelda ja omal käed jalad olemas ( no ei pea 3x päevas väljas sööma)siis jääb läänes teenitud rahast ikka päris palju järele - ka ilma koonerdamiseta.
16:21 28.10.2011
No on ikka küll näiteks soomes kõvasti parem olukord, kui meil, kui juba soome miinimumpalk on vanas vääringus miski 13 000kr kätte.
Samuti on väga tavaline, et ehitusemes soomes 25 000 - 30 000kr kätte teenib.
See on ikka kordades parem, kui meie eesti 5000kr palk ja kõvasti rohkem jääb kätte.
See on juba inimese enda rumalus, kui ta ennast lõhki laenab ja kõik teenustena sisse ostab.
Kui meil eestlane saab ikka 6000kr palka,siis on tal ilma laenudetagi väga raske selle rahaga toime tulla.

Soomes on kütus sama, mis meil, toidukraam on kas sama või odavam, kui meil.
Ja teenused ei ole seal ka niipalju kallimad.
Ehk siis, soome inimene saab oma palga eest tunduvalt rohkem osta, kui meie oma 6000kr palga eest.
meil küsitakse töökohas näiteks töötunni eest 250-400kr tund, austraalis oli see 500-700kr tund, kuigi sealne tööline saab vähemalt 5 korda paremat palka, kui meil siin autoremontija.
Ometi töötund on töötund, austraalia tööline ei tee 1-s tunnis 10 tundi tööd, ehk siis kuhu meil see raha kaob?

Ühesõnaga on meil siin eestis olukord ikka väga jama.

Mina elan eestis 3 põhjusel, patriotism, mulle meeldib siin ja oma lähedaste pärast.
Ehk siis, mulle meeldib eestis, aga mulle ei meeldi meie valitsus ja enamus tööandjaid.

Pean muidugi mainima, et meil on ka normaalseid tööandjaid, kes maksavad oma töölistele väga korralikku palka, võrreldes muude enamus ettevõtetega, maksavad need ettevõtted justkui üle palka.
Kuigi tegelikult maksavad lihtsalt inimväärset palka.
Mis omakorda tõestab, et on võimalik maksta küll, lihtsalt ei taheta maksta.

16:28 28.10.2011
ja veel üks asi, kuidas inimesed mõttetult raiskavad oma raha ja siis hädaldavad, et nad ei tule oma palgaga toime, kuigi ise on süüdi selles.

Eesti inimene, palk mingi 9 000 - 10 000kr kätte.
Tal on kaelas korteri laen ja veel erinevaid kohustusi.
Tal isegi pole olukord midagi kiita, aga ei, ta võtab ikka 4000 euri laenu ja seda selleks, et oma täiesti normaalne ja korras uuema poolne korter niiöelda ägedamaks tuunida.
Teeb selle ära ja pärast on tal vaid tuunitud korter ja veel suurem laenumakse.

Siis peab ta iga hinna eest sõitma mingi ägeda autoga, mis sest et mingi vana audi või bemm, aga ei ikka peab tal olema võimalikult äge auto, mille ta omale vähegi osta jõuab, suure laenu all ägades.
Siis loomulikult valitakse suure võimsa mootoriga auto, rohke varustusega auto ja tulemus on see, et kütuse peale läheb hunnik raha ja auto elektroonika remondi peale läheb hunnik raha, kuna oli vaja ju osta niiöelda täislaksuga auto.
Aga samas rehve vot neid ei osteta ägedaid, need ostetakse mingid vanad soomest toodud kaunad 200kr tükk ja sõidetakse nendega meie talvedel.

Siis pannakse sellele autole suure raha eest toonklaas ja müüakse auto maha, kus seda toonklaasi kinni ei maksta.
Üldse taotakse autosse hunnik raha võibolla ka tuunitakse seda ja müüakse maha kahjumiga.
Siis ostetakse järgmine äge auto.

Ehk siis seda rivi võiks veel pikalt jätkata, aga taoliselt lollid majandades, kahjuks hävitavad ennast paljud eestlased, eriti noored.
Ahjaa, lisaks kõigele sellele on veel laps kah perekonnas, keda toita vaja.

Ja siis kirutakse, et palk väike ja ei saada hakkama ja oi oi eestis nii halb ikka, loomulikult on halb, kui sedasi raisatakse.
22:16 31.10.2011
To: R.

Järelikult oled vähe käinud ja näinud.
Kahju on sellest,et foorumites võtavad arutlustest vähe osa inimesed kes on ka tegelikult kursis elamisega väljaspool eestit - mitte aga need kes on seal niiöelda hooaja tööd rabanud mingi perioodi.

To:Rainmees 27

Kahjuks on asjaolud nii,et see sinu arutelu ongi filosoofiline ja tugineb arvamusele aga mitte faktidele kuna sa ise ei ole töötanud ja elanud väljaspool eestit.
Kui sa mainisid,et sulle ei meeldi tööandjad siis keegi ei ole keelanud sul endal tööandjaks hakata ja oma äranägemistmoodi "ulme " palka hakata maksma oma töötajatele.alati on lihtne vinguda ja samas tundub,et majandus ei ole just sinu tugevam külg."Raha ei kasva puuotsas"
Nii lolli väidet,et "saab küll maksta aga lihtsalt ei taheta maksta" saaksin aru kui seda ütleks lapsesuu,et emme-issi saaksid küll osta selle mänguasja aga nad ei taha osta aga,et seda ütleb väidetavalt täiemõistuse juures inimene on nonsens.

Oma teises postituses rääkisid juba asjast ja eks sellised asjad ongi ka probleemi allikaks osaliselt.

Ning kõige lõpetuseks tahaksin ikka väita,et eks me ise ole oma ebaedus või edus süüdi - vaataksime peeglisse enne kui häält tõstame ja kritiseerime.

Meil kõigil on võimalus õppida - olla aktiivne ja sedakaudu upitada ennast haljale oksale ja valida töökoht.
Või siis hakata tegutsema ettevõtjana ja võtta riske mis võib-olla õigustavad aga võib-olla ei õigusta:)
Samas kui ikka õppida ei ole viitsinud ja oled jäänud traktoristiks siis on ka mõtetu valitsust sõimata.

Mõtleme asju rahulikult ja analüüsides

22:28 31.10.2011
R. (registreerimata)
To mina mina
Ehk olin tõesti lühikest aega kuid siiski mitte hooajatöölisena - lihtsalt see etapp elust sai läbi.
Minu jutu mõte oli vähe teine - nähtud neid cyproci- mehi mitte vähe ( olgu nad siis siin või Soomes, või Norras) - paljad ja nälgas on nad igalpool. Eranditega, loomulikult.
17:48 01.11.2011
mina mina loe mu postitused hoolega läbi.
Leiad sealt ehk sellised laused, kus ma ütlen, et kõik ei saa olla tööandjad ja kõik ei saa töötada hea koha peal.
Enamus peavad ikka töötama niiöelda tavalise töö peal, ehk probleem ei kao kuskile.
Kui ikka tööandja maksab näiteks 5000kr palka, siis on ta ikka siga küll ja ilmselgelt saab rohkem maksta.
Aga kahjuks enamus eestlasi teenibki meil 3850kr-8000kr palka kätte, vot elage sellega mehed.

Samuti pole soovitus mine välismaale tööle teps mitte patriootlik.

Meie valitsus on paljuski süüdi, et ta on pannud nii kõrged maksud, et ta ei tõsta miinimumpalka juba 3 aastat, kuigi hinnad on meeletult tõusnud vahepeal.
Valitsus tegi väga töötaja vaenuliku tööseaduse masu algul.

Nii, et valitsust võib väga paljuski süüdistada.
17:53 01.11.2011
Samuti on töötaja kannataja ja tööandja siga küll, kui sunnib inimest tegema ületunde, aga selle eest mitte sentigi ei maksa.
Ja kui inimene neid tasuta ületunde ei tee, lastakse ta lihtsalt lahti.

Siis valitsuse koha pealt toome hea näite, Maximad on meil viimasel ajal olnud palju meedias oma rikkumistega.
Oli ka uudis, kus öeldi, et Maximatest leiti 181 rikkumist ja tehti neile ettekirjutused ja anti aega puuduste kõrvaldamiseks.
Seal oli erinevaid rikkumisi, ka tööseaduse rikkumisi, ehk siis otseselt töötaja suhtes.

Kuid mitte sõnagi sellest, et oleks trahvi tehtud, ehk siis trahvi ei tehtud.
Aga kui valitsus ei tee selliste rikkumiste peale trahvi ettevõttele, siis ettevõtet ei huvitagi ju rikkumised, kuna säästab kõvasti raha nende rikkumistega ja kui kunagi ka trahvi saab on see nii väike, et ta on mitmekordselt kasumis.

