Sisene

 

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: HEA ÕLU. PROOVI KA!

01:35 23.11.2006
Kärss
Hea õlu. Proovi ka!
Õllede valik on meil siin juba päris kenaks kasvanud ja ka välisriikides reisides tuuakse turule aina uusi asju. Selle teema tegingi selleks, et kui keegi avastab kusagilt midagi, mille kohta arvab, et ka teised peaks proovima, rääkige siin sellest! Loodevasti ei muutu see teema saku ja alekoki vendade igaveseks võitlustandriks.

Kirjutama ajendas üks pooljuhuslikult näppu jäänud pudel "Ristiku" või "Ristikheina" (Kretzwaldi/Raua ristmikul) keldripoest. Nimeks Starõi Melnik, venkude oma, musta sildiga, ainsaks miinuseks võib pidada liigset kangust (6.5%), mis õnneks maitsest eriti välja ei paista. Mõruda heleda õlle austajatel soovitan järele proovida. Karta on, et kui piisavalt huvilisi ei leita, kaob ka see Eesti turult, nagu on juhtunud varem ka paljude teiste päris heade ja huvitavate õlledega.
08:34 23.11.2006
luuser
Re: Hea õlu. Proovi ka!
See Starõi Melnik on tõesti päris hea õlu,poleks ida poolt nii normaalse maitsega õllesorti oodata osanud. Tegime sõbraga eelmisel suvel oma õllepeo ja ostsime Rimist kõik pakutavad import õllesordid. Selleks,et asi õigem oleks võtsime ka mõned kodumaised sekka. Valik tehti pimetesti teel,ehk siis see kes proovis ei teadnud millega on tegu. Parimaks meie arvates osutus "Kelt",palju ei jäänud alla ka "Tiger". Ülejäänud jäid sinna ühte auku. Mitte iial ei osta ma enam poest "Fransiskaner"nimelist marki. Sellist solki pole ei enne ega pärast proovida saanud. Mis puutub nüüd kodumaisesse toodangusse siis ega seal miskit uut proovida polnud. Tegime vastastikku paar testi,nt tema kui suur "Rock" õlle sõber pidi leidma pime testi teel oma lemmiku. Uskuge,see polegi nii lihtne ja suur oli tema üllatus,kui selgus ,et valis päris pikalt "Ice" ja "Rock" vahel. Oli ju tema see kes ütles,et "Ice" ei kõlba kuhugi. Minu ülesandeks anti leida valikust kunagine Pärnu toodang"Jubileum",mille leidmine erilisi probleeme ei valmistanud. Kindlasti soovitan kõigile sellist testimis varianti proovida,üllatusi tuleb kuhjaga.
09:48 23.11.2006
grisha (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Starõi Melniku valikust kõlbab juua rohelise sildiga tooteid.
Venelastel veel mitmeid häid õllesid. Et Baltika = Saku, siis sellel rohkem ei peatu.
Üldjuhul domineerib vene õlledes tugev humalamaitse (=nõukaaegne Zhiguli), ent leidub ka täiesti euroopalikke tootjaid. Nevskoje päris hea. Kaasanis oli päris joodav kohalik õlu (Krasnaja Zarja vist). Rostovis oli õllevabriku küljes oma restoran, õlu väga hea, vabriku nime paraku ei mäleta.
Huvitava maitsega venelastel veel meeõlled.
Kõige haibitum vene õlu Tinkoff. Hea, eriti filtreerimata, aga kallis.
10:09 23.11.2006
Pets (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Vene häid õllesid on palju. Kahjuks on nad sildistamisel läinud imeliku teed. Kui meil püütakse igat õllesorti sildiga tugevalt eristada siis seal on palju sildi värvi ja numbriga mäńgitud.
