Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: HIRM KORDUSÜLEVAATUSE EES

15:05 24.11.2005
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Hirm kordusülevaatuse ees
Tere auto24. kasutajad.

Soovin algatada arutelu teemal, et miks siis kardetakse tehnoülevaatust ja märget KORDUV reg. tunnistusel.
Kas hirmutab eeldatav remondiarve suurus, liikumisvabaduse piiramine, märge "rikub reg. tunnistuse", teised põhjused?
Info hakkab teenima kindlat eesmärki, mis aitaks neid hirmusid maha võtta.
15:19 24.11.2005
turbodiisel
Re: Hirm kordusülevaatuse ees
ei karda eriti. olen viimase 5 a jooksul ehk 5-10x läbi kukkund (paarkümmend korda ülevaatusel käinud ehk).
liikumisvabaduse piiramisega on nii, et kui endal suu peas siis probleemi ei teki - keegi ei keela ka kell 3 öösel autot garazeerimiskoha ja kodu vahel näiteks liigutada;)
reg tunnistuse rikkumine on 2 otsaga asi, vanemal autol isegi pigem postiivne kui müüa plaanis - näitab, et auto on ausalt ülevaatuse läbinud, mis siis et korra läbi kukkunud.
remondiarvet ehk kardetaksegi sinu pakutud variantidest.

Lisakse eelnevatele kardab tutvuringkond kõige rohkem peedistamist. olen ka ise seda kogenud aga mis nende minihitleritega ikka teha. näide: vana auto mille pidurid olid perfektsed (isegi käsipiduri erinevus ainult 3%), sillas uued jupid kõik, suitsusus 3x alla lubatud normi, kõik tuled-klaasid korras, läbiv või laialdane rooste välisplekkidel puudub jne. kukutati läbi kuna tagaistuja jalgade juurest oli põhja alt roostes (kaks 1x3 cm auku)ja üks tõkisking puudus. kordusülevaatusel autot rohkem näha ei tahetud, ütlesin, et augud on parandatud ja kirjutati üv passi. ehk siis ülevaataja tundis rõõmu läbikukutamisest+teenis kordusülevaatuse tasu.
17:28 24.11.2005
TeeTL (registreerimata)
Kordusülevaatuse hirmude vastu on suhteliselt odav rohi olemas - lasta teha kusagil ülevaatuspunktis 200kr eest "täisülevaatus ilma templita".
Sel juhul saab planeerida sobiva aja suuremateks väljaminekuteks, mitte karta liikumisvabaduse piiramist, ja ka "inetu tempel" jääb ära.
Ja heal juhul saab minna sujuvalt üle päris ülevaatuse peale, ning jääb ka see 200-kroonine lisakulutus ära.
17:47 24.11.2005
reikin (registreerimata)
TeeTL varianti kasutan isegi.
17:59 24.11.2005
armin81
Mina ei karda kordusülevaatust. autoks 89 aasta civic.
teadsin, et võib tulla probleeme heitgaasidega - olid ikka väga tõsiselt paigast ära ja kanti ohtliku veana paberi peale.
maksin 400 krooni selle eest.
diagnostikas lasin juba arvatavad asjad üle vaadata (pritsungil temp. andur küpse)
läksin neile ette näitama. niisama kontrollimise eest ei oleks küsitud midagi aga asi oli normis ja 200 krooni eest oli ülevaatus ametlikult läbitud.

kas on vahet - maksad 200 eelkontrolli + 400 ÜV eest
või
400 ÜV eest (kukud läbi) + 200 kordus ÜV eest.

Teadsin, et viga võib olla aga ei arvanud, et nii hull. Vahet pole, ametlik läbimine mõlemil juhul oleks välja käinud 600 krooni.
Minu puhul see korduv passis ei liigutaks grammigi :)
18:08 24.11.2005
vahet pole (registreerimata)
ütlen kohe ära, et kui läbi ei saa,teeme ilma vormistamiseta.viimane kord maksin pidurite ja veermiku kontrollimise eest 25kr.
09:46 25.11.2005
R.K. (registreerimata)
ei ütleks, et hirm oleks, pigem kahju kaotatud ajast. ja muidugi ka see onupoja poliitika, millest juba siin foorumis piisavalt jahutud on. see tähendab, et keegi tuleb lihtsalt ohvrialtarile tuua, et sõbrad-tuttavad lihtsamini läbi saaks.
omal analoogne juhus elust olemas, kus peedistati sellega, et ülevaataja ei võtnud vaevaks diislil ülemisi pöördeid paika keerata ja väitis, et tema ei saa testi tänu sellele tehtud. asi lõppes kokku 140 lisakilomeetri läbimise, kolme pooliku tööpäeva, diislikeskusele tehtud reguleeringu eest maksmise ja ka korduva eest maksmisega. ostes oleks lõppkokkuvõttes odavam olnud.;)
11:23 25.11.2005
njah (registreerimata)
hirm on selle ees et rahateenimise eesmärgil leitakse autol vigu mida tegelikult pole.konkreetne näide.sierra aastast 89.kordusülevaatus loksuga sarniiride eest.ühtegi detaili ei vahetatud ja nädala pärast ülevaatusel oli kõik ok.sama masin sai aasta pärast samas ülevaatuspunktis esimese korraga läbi kuigi vahepeal ei vahetatud ühtegi silladetaili.
13:55 25.11.2005
maalt (registreerimata)
Ülevaatusel kolm aastat tagasi öeldi, et tuleb vahetada siduri töösilinder. (Autoks vaz 06). Sain läbi ja olen läbi saanud siiani, ametlikult. Töösilindrit vahetanud ei ole. Enam ei ole ka ükski ülevaataja selle kohta ka märkust teinud. Kust selline asi võeti, ei tea. Auto korda, siis ei ole ka midagi karta.
15:43 25.11.2005
Sull7
Paljud kes on ülevaatuse ostnud kardavad seda kui politsei tee ääres peatades saadab millegi pärast kordusülevaatusele ja tuleb välja et asi pole õige. Ei oska öelda kui palju veel praegu küll ostuteenust kasutatakse,aastaid tagasi oli see maapiirkondades vanemate autodega väga levinud teema.
20:52 25.11.2005
jax (registreerimata)
Kas on mingi uuring tehtud,et on teada et inimestel on hirm ülevaatusele minnes,mul on suurem hirm arsti kui ülevaatuse ees.Võibolla ainult siis oleks natuke hirm kui ülevaatus jätta viimase päeva peale ,et homme vaja näiteks kuskile kaugele kindlasti sõita aga kui läbi kukub,siis jääb sõit ära.
14:15 28.11.2005
:( (registreerimata)
ma ei mõista, miks on seda templit seejuures siis üldse sinna juurde vaja? äkki oleks mõistlikum jätta inimesele see 200.- alles ja lihtsalt öelda, et pead minema autot remontima?

