Sisene

 

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AUTO SAKSAMAALT

14:59 31.10.2005
Edja (registreerimata)
Auto Saksamaalt
Küsimus on, et mida te mõtlete sellest, et võtta autot otse saksast?
kui piletit eelnvalt broneerida, siis lend maksma hakkab ainult 450 eeki.
See on vist kindlam, kui võtta leedust?
Mida te arvate sellest?
Tänan
15:11 02.11.2005
marek (registreerimata)
Re: Auto Saksamaalt
Loomulikult kui on võimalust, siis võta auto saksast.
Valga eesti piirivalvur ütles mulle suvel, et leedust enam avariilisi autosi praktiliselt eesti ei tule.
Ise proovisin sellel suvel auto otsmise saksast järgi ja tundub, et kõik läks häti.
Ise ostsin auto Nyrnbergist, seal selline linnaosa nagu Würt, kus on palju-palju autoplatse. Loomulikult kõik platsid on tyrklaste omad, ühesõnaga käi vaata ringi, uuri, proovi..... tee proovisõitu ja kui vigu ei leia siis osta ära.
Transiit numbri saamine on ka lihtsaks tehtud maksas 120 EUR ja kõik paberid aetakse Sinu eest korda.
Ja siis ainult tuld ja eesti - ise poolat tjaa..ei soovita..kuna lollipeaga jäime ööpeale suus kuskil kella 01-02 ajal asuti poolas kolme masinaga jälitama ja prooviti kottivõtta - õnneks olime kaheautoga...ja olukord lahenes meie kasuks.
Ja minu väide on, et tyrklased ei viici saksas enam midagi peale spodo kerimise ja masina pesemise teha, avariiline müüakse avariilisena.
Ja suur lootus on ka leida masinast holldusraamat kus näed, et sinu potensiaalne 150 000 odomeetri näiduga sõbrake on saanud kolm kuud tagasi 260000 hoolduse :P Ja kindlasti vaata et kehtiv TUEV oleks olemas. Ja mida värskem TUEV on seda suurematõenäolsusega saad korras masina.
16:09 02.11.2005
Edja (registreerimata)
Re: Auto Saksamaalt
To marek:
Tänan vastamise eest!!
hakkan mõtlema!
18:42 03.11.2005
õpilane (registreerimata)
Re: Auto Saksamaalt
Ma mõtlesin kah selle teema üle suvel,et kui minna ise järgi.Aga tuttavaid mul seal pole,ehk siis kedagi,kes eelnevalt eeltööd teeks ja vähe ringi vaataks,ehk ka mõne välja valiks.Ka saksakeelest ei jaga mõhkugi.Kas inglisekeelega ikka saab hakkama kõikjal?Kui veab ja leiad kohe soovitud mudeli,siis on ok.Aga kui kohe ei leia ja peab seal kusagilt öömaja otsima + toitumine + kohalikud transpordikulud + kui veel mitmekesi minna ühte autot tooma,ehk kulud topelt.Kõik see maksab üksjagu.Kas saksast toomine ikka pruugib alati parim lahendus olla?Ja kui palju siis ikkagi rahaliselt võidab?+Veel muidugi tagasituleku kulud.
12:56 04.11.2005
Mait (registreerimata)
Re: Auto Saksamaalt
to Marek

Ole hea ja räägi , kust kaudu sina Poolast läbi sõidad.Käin ka Saksamaal autosid toomas, siis püüan selliseid teid vältida, kus poolakad võivad rünnata.Kui viitsid, siis võiksid veidi pikemalt kirjutada, kuidas Sul õnnestus nendest ründajatest lahti saada ja millal see juhtus.