Nii võib välismaine õllesõber kes on harjunud ostma nimetust sattuda vale pudeli otsa kui poes lähemalt sildile peenekirjaga märgitut ei uuri. Ja sealt tuleb siis kriitika kuna kui kunagi näiteks ei joo tumedat või kangemat õlut napsatakse just see kogemata ja siis tuleb jutt, et üks või teine õlu on jama ja laiendatakse seda tervele kaubamärgile.
Vene suurematel tootjatel on samuti omad sarvikud ja mis värvi see oligi lilla vist Bear beer nagu meilgi nende jaoks kellele sumin on tähtsaim mis õllest tuleb.
12:07 23.11.2006
126
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Kui on saada ostan alati vene õlut.Lihtsalt sellepärast et nad on hea maheda maitsega.Venelased kasutavad võimalikult vähe igasugu säiltusaineid, mis solgivad maitse ära,Seetõttu on neil ka väiksem säilivusaeg mistõttu väiksematest poodidest ostmisel peaks seda vaatama.
Parim Vene õlu mida olen saand oli Krasnõi Vostok ainult Eestis pole seda näinud,Tuttavad autojuhid Venemaalt toovad.
12:59 23.11.2006
R.K. (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
pole suuremat sorti õllesõber, aga tänaseks tootmisest kadunud red imperial oli lemmik. teab keegi rohkem spets analoogi pakkuda?
13:47 23.11.2006
grisha (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Vot vot, Krasnõi Vostok oligi selle Kaasani õlle nimi.
15:48 23.11.2006
Pets (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Eile just võtsin Baltika nr6 ehk siis porterit. Silm jäi säilivusaja peale pidama. Järgmise aasta septembrini ehk terve aasta.
16:24 23.11.2006
tihti venemaal (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Õlu ongi üks vähestest asjadest, mida Venemaal suht julgelt osta võib. Kõik muu on väga kahtlane. Võib minna nii ja võib minna naa. Alguses ma imestasin, miks tibla Soomes marketites igat toidukraami kokku ostab, enam mitte. Sealne toote kvaliteet on ettearvamatu. Aga õlledest on minule meele järgi Botchgarjov. Hea mahe libistada. Aga Eestis olles joon raudselt vaid eesti õlut. Põhimõtteliselt kui vähegi saab, siis tibla majandust ei toeta.
19:05 23.11.2006
Kolju Murru (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Suvel sai Ventspilsis käidud ja kaasa ka erinevaid õllesorte toodud. Üldine pilt polnud küll midagi erilist, aga üks hea õlu jäi küll meelde. Täpset nime küll ei mäleta, aga tootja oli Aldaris ning pudel oli täpselt sama nagu Saku Kulllal. Võta näpust nüüd, kas tegemist on ikka Läti enda tootega või on seal Saku käsi mängus. Kurat seda teab, aga see õlu mekkis küll häste.
19:25 23.11.2006
ogre (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Saku ja Aldaris ongi üks firma tegelikult. Prips Hartwal vist. Tegelikult pidanuks terve Balikumi jaoks piisama ühest õlletehasest aga kuna eestlane ei taha juua leedus toodetud õlut ja vastupidi siis on Eestis Saku. Lätis Aldaris ja Leedus Utenos kui ma ei eksi.
19:42 23.11.2006
kunks (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
ogre jutu kinnituseks http://www.aldaris.lv/lat/produkcija/alus/hard_rock/
Omale meeldib lätlaste tehtust Aldaris Zelta. Saku Kuldse kanti hoiab maitse poolest.