Ehk siis sellisel moel meie riik ei kaitse oma töölist ja nii saavadki tööandjad nendega sigatseda ja samuti ka vähe palka masta.
17:54 01.11.2011
Kusjuures, mina mingit ulme palka ei loodagi.
Aga miinimumpalk on hetkel 3850kr kätte umbes.
Mina tõstaksin miinimumpalga vanas vääringus 7000kr kätte peale, siis hakkaks juba midagi looma.

18:09 01.11.2011
To: Rainmees 27

Kas sa selle peale oled mõelnud,et kust see tööandja seda palka maksab?

Valitsus võib miinimumpalga ka vanas rahas 10000 panna aga mida see kaasa toob võime ainult arvata.

Sina ainult filosofeerid ja ajad keskerakondlikku populistlikku häuni suust välja:)

18:35 01.11.2011
seganelugu6
Ega ehitaja ja autoremondilukksepp,kes töötab ametlikult soomes ja maksab seal makse, ta kohalikus mõistes ei ela hästi!Kõik kuulevad neid ilgeid palganumbreid mis seal välismaal teenitakse ja mõtlevad kohe,et oi kui ebavõrdne ja ui ui ui!Ainukesed,kes teenivad on ikka need kes meil makse maksavad!Minna soome ja õgida eestist ostetud makarone, konserve ja elada 5´kesi kahetoalises korteris pole samuti mingi elu!Parem teenid eesti keskmist ja elada normaalse graafikuga elu siin kodumaal kui orjaelu seal põdras!Võrrelda soome elu ja eesti elu on samuti kõige suurem debiilsus mida paljud teevad!20 aasta´ga ,tulla "venemaalt" ja olla heaoluriik?See pole võimalik!Samas norrakate/rootslaste jaoks on soomlased ilged rotid ja parmud ja kui võrrelda soome ja norra palku/toetusi on samuti tohutu vahe!Teine teema on muidugi see,et kui siin tõesti pole tööd siis lihtsalt tuleb minna välismaale tööle!Samas 90% kes põdras jms tööl käivad on noored kutid,kes 90% palgast audi/bemmi liisingusse,klubidesse,naistesse matavad aga selleks ju noorus ongi eks vanemast peast siis rohkem mõistust rahaga ümber käia.
19:47 01.11.2011
üks küsimus (registreerimata)
kõik te olete väga targad, seletage mulle ära kustkohast on võetud Eesti keskmine palk 800+euri. Minu isiklik arvamus on et see arv on tunduvalt väiksem. Maal on näiteks 300+euri miinus maksud.Aga NÄED ELAVAD-
15:12 02.11.2011
to mina mina
ettevõte ei jaksa maksta rohkem, kui miinimumpalka?
No selline ettevõte on ikka väga ebamajanduslik ettevõte sellisel juhul ja peaks enneast kohe kinni panema ja tegema ruumi normaalsetele ettevõtetele, kes suudavad ennast majandada.

Austraalias teenivad inimesed ilget pappi ja ka virisevad ,et oi nad on nii vaesed.
See, et eestlased soomlaste mõistes seal soomes väikest palka teenivad ongi peamine põhjus, miks eestlased üldse soome tööle saavad.

Kuid soomes elab soome miinimumpalgaga tunduvalt paremini ära, kui meil siin, selle eest saab tunduvalt rohkem.

Ehk siis soomlane elab ikkagi paremini, kui eestlane, ka eesti kodanikud, kes soomes raha teenivad, elavad seal tunduvalt paremini, kui meil siin eestis nad saaksid elada.
Pole mõtet ajada häma, nagu soome kõrgem palk ei oleks parem, on ikka küll.

Mul sõber käis austraalias, teenis seal ka austraallaste meelest väga hädist palka, aga ta elas kõvasti paremini, kui eestis 10 000kr teeniv inimene.
Ta sai osta auto, elada kahe perega majas, käia reisimas.
Eestis ei saa sellist asja elusees 10 000kr eest ja see on eesti mõistes veel hea palk.

Austraalias ja soomes elad aga nende mõistes hädise palgaga palju paremini, kui eesti mõistes hea palgaga eestis.
15:54 02.11.2011
Nongrata11 (registreerimata)
Võrrelda Eestit Soomega, Autraaliaga või Norraga on täielik jama, nende riikide majandust ei keeratud vahepeal totaalselt pe...e, ei toimunud kollektiviseerimist jms. Need riigid on oma asja ajanud järjepidevalt sajandeid ja sealt on see jõukus tulnud. Ma arvan, et Eestil on ikka väga hästi läinud võrreldes sellega, millises peldikus oli riik 20 aastat tagasi. Kui riike võrrelda, siis tuleks võrreldavad leida oma kaalukategoorias ehk siis tuleks võrrelda endisi Idabloki riike (Poola, Bulgaaria jne.).
16:25 02.11.2011
ahah (registreerimata)
"No selline ettevõte on ikka väga ebamajanduslik ettevõte sellisel juhul ja peaks enneast kohe kinni panema ja tegema ruumi normaalsetele ettevõtetele, kes suudavad ennast majandada."

Mis järgmiseks, plaanimajandus?! Miks sa võtad eelduseks, et kõik ettevõtjad rahas suplevad? Kas sinu arvates peaks ettevõtja ehk isik, kes riskib oma rahaga, saama sama tasu, mis tavaline liinimees? Jah, paljudes teistes riikides on parem, aga veel rohkemates on halvem, pisut mõtteainet.

18:22 02.11.2011

Ole hea ja ära enam midagi kirjuta kuna sinus õhkub "lollust" suurte tähtedega.
Keegi ei sunni kedagi töötama - vaid see on vabatahtlik
See millal ettevõtte oma tegevuse lõpetab on ettevõtja oma asi kuna tema on sellesse investeerinud jne jne
Kapitalistlikus ühiskonnas ei ole vaja nagu ka eelkõneleja mainis plaanimajandust ettevõtete osas)
Sina ei ole soomes elanud ja sina ei tea soome majandusest midagi ja ka sealsest elukallidusest jne jne
Ka austraalias pole sina käinud vaid niiöelda kuulujutte oma sõbralt kuulsid - "naised saunas rääkisid" mis ei pruugi olla täis tõde vaid paisutatu,et tunda ennast paremini.

Ja lõpetuseks loe lehti ja vaata mis ümberringi "lääne ühiskonnas" toimub - KATASTROOF

Ja sina tuled veel targutama - PALUN VÕTA SÕNA SIIS KUI SUL ON KONKREETSED FAKTID VÕI KOGEMUS - mitte aga ära filosofeeri ja tekita pingeid.
19:28 02.11.2011
Just oli tv3 seitsmetes uudistes uudis, et eestis 490 000 inimest teenib alla 630 eurost palka ja 50 000 inimest teenib 1000 euri või rohkem.
Ja 700 000 tööealist inimest vist öeldi, et on meil.
Osad on järelikult töötud jne.

mõelge nüüd ise kulla rahvas, 490 000 inimest alla 630 eurost palka, saate vast ise ka nüüd aru ,et olukord eestis ei ole normaalne.
19:45 02.11.2011
......... (registreerimata)
HA, ha ha ....mäletan seda teemat Kunagi ammu, siin tundus ulme...nüüd annab ikka 600 euriga hakkama saada :S
20:49 02.11.2011
kanad (registreerimata)
Teemaalgataja ise saabki 639eur palka või vähemgi, miks muidu põeb siin. Loomuliklt elab ära, elatakse ka ilma rahata, ega keegi veel sellepärast ära sure kui raha pole!
21:23 02.11.2011
To rainmees27

Miks sa üldse vingud siin, maailmas on umbes 200 riiki, piir on lahti, vali riik ja hakka megapalka teenima, ma ainult kardan, et sinusugune vinguja ei saa ka mõnes heaoluühiskonnas hakkama, sest sul lihtsalt pole pealehakkamist, ainuke mida sa teha oskad on käsi pikalt ees oodata, et nüüd keegi tuleb ja annab tasuva töökoha, elamise jne.
22:39 02.11.2011

Lõpuks ütlen välja - "PANE ENNAST PÕLEMA"!

Sellist vingatsist ****i annab ikka otsida
12:26 03.11.2011
Paistab, et mõenl pole reaalsest elust aimugi ega pole reaalset mõtlemist, et siin mind maha teeb,
Keegi ei räägi ulmepalgast vaid inimlikust palgast.
kui mina 639 eurot palka saaks, ma ei viriseks üldse.

Teie kes te siin 1000 euri ja rohkem palka saate te pole seda ära teeninud, minusuguste töörügajate arvelt te elategi, sussisahistajad.
12:49 03.11.2011
To rainmees27

Su viimane komm meenutab juba kommunistide retoorikat 20-30ndest. Mis tööd sa üldse teed ja palju kätte saad?