Ootan Sinu vastust ja tänan juba ette.
15:26 04.11.2005
Mait (registreerimata)
Re: Auto Saksamaalt
to Marek

Suured tänud Sulle.Sinu jutt on juskui põnevusfilm.Tore, et kõik hästi lõppes.Nüüd püüan ka ise ettevaatlikum olla, muide ka mina tuli juuli lõpus läbi Poola ilmselt samat teed mööda.
22:21 04.11.2005
juku1
Re: Auto Saksamaalt
Mis sa ajad lolli juttu!Mina ise naisterahvas ja käin alati läbi Poola,aga pole kunagi probleeme olnud.Eks see jutt Sul ennast tähtsaks tegemiseks!Palju önne sulle!
22:42 04.11.2005
Jaak (registreerimata)
Re: Auto Saksamaalt
Leedustki on tuttavad rääkinud analoogseid lugusid, kes autosid toovad. Transiitnumbritega masinale haagitakse sappa, antakse lõuksi kui jõud üle käib ja võetakse auto käest või raha käest. Tavaliselt on nad viimase peale rohkem väljas.

Aga läbi Poola sai ka ise kevadel käidud Saksas ja sai ka autoroute järgi sõidetud lühemat teed pidi, ehk siis läbi põhja poola. Krt, tuisk oli selline, et vahepeal pidi 30km järjest 20-30kmh tunnis sõitma ja lõpuks olime kohas, kus autoroute arvas et võiks minna paremale, aga ei olnud ei ristmikku ega teed selles kohas:)

