Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: ELEKTRIGA KÜTMINE

16:45 20.01.2006
kaku (registreerimata)
elektriga kütmine
elektriga kütmine 300 ruutmerise maja puhul on vist üsna kallis lõbu.kas keegi on kütnud sellist pinda elektriga ja kui suur tuleb elektriarve talvel?
16:55 20.01.2006
Katsetaja (registreerimata)
Re: elektriga kütmine
Ülemus kunagi küttis 225m2 maja elektriga- siis rekord kuu tuli ca 10000. aga siis oli el. odavam..
10:40 21.01.2006
Mustkant Oss (registreerimata)
Mul oli eelmine talv,kui ei olnud nii külm kui praegu, üks maja ehitusmeestele rendile antud.Hilja tulid ja ei viitsinud vist ahju kütta-elektriradikad olid koguaeg taga.Elektriarve oli iga kuu 5000-6000 krooni.Aga väike maja ,ainult 70 ruutu.300 ruudu jaoks koruta summa ilmselt neljaga.
11:24 21.01.2006
300 (registreerimata)
Mul 300 ja elektriga. Seda veel toetab 2 kaminat.
Ei ole hullu.
mugav on küll.
13:05 21.01.2006
Ints (registreerimata)
Kui kallis see lõbu konkreetselt on,sõltub üsna paljudest asjaoludest:maja kubatuurist,akende kogu pindalast (mida rohkem aknaid,seda suurem soojuskadu),maja enda soojustusest,soovitavast toatemperatuurist jne...
13:58 21.01.2006
to kaku (registreerimata)
Kaku lõpeta see mula ajamine siin foorumis.Ja soovitus ka sulle selle kohapealt et koli muugalt(maardu linn) minema.
14:31 21.01.2006
ha (registreerimata)
300 m2 elektriküttega, sellest 2/3 põrandaküte, 1/3 radikad ja kiirgurid. Aastane elektriarve kokku ca 25-28000. Kõige külmem kuu seni maksnud 5500.- (2005.dets. 3950.-) Selle hinna sees on ka 2 boilerit, konditsioneerid, külmikud, pesu-, nõudepesu-, kohvimasinad, arvutid, aia-, õue- ja toavalgustus. Muu kütteviisi peale ei mõtle ka - otseküte elektriga kõige odavam ja väikseima investeerimiskuluga. Hooldekulu 8 aasta jooksul 2000 krooni, vahetatud kaks programmkella välja. Peakaitse majas 3x25A.
15:20 21.01.2006
Ints (registreerimata)
to:ha

Kõige väiksema investeerimiskuluga: NÕUS.
Kõige odavam: EI OLE NÕUS.
18:11 21.01.2006
Passat 2000 (registreerimata)
See on imelik väide jah, et KõIGE ODAVAM. Mul läks 200 ruudu peal dets. 2005 paar krooni üle tuhande, ehk siis samuti kõik kodutehnika, nii sise- kui välisvalgustus, küte, soe vesi jne. Ja mul on maasoojuspump - investeering muidugi teine suurusjärk.
22:36 23.01.2006
mina (registreerimata)
kõik oleneb ka hoone sooja pidavusest!arvan,et kui põksutab 25-30 siis võib see kulu ligineda 9 megale(MWh) aga normaalse talve puhul 4,5-5 mega kanti.ja keskmise kWh hinnaga arvestades halvimal juhul arvan,et 6000,- ja tava talve puhul 3000-3500,-.