13:09 03.11.2011
.,.,.,.,., (registreerimata)
rainmees 5+ :-) ,tuleb rügada,otsida ja norm. kohta jääda.Kui firmal pole töölisele võimalik maksta siis tegutsegu ilma töölisteta.
14:41 03.11.2011
n. (registreerimata)
mind ka huvitaks, et mis tööd see Rainmees27 teeb ja palju palka saab. viitest "sussisahistajatele" saan aru, et kontoritöö see ei ole.

kunagi üks soomlane 90ndatel ütles tabavalt Soome ja teenimise kohta, et neil on nii: kui jalgadega teenid ühe marga, siis kätega kaks ja peaga neli.

15:27 03.11.2011
eddikk (registreerimata)
jah, olen nõus ühe eelkõnelejaga, et maal pole just odav elada. Kui võrrelda seda, et korteris kallid kommunaalid, ca 200 euri jne, samas, maal viskab puuhalu ahju, mingit vahet pole. On ikka küll, esiteks, maamaja vajab alati reminonti või nokitsemist, veesüsteemid, katused, kütteseadmed, soojustus ...ühesõnaga kogu maja ja ka kõrvalhoonete remont pole odav lõbu.Samas, kui juba korraliku remondi ära teed, siis on jupiks ajaks rahu, suuremaid asju oma eluajal enam tegema ei pea.Kui sul on oma mets, kust küttepuud teha, siis on väga ok, kuid siiski, pane see aeg ja kulu kokku, mida kulutad puude tegemisele, siis sealtki tuleb kulu, kuid kui sul pole veel oma metsa kah, siis kulu suurem, üks rumm puid maksab ju ca 35 euri, nüüd vb juba rohkemgi. Talvepeale võib kindlasti arvestada 25-30 rummi puid, kui kütad maja, vahel sauna(nädalas korra). Peres peab olema vähemalt kaks autot, üks enda sõitudeks ja teine naisele, kes majandab rohkem lastega, veab kooli, lasteaeda. Linnas jällegi sellised asjad käe jala juures. Kuid fakt on, et maal on mõnusam elada, eriti kui maakoht asub linnast möni km väljas. Õnneks ise teenin ca 1000 euri pluss väike lisateenistus ja nainegi saab palka, seega ei ole olukord hull....muidugi ma ei sõida ka mingi ulme vana luksuspanniga, vaid tavalise lihtsa autoga, mida odav remontida ja mis võtab kütust vähe.
Kuid jah, majandama peab korralikult, igasugust ninni nänni pole mõtet osta. Mul ka soomes mitmeid tuttavaid tööl, teenivad küll ca 2000 euri ja vähe pealegi, kuid ikka ei paista neil raha olevat, eriti kui arvestada seda, et pole neil eestiski mitte midagi, va uhked autod. Seega leian, et investeerida uhkesse autosse pole mõtet, see amortiseerub, investeerima peab kinnisvarassa ja lastesse, sest need on meie pensionifond...
16:44 03.11.2011

Tähendab teeme nii kulla mees,et sina ei ole küll kindlasti see õige inimene kes tuleb ja targutab siin reaalsest elust ja "mõtlemisest".
See,et sa 639 ei teeni - selles ei ole teised süüdi vaid sina ise-ise!

Lisaks on näha ,et tegemist ongi küünilise hädapatakuga kes viriseb ja filosofeerib.Kust krt sul tuleb selline lamba mõte,et need kes rohkem teenivad ei ole seda ära teeninud ja elavad töörügajate arvelt?!

Üks on kindel - kui sa oleksid minu töötaja annaksin sellisele vingujast targutajale koheselt kinga - see on fakt.

Ja proovi veelkord aru saada,et elame vabal maal ja sul on võimalik ju töökohta vahetada ja valida endale tööandja kes maksab rohkem kui sa täna teenid.Miks põrgu päralt sa pritsid siin sappi?Minu silmis oled sa täielik hädapätakas kes endaga hakkama ei saa ja kelle haridustee on ka tõenäoliselt põhikooliga piirdunud - või siis sai Põltsamaal traktoristi tiitel hangitud.

08:16 04.11.2011
audi_a6_v6
Eesti keskmisest vähem saab minu tutvusringkonnas väga vähe inimesi ja elan maal muide, isegi õpetaja palk on eesti keskmise tasemel!

Muudetud 4.11.11 08:23

08:22 04.11.2011
audi_a6_v6
Ohohh, ma ei peagi midagi ütlema, "mina mina" on juba kõik minu mõtted ära öelnud, väga hea, ega ma ei viitsigi vaielda! Ma olen vahepeal (võrreldes selle teema algusega) palka ca 400eur juurde saanud, töötan aktsiaseltsis (st ei ole riigitöö) ehk siis elu on hetkel parem, kui kunagi varem mul siin Eestimaal!

Olen teinud aastaid tagasi ka lihttööd ning näinud, et muude tingimuste samaks jäädes on minu tootlikkus 1,5-2 korda suurem, kui tavalisel lihttöölisel, kahjuks nii ongi, et väga suur osa eestlastest on tööjõu mõttes rämps, ei ole töö harjumist ja distsipliini ega võimet alluda, hakatakse vastu, looderdatakse jne, neile ei saagi rohkem maksta ju!
08:31 04.11.2011
no (registreerimata)
aga palju seal teie aktsiaseltsis siis need lihttöölised palka saavad. või teil selliseid polegi?
09:04 04.11.2011
audi_a6_v6
Praeguses ei olegi selliseid!
11:35 04.11.2011
Tundub nii et näiteks enamus müüja-kassapidajad on laisad.Tublid müüjad saavad kindlasti 800 ja enam euri palka .Firmad on erinevad ja nende palgad erinevad jne. aga üldiselt ikkagi eesti firmad ei taha maksta palka.Pigem siiski firmad üritavad halba majandusolukorda enda kasuks keerata.
audimees-mitme aastaga sinu töötulemuste kasv on toimunud? Pakun et uus tööline ei suudakski konkureerida sinu kogemustega(aastatega)ühes fimas töötamisega.Kuid kindlasti on kuskil keegi kes sinuga võrdselt teeks ja väiksema raha eest(olude sunnil) ja kui selline tööline tuleb teile ja kaotad töö -räägib siis edasi.
Kui oled leidnud hea töökoha siis ei maksa neid arvustada kes olude tõttu peavad rügama miinimumi eest ja pole kõik laisad jne.Miinimumi saamisel puudubki töötahe(eluisu) aga siiski väga paljud pingutavad et sedagi saada.
12:10 04.11.2011
audi a6 v6 (registreerimata)
to: .,.,.,.,., (registreerimata)

Selgitaksin meeleldi, aga see on ikka suht viimane koht, kuhu seda kirjutada, foorum täis igasuguseid, ei viitsi siin hakata vaidlema ja oma eraelu laiali kiskuma. Reeglina on asi nii, nagu kirjutasin, see aga tähendabki, et on erandeid.
Lähtudes ka siin foorumis enamike inimeste tähelepanu võimest, lugemisoskusest ja analüüsi võimest ning üleüldse haridusest ja haritusest, siis selles kõiges olen enamikest parem ja leian, et peangi rohkem palka saama, seetõttu ei pea õigeks, et vähem palka saajad mind teiste arvelt elajaks peavad!
12:29 04.11.2011
no (registreerimata)
kui nüüd tähte järada, siis sõnad tähelepanuvõime ja analüüsivõime kirjutatakse kokku ning enda avalikult teistest paremaks tituleerimine kaldub rohkem eneseimetluse valdkonda.
12:50 04.11.2011
audi a6 v6 (registreerimata)
to: no

Täpselt, kirjutatakse kokku, sest tegemist on lühenenud vormiga! Lause algus kirjutatakse aga suure tähega, see palju suurem viga!
13:10 04.11.2011
Rahunege nüüd.Me kõik oleme inimesed ja vahel ikka teeme vigu.Oskustöölised peavadki rohkem palka saama aga see ei tähenda et lihtööline pole keegi.Majanduse olukord lihtsalt kehv ja kõik üritavad kuidagi hakkama saada.Kes ühel moel ja kes teisel.
14:22 04.11.2011
Huvitav, kui meil 490 000 töölist teenib vähem, kui 639 eurot palka, kas nad kõik on siis laisad ja lollid või?
Seda ütleks küll ainult väga rumal inimene, kelle puhul ma imestan, kuidas tema nii hästi teenib, ku ita nii rumal on?

Kui ikka 490 000 inimest teenib alal 639 eurost kuupalka, siis on ilmselgelt tegu ikka tööandja süüga, kes palga madalal hoiab.