Muudetud 24.12.06 01:38

19:44 23.11.2006
kunks
Re: Hea õlu. Proovi ka!
22:49 23.11.2006
v (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
23:13 23.11.2006
sfxw (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
@ orge

Saku omanik peaks olema Baltic breavery holding ja väikeaktsionäärid, BBH mille lõid tõesti hartwal ja pripps on nüüd peale hartwali müüki Scottish&Newcastlen'i omanduses.
Tootmisest peaks olema nii, et kus liin sealt tuleb igale poole - lätist tuleb nt. kogu Saku vee toodang, purki pannakse vist ainult sakus kogu BBH toodang. Pudelit nii siin ja seal kus sobivam ja tootmis mahtu.
Hiljuti sai just Sakus ekskursioonil käidud - päris huvitav protsessi kulgu näha.

Isiklikult mulle meeldis Mäger, presidendi pillu ja rock lähevad praegu peamiselt. Välismaist eestis ei joo(osta) kui keegi(või ise) toob siis küll - seetõttu pole paljudest lemmikutest mõtet rääkida kuna neid siin ei saa enamuses.
Pimetestiga oli endalgi seltskonnas päris lõbus - ei jäänud palju puudu, et peale 10 margi maitsmist oleks enamus vanu õllekõrisid kõreima hinde baltica alkovabale andnud :)
23:30 23.11.2006
Botchgarjov (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Vene õlledest lemmik Botchgarjov(kirjapilt ladina tähtedega imelik), Eestis olen seda kahjuks müügil näinud ainult Tabasalu kalapoes. Tasub proovida. Ja kui keegi teab, kas Tallinnas ka kusagil müüakse, andke märku.
23:33 23.11.2006
voorlane (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Kärsa teema täitsa aktuaalne. Sai isegi suve lõpus seda Melnikut ostetud ja ei jõua siiani ära kiita. Soovitan zolotoje't (kollase sildiga). Teised margid ka head, isegi krepkoje, ehkki kange.
Head kraami tuleb ikka osta ja toetada. Soovitan ka koduõlle tegemise traditsioone jätkata, et Eesti ainuke (vist) maltoosatootja võiks edasi tegutseda.
23:40 23.11.2006
Frequency (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Hispaanias sai joodud õlut nimega San Miquel. Tõesti üks väga hea õlu. Eestis peaks see ka saada olema.
12:24 24.11.2006
stev (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
15:38 24.11.2006
jess (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
San Miguel ongi Hispaania kõige suurem õlle tootja või mark ja tõesti, see on seal hea. Kuid sai proovitud sama nimelist õlut Eestis ning maitsevahe oli ikka kategooriline... Ehk siis san migueli eksport imeb lurinal!
20:31 24.11.2006
A6__
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Parim hele õlu on Radeberger Pilsner (Saksamaa). Head on ka Budweiser (Tšehhi) ja pudelis Zipfer (Austria). Purgis Zipfer on millegipärast väga parmuõlle maitsega. Erinev tegu või mida?

Parima tumeda jätan oma teada, sest seda müüakse (Tallinnas) ainult ühes kohas. Igapäevaseks tarvitamiseks on väga hea Velkopopovicky Kozel ja Krusovice (mõlemad Tšehhi), hele Krusovice on samuti hea. Ja hele Kozel samuti.

Ülalpool nimetatutest on ebameeldiva mälestuse jätnud Botskarjov, vene tumedad õlled, Tinkoff, Presidendi Pilsner. Starõi Melniku õlled tüütasid üsna ruttu ära.

To luuser: Franziskaner on nisuõlu, üpriski tasemel, ei maksa seda solgiks nimetada. Need õlled on omaette teema.

Eesti õlledest on parim Saku Hele, aga kahjuks üsna kõikuva kvaliteediga. See õlu peab tingimata olema värske, muidu läheb ta lausa kibedaks.

Kui õlu sisaldab midagi peale vee, humalate ja linnaste, pole ta õige õlu. Selle poolest tasub vene seadusandlust kiita, et alati on sildile peale kirjutatud, mis pudelis sees on. Kui õlles on mingid säilitusained, pane tagasi riiulisse.
21:49 24.11.2006
Brunoferrari
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Välismaiste õllepudelite ja purkide parim valik pealinnas on minu meelest Ülemiste suures Rimis.
Endale meeldib aeg ajalt Austria Gösserit osta (seda müüakse ka mujal).
Türgis käies sai joodud Efes Pilsnerit ja sedagi olen vahel nostalgia mõttes Ülemistelt ostnud (kuigi seal on mingi Vene tehase,mitte Türgi oma)
22:22 24.11.2006
Tartlane (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Budweiser (Tšehhi) on tõesti hea ning Purgis Zipfer oli tõesti mõttetu õlu(midagi Saku Originaali taolist).
Aga üldiselt A.Le.Coq premium ja vahest Saku Hele, Alexander, Saaremaa Tuulik,
11:45 26.11.2006
vaatleja (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Poolast toodud tume õlu nimega "TATRA" hea ning lätlaste "BOCMANIS" hele samuti. Maitse kõigil ikka erinev.
19:22 27.11.2006
siim (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Hetkel meenus Iirimaal suht tihti joodud 'Rolling Rock' rohelises 0,33 pudelis. Leiaks kuskil eestist ka seda õllet ja meenutaks vanu aegu.
20:24 27.11.2006
v.v. (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!