ise olen sel aastal 2 korda järjest läbi kukkunud ja kolmandat korda uuesti minnes on juba vähe hirm küll, ausalt öeldes - maksta 1000.- ülevaatuse eest on valus. kusjuures peale esimest läbikukkumist lasin autol kõik asjad korda teha mis ülevaatuselt leotleti, uuesti sattusin ülevaatust tegema ühte teise ülevaatuspunkti ja sealsed härrased leidsid, et minu autol on eluliselt ohtlikud hoopis teised vead!!!
(imelik on siinjuures veel see, et kui mu autol roolivõimendil mingi lõdvik on kulunud ning võib hakata mõne aja pärast lekkima, siis seda peetakse lausa nii ohtlikuks veaks, et soovitatakse auto treileri peal remonti viia??? kas tõesti juhtub suurem õnnetus, kui mu autol kaob ühel hetkel roolivõim tagant ära?? ei mõista)
14:20 28.11.2005
Scorp (registreerimata)
Ei mingit hirmu.Nautige kuidas praegusel ajal ülevaataja tööd teeb.Läheb auto alla igasugust ***** tilgub pähe(soolavesi,lumelörts,õli)(mina sülitan teele,ratas omakorda auto külge ja lõpuks ülevaatajale pähe)ja vaadake kui tahmased nad on kui paar tossavat diislit ära teinud.Ülevaataja peaks kliente kartma.Vot kui tuleb mõni kisakõri või idamaisest rahvusest klient,paned korduva on terve nende suguvõsa kallal.
Ja kui hirmust rääkida siis "hirmul on suured silmad" räägitakse.Selge see,et papist inimesed võbisevad enne ülevaatust nagu haavalehed.Tegu ju ikkagi "homo sapiens".Uluk ainult ei tunne enne surma mingit hirmu v.s ei väljendu see mingis foorumis.
16:16 28.11.2005
Mega (registreerimata)
samas on sel kontrollil see puudus et auto omanik võtab seda kui garantiid ülevaatuseks aga vahepeal on miski rike näiteks juurde tekkinud ja siis see inimene pole rahul et näe käisin ja maksin ja ikkagi ei saa, siis hakkab ülevaataja miskit nikerdama et kisa ei tõuseks...ses mõttes on konkreetselt ülevaatus ju lihtsam ,seda enam et muist punkte ei võta raha kui korduvaga tulla ja pidur vms. ikka korras ei ole, teenusega on asi keerulisem -maksa veel või tee ikkagi ülevaatus. Kusjuures hirm arsti ees muidugi suurem -maksad ja haiget ka veel tehakse, ülevaatuses vaadatakse masinat ja kui miskit on saab ära teha parem ikka kui puruks sõita.
16:33 28.11.2005
Mees metsast (registreerimata)
Miks peab kordusülevaatust kartma?
Ülevaatusele minnakse ju korraliku masinaga.
Kui tead olema oma autol mõnda kolksu kusagil siis teed selle ju korda, vaevalt keegi normaalne inimene loksuvate sarniiridega ülevaatusel ametnikku sõimama hakkab.
Pigem on Eestis levinud arusaamine igasuguste eksimuste kohta - NATUKE üle/rohkem/vähem/pikem/suurem/võimsam VÕIB JU OLLA.
Kui aga ametnikule ei meeldi selline NATUKE üleastumine siis on ta kohe paha tegelane. Pole sellisel juhul vahet kas ametnikuks on TÜV teostaja, politseinik või prokurör.
19:26 28.11.2005
Mega (registreerimata)
nojah aga passi rikub ära, inimene "uue" auto ostnud pass uus ja siis sinna korduv kribatud, sugulaste ees ei saa passi väljagi võtta(jamadega auto ostetud-polegi nii tark mees kui räägid) ning müüa ka pärast raske kui paar korduvat sees- pole hoolas omanik. need oleksid ehk mõned tõenäolised põhjused miks korduvat ehk kardetakse, mõni ei lähe põhimõtteliselt ise ülevatusele.
16:41 29.11.2005
Kristjan (registreerimata)
Kuna olen oma muredest kirjutanud, siis minul noorel inimesel on küll puhas rahaline kahju selle hirmu taga - kordusülevaatusel tuleb jälle 200 krooni välja käia + vigade kõrvaldamise kulu, mille ma muidu laseks korda teha siis kui nagunii on vaja hooldusesse sõita (nüüd aga sõidan ainult näiteks käsipidurit reguleerima või mõnda muud pisiasja tegema, endal kodus garaazi ja tööriistu pole selleks tarbeks). Seda enam teeb see hinge täis kui oled just teinud suuremahulise remondi ja läinud TÜV punkti teadmisega, et auto on korras.
Templid ja asjad ei huvita, mind politsei on 2 ja poole aasta jooksul korra kinni pidanud ja siis sain ka trahvi, õnneks küll vähe ja juhtus see mitte kodulinnas ja vana masinaga vahtralehe eest...
12:22 02.12.2005
Lugeja (registreerimata)

Minu arvattes probleem seisneb lihtsalt usaldusväärtuses, et tehnoülevaatajatel pädevus oma valdkonnas on nõrk. Paljud ei teavad mis seaduse järgi tähendab " tehnoülevaatus" - määruses Nr.50 kirjas : TÜ- registreerimistunnistuse andmete võrdlemine sõidukiga ja sõiduki tehnoseisundi ning varustuse kontrollimine.
( Roadworthiness test )Kontrollimine ei tähenda et on vaja katsetada; terav riistaga torkida sõiduki põhi ja otsida aukud , kui ei ole siis teeme, mootori piinamine ,väikse vigade pärast korduvale saatmine jne. Paljud otsivad vabandus Euroopa direktiivides mis on enamus ettenähtud ainult tüübikinnituse ja toodangu järelevalve jaoks.Paljud seadused ei ole oma vahel koosõlastatud ja on võimalus üks ja sama seadus mõista erinevalt.
Seni ,kuni TÜ- ülevaatajad ei teenivad endale usaldusväärsust, jaab hirm korduvülevaatuse ees.
18:17 02.12.2005
Wesirott (registreerimata)
Aiman kahte põhjust. Esiteks jalutuks jäämine - paljudel meist on teine auto tallist välja ajada? Rootsis on korduvülevaatuse aeg kaks kuud. Neist esimesel võib sõita vabalt ja teisel kuul ainult remondi, kodu ja ülevaatuse vahet.

Teine ja olulisem põhjus on tarbija ebakindlus (autoomaniku ebakindlus). Ka siin on see varasematest postitustest läbi käinud. Tundub, et ülevaatuse nõuded on üks väga hästi hoitud saladus, kui isegi proffesionalsed autoremonditöökojad ei suuda autot nende nõuete järgi korda teha. Iga ebakindel asi ajab närvi. Olen ise käinud ülevaatusel, teades et esisillas on mingi kolks. Tuli aga välja, et see pole probleem. Samas tõi mõningane tühikäigu kõikumine korduva väitega, et gaasimõõtur ei näita. Samas kadus see viga mootori soojenemisel.
19:23 02.12.2005
Mega (registreerimata)
Ülevaatus ei ole suur saladus, vaid et ta üles ehitatud miljonile seadusele mida kõike teada ja üheselt tõlgendada ning ka täita on pea võimatu, see on probleemiks ka ülevaatajatele kes ka kõigest inimesed(seadused ARK kodulehel ntks, ainult uuemad redigeeringud pead ette klikkima), kusjuures kuuaja pikkune remondiaeg on ju piisav, kui asjaga vähegi tegelema hakata ja tegemist ei ole miski eksklusiivse sõidukiga.
20:46 02.12.2005
Mõtleja (registreerimata)
Nõus mõnede eelpool kirjutatud kommentaaridega.
Ostsin auto soliidsest autopoest Eestis. Olid nõus auto tehnilise ülevaatusega minu poolt valitud kohas (valisin nimelt karmi koha). Selgus, et auto veermik (sillad)ideaalses korras.S.t.ülevaatus (samas kohas) sai läbitud nagu naksti. Kuu aja pärast küsiti teises firmas, et kuidas ma üldse sõita julgesin sellise esisillaga (tekkis mingi kolks ning auto ujus hullult ja läksin kontrollima). Remont 3500.- eek.
Laiutasin aind käsi.