Poemüüjad muideks on väga hea näide, nad rügavad nii, et vähe pole, aga nende palk on nii 250-400 eurot kahjuks, enamuses.
Pean silmas siis toidupoode.
Ja miks nad rügavad? Sest pole kuskile minna ja pere vaja toita jne.

Kui elada maal, siis tuleb valida ka kus maal elada, ei ole vaja tegelikult 2 autot ja oma väike korralikult soojustatud maja on odavam, kui korteris elada, ruutmeetri kohta kohe kindlasti veel.
Kuna kütad ise küttepuudega, samuti ei ole mingeid korteriühistu kulusid, ega korteriühistu vargaid, keda ikka juhtub.
No aega kulub küttepuudega tegelemisele, aga vaesele eestlase ei maksa keegi nagunii selle aja eest, seega tuleb see küttepuudega tegelemisele kulutada ja nii see raha teenida kokkuhoiu näol.

Kuid kõige odavam on tegelikult elada väikelinnas, omada seal lähedal väikest eramaja ja kõik on omas lähedal võtta.
Ei ole mingit kahte autot seal vaja ega ei ole vaja lapsi vedada autoga.
Mina käisin omal ajal bussiga koolis ei vedanud mind keegi autoga, kuigi raha selleks oli, aga isa põhimõte oli selline.

Ma toonitangi just seda, et tee sa ükskõik, kui hästi oma tööd, meie kitsi tööandja ei anna sulle ikka korralikku palka, kuna ta ei raatsi.
Ja siis valitsu hädaldab, et eestis voolavad inimesed välja.
loomulikult voolavad nad välja, kui eestis sellised eluolud on.

kahjuks on siin teemas ka mitu sellist, kes ei saa aru, et meil on olukord jama ja sellepärast, meilt rahvas ära lähebki, aga riigile on ju iga kodaniku kaotus kahjulik, kas te selle peale ei mõtle?

Aga ma tean jah, et osa inimesi ongi selliseid, kes ei saagi probleemist aru, need on need inimesed, kellel läheb hästi.
Masu ajal oli samamoodi, inimesed kes olid ülalpeetavad ja kel läks hästi, ütlesid, et pole mingit masu, ehk siis nad olid väga majandusvõõrad inimesed.

14:24 04.11.2011
Ma ju tõin näite, et kõik tööd on vajalikud, ka koristaja tööd, kuna see töö tuleb ära teha ja keegi peab seda ju siis tegema.
aga kui selle palk on väike, siis ei tule ju keegi tööle ja läheb välismaale tööle, kui kuulata siin nii mõnegi mehe soovitusi.

selle tulemus on siis see, et meil poleks enam päästjaid, politseinikke, koristajaid, õpetajaid jne, kuna kõik läheks välismaale tööle ära, kuna palk on kehva.
14:27 04.11.2011
Ja ma olen mitu korda korranud, heade kohtade arv on piiratud, ehk siis see soovitus ei ole kuigi jätkusuutlik, et omandage hea haridus.
Meil on praegugi kõrgharidusega koristajaid jne, kuna lihtsalt pole muud tööd võtta või siis erialast tööd.
Meil oli ka uudis, et meil on üleharitus naised, töötavad mingi madala ameti peal ja töötavad seal just sellepärast, kuna muud pole võtta.
Ehk siis minu kirjeldatud olukord.

Tean ühte inimest, kes õppis sotsiaaltööd, omandas kõrghariduse, töökohta pakuti talle miski 5000kr palgaga.
Selle peale ütles ta ei aitäh ja läks ameerikasse ära.
Aga meie oleme ju kodanikust jälle ilma, see on riigile kahjulik.
14:33 04.11.2011
Ma mõtlen, et kas mõni teist on kuskil ülemus ka?
Mõni teist, kes räägib juttu ,et lihttöölised on lollid ja ka autoremontijad on lollid, kuna nad teenivad alal 639 eurost palka töökodades.

Et kui nii mõnigi ülemus suhtub oma töötajatesse nii üleolevalt ja ülbelt, et mida me siis üldse loodame töötajatelt ja üldse meie riigi olukorrast?

Hästi tuleb ikka välja see, et mõne mehe arust poleks näiteks autoremondimeest üldse vajagi, autod sõidavad ise.
Ja mõne arust poleks vaja ka meest, kes näiteks aknaid valmistab, kuna ka nemad teenivad tihti alal 639 eurost palka.
14:37 04.11.2011
rainmees27 (registreerimata)
Tegelikult ma saan ka natuke pihta, miks mõned nimetavad töölisi lollideks ja laiskadeks.
Sest selle orjapalgaga, mis nad maksavad ei tulegi normaalsed töölised tööle, paljud istuvad kasvõi töötult kodus või teevad juhuotsi.
Ega normaalsed töölised ei taha sul tulla tööle näiteks 400 eurose kuupalga peale ja loomulikult tulevad siis tööle lollid ja joodikud.

ja siis tööandjad hädaldavad, et kvalifitseeritud tööjõudu napib, loomulikult napib, kui palka ei maksta.

See suhtumine on eestis ikka väga mööda.
Võin rääkida loo ühest inimesest, kes töötas soomes, aga tal sai villand sellest, tuli eestisse tagasi tööle.
Noh töötas siis siin, oli nõus isegi siinse palgaga leppima, et vähemalt on eestis ,aga see tööandja suhtumine, see talle ei meeldinud, tööandja suhtus oma töölistesse nagu viimsesse kõntsa.
Ja sellepärast ta panigi soome tagasi, kuna seal on suhtumine hea töölisesse ja loomulikult ka palka.
Seal suhtuti isegi koristajasse kui inimesesse.
14:42 04.11.2011
Või võtame kasvõi lapsega üksikema, tal ei ole lihtsalt teist varianti, kui sinna maximasse tööle minna.
Kuna kuidagi peab ju lapsel ja endal hinge sees hoidma.

Kas ta on siis sellepärast kohe loll ja saamatu ,et üritab ellu jääda?
15:06 04.11.2011
........... (registreerimata)
Ütlen ausalt, et teenin eestis 1000-1200 euri puhtalt kätte. Töö väljas, iga ilmaga ja selle palga teenimiseks on vaja teha 200-250h tööd. Norm tundidega sellist palka ei saa. Mida rohkem teenid seda rohkem kulutad.
Auto on 20 aastat vana,oman tsiklit, korter on isiklik, ei ole panga ori. Söögi peale kuus 300 euri. Üür, vesi, elekter, 200 euri. Bensiin autosse, tsiklisse, 150 euri kuus, kindlustused 20 euri jne jne.

.....aga karm reaalsus on see, et Keskmine eesti lihttööline saab palka reaalselt 300-500 euri ja enamus 4liikmelise pere sissetulek ongi võibolla 1000 euri, on ka neid kes peavad hakkama saama 300-400 euroga...
15:08 04.11.2011
to: rainmees27 (registreerimata)
Vaata kulla kommunist (ära solvu), meil on turumajandus. Kui ollakse nõus taolise palga eest tööd tegema, milles siis küsimus? Mis ma oskan sulle soovitada - tõuse tagajalgadele ja keeldu niruse palga eest töötamast. Kui sinusuguseid on palju, siis asi tõenäoliselt muutub, kui ei, siis mitte.
15:32 04.11.2011
eelmisele (registreerimata)
inimene on tegelikukt paljude asjadega nõus kui kõht nõuab oma ja eluase oma. teinekord on vaid kaks valikut- halb või veel halvem. siin on juba öeldud- kõik ei mahu marjamaale, aga sellepärast ei tasu neid karjamaal olijaid ka sopaga üle kallata, sest iial ei tea, millal ise karjamaale satud...
paraku aga see niimoodi on seatud, et marjamaalased on liiga hõivatud marjade noppimisega, et näha, mis okastraadi taga toimub.

