Registreeri

Talendi-sarja hooaja eelvaade

08.03.2017

Tänavu oma järjekorras viiendat hooaega alustav laste hobikardisari auto24 Talendid Rajale on aastatega kujunenud tõeliseks noorte autosportlaste kasvulavaks. Kui traditsiooniliselt on sarja peaauhinnaks olnud võistluskart, siis tänavu on ees ootamas miskit veelgi paremat.

 

Esmakordselt aastal 2013 alustanud Eesti Autospordi Liidu ja Eesti Kardiliidu ühistöös valminud võistlussari on senise nelja hooaja vältel toonud rajale peaaegu 250 noort talenti, kelle seast on omakorda sirgunud erakordselt palju lootustandvaid tulevikutähti. Koguni nii palju, et Talendi-sarjast kardispordi Eesti meistrivõistlustele osalema läinud 30 võistlejat on senise nelja hooaja vältel võitnud 29 etappi ning 4 Eesti meistritiitlit.

 

2017. a hooaeg kujuneb eriliseks ainuüksi seetõttu, et tegemist on sarja viienda järjestikkuse hooajaga. Juubelihõngulisel aastal ootavad võistlejaid ees mitmed põnevad muudatused võistlusformaadis ning mis põhiline, auhinnafond saab sel aastal olema aga senisest veelgi vägevam!

 

Muudatused võistlusformaadis

 

Harilikult on sarjas osaleda saanud 13-aastased poisid-tüdrukud. Tänavu on vanusepiir aasta võrra tõusnud ehk osalema pääsevad kõik, kelle sünniaasta on 2003. a ja hilisem.

 

"Siiani on vanusepiir olnud kehtestatud just EMV võistlusklassi MINI silmas pidades, kus saavad osaleda kuni 14-aastased lapsed," kommenteerib Eesti Kardiliidu juhatuse liige Reimo Särg. "Me pole soovinud, et auhinnakardi võitjal puuduks tema vanuse tõttu järgmine aasta võimalus Eesti meistrivõistlustel auhinnakardiga startida. Sel aastal teeme aga muutunud auhindade tõttu erandi."

 

Kuivõrd tegemist on küllalt algajatele mõeldud võistlussarjaga, ei pääse osalema kardispordi taustaga lapsed. Selleks ei tohi võistlejal enne käesolevat hooaega olnud võidusõidulitsentsi. Samuti ei pääse starti eelmistel hooaegadel esikolmikus lõpetanud võistlejad.

 

Oluline muudatus puudutab võistlusformaati. Tänavusest aastast on veelgi enam vähendatud ajasõitude osakaalu - lisaks kiirele ringiajale loeb eelfinaalis nüüdseks ka finišikoht. Ikka selleks, et lapsed omavahel rohkem võidu sõita saaksid.

 

Priske auhinnafond

 

Talendi-sarja üheks eesmärgiks on anda noortele võidusõiduhuvilistele võimalikult soodsalt võimalus teineteise vastu võistelda. Võistlemiseks ei ole tarvis omada mingisugust võidusõiduvarustust, kardist rääkimata. Kasutatakse kardikeskuste varustust ning karte, viimased loositakse võistlejatele iga võistlussessiooni tarvis kohapeal.

 

Sarja teiseks oluliseks eesmärgiks on ülimalt tihedast konkurentsist üles leida need kõige säravamad talendid, keda siis juba edasi suunata osalema Eesti meistrivõistlustele. Kui seni on selleks tõukeks olnud igal hooajal välja pandud auhinnakart, siis tänavu ootab   iga etapi võitjat ees täismahus osalemine ühel kardispordi Eesti meistrivõistluste etapil TARK Racing'u ridades võistlusklassis Mini. Ühtpidi vaadates on kõikide Talendi-sarja etappide võitjale ette nähtud täispikk hooaeg Eesti meistrivõistlustel, teisalt võib EMV võistlejate nimekirja täiendada koguni 8 uue võistlejaga.

 

Kavas 8 etappi

 

Kui eelmisel hooajal tegi sari 14 etapiga Eestile piltlikult öeldes tiiru peale, siis tänavu on hooaega hulganisti kompaktsem. Nagu vihjatud, kuulub sarja kalendrisse 8 etappi. 

 

“Testisime eelmisel aastal ära, mida tähendab kardispordi eksportimine linnadesse, kus kardikeskusi pole. Kui kohalikud noored käisid võistluseelselt meeleldi end testimas, siis võistlustele paraku nad enam ei tulnud,” ütleb sarja peakorraldaja Helen Kenk. “Samas on meil heameel näha, et Tallinna ümbruskonna radadel peetud etappidel on regulaarselt võistlemas käidud nii Võrust kui Kuressaarest.” 

 

Sarja avaetapid saavad varase kevadilma tõttu harjumuspäraselt toimuma Triobeti kardikeskuses, edasi kolitakse juba LaitseRallyPark’i ning FK Keskuse väliradadele. Ainsal ajutisel rajal sõidetavat etappi võõrustab Ülemiste linnakus Neste Harju Rally, samuti võisteldakse legendaarsel Kuningamäe kardirajal Põltsamaal. Huvitavaks muudab kalendri see, et kaht ühesugust rajakonfiguratsiooni ühelgi rajal ei kasutata.

 

Kaheksast etapist läheb arvesse 7 parema tulemus, ühtlasi teenitakse lisapunkte Neste Kiireima Ringi arvestuses. Sarnaselt eelmisele hooajale on ka seekord rajale oodatud lapsevanemad. Neste Käbid & Kännud võidusõidu stardirivi koostatakse lapse ja vanema kiireimate ringiaegade liitmisel ning omavahel sõidavad võidu lapsevanemad.

 

Talendi-sarja ühe etapi osavõtutasu on 50 eurot.

 

auto24 Talendid Rajale 2017 kalender

 

1. Triobet 26.03.

2. Triobet 09.04.

3. LaitseRallyPark I 23.04.

4. FK Keskus 07.05.

5. LaitseRallyPark II 14.05.

6. Kuningamäe Põltsamaa 21.05.

7. Neste Harju Rally 28.05.

8. LaitseRallyPark III 11.06.

 

 

 


 

Koostööpartnerid