To: A6__
.....Kui õlles on mingid säilitusained, pane tagasi riiulisse.

teemaväliselt: sellepärast oligi hea elus õlu Viru-Nigula oma
20:40 27.11.2006
Hooraakel (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Pudeli Zipfer on väga hea , ainult seda praktiliselt joongi, vahest ka Heinekeni. Purgi Zipfer erineb pudeli omas kui öö päevast, ei tea miks? Ainult meie kaubanduskeskused käivad närvidele, jaksavad omale paarisaja milli eest poekese ehitada aga külmalette enam ei jaksa nii palju osta, et kõik õlud külma saaks. Probleem siin nimetatud pudl. Ziferiga. Paljudes Prismades ja Rimides on soojas letis, Selverist kadus peale pakendi aktsiisi tekimist üldse ära. Ühes kohas hiljuti märkuse peale üks müüja ütles, et kliendid talvel ei taha külma õlut, no kuulge?! Ainukene normaalne on Rocca al Mare Prisma, kus on alati külma saada, enamasti ka Kristiines.
03:49 06.12.2006
eesti mees (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Mehed, eelistagem eestimaist!
11:57 06.12.2006
Willem0
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Pärnu toodangust Tume Puls ja A,le Coq toodangust Tõmmu Hiid. Tsehhide toodangust ka Kozel ja Krusovice nii tumedalt kui heledalt.
12:15 06.12.2006
123 (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Ei saanud kohe kirjutamata jätta. Kuda krt saab kahekda selle vahel, et kumb on ICE ja kumb on ROCK. Peab olema kas juba elu koomas või lihtsalt tainas.
13:01 06.12.2006
Tere (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Täitsa hea on ka itaallaste Birra Morretti ja muidugi meie oma A le Coq premium.
13:43 06.12.2006
õhkija (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Nalja sain sel suvel Tšehhis: võtsin tanklast õhtuooteks paar purki Velkopopovice heledat Kozelit, mis mul kodusahvriski januõlleks tallel ja ennäe! purk täpselt sama, eestikeelsed kirjad ja meie pandipakendi märkki peal! Muidu jah, olen kahe õllemaa, Tšehhi ja Baieri (hoia Jumal viimast Saksamaaks nimetamast!) õllepatrioot. Eelistan hästi kergeid heledaid janujooke, nii 4,0- 4,2 vahemikus. Neis mais osatakse kolme komponenti nii ühitada, et õlle buketile lisakangust vaja polegi. Meelisjook on Staroprameni hele ehk "desitka", aga Budejovice, Krušovice, ja Plzeni omad ka ikka selle klassi tipptase. Baierist ka Lövenbräu ja Spaten. Noh, maitse üle ei vaielda... vaid kakeldakse- aga õllemaades pole seegi eriti kombeks. Jedem das Seine! Aga ikka: Skandinaavia segudel ning romaanide birradel- cervezadel pole õllega suuremat ühist kui pudel. Kui sedagi.
14:14 06.12.2006
blind driver (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Lätis päris palju väiksemaid pruulkodasid. Piebalgas tehakse päris hääd kraami, kel Riiast naasmist tasub Saulkrasti "Elvi"st läbi astuda
15:18 06.12.2006
reiska (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Too Saulkrasti Elvi on üks hää pood.Eile Eesti poole sõites pidasime
taas kord seal kinni ning jällegi sai varutud mõningaid huvitavaid
õllesid .Edu uute proovimisel
08:26 07.12.2006
luuser
Re: Hea õlu. Proovi ka!
to 123
too kahtleja oli ja on siiani andunud Rock õlle fän,kui talle toda seika meenutada siis ei usu ta siiani,et kuidas ta selliste markida vahel valima pidi. Hiljem pole tema suust enam kuulda olnud,et Ice ei kõlba või Ice on naiste õlu.
Ei tasu ka unustada,et valik oli suur ja enne tuli tal proovida üle 15 erineva import õlle. Eks see ta segadusse ajaski ja see ka asja mõte oli. Lõpp hea kõik hea....ta ju siiski leidis oma õige.
19:13 07.12.2006
MAuka (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Ciberskaja korona parim õlle mis olla saab ;)
05:13 12.12.2006
nipi (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Samuel Adams on vaga hea,ja Vana veskimehe kollast varianti saunas alati.
07:02 12.12.2006
mees (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
alexander,rock,kuld ja budweiser !
19:55 18.12.2006
jõults (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Jõulu Legend - isegi mu naine joob ja kiidab.
18:02 22.12.2006
naine (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Soovitage- karamellimaitsega tume ja natuke magus õlu- mitte meega
Navigaator vastas ootustele, meil väikeses kohas seda ei müüda, kahjuks
19:02 22.12.2006
kj (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
soomlaste "Karjala"
21:28 23.12.2006
naine (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
tänan ja proovin kindlasti!