to:katsetaja
aga su ülemus on ajanud mõnusat pläma kui väitis ,et 10000,-tuhhi ja veel mingi aeg tagasi.arvan,et boss pani alluvate ees laia leht,et pläää,plää mul pappi on jne.10 tuhhi kuus !!!mõelge !!!
13:49 25.01.2006
Passat 2000 (registreerimata)
Kõik on õige: Elektrikulu oleneb maja soojuspidavusest
Üks asjaolu aga pole kajastamist leidnud: kokkuhoid - vägagi oluline vahe on, kas toas on 23 kraadi või 18
Katsetaja väide ei pruugi olla jama, sest kunagi(mingi aeg tagasi) rentisin üht sara(160 ruutu), mille elektrikulu(peamiselt küte) oli kõige külmemal kuul 6000 krooni ja temperatuur toas 18 kraadi.
14:07 25.01.2006
vent (registreerimata)
Kui teha odav eurolaks - plastaknad, uksed, vill, kipsiring siis hoiab päris hästi sooja. Kui lisame aga korraliku ventilatsiooni siis kindlasi kalorifeeri küte lisandub elektrikulule(el.kalorifeeri puhul).
Tunnen mõnda vanamutti, kes on paneelmajas põranda tuulutusavad kinni värvinud, odavad plastaknad, uus uks, kiidavad - palju soojem on. Vana organism lepib vast vähese hapnikuga aga mul hakkab küll raske sellises "hermeetilises" ruumis.
08:35 29.01.2006
paul (registreerimata)
mis jama te siin suust välja ajate - üks 2 kw radiaator tarbib kuus 1488 kw energiat (7/24 järgi), sellise võimsusega radiaatorit on talvel vaja igasse eluruumi, lisaks veel wc, saun, majandusruum, esik, kus võib olla ka 1 kw, oleneb ruumi suuruses ja käidavusest, siit siis väike arvestus näitab, et kulu on 8928 kw/kuus, siis peaks temp. toas olema talutav talve jaoks! Siia juurde lisandub muu elekter ning väike arvestus näitab, et praegu makstava hinna järgi tuleks see mulle kätte kusagil 13000 krooniga kuus!!
09:13 29.01.2006
Ardi (registreerimata)
Ma arvan,et ka mingi termoregulatsioon toimub,seega küte on arvatavalt pidevalt järgi vaid -30c juures,eks -5 juures lülitub küte suht harva järgi.Seega ei saa 24/7 pidevast tarbimisest juttugi olla.
09:17 29.01.2006
UKU (registreerimata)
Üks vend julgeb siin väita, et kulub 300eeku kuus.See teeb heal juhul 10kw. ööpäeva kohta, ehk siis 500w tunnis umbes.No selle võimsusega kütab vast 10 ruudust tuba.Aga mida need 2 kaminat selles toakeses veel teevad...
22:10 31.01.2006
küünik (registreerimata)
ja kui palju siis jaanuaris summa oli?
14:02 01.02.2006
Pets (registreerimata)
Üldsiselt instaleeritakse vannitubades 80-120 vatti ruudule ja toas pool sellest põrandakütet kui on kaasaegne tihe maja. Kui tihti seal muidugi vool taga on on iseasi.
14:24 01.02.2006
jack (registreerimata)
Mulle rääkis üks soomlane näitusel, et tema 250 ruudusel ökomajal, millel 30cm villa, soojusvahetiga ventilatsioon, kellaga termoautomaatika, eraldi ruumides oma temperatuur jne. kulub aastas küttele 6000 kr meie rahas (neil ka külmem, kallim tariif, ampritasud, võimalik tarnija valik). Eks selle kulu võib ju vastavalt materjalidele välja arvutada. Pole selle jutuga pead eriti vaevanud. Ka infrapuna pilt maja soojapidavusest pole paha (leiab ehitusvead). Programmeeritavat termoautomaatikat olen küll kasutanud, andis kuni 30% säästu (igal perel sääst erinev, sõltub vajadustest, pereliikmete tööaegadest, ruumide lahendusest jne.).
21:51 01.02.2006
Tuba soe (registreerimata)
150 m2 kogu elektri kulu jaanuaris 2450 EEKu. Toas stabiilselt 21 kraadi.
16:12 02.02.2006
sull1 (registreerimata)
Üürikorteris (2 tuba, köök) oli talvel el arve u 2500 EEK kuus, samas oli veel suures toas kamin ka. Aga ikkagi oli nii külm, et telerit vaadates oli tekk jalgadel. Kokku oli 3 radikat. Maja oli muidu nn "euroremonditud"- aga vist vatt oli unustatud seina panna. Nüüd oma majas ja seda viga ei teinud, et kütaks elektriga. Aga el arve tuleb ikkagi sinna 1000 kanti kuus, seega ei taipa ma, kuidas siin köetakse elektriga 2500 kuus ära terve maja, mis sisaldab ka veel kodu elektroonika el tarbimist.
16:25 02.02.2006
Tsiklimees (registreerimata)
jack
Täiesti reaalne. Rootslastelt olen kohanud ka 45 cm villa laepealt. Kui meil soovitad mõnel panna 15 asemel 20 on jube kiunumine lahti.
16:02 04.02.2006
küünik (registreerimata)
Väike näide, mida üks sõber rääkis. Sügavkülmakapi sees on -18. Vaata nüüd kapi seina paksust. Siis vaata villa ja mõtle, kas asi on kihi paksuses või äkki hoopis külmakanalite puudumises ehk arukas paigalduses... Ja siis räägime kütmisest. Ventilatsioon käib sama teema juurde. Kus oli vana palkmaja ventilatsioon? Kõik oli loomulik ja toimis. Nüüd ehita õhukindel maja ja puuri akende kõrvale augud, et õhk läbi käiks... Jõuame ju sama tulemuseni.
01:19 05.02.2006
paul (registreerimata)
mulle rääkis üks lätlane, et tema ei küta talvel üldse maja, aga kuna ta naisel on pikad juuksed, mis vajavad tihti ka pesemist ja siis ka föönitamist, siis sellest ülejääva soojusega ongi tema maja soe ja kulu elektrile on 700 krooni aastas meie rahas.
17:08 05.02.2006
Unn (registreerimata)
14:11 06.02.2006
küünik
Neid kanaleid nimetatakse külmasildadeks ja neid on külmikul küllaga oma mahu kohta. Nimelt on igasuguste kinnituste läbiviigud, uksetihendid, külmutustorud, ... . Aga siit ka üks konksuga küsimus. Oled sa tähendanud oma sügavkülmikus orkaane, sademeid või väga niisket õhku? :)
14:13 06.02.2006
küünik
Palkmajadest on olnud erinevates ehitusfoorumites pikki arutelusid. Kuna palkmaja pole auru ega õhutihe, siis töötab seal ventilatsioon suts teisiti. Ei ole mingit läbipuhumist otseselt. Kui aga puht soojatehniliselt võtta, siis pole palk suurem asi.
15:11 06.02.2006
küünik (registreerimata)
Tsiklimees!
Alati kui sügavkülmast viin otsas, võib kõva tormi oodata!