14:26 12.12.2005
eims (registreerimata)
Mina ei karda ülevaatuspunkti, pole kunagi kartnudki. Üldiselt pean rõõmuga ära märkima selle, et ülevaatuspunktide kvaliteet on muutunud paremaks ja seda kõige enam klienditeeninduse poole pealt.
Vanasti ikka ma mäletan, et kupatati lausa välja külemtama, kui autoga asjatati ja siis pärast kutsuti sisse nagu kohtuotsust ootavat vangi. Samuti mäletan ma korda, kus ülevaatus paberile oli märgitud katkine lähitule pirn,puuduv tulekustuti ja tõkiskingad ja seal juhul keegi neid ei küsinud ega ka vaadanud. Kuna minu auto on jõululaps, siis on mu ülevaatus kogemused värsked. Võreto rõõmuga vastu, kontrolliti kõike mida pidi, leiti pisipuudusi aga sellegipoolest lasti läbi ja soovitati vead likvideerida.
15:58 15.12.2005
valdur (registreerimata)
Räägin loo kuidas ma nägin pealt,tehnopunkti ebaõnnestunud tööpäeva,nimelt oli mingi Transit kaubik pealt nagu tuttikas,pidurid tehtud hakkati co-d mõõtma keerati see jubin sumpa külge,samal ajal aga läks teine mees kanalisse kontrolli sooritama,kuid juhtus see mis juhtuma ei pidanud, nimelt tuli radika alumine lõdvik lahti ja kogusee kuum tosool üv mehele pähe,see karjub alt sõida kähku välja, ma ei mäleta kas roolis oli omanik,või üv mees igatahes lendas kogu see co mõõtja mööda üv punkti laiali,kuna sumpa küljes oli ju voolik,mehed muud ei öelnud,kordasid pidevalt kõik on pe..es.Peale seda arvan et kartma peavad hoopis nemad ÜV MEHED sääraste rontide ees.
23:18 16.12.2005
nonii (registreerimata)
ÜV punkte on ju küllaga.Valige lihtsalt normaalne koht, kus käia(ja neid on )
19:03 18.01.2006
nokkel (registreerimata)
Kaisin nadalavahetusel ylevaatusel ja sain selle korduva templi teh passi...kuigi minuarust naitab see just seda, et autot on remonditud kindlasti peale seda. Sain tagasillapuksid vahetatud ja roolihoova kinnitatud veel samal paeval, joudsin tagasi ja isegi pappi ei kysitud jurde. Vot sedasi.
PS ise ei oleks sellepeale tulnudki, et roolihooval selline ohtlik lotk sees on.
20:05 08.02.2006
malco (registreerimata)
mina kardan seepärast, et seal lõhutakse autot nii kuidas suudetakse! Kuna ise olen üsna noor veel, samuti ka poisiliku väljanägemusega ja sõidan tunintud opeliga, siis hakatakse nii julmalt hambasse, et JUBE! Vaadatakse, oh mingi noor nolk, raudselt mingi saraga, seda läbi ei lase. Ja siis lammutasid ja näppisid KÕIK nupud, mis autos oli, üle. Peale selle tõsteti auto üles(kuna kanaline ei saanud, niivõrd madal oli), topiti raudkaigas silla vahele ja hakati väänama ja kolistama. Tavaliselt on seda teinud ju masinad, mis põrandasse ehitatud. Nüüd siis topiti igale poole raudkang vahele ja logistati nii, et keerasin selja ja ei vaatand lihtsalt.
Lasti auto alla tagasi, uuriti kapoti alust, et äkki sealt leiab midagi. Kuna auto oli ehituse tõttu seisnud 3 kuud, olid enamus juppe kõik uued, piduritorud, voolikud, puksid, pidurid, kap remont mootoris... nägid isegi, et kõik ok.. siis leidsid, et vot jahutusvedelik paisupaagi vooliku klemm paistab kuidagi nõrgalt, palun pange see kinni. Võtsin kruvika, keerasin pool keeret peale kuna rohkem ei saanud. Jäädi rahule, küll mitte rahuloleva näoga mitte. Ja siis avastati, et roolivarraste ühenduse kohapealt(torpeedoseinas), kus mõlemad otsad kinni olid, sealt oli plekk puudu. Hakati selle kallal norima, et see nii tähtis asi, et miks seda ei ole. Ütlesin, et unustasin, ei teadnud, et mingi plekitkk nii oluline on, kodus laua peal on, panen tagasi ,kui koju jõuan!
Öeldi olgu sellepeale, kõndisid kahekesi veel ümber auto, toksisid siit ja sealt, vilgutasid tulesid ja mängisid signaaliga...
No täitsa jube lihtsalt!
Miks ei tohi autot ehitada, kui ma midagi ei riku? Peab selline nahhaal siis olema, et kui endal ei ole, ei tohi ka teisel olla?? See on lihtsalt jube, mida tehnoülevaatajad teevad.

Ja siis viimati ARKis käisin(nädal tagasi), tahtsin omanikuvahetust teha(ei ole küll siia teemasse, aga ei hakka uut tegema), pidin enne minema kergele ülevaatamisele(mitte ÜLEVAATUSELE), kuna mul ei olnud mingit "tüübikoodi". Öeldi, et lähen sinna, ütlen, et omanikuvahetus ja näitan passi ning tehakse asi ära. Aga oh ei! Kõik uksed, mis olid, olid kinni. Siis üks vanamees kõndis rekka juures ringi. Läksin tema juurde. Vabandasin esmalt, et tema tähelepanu pälvisin ja küsisin, et mind saadeti siia omanikuvahetuse tõttu, et mis tegema peaks? See lendas mulle kohe vihaselt turja, et kas sa ei näe, et mul tööd teha ja inimesed ootavad järjekorras. Käskis mul välja minna oma järjekorda ootama! Kui mina pelgalt küsisin, kelle poole ma pöörduma peaks. Ma olin nii pettunud ARK teenenduses, et keerasin selja ja lahkusin ning pole siianii enam nägu sinna näidanud.
See Tartu ARK on ikka üle mõistuse kasvanud! Olen küsinud ka teiste käest, öeldakse, et siin ongi sellised vennad. Ja mina sattusin veel selle kõige hullema peale, keda isegi kõik rekka juhid pidid kartma tartus, kuid kõik nad peavad sealt läbi käima(usun, et nii mõnigi sai juba aru, kellest jutt, neid palju siin pole).

Et jah, ARK'i ülevaatus on üks rõvedamaid ettevõtmisi. Eriti see, et esmalt vaadatakse, mis nägu sul on ja siis kui nägu ei meeldi, hakkavad autot piinama, kuni midagi ära kukub.
Mul läks õnneks, enamus olid tutikad jupid küljes, nägid isegi, et kõik läikis(remont+keretööd), auto läikis nii seest kui väljast ja ka mootoriruumist. Või häda, et ei näe selliseid, siis peab niikaua hoidma kuni suudavad? Või tõest on see kadedus, mis sedasi toimima paneb?

Kokkuvõtlikult: kardan ülevaatust mitte sellepärast, et auto ei ole korras, vaid sellepärast, et seal lõhutakse autot niikaua, kuni midagi ära kukub, et mitte saada läbi lasta!
14:35 11.02.2006
Mega (registreerimata)
noh malco, sinu probleem oli ehk selles et tuunid autot selliseks et see ei mahu tavastandarditesse, kui masin on liiga madal siis tehakse vist paratamatult ülevaatust natuke teistmoodi ja ülevaatajal tuleb tuunitud masinasse vähe tähelepanelikumalt suhtuda sest kui masin tavaliikluses kuskil hambusse jääb siis esimene õigustus on et ülevaatuseks mistahes jamad sobisid ju, nu ja Rein seal ARK-is on jah eluaeg säänse käredama olekuga olnud aga ju neil paremat pole ka:) Tegelikult tehti kõike õieti- KÕIK nupud tulebki läbi näppida ja radikaalne kokkuvõte on sul ilmne liialdus, ei usu et ülevaataja huvi oleks sõidukit lõhkuda sest see toob ju ainult talle endale jamasid juurde.
P.S. ei ole ise ARK töötaja ega ka sinu masinat vaadanud ülevaataja..
14:59 11.02.2006
reikin (registreerimata)
ARK inimesed oma tööd ei tunne yltse. seal ebapädevad inimesed riigi palgal.
15:55 11.02.2006
Strasev (registreerimata)
korduva ülevaatuse tempel on ikka väga ilus ja väga hea tindiga tehtud kaunistab passi kohe mõlemalt poolt. topelttõhus
http://img490.imageshack.us/img490/6050/passe9ea.jpg
09:35 13.02.2006
Mega (registreerimata)
jah selline pilt on õige lõbus, kui koheselt(või ka praegu?) reageerinuks võiks TÜ punktilt muidugi uue passi välja nõuda... ja riigitöötajad on lihtsurelike jaoks alati muiduleivasööjad olnud kuni nad ise riigitööle pole sattunud...kehtib ka pädevuse kohta
13:41 13.02.2006
riisiveski (registreerimata)
to Mega