Loomulikult häid jõule!
13:55 24.12.2006
Purse Willis (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Viimasel ajal olen pubis suht tihti Krucovice'i võtnud, nii heledat kui tumedat. Ühtegi halba sõna küll ei saa öelda. Tume võibolla midagi erilist pole, kuid hele mekib küll jõle hästi.
13:16 25.12.2006
Kroku (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Parim õlu on tavaliselt selline,mis meeldib.
Kuid kõikvõimalike õllepetekate ja reklaamitrikkide ohvriks sattumine ei
ole eriti hea nähtus.
Üks kallimaid õllekomponente on nii õlle isevalmistamisel kui õlletehases
valmistamisel humalad.
Suhteliselt raske töö - nii humalate kasvatamine,koristamine,töötlemine,sest
ikka kallis käsitsitöö ja ka humalakoristuskombaine ei ole.
Õlu milles pole humalat või on väga vähe on tegelikult vinge ja halvamaitseline
petekas.
Tegelikult annab veel nii mõndagi ära teha.
Näiteks õllejoomise sfääris.
Kapast,kannust või klaasist õlle joomine ei ole ka enam ei atraktiivne ega innuvotiivne.
Vaja on käed vabad,ehk hand free tüüpi õllejoomist.
Näiteks on küllalki moekas on n.n. The Beerbelly
Stealth drinks vessel tehnoloogiaga õllejoomine.
Vajaliku vidina võib valmistada ise või osta:
http://www.firebox.com/index.html?dir=firebox&action=pro
duct&pid=1388&src_t=

The Beerbelly
http://www.bwild.com/beerbelly.html
The Beer Belly
Tegelikult saab selle vidina ehk kunstõllekohu teha veelgi paremaks.
Paremaks kui näiteks silikoonist kunsttissid.
Näiteks vedela CO2-ga - väikesed balloonikesed,millega saab jagratta
kummid täis pumbata.
Küllaltki hea nipp - paneb õlle mullitama ja jahutab ka:
http://www.yatego.com/best-bike-parts/p,3f4f7ceca7858,3f49dd
d7611290_1,sks-airchamp-co2

Yatego - SKS AIRCHAMP CO2
Kuid Eesti tingimustes küllalki kallis,sest selline balloonike maksab
Nõmme jalgrattapoes ikkagi 125 krooni.
On alust arvata ,et varsti muutub odavamaks.

14:18 25.12.2006
R.K. (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
joon praegu tõmmu hiidu ja närin vinnutatud kala peale. väga hea, peaks ütlema.;))))
09:47 29.01.2007
Marko
Re: Hea õlu. Proovi ka!
20:57 22.02.2007
A6__
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Saku Abbey = õlu, kuhu on lõhnaõli sisse pandud. Ühe pudeli pigistasin kuidagi sisse, rohkem ei taha.
23:29 22.02.2007
Sake pole jook (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Ma olen ainult 2 õlut, peale maitsmist kraanikausist alla valanud, üks oli Tartu Šokolaadiporter ja teine Saku Abbey.
22:22 25.02.2007
slovic (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
hää rüüp on "Kelt"
13:55 26.02.2007
6hkija
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Mh, esimese matsu sain adminnilt: püüdsin ajutise numberparooliga sisse tulla, aga automaat kustutas posti ära. No aitäh, Kärss!
Aga asjast, ehk siis kordus: selle saku kloostrijoogi nime peaks kirjutama nii, nagu ta hääldub: SAKU HÄBI!
Oma häbiks pean viga tunnistama: ostsin ja proovisin.;o((
19:19 26.02.2007
3650 (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Huvitav kokkusattumus, ka mina kallasin oma esimese ja viimase "Saku Häbi" kohe peale teist lonksu kraanikausist alla. Esimene reaktsioon oli selline, et vist raisk keegi on siia õlle sisse tubli sortsu Metaxat pannud. Eks see jama varsti poelettidelt kaob.
10:04 27.02.2007
Lääba (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Joo läti õlut palju tahad, oma "sass" on ikka kõige parem, ütlesin peale kahekümnendat lätist maitsmiseks toodud õlut ja tõin holodilnikust "aleksandri". Kusjuures ise venemaal käinud ja naasnud säält suure spordikotitäie õlledega, kõik erinevad, ja enamus joodavad, isegi head...
Oli kord siuke lugu, et vennas sai preemiat või läks muidu lahkeks, igatahes laekus kotitäie inglismannide ale ja porter tüüpi õlledega, mida kaubanduskeskus nimega Rimi turustab, sääl oli ilusaid ja huvitavaid õllesi, aga mitte maitse poolest häid. Oli õlu nimega old motor oil, nii paks ety kui pudel kogemata ümber lääb siis õlu välja küll ei jookse(nigu vanasti
piparmündiliks) Eestlane joob ikka pärmi ja umalavett igast leiutised ei ole joodavad
15:32 27.02.2007
A6__
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Päris hea oli Singh (Tai). Kui ta nii sigakallis ei oleks, võiks täitsa tarvitada.
17:48 27.02.2007
montes (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Oeh, ostsin siis ka eile lolli peaga prooviks Saku Häbi, teadsin küll, et laidetakse aga arvasin, et kui hull ta ikka olla saab... Aga no üllatas ikka tugevalt...saab küll hull olla, krt enne jooks saaremaa X'i kui seda saku uut lõhnavett. Just lehk oli see mis tahtis tappa...nagu odekat jooks krt. Valasin valamust alla ilusti, luban et enam ei osta!
Aga hea oli on jah Sass, Saku Hele ka, välismaistest proovitud pea kogu Rimi poolt pakutav aga suht vähesed on nii head, et teist korda ka ostaks...
18:05 27.02.2007
0.T (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
sillamäel tee ääres olevas Olerexis on myya vanahead Ziguli õlut,vanas pudeliskah.mmmmmm, kui hea ta on.
19:43 27.02.2007
J (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Päris hea oli Singh (Tai). Kui ta nii sigakallis ei oleks, võiks täitsa tarvitada.