16:58 04.11.2011
Sai ju seletatud, miks sellise palga eest töötatakse, kuna ei ole valikut, kuna ei taheta nälga jääda.
00:29 05.11.2011
rainile (registreerimata)
On sul ehk mingit statistikat selle kohta, palju ettevõtetel raha üle ääre on (mis kuulub õigusega sulle)? Ja palun ära tule lagedale mingi Äripäeva rikaste topiga. Võiksid ka natukene teoretiseerida, milline on õiglane palgasuhe omaniku ja töötaja vahel. Ja muidugi veel ettepanekuid olukorra muutmiseks? Nimetatud alampalga tõstmine on natukene lahjavõitu.
02:49 05.11.2011
traktorist-rehepapp (registreerimata)
No ei saa sõna võtmata jätta, kas või juba sellepärast, et mõne arvates on traktorist üks tatine ja õline kuju, kes elust midagi ei taipa. Eks ole ka selliseid selles,nagu on neid ka teistes ametites. Aga on ka piisavalt kõrge intlligentsiga traktoriste, kes oma ametist lugupeavad ja seda ka naudivad. Aga see selleks. Põhimõtteliselt olem Rainiga nõus. Seda, et palgad on väikesed ja neid hoitaksegi madalatena, sest tööandjatel ei ole seda pressi taga, mis sunniks neid palka tõstma. Ühtepidi küll kurdetakse, et napib oskustega töötajaid, teistpidi ei taheta töötaja oskusi piisavalt väärtustada. Suhtumine töölisesse tõepoolest on kui millessegi teisejärgulisse. Kui liiga palju virisema hakkad vahetame su välja. See väide, et meil on värava taga rahvast küll ootamas on väga levinud. Tegelikult kulla tööandjad teate isegi, et seda inteligentset töömeest ei ole sealt värava tagant võtta.
Ei usu minagi et ettevõtetel raha üle ääre ajab. Aga midagi muuta saab kindlasti. Muidugi on see iga omaniku enda asi kuhu ta raha kulutab, aga mõni näide. Rallihuvilisena on mul hea meel, et leidub neid kes seda ala sponsoreerivad. Aga juhtusin sellele sponsorile kuuluvas poeketis olevas poes kuulma kahe müüja omavhelist vestlust välja teenitud kuupalgast, siis ma arvasin esiti, et kuulsin valesti. See number oli 600 eurost rohkem kui kaks korda väiksem, kusjuures töötunde oli rohkem kui kuunorm. Ma ei kujuta ette kuidas sellega on võimalik ära elada. Või tean paarikümne töötajaga firmat, kus omaniku väide palga tõstmise jutule, et pole raha. Mõni kuu tagasi vahetas aga oma vana maasturi suurema vastu. Eelmise liising olla läbi saanud. No kurat, miks siis suuremat autot vaja on, kui raha vähe.
See alampalga tõstmise jutt. Lahjavõitu võib tunduda neile, kes alampalgast ise elama ei pea. Tegelikult oleks see selge märk töööandjatele, et tuleb palkasid kergitada. Oleks ka abiks neile kes alampalka saavadki, juhul kui see palgatõstmine mõne euroga ei piirduks.
08:13 05.11.2011
2 ja 5 aasta ema (registreerimata)
Kurat,palju saab nutta!!! Kahe lapse ema saab kokku 95eur kuus,mida ei jagu isegi mänguasju osta,kõik läheb lasteaeda...Kuidas peaks elama? Kindlasti kohe tuleb tarka juttu,et peaks vähemalt 639eur meest leidma.....Saab ilma nendeta ka hakkama.
08:48 05.11.2011
no (registreerimata)
alati on niimoodi olnud, et need, kes kõrget palka saavad, arvavad alati, et nad on seda igati väärt ja need, kes väikese palga peal, tahavad alati rohkem. meil asi kahjuks selles, et väike palk ei võimalda eriti inimväärset elu. oleks tänasel päeval tänaste hindadega miinimumpalgaks 1000€, polekski ehk teemat, mille üle heietada. kui siin üks kiidab, et tema sissetulek on 400 jagu tõusnud, siis küsiks, et kas kõrghariduse omandanud õpetaja on vähem väärtuslik inimene, et tema sissetulekud praegu sellisel tasemel on nagu nad on? kas kõrgharidusega arst vaataks välismaa poole kui tema haridust siin rohkem väärtustataks? ometi on need kahe ameti esindajad meile siiski üliolulised inimesed. või väidab keegi vastupidist. ja, mõni väidab nüüd, et saavad ju rohkem küll kui miinimupalk ja mis nad vinguvad, aga kui te ise pole seda ametit pidanud, siis parem suu kinni hoida. inimesi on vaja iga ameti peale, ka saekaatrimehi, traktoriste, kojamehi ja kassapidajaid, aga miks me siis arvame, et nende elu võibki kehvem olla, sest nad ju alamasse klassi kuuluvad inimesed ega ole suutnud elus enamat saavutada. kuid mida me hakkame peale riigitäie tuumafüüsikute või ärijuhtidega?
siin üks eespool kirjutas, et nende aktsiaseltsis polegi lihttöölisi- ok, järelikult te midagi ei tooda ja ilmselt vaid müüte (kasvõi enda ajupotentsiaali) või vahendate kellegi teise tehtud toodangut, aga pakun, et teie klientide hulgas on ka madalama palgaga inimesi ja kui te pole huvitatud oma klientuuri ostujõust, siis järelikult on teie nišš üsna ahtake ja teie teenust tarbib vaid jõukam kontingent. aga siiski sõltuvad ka teie sissetulekud teiste teiste inimeste omadest ja huvi nende ostujõu säilimise vastu on väga oluline teema teie jaoks. nii peaks ka teised teenuse- või kaubapakkujad olema huvitatud tarbija maksimaalsest ostujõust- see on omamoodi surnud ring- saab ühe firma töötaja vähe palka, tarbib ta teise firma teenust või toodet vähem ja selle töötajad teenivad sellevõrra vähem jne- kõiki neid seovad omavahel finantsahelad- katkeb üks lüli ja kohe kannatavad ka teised. suuremas ahelas on see vähemmärgatav, väiksemas rohkem. niiet ei saa me üksi keegi hakkama ja ka nö karjamaalaste olemasolu on marjamaalastele eluliselt vägagi vajalik. aga miks te siis neid karjamaalasi põlgate ja nende palgaprobleeme nende endi süüks panete? tipus on alati mõnus olla, aga kui tuleb kukkumine, siis võib see väga valus olla...

09:42 05.11.2011
tüüpilised tolvanid!
oligi arvata millal kellegi suust hakkab kuulma väiteid,et omanikul raha palka tõsta ei ole aga näed uue maasturi võttis liisingusse-kas oli vaja uut autot!?

vinguge edasi ja elu paraneb!

NB!ei ole neil pedagoogi palkadel viga midagi
10:34 05.11.2011
no (registreerimata)
ma ütlesin, et ära kommenteeri kui ise pole seda ametit pidanud või pole keegi peres õpetaja (minul on). õpetaja töö ei ole kaheksast viieni nagu paljudel ja esimesena lähed sina sina kooli õiendama, et miks lapsel nii viletsad hinded. õpetaja ei saa muuta oma töösuhteid nagu temale meeldiks- kolib üle teise firmasse suurema palga peale. õpetaja saab palka teatavasti teistsugustest allikatest- just sinu sinu maksudest ja kui sinul sinul maksusid tõsta, oled esimene kisaja- kas ma selleks teenin nii palju, et mingi õpetaja minu arvelt elada saaks. arsti juurde minnes eeldad, et sinu pimesoole asemel neerusid välja ei lõigata ja skalpell arstil kenasti käes püsiks, mitte et äsja järjekordsest öövalvest lisaraha teenimiselt tulnud arst unise peaga ühe lõike asemel kolm teeb.
11:10 05.11.2011
no (registreerimata)
see maasturivärk muidugi ka veel. pidevalt avaldatakse tabeleid, kus sel aastal müüdi nii palju uusi autosid ja selle aasta tolles kvartalis juba nii palju rohkem. tundub, et meie majandus põhinebki vaid autode müügil või siis müügil üldisemalt- mida rohkem rahvas šoppab, seda edulisemad me oleme. tegelikult oleme vaid tühised asjadekummardajad, meie makstud raha voolab enamuses riigist välja, korralikku eksportivat majandust, mis raha sisse tooks, sisuliselt ei eksiteeri. ja siis mõni veel õmiseb, et mida halba järjekordse maasturi ostmises siis on- justkui ei ole jah- automüüja saab palka, riik saab maksusid, autoomanik on jälle õnnejunnis, aga tegelikult ei saa keegi aru, et käib vaid raha tuulde loopimine, asjade kultus. mingit lisaväärtust see auto ostmine ei loo, maksa parem töölisele rohkem palka ja ta teeb paremini tööd ja läheb ka firmal paremini, aga tundub, et see on paljudele arusaamatu- mina saan ju maasturi osta, järelikult on ka elu hea. kui ühel hetkel selleks raha enam ei jätku, siis sõimatakse töölist- mida sa raibe looderdad, palka saad, davai raba aga, mul on pappi vaja. aga seda, et panna raha firmasse tagasi, muutuda veelgi tugevamaks ja konkurentsivõimelisemaks, et kergemini elada üle mõned võimalikud kriisid, seda ei tehta. ju siis selle ettevõtja tase ja arengu tipp ongi selline- endale auto, töölistele jalgratas ja firma miskitmoodi toimib. tuleb järjekordne masu ja taoline savijalgadel moodustis kukub esimesena- töölised koondatakse, firma läheb saneerimisele.
11:13 05.11.2011
meeme mee (registreerimata)
Kui jutt konkreetselt õpetajatele läks, siis ei ole nende elu kõige hullem, sest:
Nende palgaga on võimalik ära elada
Neil on alati pikk suvepuhkus
Töö on tubane ja kaasnevad ka mõningad plussid
Leian, et on palju valusamaid töökohti, kes on alamakstud. Olete mõelnud palju saavad sotsiaaltöötajad, sanitarid, kiirabitöötajad jms. ala inimesed palka ja mis tööd nad peavad tegema? Eks neid ameteid on kindlasti veel, aga see oli lihtsalt näide, et õpetajate palk võiks olla muidugi suurem, aga nende palk ei ole naeruväärselt väike ja selle raha eest kannatab seda tööd teha küll.
P.S. üks mu lähisugulane töötab õpetajana, arutasin seda teemat ühe mehega hiljuti, kelle abikaasa on õpetaja.
11:34 05.11.2011
no (registreerimata)
hetkel lihtsalt tuli õpetaja näiteks, sest keegi, kes mõnda aega tagasi 400 raha juurde sai, arvas, et ta on oma hariduse ja harituse juures oma palka väärt. sestap tõstsingi üles küsimuse, et kas õpetaja (või arst), kes üldjuhul sama haridustasemega ja paljudel juhtudel tunduvalt haritum, sest õpetajad ja arstid jätkavad enda täiendamist ka peale stuudiumi lõppu ning paljud käivad elu jooksul lisaks veel kümnetel täienduskoolitustel, on siis kehvemad inimesed? see keegi kõrgepalgaline tegelane lõpetas oma kooli ära, ronis pehmele tugitoolile istuma ja arvab nüüd, et ta ongi eluaeg oma palka väärt, sest käis ju KOOLIS!
jah, ära elab muidugi ka õpetajapalgaga ja ära elavad ka need miinimumpalgalised, aga see äraelamise tase on kuidas võtta- igalühel oma mätas ja väärtushinnangud. pole just näinud eriti palju neid õpetajaid, kes uute maasturitega ringi laseksid...