Mis moodi on TÜ punkti töötajad riigitöötajad?
08:21 14.02.2006
Mega (registreerimata)
ei olegi, riigitöötajaid mõtlesin laiemas tähenduses mitte ülevaatusega seoses
12:06 04.03.2006
to malco (registreerimata)
See sinu nutuhala on ehtne nolgi möla.Kui lähed servisesse jooksu kontrollima väänatakse samamoodi heebliga šarniirid ja rooliotsad läbi.Sõites saavad need hulka vingemat vatti,see väänamine ei tee küll neile midagi.See opel on sul ilmselt ka tegelikult üsna vana sara,kui sul tüübikat polnud(järelikult üsna vana tehn.pass),kuigi oled seda veidi vunksinud.Ära hala-ole mees ja osta auto.
20:28 10.03.2006
jax (registreerimata)
Malco & to malco --malco vist eriti autodest ei mõika-selle järelduse saab teha tema jutust.
to malco--viimased kaks lauset näitavad et sa pole vist ka eriti tark/viisakas,eks noor poiss jõuab veel uue autogi kunagi osta,vähemalt kogub ise papi kokku mitte ei aja kätt isa taskusse.Aga ma ühineks sinu jutuga esimese kolme lause puhul.
17:21 21.03.2006
to to malco (registreerimata)
to malcole jah ära sõima sedasi.kust sa tead mis ta Opel on?miks ta peaks uue auto ostma su mõistus on tõesti madal vist.see käsi to malco kohta.
23:25 22.03.2006
sass (registreerimata)
väljapressimise vorm
19:25 04.04.2006
ahtung (registreerimata)
Loll pea - palju vaeva. Sain ka reede korduva kirja. Auto oli ka sobivalt ****ne. Kesse käskis kuu aega ennem minna? Aga hea, klotsid said kohe uued. Otse garazeerimiskohta sõitmisest niipalju, et sattusin enne ikka Lihula kaudu Tartu, millas ma kuu aja jooksul uuesti Valka ülevaatusele juhtun, parem ei mõtle...Aga jah, praegu püütakse arv väiksema numbriga lõppeva märgiga kärusid, Pärnu võmmil mu ehk ülearu ****se käula peale ei tõusnud. Keegi ei kahtlusta, ja kuu aja pärast vast saab ikka neile õiget templit näidata. Siit õpetus: ka ****lkämisega ei tasu viimast hetke oodata.
Läheb ka paberit vähem ;)
20:10 04.04.2006
BMW (registreerimata)
olen ostnud kõik oma ülevaatused (ca 10 korda) nii on kindlam ja aega läheb vähem
11:51 05.04.2006
he (registreerimata)
Narr,keda huvitab sinu ostmine.
12:20 05.04.2006
respector (registreerimata)
BMW kuule ega teised süüdi pole et su riist nii väike on? mingi riistapikendusjutte võid omale tekiall rääkida mitte siin mingit ila ajada!
12:36 05.04.2006
Biizik (registreerimata)
Varem oli mul ka vanema autoga sõites hirm korduvülevaatuse ees. Tõsiselt. Põhjuseid oli mitu.

1. Vanemal autol on alati midagi sättida. Aga kui kästakse treileri peal ära viia? Kahju kui suur: rahaline, mõneks ajaks jalamees jne.
2. OK, korduvülevaatsus. Vahetad asjad ära, kirud, mis sa kirud, aga lased uued osad alla kruvida. Aga Eestis kehtiva loogika järgi ei tähenda see veel, et sa siis läbi saad, kuigi peaks ju saama.
3. Aga kui autol on veel tarbimisväärtust mitme aasta võrra järel, ma mõtlen tegelikku tarbimisväärtust, mitte mingit EU normi selle koha peal, aga kästakse teha mootori või kere kapitaalremont... Mis siis saab? Maha kanda autot ei taha, sest saaks veel kaine mõistusega sõita paar aastakest, teiselt poolt suur remont maksaks sama palju kui auto ise, samas auto enda tarbimisväärtus ega rahaline väärtus ei kasvaks sentimeetri võrragi peale sellist remonti. Kes viskaks maha mitme kuu palga?

Samas on arusaadav, et pidurid peavad olema korras, rool, tuled, kummid jms asjad ka. Aga keegi ei garanteeri, et sattud sellise tehnoülevaataja peale, kes asja mõistusega võtab...

(PS. Ei ole veel korduvülevaatusel käinud, paar korda on eelmisel sajandil... noh saate isegi aru, kuidas tehtud, aga ülejäänud kordadel on auto läinud väikeste vigadega läbi. Enam õnneks seda muret ei ole, nüüd on niipalju uus auto, et kui järgmisel aastal ülevaatuselt tagasi saadetakse, siis teen korda/vahetan välja selle katkise asja/osa ilma nurisemata.)
12:39 05.04.2006
to respector (registreerimata)
sinul pole üldse riista ega autot. ****. eelistan maksta natuke juurde ja ennast kindlalt tunda. ma tean et mu auto saab läbi ja et ülevaatuse töötaja ei hakka n...ima. ja protseduur võtab palju vähem aega. kõige sitemate autodega ei sõida. 200.- ja pole mingit hirmu kordusülevaatuste ees
13:06 05.04.2006
ABS (registreerimata)
kui ABS tuli põleb ((ABS ei tööta) kas see on oluline viga või lastakse läbi, on kellelgi kogemusi?
17:32 05.04.2006
Ben_Siin (registreerimata)
Masinal millel on ABS olemas peab see töötama ja kui ABS tuli põleb siis on tegemist suure veaga ehk siis korduvülevaatuse laksuga.
15:01 10.04.2006
Hmmmm (registreerimata)
Tean kah inimest kellega käisin ülevaatusel. Ja siis autoks tal on AUDI 80 uuem. Väga ilus ja korralik. 2.3 mootoriga saksast toodud jne.
Et siis läksime ülevaatusele ja öeldi kah et seal sillas on oluliselt pukse läbi jne. Ja saatis kordus ülevaatusele. PEale seda läksime ise all vaatama kuidas ned puksid välja paistavad ja paistsid korralikud. Aa ja öeldi veel et üks sarniir kah läbi.
No siis sai mindud kontrolli ja seal seda silda loksutatud jne. Ja oli kõik paremas korras. Ja ka sarniir oli korras.
Ja jäi ligi 3000.- säästetud.
Ja sai teise ülevaatus punkti mindud ja sai puhtalt läbi :S
Ei saa aru miks nad nii teevad.
10:58 17.05.2006
asd (registreerimata)
KÜSIMUS: millise seadusepunkti alusel on leitud see 30-päevane kordusülevaatuse tähtaeg?

Mina leidsin Liiklusseadusest, et kui passis tempel "korduv", siis enam sõita ei tohi ja jutul lõpp. Või siis vastupidi - kel kauplemine hästi käpas ja hingelähedane, see sõidab kasvõi kolm aastat korduva templiga ja muudkui selgitab politseinikule, et teekond viib lühimat teed pidi remondikotta. Seega minu hirm on jah liikumisvabaduse ootamatu piiramine.
15:13 17.05.2006
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=867273
mis on:
Mootorsõiduki ja selle haagise tehnoseisundi kontrollimise eeskiri
§8. Ülevaatuse töömaht
(3) Kui sõiduk esitatakse korduvale ülevaatusele ühe kuu jooksul pärast korduvülevaatuse määramist, on lubatud piirduda lisas 7 toodud sõiduki tehnoülevaatuse kontrollkaardil (edaspidi kontrollkaart) toodud puuduste kõrvaldamise kontrollimisega.
See seadusesäte kehtib tehnoülevaataja jaoks.
14:15 01.06.2006
Pavlik (registreerimata)
Mina kardan ka kordusülevaatust. Põhjuseid on teised enne juba maininud: esiteks 200.- ei ole tudengi jaoks just olematu summa, teiseks see liikumisvabaduse asi. Kuna ma olen autonduses suhteliselt kodus ja suurema osa (nii 99,5%) remonditöid teen ise, siis ei lähe ma ülevaatusele sellise masinaga millega kindla peale läbi kukub. Seega, kui ma pole viga tähele pannud, siis ei saa see liiklusohtlik olla (aga eks inimene ikka eksib). Ära parandan ma asja niikuinii, aga kordusülevaatuse korral pean jala poodi vantsima. Ebameeldiv. Kolmas põhjus on ebakindlus: ei või iial teada, et kordusülevaatusel mingit uut viga ei leita.
14:24 01.06.2006
Pavlik (registreerimata)
Kordusülevaatusega otseselt sidumata küsimus: ei leidnud ühtegi seadusepügalat, kus oleks öeldud mille alusel määratakse vea ohtlikkus. Ehk siis, kas tegemist on väheohtliku, ohtliku või eriti ohtliku veaga. Kas see sõltub järelikult TÜV töötaja "kõhutundest"?
16:04 01.06.2006
Seadusepügal on täitsa olemas.
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=867273
ja seal: §9. Ülevaatuse tulemuste hindamine
Sõiduki ülevaatuse tulemused peab ülevaataja kandma kontrollkaardile. Rikked ja puudused tuleb kontrollkaardile märkida alljärgnevalt:
1) VO – «väheohtlikud rikked ja puudused»: tehniliselt lihtsamad rikked ja puudused, mis ei ohusta liiklust rikke või puuduse kõrvaldamiseks vajaliku aja jooksul. Rikked ja puudused on lihtsalt kõrvaldatavad ühe osa või sõlme vahetamise, kinnitamise või lihtsa reguleerimise teel;
2) OV – «ohtlikud rikked ja puudused»: tehniliselt keerulised rikked ja puudused, mille kõrvaldamiseks on vajalikud eriseadmed ja eriettevalmistusega töötajad ning liiklus- ja keskkonnaohtlikud rikked ja puudused. Remondi kvaliteedi kontrollimiseks on vajalik korduvülevaatus;
3) EOV – «eriti ohtlikud rikked ja puudused» : rikked ja puudused, mille esinemisel ei ole võimalik ohutult remondikohta sõita ka siis, kui ollakse teadlik rikke või puuduse olemasolust.