Sai ka Tais käidud ja igapäev oli meil ``Singhatime``
Häbematult kallis ta meil jah,selveris maksis minu arust 26.90 aga see peaks ka olema mingi export variant,sest seal maitses ta kuidagi paremini
23:02 27.02.2007
A6__
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Päris huvitav õlu on Monty Python's Holy Grail. Kui esimest korda nägin, pidin pikali kukkuma, nii hea nimi on õllele pandud. Miks Eestis pole õlut "Mehed ei nuta"? Või "Ervin Abeli nimeline Õlu nr 4".
22:03 11.04.2008
sfxw. (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Astun ma poes teada riiuli juurde ja mis ma näen - Mägra õlu on tagasi(kontrollisin veel säilivuskuupäeva ja kõik ok). Viimatisest maitsmisest on aastaid juba möödas ja uued lemmikud tekkinud. Vana lemmik sai siiski järgiproovitud ja täitsa maitse järgi endiselt(kuigi vana maitset ei mäleta), aga uuel on kangus millegipärast 0,1 võrra väiksem.
01:22 13.04.2008
fire
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Olen palju kordi Hiinas käinud ja üks õlu mis neil seal on selle kohta on küll täitsa respect. TsingTao on nimi ja meie rahas ca. 5 kr.(see ongi neil kalli õlle hind sest odavad maksavad 2.-kr) Annab silmad ette enamusele Euroopa õlledele. Mahe, kihisev ja ei saki. Juua võib lugematutes kogustes :)

Muudetud 13.4.08 01:28

22:00 22.05.2010
õllepruul (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Ja-jah, vist küll. Aga sakslased ütlevad. der Brauer macht die Würze, die Hefe macht das Bier. Nii et, vaid veest, linnastest ja humalast õlut ikka ilma pärmita mitte kuudagi ei saa... Ise pruulin linnastest, mida ise kasvatan...
00:47 25.05.2010
assa_mait
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Tudengi lemmik on aga säästumarketi Walter, 4,90+1kr :)
Eks neid säästuõllesi veel, nt. Selveris oma pilsner, Maximas Fredrik...
Pole neil maitse poolest kah midagi viga, tavaliselt klassikalised pilsnerid. Kes niisama ei joo siis peale sauna kustutab janu väga hästi!