Tagasitulek läbi warssavi läks palju kiiremini, nii et kui läbi Poola, siis ikka mööda suuri teid ja kiirtee lõike. Saab oluliselt kiiremini.
15:53 05.11.2005
tom (registreerimata)
Re: Auto Saksamaalt
Piirkonnaga on nõnda, et pean kodus istuma natukeseks microsoft autoroute taha, otsima sealt üles suvise teekonna - ja siis saan Sind abistada.
Kuna lollusest sõitsime Frankfurt Oderist Poola alles kuskil 13:00 ning poodides pidi ka viimase raha õlle ja muude odavate asjade vastu vahetama - siis liikuma hakkasime kuskil 14:00, lootuses, et enne südaööd oleme leedus.
Tegelik pilt oli see, et pidev teeremont ja asulad - asula järel, keskmine kiirus 50-60 km/h
Kuna läpakas ja autoroute olid teises (ees sõitvas) masinas siis minul kohati puudus täielikult teadmine kus me oleme ja kui kaugel veel on piir - peatusi sai teadlikult tehtud võimalikult vähe, kas siis tankimiseks või lihtsalt kangekohvi joomiseks.
Tol õhtul oli Liiklus suhteliselt hõre ja udu oli ka päris korralik.
Mingi hetk haakisid mulle sappa kaks masinat, tagaolevpikkivahet ei hoidnud, kartsin et sõidab sisse - mõtlesin alguses et mingi joobes maamees (tegu oli reede öö, või siis Laupäeva varahommikuga) vajutasin reipalt eest ära ja tuled püsisid koguaeg väga lähedal, tee oli ka päris kurviline seega esimene kahtlus hakkas hinge pugema. Kui nähi et sellel kurvisel teelõigul üritavab tagumisest masinast veel teine korduvalt pimedas kurvis mööduda...kohati läks kiirus teel kus oleks pimedas uduga normaalne sõita...70-80 km/h kiirus kuskil 150/160 km/h peale ja taadid täiel rinnal üritavad sabas pysida...panin siis eessõitvast masinast (kellega koos olime) mööda....vaatasin taadid tulid mulle ikka järele (kuna mobiilide kaud olid tühjad ja ei saanud ka helistada et ärge mööda laske) siis lasin hoo maha ja võtsin saatemasina millega koos olime endale praktiliselt paprisse...õnneks tuli väikse hetke pärast ka bensiinijaa, kuhu keerasime sisse..ning samamoodi kolmest masinast kaks kes minu taga sõitsid keeras kaks sinna...kolmas pani edasi
Esimese asjana aken alla ja saatemasinasse teade, et autost keegi välja ei tule (kuna mõlemas autos oli üks mees ja üks naine ja tagaotsad olid tumendatud).Õnneks teine auto oli eesti registris olev maastur(millega ise muidu igapäevaselt sõidan), siis ainus mis neile ütlesin oli see, et kui asi karmiks läeb siis täiest pohh rammi...poogen need esituled ja kängururauad. Vestlesime veel mõne minuti ja jägisime mängu..nüüd hakati meid ennem jälitanud masinates inimesi vahetama (jälitajad jäid kuskil 100 meetri kaugusele) ja üks masin sõitis bensujaama ukse ette. Selle peale otsustasime liikuma hakata - nüüd visati bensujaama eest täiesti uue seltskonna poolt kohvitassid ja suitsud maha hüpati masinasse ja järgi meile (mingi ford transit oli). eelnevalt meid jälitanud masinatest üks hakkas ka liikuma ja teine jäi maha (see mis sõitis bensuka ukse alla). Taas gaas põhja, oma enda maastur tagaotsa kaitsmas asusime edasi liikuma (mingi suurema linnani