Ülevaatusel kasutusel olev programm annab ülevaatajale suures osas "vabad käed" ja siin tõesti sõltub otsus TÜV töötaja "kõhutundest". Programmis ära toodud puuduste nimekiri on ARK Tehnoosakonna töötajate poolt koostatud. Seal on määratud vigade raskusastmed kus mõne vea puhul saab valida vea raskusastet ja mõnes ei saa. Näiteks kui ei põle numbrivalgustus (siis tõesti ei ole numbrimärk öösel nähtav nõutud kauguselt) siis seal vea raskusaste valikut ei anta kuna ametnikud on programmis fikseerinud sellise puuduse kordusülevatuse vääriliseks. Arvan, et valdav enamus tehnoülevaatajaid kasutavad oma pead otsuste vastuvõtmisel.
16:34 02.06.2006
XX (registreerimata)
00:22 17.06.2006
to Mait Millert (registreerimata)
"siis tõesti ei ole numbrimärk öösel nähtav nõutud kauguselt"

ei tea milline ülevaataja - ju vist see kel ajumaht väike, pani selle puuduse ov arvele, sest liiklusohutusega pole mingit pistmist sellel, kui numbrit ei näe öösel. Saaks aru kuigabariit ei põle jne.
10:56 21.06.2006
hiir (registreerimata)
Tagumiste pidurite stendimisel ilmnes ratastel 60%-ne erinevus. Hiljem selgus, et parema ratta rehvirõhk oli langenud 1,0-ni. Kas tühi rehv
mõjutab pidurite efektiivsust?
Tänan!
13:51 21.06.2006
Tere hiir
Pooltühi rehv ei mõjuta pidurite efektiivsust, küll aga suureneb haardejõud. Kui vajutan piduripedaalile 10 kg jõuga siis erinevate rõhkude korral püsib pidurdusjõud sama kui mitte arvestada veeretakistuse muutust mis pidurdusjõu kohalt ei oma olulist tähtsust.
Pidurdusjõudude erinevuse suurenemises kohalt võib väike muutus tekkida. Tegin Teie küsimusest mõjutatuna katse oma autoga. Kui rehvide rõhud olid 2,1 bar siis oli erinevus 2% ja pärast seda kui lasin ühe rehvi rõhu 1,0 bar peale, tekkis erinevus 9% nii, et erinevuse suurenemine oli 7%, mitte aga 60%. Teie autol on kindlasti piduriprobleem mida ei lahenda rehvirõhu õigeks sättimisega.
18:36 17.07.2006
hm (registreerimata)
Selline küsimus: varemalt oli juttu, et ülevaatajatele kukub igasugust ****a auto alt kaela jne. - kas härrad istuvad minu autosse oma ****ste riietega kange ja nuppe näppima?
18:41 17.07.2006
Meil on ihupesuks dušš ja vahetusriided ja pesumasin kohapeal olemas... Ei oska öelda kuidas on asi korraldatud teistes ülevaatuspunktides.
23:13 17.07.2006
Jaan Tatikas (registreerimata)
Eee..aga teate mehed,mis mulle närvidele käib...meil siin üks ülevaataja on mingi ülbe poisiklutt ja mingi vea avastanud,muudkui korrutab:(Selle auto ostuga on ikka totaalselt ämbrisse astutud,täiesti totaalselt).
13:58 26.07.2006
rws
mida arvata ülevaatuspunktist kus üks vend kes alustab ülevaatust ütleb et see-ja-see on tuksis ja valesti jne -game over ühesõnaga -korduv tulemas 100%, ja siis tuleb miski teine mehike lõunalt tagasi vaatab asja ise ka ja ütleb et see on norm ja asi korras. et peaks vaikselt lihtsalt õnne tänama et see vennike just õigel ajal välja ilmus. tundub et esimene vennike oli miski suva vend, sest ta puges kohe kuhugi urgu kui teine vend välaj ilmus ja ütles et asjad ok, sõnagi ei öelnud vastu. sisendab küll usaldust ja austust sellise institutsiooni (maffia?) vastu nagu seda on tehnoülevaatuste süsteem... miski suva õnnemäng. eelmine kord peale ülevaatust mis tunnistas auto korrasolevaks, kukkus 2 nädalat hiljem autol nina matsuga 50 -pealt vastu maad sest zarniir vedas alt - tehnoülevaatus ok aga autol kukuvad rattad alt ära?! tase missugune, jube mõelda mis oleks juhtunud kui roolis oleks olnud noor juht, naine või pensionär.
19:37 24.10.2006
max (registreerimata)
ei karda, 100-150eeki rohkem ja korras
14:20 02.11.2006
gupi
Seni kuni eesti auklikel teedel(rohkem sõimaks küll linnatänavaid) vuravad vanad masinad ei ole just ime,et ülevaatus paras närvikulu on. Iial ei tea, mis seal aastaga logisema võib hakata ja peale seda antud sõidukeeld ei rõõmusta küll kedagi.Otsi kohta kus sa saad-korralikud remondikojad oma pikkade järjekordadega, nurgatagused oma kahtlase töökvaliteediga,samal ajal pead tööl,poes,lasteaias jne käima. Autoomaniku elu pole meelakkumine, ülevaataja vähemalt teenib pappi selle eest et mehhaanika silda loksutab ja arvuti tossu mõõdab samal ajal kui vend ilmse mõnuga su diisli pöörded kosmoselaeva tasemele ajab-seadus lubab! Ja tore on vaadata linnas mõnda klantsivat audikest kus sumpsist tuleb rohkem tossu kui vanaisa traktoril-kah "ülevaatusel"käinud ju. Kuid pollarid peedistavad mind-suurest porilopast number loetamatu. Niiet selline see elu on.Aga kui ei viitsi jännata, osta uus liisinguauto-mõne saab juba paaritonnise kuumaksega-odavam kui vanale pannile kuus kuluv raha.
14:50 02.11.2006
gupi
Tegelikult võiks ka oma konkreetsema arvamuse teemale lisada.
Autoomanik on ju pidevas liikumises-võta talt masin ja elu jääb seisma.Autoomanik tänapäeval ise enam erit ei remondi-kui ka oskab, pole paljudel kuskilt kanalit-tõstukit võtta, aga enamus töid toimub nende abil. Raha on suur faktor-remondikojad oskavad tunnihindu teha-šarniir on paarsada,tunnihind 300-500, lisaks otsimine,ootamine,kerjamine-palun võtke mu masin ette.Vanasti lubati veel kuu aega sõita kui just esisild mootorisse ei vaju, aga nüüd on kraan kinni-mis ma vaene hing nüüd tegema pean-MU ELU JÄÄB JU SEISMA,ehk siis probleemistub tunduvalt- kõik ei saa ühistranspordiga oma elu elatud. Muidugi on ka probleem erinevate ülevaatuskohtade suhtumises-hiljutine näide(loomulikult ma ei avalda seda kohta) ühes punktis kümme masinat(opelid,vazid,escordid aastaist 80) sabas, teises üks ja seegi korralikum bmw.Ja ma ei usu et see opel lihtsalt "läbi lasti"-ka minu masin vaadati üle ja ma olen ise huvitatud et ta mul korras oleks ja ta ka oli.Kuid mujal oleks see opel ehk loksuva kummipuksi pärast ja mis vaid esiratta kummi kulumist suurendab, disklahvi saanud. Ah et miks ma ise ei läinud sinna kus järjekorda pole- just sellepärast,et ülevaatajal on VÕIM ja paljud ei oska seda kasutada.Ma kartsin samamoodi et miski kummi kulutava detaili eest väänatakse mulle ära ja ma olen jalamees.Aga ma ei saa olla jalamees.Ega liinibussireisijamees.