12:12 05.11.2011
niisama lugeja (registreerimata)
Ärge palun arsti ja õpetaja palka omavahel võrrelge. Eestis on jah kahjuks selline võrdlus levinud. Mujal seda eriti ei teha kuna vastutus on tohutult erinev. Samuti palkade vahe on mitmekordne. Heal juhul võib õpetajat võrrelda meditsiiniõega sest nende hariduse ja täiendõppe tase on umbes sama mahukad. Et, arstiks saada tuleb palju rohkem õppida. Mujal maailmas on siiski meditsiiniõdedel tunduvalt kõrgem palk kui keskastme õpetajal. Eestis vastupidine olukord.

Eesti riik kulutab euroopa liidus kõige rohkem raha riigieelarvest just õpetajate palkade peale. Samal ajal kui meditsiini rahastamine on protsentuaalselt riigi eelarvest on alla Euroopa Liidu keskmise.
12:25 05.11.2011
To: no

Ei nõustu sinuga ja ka sinu vaateid pean suht mannetuks.

Aga nüüd tagasi siia auto ettevõtte juhi-omaniku auto juurde:

Kas keegi on ka kunagi vaadanud ja mõelnud selle peale kui palju ettevõtte juhid autoga liiguvad?Palju km jne?Kas äkki on auto vahetamine pigem kasulik kui kahjulik ehk siis kas maksta uut liisingut või maksta sama raha remondi peale ja iial ei tea millal teele jätab ja seetõttu liigseid pingeid tekitab.See oli esiteks.
Teiseks kas keegi on mõelnud selle peale,et ettevõtte juht-omanik liigub palju ja tema liikumine peaks olema mugav ja turvaline?!Ma ei taha selliseid lamba kommentaare,et las sõidab vw polo-ga!Kui ettevõtte juht sõidab palju ja turvalise autoga siis osaliselt on ka töötajad turvatud ehk siis ei juhtu seda,et juht satub õnnetusse ja allakäik algab.

Igal asjal on mitu külge ja ajab täitsa vihale kui keegi tuleb "nagu näiteks NO" ja pläkutab,et jätku auto ostmata ja maksku töötajatele palka.Ma ei taha öelda aga sa oled ikka täitsa soe peast.
19:59 06.11.2011
kris1189
Leian, et see viimane kodanik "mina mina" poolt kirjutatud kommentaar on täielik demagoogia, mis püüab õigustada mõndade tegelaste pillavat elustiili ja võib-olla ka kirjutaja iseenda elustiili ja käitumist.
Minumeelest on üks väga lihtne ja aus reegel, millest võiks lähtuda, kui võrrelda inimeste olukorda erinevates riikides.

On selge, et keskmine kodanik Eestis elab palju kesisemat elu, kui keskmine elanik näiteks Soomes või Norras. Siinkohal ma küsiks, et miks peaks ettevõtja elama sama hästi ja omama samasid või sarnaseid võimalusi, nagu omavad ettevõtjad arenenumates riikides.
Klassivahed on Eestis ilmselgelt liiga suured!
Siinkohal pole aus öelda igale virisejale, et hakka ise ettevõtjaks ja maksa siis kõikidele selliseid palkasid nagu ise arvad. Meenutage siinjuures, et Norras ei ole kõik need ehitusmehed või haiglasanitarid hakkanud ise ettevõtjateks, et maksta omale inimväärset palka. Sellest hoolimata saavad nad ikkagi elamisväärset palka!

Ma ei eita, et meil on ettevõtteid, kes töötavad võimete piiril ning maksavad samal ajal iga hinna eest ära tööliste palga, kui omanik peaaegu, et vireleb samal ajal.
Kuid kindlasti ei saa kogu Eesti majandus selle taha peitu pugeda, et meil on olemas vähese maksevõimega firmad. Eriti lihtne on saada sellele kinnitust, kui vaadata ettevõtete kasuminumbreid. Kasvõi riigiettevõtetes. On ilmne, et riigile kuuluvatete ettevõtet suur kasumlikkus on käsitletav lisamaksuna, millega elanikkonda elumahladest tühjaks pigistatakse. Siinkohal olgu näiteks Eesti Energia, mille kasum järjest suureneb, kuid sellega koos suureneb ka elektrienergia hind, sest odavamalt toota ei ole lihtsalt võimalik, nagu kõik meile ühest suust kinnitavad. Mille arvelt see kasum siis tekib, kui meie makstav lisaraha vaevu ära katab need tõusvad tootmiskulud?

Ettevõtjaks olemine ei peaks olema mingi privileeg, see peaks olema pigem vastutus või kohustus ülejäänud kodanike ees. Kui on keegi, kellel on suuremad võimed ja ta seeläbi saab kogu ühiskonnale kasulik olla, siis on loogiline, et tänutäheks võimaldavad ülejäänud talle ka paremaid tingimusi kui tavalisele reakodanikule ning iga reakodanik peaks sellest aru saama, et sellisele väärikale inimesele tulebki tänulik olla.

Aga mis on tänapäeval?
Tänapäeval on pigem nii, et ärimehed sunnivad tavakodanikku oma kätt taskus rusikas hoidma.
Mõelda natukene, miks on nii, et kui mõni luksusauto mööda sõidab, siis keskmine inimene tunneb pigem viha, kui rõõmu, et kellelgi hästi on?

Normaalne oleks ühiskond, milles inimesed vaatavad möödasõitvat luksusautot austuse ja tänulikkusega, sest nad teavad, et seal sees istub hea, õiglane ja väärikas inimene, kes on ülejäänuid nii palju aidanud. Kusjuures see luksusautoga tegelane on veel keeldunud sellist autot vastu võtmast, kuna ta peab seda liiga pillavaks, kui tänulikud kodanikud on talle selle peale "sundinud".

Mõistate mida ma mõtlen? Kui jah, siis võib-olla õnnestub siin riigis ja maailmas veel midagi päästa.
21:18 06.11.2011
huuuuu (registreerimata)
mingi haige hala, krt ma töötan ka kohal kus pole mingit haridust vaja ja näppe ei pea ka määrima, ning alati on tööjõu puudus, sest lihtsalt keegi ei viitsi mittes.ttagi teha kes tööle võetakse(no palk on ca 1k kätte, minu jaoks piisav)
autoservice omanikud käivad koguaeg kurtmas, et oleks inimest kes ei joo ja teeks tööd, siis sellele makstakse täpselt niipalju kui ta küsib - rahas pole küsimus
17:36 08.11.2011
Autoremondimehed saavad 1000 euri kuus kätte?
Milline on töögraafik ja kus linnas töökoht asub ja mida need remondimehed peavad tegema, mis ala autol remontima?
Minu arust super töökoht, rumalad, kes sellise töökoha peal jooma hakkavad.
17:44 08.11.2011
Mina austaksin kindlasti ülemust/omanikku, kes on meeldiva käitumisega ja maksab õiglast palka.
Ja mul ei oleks midagi selle vastu, et ta ise hästi elab.