Aga ma mõtlesin ikkagi seda, et ainult isolatsioonikihi paksus pole mingi argument.
15:20 06.02.2006
Mõhk (registreerimata)
Kui elektriküte siis kindlasti ioonküte
15:22 06.02.2006
küünik
Sellele ka minu vihje tormist oli. Näe seisev punnvõrr võib kinni jooksta aga sõitev suudab ennast jahutada. Hoones olevatest kütteskeemidest on näha et vastutuult poolelt tagastuv küttevesi on jahedam kui allatuult poolelt. Tegu kaasaegsetele normidele vastavalt soojustatud hoonega.
Isolatsioonikihi paksus on üks suuremaid argumente, aga mitte ainus.
22:17 09.02.2006
jan (registreerimata)
Mul korter 55 ruutu aastas u.4000 elektrile,muu küte puudub.Aknad ,uksed vahetatud ja soojaga ei koonerda.
11:27 11.02.2006
Mega (registreerimata)
4000 aastas tundub ebareaalne, mul on maja 120m2 keskmine elektrikulu aastas tunduvalt rohkem ja ei küta üldse elektriga, peale 300.- kuus läheks puhtalt tavatarbimisele, kui ma peaks maja 8000.- aastas elektriga ära kütma siis on elekter konkurentsitult odavaim kütteviis(jääb ära ka ju katlaśüsteemi ehitus)...
11:46 11.02.2006
ulllu (registreerimata)
mul on korteri elektri arve 200-300 kr. ja see on ainult elekter kuna kütmiseks on gaasiküte. ma ei saa aru kas varastatakse elektrit või milles asi.
15:11 05.10.2017
... (registreerimata)
Mul on vaja 30 ruutmeetrine eluruum ühtlaselt soojana hoida temp. kuni -15 kraadi.Kahjuks õhksoojuspump ei sobi,kuna elekter ei kannata seda välja.On vaja midagi muud,mis tarbib vähem elektrit.See peab suutma selle 30 ruutmeetrit üksi ära kütta ja hoidma temp. võimalikult stabiilsena kogu aeg 24/7.Suvel ei kasutaks seda,siis saab puhata:).Mõtlesin puhuri peale,mis hoiab kindlat temp.Tööstuslikud puhurid tunduvad olevat liiga võimsad.Oskab keegi äkki nõu anda?
15:57 05.10.2017
ewrfrf (registreerimata)
kui juba õhksoojuspumba jaoks seda 1kw voolu ei jätku siis pole ka teist muud lahendust kui ahi ja ahjukütja
16:14 05.10.2017
.... (registreerimata)
puhurit alates 2kw kannatab võrk välja, aga soojuspumpa ca 1kw ei kannata?
16:25 05.10.2017
PS (registreerimata)
Mitsu pump, mis kütab lisakütet vajamata ainukese küttena vabalt minimaalselt 50M2, võtab elektrivõimsust kütmisel: 0,58 kW, samas annab kütet välja 3,2 kW (1,0 - 6,3 kW). Seega peaks ta põhimõtteliselt ka lihtsalt seinakontaktist ohutult töötama. Igatahes võtab vähem kui mistahes el.radikas voolu.
16:40 05.10.2017
.... (registreerimata)
mida külmemaks läheb, seda suurem on el. võrgust tarbitav võimus, aga kuna nende väiksemate seadmete max tarbimine ongi kilovati ringi, siis suuremate külmadega see nii ka enamvähem on. praeguste ilmadega võtab tõesti 600w ringis. ainuke asi, et tasub osta korralikum seade, mitte odav käkk, mis suurema osa ajast kulutab iseenda sulatamisele.
16:50 05.10.2017
PS (registreerimata)
Selle Mitsu graafik näiteks:
http://www.kliimaseade.ee/wp-content/uploads/2014/03/KV_FH25
_2.jpg