Au siinkohal hr.Millertile kes siiani tundub olema kaine mõistuse esindaja.
Niiet ennekõike tuleks ülevaatuspunktid muuta meeldiva teeninduse kohtadeks kus autoomanik saab abi,suuniseid,väikesi kohapealseid reguleeringuid,korralike remondikohtade aadresse jne. See raha, mis ülevaatuse eest küsitakse ei ole just väike. Niiet võiks kaine mõistusegas üle vaadata eesti autopargi ja mõelda mis võib veel kuu aega logiseda ja mis tuleb näiteks nädalaga korda teha. Ühel mu autol logisesid tagasilla kondid, kirja läks VO ja lasti läbi.Järgmine aasta seda teises kohas üldse ei märgatud ja siiamaani see auto liigub nende vanade kontidega ning no problemo.Ka kumm ei kulu ja auto ei uju teel.Niisiis-ülevaatajad,hakake autojuhi sõpradeks,neid on niigi vähe kes meist hoolivad
21:20 02.11.2006
Ka riigiametnikud võiksid oma suhtumist leebemaks muuta. Hiljuti kuulsin ühe ARK mehe suust juhtumit kus tehnoülevaatajalt võeti ära kontrollimise õigus sellepärast, et ta tunnistas auto korrasolevaks kui HC oli 104 ppm. Tahtmatult tekitab selline juhtum küsimuse: "Milleks üleüldse akrediteeritakse mõõtjat?" Mõõtja pädevustunnistuse saamise tingimuseks on see, et mõõtja võtab endale kohustuse kasutada mõõtemääramatust. Kui mainitud heitgaasikomponendi mõõtetulemus on 112 ppm siis peab tehnoülevaataja tunnistama auto korrasolevaks, mida karistuse saanud ülevaataja tegi...
Vahel ei saa seaduse tegija mõtteloogikast aru. Näiteks heitgaaside lambda tühikäigul ei tohiks kellelegi huvi pakkuda kuna muu maailm ei arvesta sellega. Meie seaduse tegija väidab, et nõuded tulevad eurodirektiividest. Sama direktiiv http://europa.eu.int/eur-lex/et/dd/docs/2003/32003L0027-ET.d
oc
8.2.2. b) ii) ütlebki, et lambdat arvestatakse ainult tõstetud tühikäigupööretel... mitte tühikäigul. Minul on soome tehnoülevaatuse kontrollkaart kus kirjas, et nemad on aluseks võtnud direktiivi 96/96 nii nagu meiegi. Samas tahaks teada kes valetab? Meie eeskiri lubab seisupiduri erinevust kuni 50%, soomlased lubavad aga kuni 70% kussjuures kumbki viitab otseselt direktiivile 96/96. Tehnoülevaatusega seonduv on vahel vastuoluline ja kahjuks kannatab klient. Kõrvalseisja võib küsida, et mida see Millert halab siin, tehku ise midagi ära. Teatan, et olen teinud 8 aastat selgitustööd riigiametnikele ühe või teise seadusesätte loogilisemaks muutmise kohalt. Näiteks katalüsaatori kütmiskohustuse sisseviimine võttis aega üle aasta. Lähitulede automaatse süttimiskohustuse ärajätmine võttis aega 3 aastat ja 5 kuud. Ei ütle, et need muudatused on toimunud ainult minu pealekäimise pärast. Ütlen, et mõistlike muudatuste sisseviimine võtab väga kaua aega ja seaduste juriidilise korrektsuse ja keelekasutuse kontroll on mitmetel juhtudel minu arvates olematu.
09:28 03.11.2006
gupi
Kõik on õige-tihtipeale ei jõua seadused järgi kiiresti muutuvale elule ja püüda nüüd kuskil kabinetis tagumikku soendavat ametnikku ära rääkida,et kuule mees,ajad on muutunud,teeme uue seaduse,on üsnagi raske.Kuid ühisel jõul,koos autoomanike ja ülevaatajate kisakooriga ehk see pikapeale õnnestub. Kahjuks on Rahva Hääle kuulamine seadusetegjate üks nõrgemaid kohti. Ja samas võiks võiks hakata rakendama nulltolerantsi-kui ikka tossav sõiduk politsei vaatevälja jääb ja ülevaatusest möödas kaks nädalat,siis võiks asja käsile võtta küll.Seni aga kui sirgel teel radariga istutakse,ei muutu miskit. Ses mõttes on ülevaatajatel hea positsioon küll,et saavad pikapeale süsteemi mõrasid taguda.Annaks ainult jumal mõistusega mehi.Ja palju.
22:26 13.12.2006
johhel (registreerimata)
***** seal karta, läksin õe autoga ligi nädal tagasi samma laki tänavale, kässar oli pees ja vasaku õõtshoova puksid kahtlased. ja lubati lahkelt korduvale tulla!! enne ülevaatust käisin küll mõningais teeninduspunktides, kus tehti diagnostikat ja parandati elektrivigu, ent pärast mitmeid käike erinevatesse teeninduspunktidesse sain alles ülevaatusel teada, mis autoga tõeliselt jama (ise suht autoremondivõõras inime). ja, korduvülevaatuse signatuur on mu õe autole rohkem tunnustuseks! (ühinen osade eelpool kõnelejaiga)
17:49 31.12.2006
päkapikk
Olen saanud kaks korda elus autoga ülevaatlusel käies kordusülevaatuse.
Esimene kord oli umbes kolm aastat tagasi laki ülevaatluspunktis. Auto oli 525 tdsA touring aastast 93. Kõik oli korras väljaarvatud käsipiduri, see võttis ebaühtlaselt kuna tegemist oli automaatkastiga autoga ja keegi sellel kunagi kässarit kasutanud ei olnud. Sain korduva. Töökojas lasti mingit keemiat hoobadele peale ja järgmisel päeval sain ülevaatluselt läbi. Arvatavasti oli kuu aja pärast käsar sama *****s, kui ennem.
Teine kord sain korduva LADA 08-ga. Tule klaasis oli mõra ja puudus salongi tagasivaate peegel. Pagassis oli ka uus tuli, kuid see ei huvitanud suurt kedagi.
Selles mõttes on minu arust tehnokontrolli läbiviijad ikka väga paberites kinni. Samas eks ta veidi paha maitse jätab suhu aga eks ta selline JOKK põhine institutsioon on.
19:07 01.01.2007
1+0 (registreerimata)
no ega sa ka päkapikk normaalne ei ole mega raske oli see tuli siis enne ära vahetada v? ja mingi peegel muretseda ma usun et see kordusülevaatus maksis rohkem kui nende puuduste likvideerimine.
11:08 02.01.2007
päkapikk
Asi oli pigem väga kiires päevatempos. Peegliga niipalju, et tagumised aknad võivad olla autol ka läbipaistmatud, aga salongi tagasivaate peegel peab olema. Nii ka ülevaataja ütles.
15:55 02.01.2007
Tarmo (registreerimata)
Võimalik, et eelnevates vastustes on vastus minu küsimusele, aga ei jõudnud kõiki vastuseid läbi lugeda, aga:

Korraline ülevaatus on maikuus, aga ma soovin varem (nt. jaanuaris) ülevaatuspunktis lasta auto 200.- eest ära kontrollida, et vead kindlaks teha. Kui selle kontrolli käigus tuvastatakse mõni "ohtlik viga", kas siis keelatakse edasisõitmine kohe ära või võib ikkagi jätkata sõitu kuni korralise ülevaatuse ajani?
16:40 02.01.2007
Mõistan, et soovite tehnokontrolli, millest on juttu:
http://www.maitene.ee/index.php?id=15&keel=ee&PHPSES
SID=764138901f1b814fbd253c240ce5ba2a