Link kus proovitud eri õllesid ja saab avaldada arvamust(kahjuks väga aeglaselt avanev, tänu kaardile pealehel):
http://www.toidukohad.eu/olled
10:54 25.05.2010
Tuscan
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Teadmiseks, et need kaubanduskettide oma õlled on õlletootjate tavaõlled, millel lihtsalt teine silt peal.
Säästuka lahja Walter on tegelikkuses A Le Coqi pilsner nagu ka Selveril. Säätuka kange Walter peaks olema Double Bocki analoog jne.
Ei maksa neid odavaid õllesid põlata kuna nad on kaupluseketi brändi all, sisu on täpselt sama.
Muidugi ketid tellivad oma sarja tootjalt kes pakub odavaimat hinda. Omal ajal sai ETK ketis töötatud ja seal vahetati A Le Coq tol ajal tarnijana välja Pärnu õlletehase vastu kuna too pakkus odavamat hinda. Säästu Kange oli tol ajal Pärnu Tulipühvel ja pilsner vastas mingile Pärnu lahjale õllele.

Ja kui veidi rohkem teemasse rääkida, siis ma ei soovita vaid soovitan vältida sellist õlu nagu Tuborg, olen nii enda kui tuttavate sugulaste käest kuulnud, et selle õlle joomisest saab rõveda peavalu- kusjuures ei pea palju jooma, piisab 1-2 väikesest pudelist. ise sain sellest 2 korda peavalu ja enam ei osta seda. Ka Alexanderist on võimalik juba ühest pudelit peavalu saada.
11:42 25.05.2010
lubiants (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
huvitav, tuborgit viimasel ajal ikka väga palju pruukinud ja kordagi pole mingit peavalu ega muid tervisehädasi esinenud. Minu aust just on tegu ühe parima õllega ( arvestdes hinda) hetkel eesti turul. Ja muidugi see 0,33 pudel on ka ekstra mõnus formaat, paras otse pudelist tarbida, ennem kui soojaks käte vahel läheb.
11:57 25.05.2010
triipriit
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Oo jaa. Tuborg on mõnus!
12:03 25.05.2010
õlletarbija (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Paneks siis enda lemmikud ka ritta:

1. Guinness (sellega on nii, et seda peab oskama juua. 1-2 lonksu - oh kui mõru, oh kui paha. Aga 4-5 suurt sõõmu - oh kui hää:)
2. Starõi melnik (see 5,3 või 5,2 variant) teeb igale eesti õllele silmad ette.
3. A le Coq Premium (hea karge õlle, mis pole millegagi ära solgitud)
4. žiguli (vähemalt mulle tundub, et asjal on sabu lõhn ja maik man:)
5. Carlsberg, Hele, Alexander (need asetaksin ühele pulgale)
12:17 25.05.2010
sd (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Tuborgit pole veel proovinud ja vene õllesid sai aastaid tagasi veidi proovitud, aga Alexander ja Rock on olnud alati minul õllede tipus. Premium on ka hea, kuid ta on kuidagi ... iseloomutu.
13:03 25.05.2010
qp (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
peavalu õlled olid Pärnu omad. Tuli välja, et need olid pastöriseerimata ehk nagu koduõlled siis. Alexandriga ei saa nagu miskit häda külge, mulle meeldib see uus liitrine pudel. Selle maitse on kuidagi pehmem ja libiseb isegi paremini, kui klaaspudeli oma.

Hea, et on olemas selline ettevõte nagu Selver, kes müüb Tartu pilsnerit 2 liitrises pudelis hinnaga 20 krooni! Täitsa lõpp! Väga hea heinateo õlu kuumal päeval janu kustutamiseks. Ohtrates kogustes...
14:33 25.05.2010
ViinaVendel (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Lätis paar eriti head õlle on

Licis Classic 4,7%
Livu Orininaliais 5,0%
muidugi Apinitis Gaisasis alus 4,7%
veel soovitan Lacplesis Dzintara alus 4,8%

