Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: YLEVAATUSEST VÀLISMAAL

16:20 13.05.2006
monica5
ylevaatusest vàlismaal
Kysimus siis selline et kui ma pean nàiteks augustis tegema ylevaatuse autol aga ma olen see aeg vàlismaal , kas ma saan siis teha ylevaatust vàlismaal ?
19:39 13.05.2006
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: ylevaatusest vàlismaal
Tehke ülevaatus juba esmaspäeval. Kolm kuud varem saab ülevaatust vormistada. Välismaal ei sa teha Eestis kehtivat ülevaatust Eestis arvele võetud autole.
13:27 14.05.2006
looder (registreerimata)
huvitav,miks siis ei saa,me oleme ju üks kuradima suur pere see EL,teh nõuded peaksid ju samad olema.
14:47 14.05.2006
Koll (registreerimata)
See EL on üks kuradi mull, mitte si..ai tegelikult ei toimi.
13:06 30.11.2017
zoololl (registreerimata)
Elan pikemalt Sloveenias. Autol üv sai läbi. Kas pean üv tegema eestis või on midagi muutunud. Tänan.
13:57 30.11.2017
maaks
Võtad oma auto Sloveenias arvele või saadad numbrid ja teh passi postiga/ kulleriga Eetisse heale sõbrale, kes siin sulle "tumehallilt" ülevaatuse "sebib".
EDIT: Aga võib juhtuda, et see kord tulevikus muutub
https://tehnika.postimees.ee/3718197/eesti-autode-tehnouleva
atusi-saab-tulevikus-teha-ka-valismaal

Muudetud 30.11.17 14:03

18:45 30.11.2017
63amg (registreerimata)
saksa tüv kehtib Eestis juba vähemalt 10 aastat.miks sa ei võiks välismaal teha,ei saa aru.kui tuled eestisse saad ju selle registrisse kanda
18:59 30.11.2017
selgertnägija valerka (registreerimata)
ei ole kindel et võõrriigis saad võõrriigi autol teostada üv, hispaaniast sõideti küll autodega eestisse
19:19 30.11.2017
tegelikutjah (registreerimata)
tegelikut ju võib iga ülevaatuspunkt igas eu maas anda kaasa paberi kus kõik ülevaadatud andmed peal ja kinnituse et läbis selle plevaatuse ja võib sõita nii kaua sellega.

07:14 01.12.2017
zoololl (registreerimata)
Tundub et 1,5 aastaga pole midagi muutunud. Ei tea kas tegu on suutmatusega või tahtega probleem lahendada.
10:53 01.12.2017
Juba kusagil 8 aastat tagasi oli ARK-l plaan orgunnida üks ülevaatuspunkt vist Hollandis kui ma ei eksi aga sinna see jäigi mis iganes põhjustel. Võimalik, et üheks viivituse põhjuseks on ülevaatusturismi tekkimise võimalus sest nii mõneski riigis on ülevaatus alles lapsekingades. Teisest küljest täna on veel miskitmoodi võimalus võtta vastutusele ebaaus ülevaataja, aga kuidas seda teha siis kui leitakse piiri tegant suli "saldejumps". Kuidas meie registris fikseerida ülevaatus? Niikaua kui ei ole üleeuroopalist andmebaasi on teema küsitav. Jah euroosariigist kehtiva ülevaatusega ostetud masina ülevatus kehtib ka meil aga kuidas siis ikkagi saab kui Saksamaa rekka teeb meil ülevaatuse... Seda absoluutselt ei aktsepteeri sakslased teades kui udupeeneks on nemad oma ülevaatuse teinud. Mingeid riikidevahelisi vastastikku ülevaatust tunnustavaid kokkuleppeid teha on ikka küsitav küll, ja kuidas arvutites kasutatav keel ühildub teite riikide keeltega jne. jne. Meil peaks siis olema parallelselt näiteks ingliskeelne ülevaatuskeskkond. Unistada ju võib aga kui 8 aastaga ei ole jõutud tulemuseni siis võib veel 8 aastat minna.
13:00 01.12.2017
tegelikutjah (registreerimata)
Mis küsimus see keel siis nüüd on-globaliseerunurd maailm?
Ja miks peaks ülevaatajat vastutusele võtma? Politseinik võib alati saata kordusülevaatusele kui näeb et auto pole korras.
Küsimus on ikka tahtmises. Kellelegi on kauslik et eu-s tegelik intergratsioon ja teenuste vaba liikumine ei edene. Eks vanade maade üleoleval suhtumisel on ka oma suur osa.
sama näiteks finantsvaldkonnas. piiriülesed finantsteenused tavakodanikule ju sisuliselt puuduvad. maksta ainult saab.

14:50 01.12.2017
Kui meie riigis on KOHUSTUS mittekorras sõidupiduritega masin (sõidupidurite erinevus telje kohta 31-45% = vastab nõuetele) tunnistada nõuetele vastavaks tänu mõõtemääramatuse kasutamise nõudele, kui meil tunnistatakse nõuetele vastavaks masin millel võib olla isegi kuni 29 VO puudust siis kuidas aktsepteerib sellist absurdi näiteks Läti? Kui üheski normalses riigis EI kasutata ülevaatusel mõõtemääramtust aga meil küll kui on teada, et vastava üleeuroopalise ülevaatusdirektiiviga antakse ette miinimumnõuded, meil aga saab positiivse otsuse veelgi väiksema võimekusega, siis kuidas teised euroosariigid suhtuksid?
16:34 01.12.2017
63amg (registreerimata)
vahet pole ,millised nõuded on Eestis! kui teen siin tüv-i ,siis kehtib see ju igas riigis.välismaal ei oska ,ega saagi keegi ju tegelikult kontrollida tüv-i kehtivust.neid huvitab ainult kindlustus.kui tahan teen nt. saksa tüv-i saan paberi ja võin rahumeeli terves Euroopas ringi kütta ja eestisse tagasi tulla.
16:39 01.12.2017
selgertnägija valerka (registreerimata)
63amg (registreerimata) - saksas saad tüv teha saksa registris olevale autole mitte eesti regisris olevale autole, ennem kui sellist jura siia kirjutad võiksid asjad selgeks teha endale
17:07 01.12.2017
Hr. 63amg, arvan, et Teil ei ole ettekujutust milleks tehakse ülevaatust. Teaten Teile täie tõsidusega, ülevaatust tehakse selleks, et liikluses oleks maksimaalselt ohutud liiklusvahendid. Ülevatust ei tehta selleks, et kusagil andmestikus saaks kirja pandud, nagu oleks masin käinud ülevaatusel. Saksamaal pidurite testimisel võetakse arvesse isegi pidurikontuuris oleva pidurivedeliku survet suhtena pidurdusjõusse. Meil aga ei kasutata isegi piduripedaali andurit. Tahan Teile piltlikult öelda, et meie riigis oli ülevaatuse tase keskkooli tasemel, pärast MKM77 tekkimist laskusime lasteaia tasemele ja saksamaal on ülevaatus gümnaasiumi tasemel. Sakslased ei hakka kunagi aktsepteerima ülevaatusel meie riigiametnike pädevust. Saksamal tehtud ülevaatus on absoluutne ja sobib 101%, meie ülevaatus kus NÕUTAKSE ohtlike piduritega masinate liiklusesse lubamist on nonsens ja uskuge parem on kui pidurid on nii korras, et masinaga saaks sõidetud ja pidurdatud ka Saksamaa kiirteedel.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.