Kui rääkida auto vahetamisest, siis pidevalt uusi autosid osta iga paari 3 aasta jooksul on kahjulik, mitte kasulik.
Sest maksad niipalju raha uue auto peale, selle hooldusele ja remondile, sest ka see tahab vahest remonti ,et vana auto remontimine tuleb odavam ja sõitmine vana autoga näiteks 10 aastat ja siis uus osta, kui tõiesti on selleks ajaks läbisõit 600 000km, muidu pole mõtet välja vahetada.
17:47 08.11.2011
Ma ütlen veel ka seda, et kui mina teeniksin 639 eurost palka, ehk siis 10 000kr kätte.
Siis ma ei ütleks selle tööandja kohta, mitte ühtegi halba sõna ja ei kurdaks üldse.
Sest eesti oludes oleks see hea palk, ka praegu.
Oskaksin selle palgaga kenasti majandada.
17:53 08.11.2011
kris1189
Rainmees27, ma arvan, et päris nii ei peaks sa ka ütlema, et 10 000 krooni korral sa üldse ei kurdaks. Tean küllalt juhuseid, kus inimesed on Eestis loobunud väga hea palgaga töökohtadest, sest ülemus on olnud täielik siga või siis töökohas on olnud täielik ussipesa. Samuti on ka selliseid päris suure palgaga töökohti, kus töötingimused on tõeliselt kehvad.
Ükskõik kui suur palk ei välista ülemusega rahulolematust!
19:48 08.11.2011
to:kris1189

kui sa minu juttu pidasid demagoogiaks siis anna andeks mis asi see sinu loba on?!
ok ma ei viitsi rohkem vaielda ja midagi väita - olge õnnelikud:)

to: Rainmees 27

ole hea ja ära aja nii haiget iba - 600tkm siis alles mötet vahetada uue vastu?!

Muudetud 9.11.11 11:55

01:12 02.02.2012
annaabi1 (registreerimata)
Olen nõus kris1189-ga. Kõik pole kuld mis hiilgab. Praeguse seisuga saan palka 560 - 800 vahele (olenevalt tulemustasust), mis ei tundugi väga hull arvestades seda, et palk on alati õigel ajal arvel, töö on E-R 8-17 ja tööandja poolt on palju hüvesid. Kõike seda varjutab asjaolu, et kaader on täielik ussipesa. Igaüks ainult enda eest väljas ning haljale oksale ronimise eesmärgil sõidetakse kõigist üle kellest vaja. Nii selja ees kui ka taga.
Kuna pikas perspektiives komposteerib selline olukord ajud ära, siis otsin ka momendil uut tööd. Haridust ja kogemust on piisavalt ning seetõttu tuleviku pärast väga ei põe.
10:15 02.02.2012
JM (registreerimata)
Vabandan ette, kui kellegi tundeid riivan, see siin ei ole ilukirjandus. Nõrganärvilistel ei ole soovitav edasi lugeda.
10 000 v 639, vähe v palju? See kõik on suhtumise küsimus ja numbrite mäng. Usun, et kõik eelpool kirjutajad on nõus, et seda raha ära kulutada ei ole mingi probleem, nii ratsionaalselt kui ka emotsionaalselt ja kui see kõik ära kulutada, siis kindlasti tekib probleem, raha nagu ikka ei ole, samas kui sa kontrollid oma emotsioone, siis kontrollid ka krabisevat oma taskus, näpu vahel. Nimetage demagoogiaks, kui tahate, nii see juba kord on ja ei ole mõtet oma pead jaanalinnu kombel liiva alla peita ja siinkohal tasuks kindlasti mõelda ka sellele, miks ikkagi 95 % inimestest teenib raha 5%-le, kes on täna rikkad. Järelikult nad teevad midagi teistmoodi, kui teie.
Selge see, et kõigi jaoks ei saagi osaks see privileeg, et sõita luksusautoga ja kõik ei tahagi, tsiteerides kris1189. Siiski ei ole nõus, et ärimehed sunnivad tavakodanikku kätt taskus rusikas hoidma, sest see on kõigi vaba valik. Ettevõtjaks olemine on privileeg ja sellega kaasneb ka vastutus. Ettevõtjad teenivad ennekõike ühiskonna huve ja luues töökohti on kogu ühiskonnale kasulikud ning iga reakodanik peaks sellest aru saama ning tänulik olema, et neil on sissetulek ja nad saavad enda ja oma pere eest hoolt kanda. Kõik ei suuda, kõik ei taha võtta vastutust, kõik ei soovi olla ettevõtjad. Seega võiks pigem tänulik olla, mitte viha kanda nende peale, kellel paremini läheb.
Ettevõtjad saavad oma hüved tänu sellele, et pakuvad inimestele paremaid tingimusi, paremaid lahendusi, mugavamat elu, ja see ei ole peale sunnitud ning kõigel sellel on loomulikult oma hind. Küsimus on, kas ja millist hinda oled sa nõus maksma? Ettevõtja olles maksad ühte hinda ja saad suuremaid hüvesid kui olles tavakodanik ning makstes selle kõik nende jaok kinni. Ehk siis tavakodanikuna maksad kahekordset hinda ja nii ei olegi ju millegi üle tegelikult kurta, need on meie enda valikud.
Ka see on vaba valik, käia kellast kellani tööl ja saada kindlal kuupäeval väljateenitud summa oma kontole ehk vääriline tasu tehtud töö eest. Kui te tuunete aga, et sellest on vähe, siis peate midagi ette võtma, jah just teie, kes te neid ridu siia kirjutanud olete, et see raha ei ole piisav ja selles osas midagi ette võtta v muuta ei ole kunagi hilja. Te peate seda piisavalt tahtma.
Soovin kõigile, et leiaksite sellise lahenduse, mis teile kõige paremini sobib, sest 1 v teine otsus ei ole vale, see on õige otsus Teie jaoks.
Edu õigete otsuste tegemisel ja lahenduste leidmisel.
15:03 02.02.2012
Kärss
#vana auto remontimine tuleb odavam ja sõitmine vana autoga näiteks 10 aastat ja siis
#uus osta, kui tõiesti on selleks ajaks läbisõit 600 000km, muidu pole mõtet välja vahetada

Kuna Sa räägid kulude kokkuhoiust, siis kust see number 600tkm võetud on? Lambist? Või on sel ikka mingi reaalne sisu kah olemas? Täna hommikul näitaks kraad -29, naine pani oma 600tkm sõitnud masinal mootori tööle 15min varem ja sõitis tööle juba soojas autos, ilma mingi mõtteta seda väga heas korras autot välja vahetama hakata. Seejärel pani onu oma 500tkm sõitnud diisli käima ja läks linna asju ajama. Aga mina müüsin just kulude kokkuhoidu silmas pidades kunagi ära 60tkm sõitnud auto - kuludeks olid ühelt poolt uuena ostetud auto hinnalangus ja teiselt poolt jooksvad kulud erineva remondivajaduse näol, mis olid suuremad, kui eelpool mainitud autodel kahe peale kokku. Oleksid Sa ostnud omale selle 60tkm sõitnud auto, oleksid praeguseks palju vaesem:)). Siin teemas räägitakse üldse natuke palju autodest vaesuse/rikkuse kontekstis - rikas ostab omale hea auto ikka selle pärast, et tal endal on selles mugavam sõita (vaatamata suurematele kuludele), mitte selleks, et vaesed teda kadestaks. Rikaste kirujad vist ei suhtle eriti palju väga rikaste inimestega ega tea nende eluolust suurt midagi - nende arvamused oleks nagu kusagilt Kroonikast loetud "mõisajüride" kirjeldused (vana eputab igal pool oma autoga ja vahetab vana naise noore vastu), mitte reaalsest elust. Sel juhul ei oskagi soovitada muud, kui oma lektüüri muuta ja kujundada oma arvamus ainult nendest asjadest, mida kindlalt tead, mitte mida kusagilt sopalehtedest lugesid. Öeldi ju väga toredalt, et kui pole rahul, siis ainult ise saad muuta oma elu - MTÜ või OÜ loomine ei käi kellelegi rahaliselt üle jõu, siis kirjutad EASi, HEAKi, LEADERisse vm rahataotlused ja ainult tegutse ning kuluta (investeeri) seda raha - tänapäeval ei pea selleks varastama esimest miljonit kellegi tagant, et alustada äri (väärtuste loomist, hangeldamise aeg võiks juba ammu möödas olla).
PS: just hetkel istungi arvuti taga selle pärast, et pusin (veel vähemalt kuu aega) aruande kallal, kuhu ma ca 50K e taotletud raha 4 aasta jooksul panin ja milliseid uusi väärtusi sellega lõin - aruandluspool ning raamatupidamine peab olema laitmatu, mis on omakorda tulevaste rahataotluste heakskiitmise eelduseks. Ei ostnud selle raha eest ühtegi autot, nutitelefoni vms mänguasja, mis laseks mind teiste seas rikkamana paista, palka maksin sealt nii endale kui töötajaile kah täiesti harju keskmist, kuna minu vajadused eraelus pole sugugi suuremad kui mu töötajate omad ja investeeringuid tehakse mõistagi firma kasumi, mitte isikliku palga arvelt...
22:28 27.02.2013
raisk.. (registreerimata)
1000 eurot kuus ongi normaalne palk.. ise saan natuke vähem.Sellise palga eest on toit laual ja tuba soe , kuid lubada endale küll midagi suuremat ei saa.Ma pole inimene ka kes telefone arvuteid jne tehnikat mingi 5a. järelmaksuga võtaks.Pigem pikaajalise kogumise peale välja ostnud.Selline see töölise elu ongi , raske ja väga üksluine.
22:50 27.02.2013
erdel (registreerimata)
normaalne on töölisklassil 10 euri tunnis kätte ja kuus tuleb tunde 160,see on normaalne.ainult loll ja oskamatu müüb ennast odavamalt.
00:32 28.02.2013
Jobemeeter (registreerimata)
praegu teenin 100eur päevas puhtalt, on see norm palk?
08:49 28.02.2013
. (registreerimata)
to jobemeeter. Sinu puhul kindlasti mitte
23:12 18.04.2013
v6imalik- (registreerimata)
Minu kogemus on selline, et mida rohkem teenid, seda rohkem kulutad. Omal ajal mõtlesin kah, et kui saaks 1500 kätte, siis oleks elu lill ja hakkaks maja ehitama. Praegu see unistus on ammu ületatud, elan normaalselt, olmeprobleemidele pead ei vaeva, kuid alati mõtled, kuidas rohkem teenida. Selline on inimese loomus.