oli ca 20-30 km) kuskil 5 km pärast tee ääres seisis nüüd see kolmas masin mis ennem kui teised bensujaama keerasid edasisõitmist jätkas ja seltskond tegi auto ääres suitsu. meid nähes hüpati kohe masinasse ja asuti jälitama - kiirus oli selhetkel meil kuskil 150 km/h. Meie õnneks hakkasid jälitajad maha jääma...linna jõudes õnnestus meil läti rekkale sappa võtta, kelle taga sõites saime kiiresti sellest linnast läbi ja siis taas poola kitsad ja käänulised teed..udu (selline kus siilipoeg karukest otsis) ja kiirus kuskil 140 km/h - vahapeal olin saatemasina mööda lasknud ja nagu neilt pärats kuulsin siis...autoroute abil vaadati kuhupoole kurv keerab (oleks autotoute eksinud siis oleks ... )
ühesõnaga siis sai praktiliselt 4-5 h järjest antud lõpupoole lasime hoo maha (100-150 km enne piiri) ...siis kui sellele suuremale teele jõutsime mis ka öösel rekkasi täis on.
Kui Leetu saime siis oli kõigil selline pignelangus, et praktiliselt kohe keerasime magama...esimeses bensukas, pärast veel rekkajuhid rääkisid et see ka kõige turvalisem koht just polnud :P.
Minu arust poolast läbi tulles tuleb valida võimalikult suuri, või tihedama liiklusega teid ( vaata autoroutes nii kiiremat, kui ka lühemat teed), kuna meie valisime lühema mis nagu nähe oli vale valik. Ja probleemide vältimiseks, minu soovitus oleks, et sõida poolas päevavalguses...kujutan ette et mingi viie kuua ajal saksast poola, siis peaksid südaööks leedus olema - peaks olema turvalisem kui keset poolat südaöösel olemine.
Ning see juhtus selle aasta Juuli lõpus. Ja päästis meid see, olime kahe masinaga ja kutid ilmselt ei olnud päris proffid - ****d masina olid neil ja "siile" nad ei kasutanud.

Ja mis saksa autoplatse puudutab siis ka meie läksime lihtsalt kohale, midagi teadmata - ja sai auto ära ostetud. suvel pole elamisega probleeme lähed kuhugi kämping platsi võtad telgi välja paned üles ja maksab kuskil 5-6 eur'i.
Talvel tõesti tuleb arvestada mõnes odavamas külalistemajas kuksil 30-40 eur'ise toaga, söök ja õlu on poes tiba odavamad kui meil ja pubis praktiliselt sama hinnaga.
würt'is oli päris palju ööbimiskohti kohe autoplatisde kõrval, ei te kahjuks nende hinda ja täituvust ja transakulud würt'i puhul oleks ilmselt lennujaamas kohapeale - nagu ennem ka ütlesin siis ca 5-6 kilomeetri ulatuses ühe tee ääres on autoplatsid.
Mis puudutab auto eelnevalt ettevaatamist mobilest, siis kui tegu on korraliku masinaga on see juba selleks ajaks läinud kui ise kohale jõuad.
würt is sain ka selle selgeks, et paremaid masinaid võid leida mujalt kui platsilt, otsi üles see koht kus autosi pestakse ja tagahoovid kus olid alles just müüki saabunud masinad. Jaluta julgelt nendes katustega pesukohtades ja tagahoovides - meid küll keegi ära ajama ei tulnud.
15:58 08.01.2006
Rohelio (registreerimata)
Auto toomine Saksamaalt
Tere armas rahvas. Huvitaks selline teema, nagu paberite ajamine Saksamaal pärast auto ostmist. Kui palju lähem maksma paberite ajamine ja numbrite hankimine Saksamaal?