Sellisel mitteametlikul kontrollil ei vormistata kordusülevaatust enamjaolt, samas saate oma küsimuse esitada vahetult enne kontrolli alustamist.
18:49 02.01.2007
korduv (registreerimata)
Viimases jutus on tunda taas kerget vihjet, et meie punkt on nagu paaradiis ja teised ülevaatuspunktid on nagu põrgud mis on täis sullereid ja petiseid.
19:49 02.01.2007
kt (registreerimata)
Tegelikult ongi nii, et need ylevaatajad, kellel on endal p..ses auto, pyyavad seda sellega kompenseerida, et saadavad su iga pisivea p2rast korduvylevaatusele, aga need kellel on parem auto kui Moskvitsh 412 v6tavad asja rahulikumalt ning m6istusega. Aga see, et ka t2iesti uuel autol on kyylad mustad ning see ohustab 0.000001% liiklejaid on t2iesti olemas, siit moraal> ole ise inimene ning m2rka ka teisi enda ymber ja kui t6esti numbrituli ei p6le saada vennike uut ostma ja las vahetab sinu silme all pirni v2lja ja kogu mooz!!!
20:30 02.01.2007
1+0 (registreerimata)
Ei usu küll et see asi nii on päris, eks see oleneb autoomaniku suhtumisest ka. Ma ei usu et keegi korduvale saadab kui inimene tõesti tunnistab sellist kergemat viga ja lubab selle esimesel võimalusel likvideerida.
20:39 02.01.2007
Austatud anonüümne kommenteerija hr. korduv.
Maitene tehnoülevaatuspunkt ei ole nagu paaradiis vaatamata sellele, et avalduste ja ettepanekute raamatus on ainult kiitused. Laki tänava ülevaatus on pigem põrgu sest meil avastatud oluliste vigade protsent on suurem nende ülevaatuspunktide avastatud vigade protsendist mida Teie olete külastanud. Meist kirjutati ühes juuli lõpus ilmunud autolehe numbris halvustavalt. Olen veendunud, et enamus ülevaatajaid on asjalikud ja erialaselt kompetentsed ja teised ülevaatuspunktid ei kujuta endast põrgut. Kahjuks on üksikuid erandeid ja need erandid annavad kõneainet klientide ahistamistest, mootorite lõhkumisest ja muust sarnasest. Mis puudutab petiseid ja sullereid siis usutavasti olete isegi kohanud selliseid inimesi sest Teie seda lihtsalt ei tea. Petis või suller võib olla ka mõni Teie tuttav mis iganes tööd tegev inimene kes ei peagi olema isegi korrupteerunud riigiametnik. Tean ühte petist tehnoülevaatajat kes tegi heitgaasitesti ilma katalüsaatorit kuumutamata - kütmata, seejärel lasi kliendi minema nii, et tema auto jäi ülevaatuspunkti juurde ootama. Pärast kliendi lahkumist tehti heitgaasitest samale autole vastavalt mõõtmisjuhendile koos kütmisega ja petetud kliendilt kasseeriti suurem summa ülevaatuse eest kui ta oma autole järele tuli. Minu alluvuses töötas ülevaataja kes saatis soliidse ülikonda ja lipsu kandva vanema härrasmehe ülevaatuspunkti kanali põhja pesema kuna mootor läks keema. Oleks ma ise kohal olnud siis ei oleks ma lasknud sellisel asjal juhtuda. Nüüd mainitud petis ei tööta tehnoülevaatajana ja ülbe ülevaataja töötab teises linnas. Loodan, et mind tõe eest tuleriidale ei saadeta. Kinnitan Teile ja teistele, et mitte kauges tulevikus hakkan aktiivselt osalema ülevaatuspunktide töö paremaks muutmise suunas.
15:02 06.01.2007
marek (registreerimata)
Aga mul täiega pohlad.Ülevaatuse mees ei võtnud autot jutulegi,kuna esitiiba roostetanud augu parandasin makroga,mis autoalt vaadates silma jäi.Ütles,et kere peab olema väga heas korras,küljekarpides oli kah roostet.Läksin siis remondi töökotta hinnakirja lugema ja kujuta pilti-sellised keretööd maksavad 11000-15000.Auto oma hind .Autoks 89 civic millesse olen juba nagunii matnud uue veermiku,mootori jupid jms.Autosse sellist raha matma ei hakka samas kahju sissemaetud rahast,ostma ülevaatust kah ei kavatse,kuna sellega toetakski nö läbikukutajaid.Seega jääb üle ainult oota ja imestada,kumb tuleb enne,kas Politsei trahv,või auto surm.Uue auto ostmiseks saan raha alles suve alguseks,seega sinnamaani on iga sõit paras adre laks,kas peetakse kinni või...
18:55 06.01.2007
looder (registreerimata)
marek