Samuti, kui rohkem olen teenima hakanud, ei unista enam uhketest autodest. Sõidan tavalise linnapildis mitte silmahakkava autoga, kuid võiks iga kell osta uue mesa. Kuid miks ? Pole ju vaja raskelt teenitud tulu kaotada kiirelt väärtust kaotava asja peale. Elus on ka muid väärtuseid.
23:18 18.04.2013
v6imalik- (registreerimata)
Räägin veel sellest, kuidas on võimalik rohkem teenida töötajana.
Esiteks, hakka rohkem huvi tundma selle üle, mida ettevõttel tõeliselt vaja läheb ja panusta sinna. Tööta sa siis laos või rekkamehena. Tee alati asjad korrektselt ja hästi ära, siis läheb ka firmal hästi ja sind usaldatakse. Sellise töösuhtumisega võid alati palka juurde küsida. Kes ei küsi, sellele väga ei anta.

Meil on firmas mitmeid töötajaid. Kes on tublid ja suhtuvad töösse hästi, nendel on alati lootust palka juurde saada. Siis on meil kõigil elu parem, kui panustame ühistesse eesmärkidesse ja teeme oma tööd hästi. Sealt tulevad ka head palgad ja parem elu.
16:11 19.04.2013
eelmine (registreerimata)
ole hea ja jää pensionile sest sinu nägemus asjast on imelik.
17:17 19.04.2013
laiskloom666
eelmisele...

hoopis sinu nägemus on imelik ja ilmselt seepärast sa oma eluga kuhugi ei jõuagi. Meil firmas toimivad asjad just sedamoodi, sama tööd tegevad inimesed saavad erinevat palka. Kõik ikkagi vastavalt panusele ja tulemusele, kui sa ikkagi suhtud selliselt, et "ma olen kohal ja järelikult olen juba palga välja teeninud", siis ei maksa ka palgakõrgendust loota. Simple as that :)
21:53 24.04.2013
eelmistele (registreerimata)
teil kõigil on väga imelikud ideed ja kummaline eluhoiak. korralik inimene ei käigi tööl, vaid elatub sissetulekust. ja kui ei tule sisse hetkel, siis on aeg midagi sisse vehkida ja selle realiseerimisel vabanenud finantsvahendid oma elukvaliteedi tõstmisele suunata. simple as that.
21:59 24.04.2013
yuppel (registreerimata)
töölisklassi tuleb ke****a palga ja kõige muuga.

Muudetud 25.4.13 08:48

15:45 05.05.2013
solksolk_ (registreerimata)
Mina elaksin selle palgaga väga kenasti.
18:54 05.05.2013
Antskuslapuu
Enese teada olen väga tubli töömees, asjad alati korrektselt ja tähtajaliselt täidetud, pole kunagi probleeme olnud. Kunagi Eestis töötades käisin ülemuse juures palka juurde küsimas, ei antud lubati et kunagi saab ikka. Pool aastat hiljem küsisin uuesti, selle peale öeldi, et sa alles ju küsisid ning ehk tulevikus saab. Selle peale vastasin, et ei kannata enam oodata kuna elu Eestis kallineb liiga kiiresti ning varsti ei jõua perele enam toitu lauale osta, selle peale öeldi, et kuhu sul ikka minna on. Pool kuud hiljem panin lahkumisavalduse lauale, pööritati silmi, et kas ikka on seda vaja ning pakuti palga tõusuks 0,50 eur tunni kohta. Lükkasin selle tagasi ning siis kukuti veel vinguma, et said oma palgatõusu ja ikka pole rahul. Selgitasin see peale tööandjale, et olen juba omalt poolt teinud nii ajalisi kui ka rahalisi kulutusi uue töökoha leidmisel ning nende poolt pakutav tunnitasu ei lähene veeranditki sellele mida saan uues kohas. Ärge kartke juurde küsida ning kui ei enam ei ela sellest töötasust ära, siit tuleb otsida lahendusi, mitte jääda vahtima suu laiali.
Tollal oligi lahenduseks vaid välismaale minek koos perega, nüüdseks pere neto sissetulek igakuiselt keskmiselt 4800 eur ning seda on see olnud stabiilselt viimased kolm aastat. Eestis muud lõpuks ei olnudki kui muretsesid kas saavad arved makstud ning perele toit lauale. Eestis ei saanud unistadagi oma kolmetoalisest korterist linnas ning linnast väljas asuvast majakesest, kus nädalavahetuseti viibida. Veel enam ei saanud unistada käia aastas paar korda välismaal reisil (viimane talv sai perega käidud Kanaari saartel). Rääkimata sellest, et peres oleks kaks uut sõiduautot ning palju muudki. Teen ma siis naisega kaks korda rohkem tööd? Ei, töötunnid nagu ikka inimese kohta kuus keskmiselt 160h ning tööd teeme sama tublilt nagu Eestis elades. Vahe on selles, et välismaal pakutakse tunnitasuks ikka kordades rohkem kui Eestis sama töö eest.
Igaüks peab mõtlema mida ta oma elult tahab.
18:06 06.05.2013
marita57
Antskuslapuu, mis ametit pead, et nii head elu endale lubada saad? Tahan ka!
12:48 29.07.2013
solksolk- (registreerimata)
Antskuslapuu olen sinuga täiesti nõus, kahjuks nii see eestis käibki, oled korralik tööline, teed korralikult tööd, aga palk on ikka närused 400-500 eurot, paremal juhul 600 eurot.

Ja siis muidugi jah heal järjel inimesed sõimavad, et laisad jne, nad lihtsalt ei tea ise, mis elu on.
Kusjuures see ongi huvitav, et tihti need heal järjel inimesed, kes teevad maha padala palgaisi ise ongi need madala palga maksjad, müstika kas pole?

11:55 02.08.2013
Solksolk_ (registreerimata)
Kas viimast statistikat olete kuulnud?
ETV-s vist oli saade ja äripäevas kirjutas.
Kus minu mäletamist mööda alla 400 eurost plaka teenis 50% töölistest
Selline karm statistika näitab ehedalt, et süüdi ei ole töötajad, vaid lihtsalt ei makstagi rohkem.
Noh, kes veel julgeb viriseda 639 eurose palga üle? Eestis on selline juba jõukas inimene.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:
  • 1. Foorumis on KEELATUD:
    • a. Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • b. Otsene reklaam
    • c. Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • d. Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • e. Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • f. Teemast mööda rääkimine
    • g. Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • h. Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • i. Sõnumite ja teemade kordamine
  • 2. Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • 3. Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • 4. Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • 5. Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • 6. Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • 7. auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.
Vaata registreerunud kasutaja eeliseid.