Ette tänades!
23:06 02.02.2006
martp
Re: Auto Saksamaalt
to marek? mis on TUEV?
10:14 04.02.2006
kiireaudi (registreerimata)
Re: Auto Saksamaalt
Lugesin siin neid seiklusi ja tuleb Teid tänada-jupp aega pole nii head humoreski kirjutatud.

Kui te arvate, et peale Teie ei sõida läbi Poola mitte keegi siis eksite. Ja tekivadki nö. rühmad 4-5st autost, kes siis tallavad täiega.
Poolast tuleb päevasel ajal eemale hoida va juhul, kui ei taha seal riigis viibida üle 9h.
Mulle seal ei meeldi, seepärast ongi hea ilma korral 7-7,5h selles riigis normaalne sõiduaeg, milles sisaldub ka 1-2 kohvi ja tankimispeatust.Viimane sõit läks nahka, sest viimased 300km oli tee jääs ja sadas mingit rõvedat asja alla.18" suvekas ei ole just parima pidamisega :P

Viimase reisiga sain ka targemaks- Varssavis on 1 punase tule alt läbisõit 10€. Kuna ma neid 2tk võtsin, siis läks see mulle 20€ maksma :P
To Marek
Kas Sa seletaksid jah, mis on TÜEV ?
TÜV on kohustuslik, muidu ei saa punaseid nr.e
10:30 04.02.2006
INTS (registreerimata)
Re: Auto Saksamaalt
Läbi Poola suur mõtetus ja riskimine, lihtsam ikka üle Taani ja Rootsi, saab vähemalt suure väsimusega rahulikult magada. Muidugi jah need Taani sillad, mille ületamine maksab u. 45 euri + laevapilet Rootsist Eestisse. Ise käisime otoobri lõpus ja ei julgenud üle Poola tulla, kuna ostsime kalli auto.
11:56 04.02.2006
Poolakas (registreerimata)
Re: Auto Saksamaalt
Olen käinud Poolas viimase paari aasta jooksul väga tihti,mitte mingisuguseid probleeme pole olnud.Poolakad ise ka räägivad ,et vanad koledad ajad on möödas.Asja tuleb lihtsalt mõistusega võtta ja pigem aega varuda Poola läbimiseks valgel ajal ning mööda korralikke teid.Kes ise seiklusi otsib , see ka leiab.
15:37 04.02.2006
huviline (registreerimata)
Re: Auto Saksamaalt
to ints
mis sillamaksud? Kui oled hirmus sõidufänn siis anna minna... Odavam, kiirem ja saab ka puhata sutsu kui paned joonelt Lübecki peale, sealt edasi Puttgardenist praamiga Taani, Taani ülemises otsas teise praamiga supsti Rootsi. Praamipiletid tulevad odavamad kui sillamaksud ja kütusekulu maismaasõidul. Kui tahad kõike läbida joonelt siis hoia parem oma energiat viimaseks otsaks Stockini- Kappelskäärini.
16:01 04.02.2006
x (registreerimata)
Re: Auto Saksamaalt
kus otsast sul see praam odavam tuleb kui sild?frederikshavn göteburg praam maksab 700 taanlast ja sild maksab sõiduautole 245 taanlast 2silda 490taanlast.laev jõurab 3,5tundi oota nagu loll.tean,sest sõidan korra kuus seda liini
16:17 04.02.2006
pici (registreerimata)
Re: Auto Saksamaalt
huvitav palju poola kiirteel kiiruspiirang on. peale teist maanteemaksumaksmist sai hing täis ja kõvasti üle 200 välja venitatud. vuhisesin mööda esimeses reas liikunud poola politseiniku poloneezist, tõmbas viimane kohe teise ritta, arvatavasti minu pärast, aga igaks juhuks surusin juurde ja nii u 10 km pärast jätkasin "rahuliku" 160ga. järgi ei jõutud, aga hakates meenutame ei tulnud ette kiiruspiiranguid seletavaid märke. kokkuvõttes oli see esimene ja loodetavasti ka viimane kord kui poola kaudu eesti sõidan - per..es teed, küla-külas kinni, punnispõsksed poola panid, ääh.
17:41 04.02.2006
erkki2001
Re: Auto Saksamaalt
Meie tulime (mitte küll Audiga) öösel Poolast läbi ja sõitsime "ülevalt" kaudu.
Poznanist keerasime põhja poole ja siis läbi Torun ja Olsztyn ja Mikolajki.
Õhtul u kell 18 hakkasime Berliinist sõitma, järgmine hommik mingi enne 10 olime Poola-Leedu piiril ja õhtul kell 23 olime kodus Tallinnas.
Ei mingeid probleeme peale ühe väikse ära eksimise Poolas.
See oli ka täis pärapõrgu...:))
Aga mina ütlen just, et öösel, kui neid traktoreid ja hobuveokeid pole ja veoautosid ka tsipa vähem, siis just palju rahulikum sõita.
17:43 04.02.2006
erkki2001
Re: Auto Saksamaalt
Ja kasuta otsingut ka.
Siin sellel teemal ikka räägitud.
Näiteks.
http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php/auto+toomine/tid=7450
6
15:38 16.02.2006
mina (registreerimata)
Re: Auto Saksamaalt
Ei tea, me käisime ka sõbraga saksas kuu aega tagasi autot toomas ja läbi Poolea tulles ei vaadatud piiripeal isegi ühtegi dokumenti kui nähti passipeal olevat ESTONIA kirja, ja Poolas olid ka vähemalt tanklates mingid 20-28 aastased maru sõbralikud ja küsisid, et kust ostsid, palju maksis. Muidugi ei öelnud me midagi ja saksas sai selline asi ka nagu 1€ sinine vilkur ostetud :) ja magasime ka kuskil poole poola peal, ei teagi kus. Aga soovitus oleks tõesti, et kiirteid pidi jõuab kiiremini. Ei taha ju keegi sinna puudevahele enda käruga ära keerata.

Kui otsid siis saad saksas ööbida normaalses kohas 50Euriga (kahekesi) enne oleks mõttekas kodus välja uurida. sest mina ei usu et keegi saab ühe päevaga kõik korda. A muidugi on see täitsa võimalik.
22:32 16.02.2006
Heikki (registreerimata)
Re: Auto Saksamaalt
Mis kuradi asja selle autoroute´iga teha? Võta tavaline kaart ette ja tõmba mööda suuri maanteid läbi Poola ja pole mingeid probleeme. Võimalus on ka muidugi Saksast tulles eesti rekkadega kampa lüüa Neid seal sõidab küll.Näiteks Zambrovis(Varssavist ca 60 kodu poole, magab iga öösel(hakkab sõitma) neid kümneid. PS kui kiiresti tahad koju saada tule hiljemalt nejapäev, sest reedeti on tohutu liiklus peal(aga kui just seltskonda tahad,sõida just reede, siis tuleb Poolast Baltikumi poole kõvasti rekkaid). Kui kellegil võimalus, kasutage raadiosaatjaid. Eesti laine on 8.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.