-15 kraadi juures elektrit ca 1500W ja soojust tuleb ca 3400W.
1500W on ikkagi väiksem kui mistahes el.radikal ja üks 1500W el.radikas ei suuda tegelikult tuba täitsa soojaks teha suurema külmaga.
18:24 05.10.2017
sushilik (registreerimata)
Pane infrapuna küttepaneelid.
20:54 05.10.2017
PS (registreerimata)
Infra-paneel on pea-aegu sama asi, mis iga teine el. radikas, s.t. kasutegur võrreldes soojuspumbaga väiksem ja elektrit läheb ikka palju..
09:39 06.10.2017
maaks
Mis mõttes pea-aegu - ongi sama asi, väike võit saavuttakse "tunde" pealt - inimesele peale langeva kiirguse väljas tundub temperatuur kõrgem kui tegelikult.
Igasuguse "elektriga OTSE kütmiseks" mõeldud asja kasutegur on ~99,9% (pea-aegu kogu tarbitav elekter muudetakse soojuseks ja kaod on ainult tekkivast magnetväljast - kui keegi teab täpsemalt siis kommenteerige :-) ).
Kui ei ole muud soojusallikat, siis ainus võimalus elektrist "rohkem välja pigistada" on paigaldada soojuspump. Soojuspumba "kasutegurit" iseloomustab COP. Number mis näitab kui mitu ühikut sooja on võimalik saada 1-e ühiku elektri eest (ehk siis COP 4,3= "kasutegur" 430%)
Soojuspumbal on üks saadanast omadus ainult - COP sõltub väliskeskkona temperatuurist. Ehk siis kui kütet kõige rohkem vaja on COP kõige viletsam ja ükski tootja eriti ei taha näidata oma "super hüper pumba" COP väärtust -20°C juures :-(
EDIT: Tooteinfol toodud COP on vastavalt EN14551 standardile määratud välisõhu temperatuuril +7°C!

Muudetud 6.10.17 09:43

14:42 06.10.2017
k... (registreerimata)
fakt on see, et väikseim õhksoojuspump hoiab stabiilselt +15 kraadi ja elektriradikast ei hakka ta kunagi rohkem voolu võtma. Üks reegel on, et väliselement pannakse maja lõuna külje peale.
14:54 06.10.2017
eelmisele (registreerimata)
on sul veel mõni naljakas reegel valmis sepitsetud?
16:14 06.10.2017
... (registreerimata)
Huvitav kas õhutemperatuur on maja lõunapoolsel küljel soojem kui põhjapoolsel?

16:18 06.10.2017
Marko
Sulatamine võib päikesepaistelise ilmaga kiirem olla küll.
19:38 06.10.2017
Gislareg (registreerimata)
To ...
Jah on lõunas soem kui põhjas. 24h keskmisena on vahe päris suur ja need õnnetud masinad tunnetavad seda. Näide elust: maja lõunanurgas jäi viinamari ellu, aga põhjapoolsele taimele tegi esimene öökülm liiga. Suurim temperatuuride erinevus maja eri külgedel on olnud -4vs.+18, ehk siis 22 kraadi .
19:43 06.10.2017
.... (registreerimata)
üldiselt on nii, et dets-jaanuar on päike nii madalal, et erilist soojust ei kiirga, st jää sulatamisel vähe abiks. kõikidel ülejäänud kuudel suureneb soojus vastavalt päikese kõrgusele. näiteks märtsipäike on juba abiks.
20:52 06.10.2017
k... (registreerimata)
Lugege paigaldusjuhendit.
21:11 06.10.2017
.... (registreerimata)
mulle paigaldas korralik firma ja mingitest ilmakaartest juttu ei olnud- läks põhja poole. arvestage suvega- kui vaja tuba jahutada, on välisseade soe ja kui päike ka peale kütab, on see veelgi soojem ning raskem on soojust eraldada, et tuppa jahedat saada.
21:59 06.10.2017
professor_sammaljalg
Ega neid jahutamist vajavaid päevi on meie laiuskraadidel samasse kanti kütmist vajavatega.
22:40 06.10.2017
professor_sammaljalg
Huvitaval kombel olen näinud tööstusliku ventilatsiooniseadme sissetõmbepoolel nõuet katta ümbritsev katusekate tavalise tumehalli asemel valge katusekattega, kuigi läbikäivad õhukogused on mõnevõrra suuremad.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.