lõika altpoolt seda makrot vähemaks lase mingit mastiksit või kivikaitset peale ja mine teise kohta ülevaatsele. sõita natuke veel poriste ilmadega ringi ka et koopa tiba ära määrib. kui pidurid,tuled-viled ja mootor korras
siis see küll ei tohiks kedagi segada.
19:46 10.01.2007
Marek (registreerimata)
Tänud looder.võtan asja kohe ette.!
22:23 10.01.2007
peeter (registreerimata)
kui see ülevaatuse mees sind jutule ei võtt kuidas ta siis järsku juba su auto alla sattus kust ta su makrotuuningut nägi:)
19:05 12.01.2007
marek to peeter (registreerimata)
Käin oma autot remontimas Autocentrumis selle sama teeninduse majas on ka ülevaatus.Lasin vahetada mootoririhma ja veepumpa jm nibin nabin,ning kuna ülevaatus lõppenud kohe remondist ülevaatusele kah(neil seal selline võimalus kohe olemas).Autole järgi tulles selgus,et ülevaatust pole tehtud,küsisin miks,mille peale vastaski ülevaatusemees,et sellist "tuuningut ta küll läbi laskma ei hakka"Et kui peale ülevaatust peaks politsei sealsamas kohe rajalt maha võtma,saab tema kohe aiaiai.
13:23 15.01.2007
ivar (registreerimata)
Tere,
Hr. Millert kas te lähete Tehnoosakonna tehnoülevaatuse talituse eksperdiks või?
14:53 15.01.2007
Mind on kutsunud ARK tehnoosakonna juhataja tööle koolitusspetsialistiks. Seda pakkumist ma vastu ei võtnud kuna kardan töökoormust ja vastutusekoormat mis oleks minu õlgadele pandud. Andsin avalduse tehnoülevaatajate liitu astumiseks ja usutavasti selle institutsiooni kaudu saan kaasa aidata ülevaatuse kvaliteedi paremaks tegemisel.
10:39 19.01.2007
wv (registreerimata)
küsimus selline et kui kordus ülevaatus antakse siis sellega võib kuu aega sõita kui ma ei ei eksi aga kui kuu aega on üleläinud kas siis peab kõik uuesti tegema kordus tuli lambda pärast
16:20 19.01.2007
Mis puudutab sõitmisesse siis seadus lubab seda piiratud ulatuses kui ei ole kehtivat ülevaatust. Kui on kuu aega üle läinud siis lubab seadus ikkagi sõita samadel tingimustel kuid politsei pidi väheke kurjemalt vaatama sellisele olukorrale.
Seadus ütleb, et kui auto esitatakse kordusülevaatusele ühe kuu jooksul siis võib tehnoülevaataja piirduda kontrollkaardil fikseeritud puuduste kontrolliga. Kui reg. tunnistusele "korduv" märke tegemisest on möödunud üks tööpäev rohkem kui kuu siis vaadatakse auto üle kogu ülevaatusmahu ulatuses seega ei pea Teie sellisel juhul enam samasse ülevaatuspunkti isegi mitte minema.
09:32 06.02.2007
abs (registreerimata)
Ehk on seda teemat puudutatud,aga korrata ikka võib-teatavasti saab ülevaatust teha kaks kuud varem.Kui niimoodi varem tehtud ülevaatusel määratakse kordusülevaatus, aga viimase ülevaatuse templi järgi ju tegelikult sõita veel tohib-aasta pole täis, kuidas siis käituda- sõita edasi, või panna masin nö seisma? Minu mõte on selles,et selle paari kuuga saab ju puudused rahulikult likvideerida, ilma et peaks mõnda aega jalamees olema.Tänud vastuse eest.
12:27 06.02.2007
Ülevaatust saab teha isegi kolm kuud varem. Paraku tuleb panna masin nö. seisma sest loeb reg. tunnistusele kantud viimane rida. Seega vaatamata sellele, et olete seaduskuulekas ja auto suhtes hoolas, saate oma "karistuse" lihtsalt varem kätte. Kui Teil eelviimase märke järgi oleks ülevaatusele mineku tähtaeg alles kolme kuu pärast, siis märge korduv annulleerib kehtiva ülevaatuse. Selline asjaolu on üks põhjustest, miks hakati tegema nn. "Tehnokontrolli" või siis ülevaatuse eelset auto korrasoleku kontrolli, mis iseenesest ei oma mingit juriidilist jõudu. Küll aga annab võimaluse omada kuni tähtaja lõpuni kehtivat ülevaatust piduriprobleemi avastamisel (sest korduv märget tehnokontrollil ei tehta), et saaks muretult käia remontis ja tööl.
21:24 25.02.2007
korduv (registreerimata)
Kas vanemale numbrile võib kleepida ise euronumbri tunnusmärgi mida bensukates müüakse. Sinna vanale ülevaatuskleepeka kohale?
17:18 22.03.2007
arvo67
Tean inimesi, kes 700-1000 kr eest teevad autole "ametliku ülevaatuse". Omanik sõidab ülevaatuspunkti lähedale, vahendaja sõidab autoga ülevaatusele. Korras. Tean ka, et seda "teenust" kasutavad väga paljud aja kokkuhoiu mõttes. Vahel tõesti hakkab ülevaataja liiga palju nokkima ja kes see viitsib veel tagasi tulla... Autol peavad töötama pidurid, see on ainuke tingimus ülevaatusest läbi saada. Kuigi ise seda ei poolda, et nii räpaselt ikka veel ülevaatust saab teha. Aga mis teha, ju siis ARK punktis palk väike ja kui kuus ikka 10 autot mustalt läbi lased, pole paga lisateenistus!
17:33 22.03.2007
v.v. (registreerimata)
to : arvo67
ARK ja ülevaatuspunkt on kaks ise asja
07:34 05.04.2007
§§§§§ (registreerimata)
Kui mul on sõiduautos seljaga sõidusuunas istmed kas siis võin sõita suurima lubatud sõidukiirusega?
11:59 10.04.2007
trükkar (registreerimata)
mõttetu foorum ,,,vanal vist juhe nii koos ei oska enam millelegi vastata
13:49 06.06.2007
VVV1
Mida võiks kahtlustada, kui autol heitgaasitestis ainult CO näit veidi üle (0,2-0,3 ühiku jagu) lubatu, nii tühikäigul, kui ka kõrgendatud tühikäigul ?
Kõik muud asjad on korras HC, lambda väärtus jne.
Mootor täiesti tihe, hiljuti vahetatud väljalaskeklapid ja tehtud klappide sooveldus, autol peal uued õhukulumõõtja, tühikäigumootor, lambda andur, süütepoolid.
Kui katalüsaator ei teeks järelpõletust oleks ka vist HC üleval ?
09:20 22.07.2007
madmeix
mis seal ikka karta on

Muudetud 22.7.07 09:21

09:24 22.07.2007
ülevaatajad - minu meelest roh (registreerimata)
ÜLEVAATUSED või asjad, paarkorda elus käind ning siis ka peedistati nii, et vähe ei olnud - kuigi auto oli tehniliselt korras, plekkid olid sirged, roostet nagu ei täheldand, jah autol oli küljes lisasi mis neile nagu ei meeldind.
Aga jah tookord ei huvitand neid nagu tehniline külg üldse vinguti just väliste muude tegurite üle. Iga korralik autojuht teab oma sõiduki tehnilist poolt väga hästi, mitte ei pea migite debiilsete ülevaatajate juures aega raiskama...
Praegu käivad paberid aint ülevaatusel jah maksan selle eest rohkem aga närv puhkab, kuna ei taha sellist närve kahjustavat teed enam ette võtta.
On ka politsei mind vahest kinni pidand, trahvi pole saand, kuna kõik korras olnd(põhiliselt puhuma pandud).
Ning soovitus ülevaatajatele jätke see kuradi eesti rahva mõnitamine - me oleme ka inimesed, kes elavad käivad tööl.

Ning aeg oleks üldse nende seaduse muudatustele lõpp teha, mida te ****te koguaeg rahvast, kes makse korralikult maksavad. Ülevaatus peaks maksma max 100-200 krooni mitte rohkem aga ei peab ikka ilgelt kõva pappi välja küsima, siissaavad ka mustalt tegijad rikkamaks - säilinud on makse viis mustalt keskmiselt topelt hind.

Remont tööd olen oma autol peamiselt ise teind.
Kes teisiti arvavab eks käige ja taluge nende nuhkimist ja vingumist kui teil on mingid lisad autol, mida originaalis ei ole. Minul vähemal närv puhkab...
01:32 23.07.2007
to ülevaatajad - minu meelest (registreerimata)
Räägi oma lisadest, mis ülevaatajale ei sobinud, lähemalt.
20:11 24.07.2007
külmale (registreerimata)
tooniring, kodus põlevaotsas tehtud spoilerid ja mäkaiveri teibist kulmud, vihmaveerennist summuti jne m akujutan ette
09:37 12.09.2007
aiku0
Ongi hea aeg ajalt ülevaatusel käia, 400EEK eest ei viitsi ükski autoremonditöökoda sul etteteatamata(loe jooksvas järjekorras) autot niipalju läbi vaadata. Korduvaga ise mitu nädalat ringi sõidetud, kuna ainult heitgaasid olid korrast ära- peab ju uue lambda sisse sõitma ning seda ei saa ju mööda lühemat teed teha :)
20:51 20.11.2007
Marxkek11 (registreerimata)
sain siis kahh sisse Korduva heitgaaside pärast, kas pean nüüd siis samasse ülevaatuspunkti minema seda tregema või ükskõik kuhu ülevaatuspunkti.kuna sai seal natuke palju õiendatud eeldan et ei saa sealt enam kunagi läbi :D
09:27 21.11.2007
aiku0
Kui teise lähed siis maksad täisülevaatuse eest. Kui samasse lähed maksad poole ja muid asju ei tohi enam nokkida, kui seda mille eest sind korduvale saadeti.
13:24 21.11.2007
Kordusülevaatuse hinnad on erinevad. Mõnes ülevaatuspunktis maksab kordusülevaatus 50% ülevaatuse hinnast, mõnes ainult 50 krooni. Kuna ülevaatsepunktid on erafirmad siis on ka hinnapoliitika iga omaniku teha. Mis puudutab "muude asjade nokkimist" siis hea tava on see kui rohkem ei vaadata. Juhul kui autoga on vahepeal midagi juhtunud ja tegemist on liiklusohtliku rikkega, peab ülevaataja, "asja" fikseerima ja kutsuma veelkordselt kordusülevaatusele. Seadus ei keela sellist tegevust, ta lausa kohustab liiklusohtliku rikke tuvastamisel autot mitte korrasolevaks hindama. Omaette teema on see kui ülevaatusel oli rike-puudus olemas ja sellele ei pööratud tähelepanu kas lohakusest või teab millest. Selline norimine ja kliendi jooksutamine on lubamatu, kahjuks on selliseid asju varem juhtunud eriti kiuslike klientidega...
18:29 21.11.2007
Marxkek11 (registreerimata)
siis kas ma saan minna mõnda teise ülevaatuspunkti või pean sinna tagasi minema?
19:40 21.11.2007
Aiku räägib õiget juttu. Seadus ei keela kordusülevaatusele määratud autot ühe päeva jooksul esitada ülevaatusele kasvõi kümnes erinevas kohas järgemööda kui tehakse kontrollimine iga kord uuesti kogu ülevaatusmahu järgi kusjuures tasu töö eest võetakse vastavalt ülevaatuspunkti hinnakirjale.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.