Aga ise eelistan ikka Viina,nii Vene kui Ukraina (Y)
23:33 25.05.2010
võhik (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Nende Läti õllede siltidelt võiks vahelduse mõttes vaadata andmeid Tootja/Valmistaja kohta. Tavaliselt nendeks A Le Coq ja Saku :)
22:22 29.05.2010
komvek
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Omal üle 20aastane õllejoomiskogemus ja selle aja jooksul on proovitud väga palju erinevaid. Alustasin saku rokiga,jõin seda aastaid siis vahepeal hakkas kopp ette saama ja jõin mitu aastat ainult aleqokki. Nüüd Rokk ja baltika 5 ja 7
00:08 30.05.2010
tramavoi (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
shveits-kardinal oli õlle nimi.muidu saku toodangut eelistan,aga ka alexander hea.Tuborg ka alul hüva kuid näis kauaks.0,33 pudel tõesti paras kogus januks
00:45 30.05.2010
. (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Äärmiselt põnev teema härrased.Viimasel aastal on mulle meeldima hakanud tumedad.Palmse väga hea ja Pulsi tumedad.Viru kadakaõlu jälle heledatest mõnus.Ja mis teha,aga õlle peab olema ikka klaaspudelis,muidu mekib kohe teisiti.Lugesin teema läbi ja ei näinud,et keegi Saku originaali jooks ja tõesti tõesti,no mitte ei meelita ostma.
07:57 30.05.2010
lonksuke! (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Aru mai saa miks keegi pole pakkunud saunas joomiseks lahjasid õlusid ? Näiteks soomes on need ´´ ykkos´´ õlud mis on 2,6 ja 2,7 promilli.
Täiesti pehme eesti õlu maitsega ja kui 2 pudelit ära juua ( 0,33l) siis ei jää promilli sisse. Ja ja tean,et paljud arvavad,et mis lurr se selline on ja ei hakka pähe aga olen ka muidu napsumees ja ikka tean mida räägin. Käin palju saunas ja erinevate sõpradega nii, et olen ise paljusid proovinud ja teiste arvamust kuulnud /näinud. Soovitus kange õlle joojatele (alates 5 promillist kindlasti) kui sakki pähe tahate siisjooge ikka viina las õlle jäägu ikka pigem meeste ´´ karastusjoogiks´´ mitte ennast 2-3 umbetõmbamiseks. Aga teema ise asjalik.
19:20 01.06.2010
fire
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Ma hakkasin AleCoq'i Maizi fänniks. Pigistad laimiviilust mahla sisse ja pistad viilu ka pudelisse. Super hea suvine jook ja ei pane pead ka valutama. Enne seda meeldis Tuborgit libistada sest need 0,3-sed pudelid istuvad kuidagi mõnusalt käes.
12:33 10.04.2011
vunt$$ (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!

..... et laias maailmas seigeldes oma ölle ikka kätte saaksite !
Hüva rüüpi !

http://matadornetwork.com/nights/how-to-ask-for-one-more-bee
r-in-50-languages/
23:35 05.12.2014
.......... (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Täna leidsin ühest õllepudelist hoopis mingi teise maitse, kanguse ja värviga õlle, mis on selle firma teine toode hoopis. On teil sellist asja juhtunud? Kas villitakse kõik ühelt liinilt?
23:38 05.12.2014
.............. (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Või on asi realiseerimise tähtaja ületanud õlles?
23:47 05.12.2014
to Tuscan (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Ära lahmi. Igal õllel on oma maitse. Ka nendel kaubanduskettide brändidel on mingi tootja poolt tellitud pudeli sisu hoopis teise maitsega, kui originaaltootja oma pudeli sisu.
07:13 06.12.2014
calisõber (registreerimata)
Re: Hea õlu. Proovi ka!
Alexander on meeste õige õlu,aga nüüd ära solkitud...
17:03 06.12.2014
Kärss
Re: Hea õlu. Proovi ka!
TO 6hkija: ma ei tea, millest Sa räägid, siit teemast pole automaat midagi kustutanud ja adminnid on kustutanud vaid selliseid asju, mida kohe kindlasti mitte ükski inimene taga nutma ei jää.

Aga õlledest: ma viimased aastad kodumaistest ainult Saku Heleda peale jäänud. See on ka ainus Saku jook, mida joon, muidu rohkem Viru ja Tartu tehaste toodangu austaja. Mõningaid teisi häid on tulnud ja läinud, aga jäänud kahjuks pole. Lemmikõlleks on juba kaua aega rootslaste Spendrupps 5.9%, mõnusa maitsega, võiks olla veidi lahjem, kasti/kohvriga ostes on ka hind igati konkurentsivõimeline, viimase pooleteist aasta jooksul suutnud säilitada olukorda, et see külmikust otsa ei lõpe. Rootslaste õlled on läbi aegade olnud pigem huumori valdkonna teema, aga see on mõnus erand. Lätis-Leedus käies vean sealt kohalikku kraami kah ikka kaasa, alekokk või mitte, aga tuleb erinevast tünnist ja näpuotsaga on lisatud midagi, mis teeb maitse erinevaks, ei ole päris üksühele (mida ütleks ka Walteri jms kohta).

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.